1. تقاضانامه ثبتی در دو نسخه با امضا کلیه شرکا
 2. ورود و خروج شرکا از شرکت
 3. ثبت شرکت در بومهن
 4. فعالیت های تجاری و اقتصادی
 5. گواهی بانکی مبنی بر واریز حداقل 35 % سرمایه ی شرکت
 6. گواهی امضا محضری از خریدار (صادرکننده چک) گرفته میشود
 7. حداقل دارای سه سیلاب ( سه کلمه مستقل ) باشد
 8. ثبتنام برای اهداف مالیاتی و امنیت اجتماعی

لازم به توضیح است که مراحل استعلام و تعیین نام، صرفا در اداره ثبت شرکتهای تهران انجام میشود و شرکتهایی که میخواهند در سایر شهرها به ثبت برسند نیز میبایست برای تعیین نام به اداره ثبت شرکتهای تهران معرفی گردند. بر اساس ماده 5 قانون طرح اصلاحی آییننامه ثبت شرکتها، اداره ثبت شرکته ا در استان تهران و اداره ثبت شرکت شهرستانها، در ثبت شرکتنامه، قائممقام دفترخانههای اسناد رسمی محسوب میگردند و از این رو برای تنظیم شرکتنامه رسمی، نیازی به مراجعه متقاضی به دفترخانه اسناد رسمی نخواهد بود. با عنایت به ماده 197 قانون تجارت و ماده 6 نظامنامه قانون تجارت و وزارت عدلیه، ظرف مهلت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت، وکیل شرکت باید خلاصهای از شرکتنامه و منضمات آن را، توسط اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و همچنین یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت منتشر نماید که البته هزینه آن به عهده خود شرکت خواهد بود. این سرمایه تحت عنوان سهام تقسیم بندی شده و مسئولیت و حدود تصمیم گیری افراد به سهم ایشان در سرمایه اصلی بستگی دارد. ضمنا هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد بالاتر از منطقه اصلی می باشد. در صورتی که اعضای هیئت مدیره و یا بازرسین اشخاص حقوقی باشند ، باید کپی آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقیی و همچنین نامه مربوط به معرفی نماینده و کپی شماسنامه و کارت ملی که کپی برابر اصل شده باشد ارائه گردد .

Th​is article has been cre​ated by G᠎SA᠎ Con᠎tent Gen᠎erator D em​oversion.

۶- شماره ثبت منگنه و پلمپ دفاتر تجاری که به موجب بند (۵) ماده (۳) این تصویب نامه به عمل آمده است. آماده کردن دو صفحه اظهار نامه مخصوص شرکت ها نوع مشخص شده که به تایید اعضا شرکت رسیده باشد. مهلت اعتبار نام تایید ثبت شده برای اشخاص حقوقی نامحدود است.اگر نام تایید شده شخص حقوقی در شرف تاسیس یا تغییر ثبت نشود تنها 3 ماه از تاریخ تایید نام اعتبار خواهد داشت.شرکت های سهامی عام تا مدت 6 ماه از تاریخ تشکیل مجمع عمومی موسس،اعتبار نام دارد.نام شرکت ثبت شده با رعایت تاریخ تقدم،مختص شخصی است که به نام آن در مرجع ثبت شرکت ها ثبت شده باشد.در این صورت هیچ شرکت دیگری حق انتخاب این نام را نخواهد داشت. شرکت های سهامی خاص برای ادامه فعالیت و شرکت در مناقصات و مزایدات و اجرای پروژه های خود می بایست اعضای هیئت مدیره و سهامداران خود را هر دوسال تعیین و تمدید و بازرسان خود را هر یک سال تعیین و تمدید کنند که در مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صورت میگیرد و آگهی می شود.

بعد از ثبت شرکت باید شرکت را به سازمان دارایی معرفی نمایید و همه ساله گزارش مجمع سالانه و شرحی از عملکرد خرید و فروش شرکت خود را به آن اداره منعکس کنید و مطابق سود خالصی که هر سال برای شرکت باقی میماند، درصدی را به عنوان مالیات بر عملکرد، به این سازمان پرداخت نمایید. این واحد نیز موارد را در پایین برگه تقاضانامه، درج مینماید و بعد از تمام، مدارک به «واحد ثبت تاسیس و تغییرات» اداره ثبت شرکتها ارسال خواهد شد و شرکت ثبت میگردد و در ادامه نقش امضایی مبنی بر «برابر بودن ثبت با سند» از وکیل رسمی یا شرکا شرکت، اخذ خواهد شد. این موضوع کاملا روشن است که دقیقا مانند افراد حقیقی برای افراد حقوقی و تمامی شرکت ها داشتن سرمایه بالا نیز یک امتیاز مثبت است و میتواند در جهت جلب اعتماد مراجعه کنندگان یا مشتریان قدمی مثبت برای شرکت شما باشد. بدیهی است که با توجه به تفاوت قوانین شرکت ها و دیگر موضوعات ، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آنها با هم تفاوت داشته باشد. که با توجه به نوع فعالیت شرکت ها، تعداد نفرات و اعتبار بیشتر در مناقصات و مزایدات و سایر موضوعات این اعضای هیئت مدیره هستند که تصمیم می گیرند که فعالیتشان را در قالب چه نوع شرکت به ثبت برسانند.

مسئولیت و حدود اختیارات در تصمیم گیری ها اشخاص به میزان همان سرمایه اي است که با آن در شراکت نقش دارند و آن را در شرکت وارد کرده اند. 6.با تکمیل فرم ها و ارسال آن به اداره ی ثبت شرکت ها اگر صورتجلسه ی شما دارای نقص باشد، برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می شود و باید رفع نقص نمایید و در حالتی دیگر حتی ممکن است صورتجلسه ی شما رد شود که در این حالت دلایل رد صورتجلسه طی ابلاغیه ای به شما اعلام می گردد تا نسبت به صدور صورتجلسه ی جدید اقدام نمایید. شما میتوانید برای دریافت المثنی مدارک ثبتی از طریق اداره ثبت شرکتها اقدام نمایید. هر شرکتی برای اینکه رسمیت یابد و شخصیت حقوقی پیدا نماید باید به ثبت برسد،بنابراین به موجب قانون ،ثبت شرکت الزامی است و دولت می بایست حدالمقدور در تشکیل آن ها نظارت نماید تا وسیله ای برای https://vanak.org/company-registration/ .

شرکت ها برای اینکه تحت یک نظم و دسته بندی قرار گیرند و قوانین برایشان رعایت شود، و علاوه بر آن به سبب اینکه هر کدام دارای قوانین مخصوص به خود می باشند، در دسته های مختلف قرار گرفته اند. برای دریافت این اظهارنامه باید تقاضانامهای مبنی بر قصد تأسیس شرکت، تنظیم شده و به اداره ثبت شرکتها ارسال شود. از همان ابتدا به گرفتن دفاتر قانونی، کدهای مالیاتی و به موقه ارسال کردن اظهارنامه ارزش افزوده و هر ساله اظهارنامه عملکرد توجه زیادی داشته باشید. ثبت نام المپیاد دانش آموزی کشوری هر ساله در ایران و دیگر کشور ها برگزار می شود. همچنین این موضوع باید در کلیه اوراق (شامل اساسنامه که سند بسیار مهمی در بین اوراق شرکتی است) و اطلاعیه ها و آگهی هایی که شرکت منتشر می کند، به طور روشن و خوانا و واضح قید گردیده باشد. اگر در خصوص تنظیم شکایت تخصصی از اداره ثبت شرکتها یا فرایند ثبت شرکت، نیاز به مشاوره حقوقی دارید یا قصد دارید تمام فرآیند احقاق حق خود را برعهده کارشناسان و وکلای متخصص قرار دهید، بهترین امکان برای شما استفاده از خدمات بسیار متنوع سامانه حقوقی شکایت 24 خواهد بود. بعد از آن متقاضی میبایست مبلغی که بابت حقالدرج آگهی و حقالثبت، تعیین میگردد به بانک و حساب تعیینشده واریز نماید و بعد از آن فیش پرداخت حق آگهی و حقالثبت را به «واحد حسابداری» اداره ثبت شرکتها تحویل دهد.

 1. صنایع و محصولات شیمیایی
 2. امکان ثبت اختراع در زمان محدود
 3. ثبت کلیه علائم و اسامی تجاری فارسی و لاتین
 4. ارائه مشاوره تخصصی و رایگان

از مهمترین مزایای استفاده از وکلا و مشاوران سامانه حقوقی شکایت 24: صرفهجویی در وقت و هزینه، رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب در کمترین زمان ممکن، رهایی از رفت و آمدهای متوالی، چالش برانگیز، وقتگیر و استرسزا به دادگاه، تامین و حفظ حق و حقوق موکل در پروسه رسیدگی به دعوای مطالبه چک خواهد بود. حق امضا میتواند برای اوراق بهادار و عادی متفاوت باشد و از مدیر عامل و هیئت مدیره تشکیل شود . مرحله ششم، برای ثبت شرکت، تعیین سرمایه است. پس از بررسی پرونده و تائید کارشناس و رئیس اداره پرونده به مرحله چاپ آگهی ثبتی شرکتها می رسد. هزینه طرح شکایت از اداره ثبت شرکتها و هزینه ثبت یک شرکت چقدر است؟ تعرفه و هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟ با استفاده از این خدمات می توانید با پرداخت ارزان ترین هزینه ثبت شرکت و رعایت کردن تمامی شرایط ثبت شرکت به راحتی و در کمتر از 14 روز شرکت خود را به صورت رسمی به ثبت رسانده و از مزیت های مختلف آن بهره مند شوید. شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می شود که در آن هر فرد به میزان سرمایه ی خود مسئولیت دارد پس چنین شرکتی به صورت شرکت سهامی خاص ثبت می شود.

اغلب برای ثبت یک شرکت دانش بنیان ، شرکت های سهامی خاص مناسب تر و بهتر می باشند . چیزی که واضح و مبرهن است تمامی اعضا این شرکتها، در هرگونه سود و زیان که به وسیله فعالیت فعالیت شرکت باشد، به یک میزان دارای سهم می باشند شرکت های مدنی در 2 نوع انتفاعی و غیر انتفاعی تاسیس و بنیان گذاری می شوند. برای ثبت شرکت خدمات پرستاری شما ابتدا باید مجوزهای لازم را از مراکز بهداشتی و درمانی که در این زمینه به عنوان مرجع و صادر کننده مجوز فعالیت میکنند دریافت نمایید تا بتوانید در مراحل بعدی برای عملیات ثبت شرکت به صورت کاملا قانونی اقدام نمایید. بسیاری از سامانهها و موسسات حقوقی که زمینه ثبت شرکتها فعالیت دارند فرمی را در اختیار متقاضیان قرار میدهند که با توجه به مسائل عنوان شده میتوانند به راحتی هزینههای مورد نیاز طی این فرایند را خدمتتان اعلام نمایند. سازمان ثبت استاد سامانه الکترونیکی ایلنس را راه اندازی کرده تا افراد متقاضی با مراجعه به این سایت بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند. در این مرحله شما به سایت ثبت شرکت ها وارد می شوید و می توانید از طریق این سایت اقدام به استفاده از خدمات تاسیس شرکت ها کنید.