پرش به محتوا
خانه » کسب و کار ثبت شرکت در تهران

کسب و کار ثبت شرکت در تهران

 • از

هزینههای ثبت یک شرکت شامل هزینهی تمبرهای ثبتی و مالیاتی، پست، حق ثبت و … داشتن شناسه ملی شرکت برای درج آگهی ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار ضروری است. توجه داشته باشید که هر چقدر موضوع فعالیت طولانی تر و تعداد اعضا بیشتر باشد تعداد خطوط آگهی شما بیشتر شده و مبلغ بیشتری برای درج آگهی در روزنامه رسمی باید پرداخت نمایید. درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی به منظور اطلاعرسانی رسمی فعالیت آنها انجام میشود. ارائۀ این مدرک برای ثبت شرکتهایی که موضوع فعالیت آنها نیاز به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح دارد الزامی است. در سالهای اخیر طی مصوبات دولت، مراکز و ارگان های دولتی موظف به فعالیت با شرکتها می باشند. قبل از هر چیز لازم به یادآوری است،چنانچه در هر یک از مراحل ثبت شرکت، ابهام و یا سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ثبت شرکت فکر برتر تماس حاصل نمایید.همکاران ما در این مرکز می توانند از طریق مشاوره تخصصی رایگان شما را راهنمایی نمایند. ثبت شرکت در حقوق ایران جنبه اعلامی دارد؛ یعنی مرجع ثبت شرکت ها صرفا از لحاظ شکلی نسبت به بررسی اسناد و مدارک ارایه شده برای ثبت شرکت و انطباق آنها با قوانین و مقررات اقدام می کند و این امر به معنی درستی مدارک ارایه شده و صحت اظهارات و اعلامات متقاضیان ثبت شرکت نیست.

ماده 6-در مورد شرکتهای خارجی که شرایط عملیات آن ها به موجب امتیاز نامه صحیح و منظمی مقرر است و صحت امتیاز را در موعد قانونی تقاضای ثبت وزارت امور خارجه تصدیق نماید مفاد قسمت اخیر ماده فوق مجری نخواهد شد ولی جزای نقدی برای هر روز تاخیر از صدور حکم از قرار روزی ده الی یکصد تومان است. تنها بخش کوچکی از مواردی است که با ثبت رسمی شرکت باید آنها را مدنظر قرار داد. جمع پودمانهای این دوره بین هشت تا دوازده پودمان، مشتمل بر 72 تا 75 واحد آموزشی و 1200 تا 2000 ساعت آموزشی است و دانشجو موظف است ظرف مدت 3 تا 6 سال آنها را بگذراند. از مواردی که می توان در ثبت شرکت در کرج عنوان کرد، افرادی که با هدف قابل دسترسی وبه صورت مصمم شروع به فعالیت می کنند طی گذشت زمان کوتاهی علاوه بر اینکه تمامی هزینه های پرداخت شده جهت ثبت شرکت به آنها باز گردانده می شود و در نهایت با بیشتر شدن تعداد شرکا و سهامداران هزینه ثبت اولیه شرکتشان تقسیم می شود و این امر به شما کمک می کند. شاید احساس نیاز به همین قوانین بوده است که امروزه منجر به تدوین قوانین تجاری و ثبت شرکت ها شده است تا به هم به شراکت افراد وجه قانونی بدهد و تمامی حقوق و وظایف شرکا از ابتدا مشخص شده باشد و هم به مشتری و مراجع این مجموعه ها کمک نماید تا مجموعه ایی را انتخاب نمایند که از لحاظ قانونی شناخته شده و قابل پیگیری باشند و در غیر این صورت عواقب این انتخاب نادرست به عهده خود فرد می باشد چرا که به سراغ مجموعه ایی نامعتبر رفته است این سری قوانین که به قانون تجارت معروف است و علم وتسلط شما به این قوانین به عنوان مشتری یا صاحب یک مجموعه اقتصادی باعث موفقیت هر چه بیشتر شما خواهد شد.

 • استعلام برند قبل از ثبت
 • شرکت پیمانکاری سهامی خاص در مشهد
 • کسب مجوز جهت اعطای نمایندگیهای خارجی پس از ثبت شرکت
 • اعضای هیئت مدیره و وظایف آنها
 • جهت دریافت مشاوره رایگان روی دکمه ها کلیک کنید

قواعد مربوط به حقوق ثبت شرکت ها که به نوعی از جمله قوانین اداری و حاکمیتی بوده در زمره ی قوانین امری می باشند. متقاضیان ثبت تاسیس و تغییرات شرکتها و موسسات غیر تجاری باید اطلاعات مورد نیاز را بر اساس فرم های موجود در سامانه اداره ثبت شرکتها وارد نموده و پس از پذیرش نهایی از طریق سامانه نسبت به دریافت کد پیگیری پرونده تشکیل شده در سیستم اقدام نمایند. انتخاب نوع شرکت مورد نظر: باید بدانید که انواع مختلفی از شرکت موجود است که شما باید شرکت مدنظر خود را انتخاب نمایید. در تعیین عنوان یا موضوع فعالیت شرکت مدنظر خود دقت لازم را به عمل آورید چرا که ممکن است در صورت بی دقتی شرکت اصلا ثبت نشود یا در ادامه کار با چالش های روبرو گردید. معمولا این مسئولیت های قانونی می توانند در نگاه اول سخت و طاقت فرسا در نظر بیایند؛ اما ثبت قانونی یک شرکت سبب می شود که نظم و سازماندهی مناسب و لازم برای ادامه کار شکل بگیرد و فعالیت ها منظم تر و سهل تر پیش بروند. تنها از طریق ثبت شرکت میتوان از حمایت دولت و مراجع قضائی برخوردار گردید.  Post w​as g​en er ated ​by GSA​ Content Generator  DEMO!

با کلیک روی عنوان کادر، میتوان لیست کاملترین از نمادها را که براساس بازدید مرتب شدهاند مشاهده نمود. با کلیک روی نام هر نماد، میتوان به صفحه اختصاصی نماد وارد شد و قیمت آخرین معامله، قیمت پایانی سهام، قیمت دیروز و امروز و سایر اطلاعات را مشاهده نمود. پس از کلیک روی نام یک نماد، صفحهای مانند شکل زیر باز میشود. تاسیس شرکت در ایران مزبور به دعوت رئیس اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی و یا هر یک از وزارتخانه های ذی نفع تحت ریاست اداره مذکور تشکیل خواهد شد.در هر دعوتنامه دستور جلسه نیز ذکر خواهد شد. از همین رو بیشتر صرافیها و تجارتهایی از این دست علاقه دارند شرکت خود را به صورت تضامنی به ثبت برسانند. بنیانگذاران در قبال کلیه بدهیهای شرکت، شخصاً مسئولیت کامل دارند. در انتها، شایان ذکر است “کارا ثبت” با سال ها تجربه و با استفاده از کارشناسان توانمند در امر ثبت شرکت، آماده ی ارائه ی خدمات ثبتی در سریع ترین زمان ممکن می باشد. حجم مبنا: درصدی از تعداد سهام شرکت است که برای محاسبه قیمت پایانی استفاده میشود. برای انتخاب نام شعبه نباید از نام شرکت اصلی و کلمهی «شعبه» استفاده کنید.

تذکر2: مرجع ثبت شرکتها در تهران «ادارهی ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی» که از دوایر ادارهی ثبت اسناد و املاک است؛ میباشد و در خارج از تهران «ادارهی ثبت اسناد و املاک» مرکز اصلی شرکت و نقاطی که اداره یا دایرهی ثبت اسناد وجود ندارد؛ دفترخانهی اسناد رسمی و اگر مرجع مذکور، وجود نداشتهباشد؛ دفتر دادگاهِ محل است. 7. مراجعه به ریاست: متقاضی با در دست داشتن نسخه ی اصلی به ریاست یا معاون اداره مراجعه کرده و امضا را دریافت میکند. هر شرکت و سازمانی میبایست جهت بررسی كلیه فعالیت های مالی خود و پرداخت مالیات، دفاتر پلمپ مالیاتی که شامل یک دفتر روزنامه و یک دفتر کل می باشد را تهیه کند (کلیه شرکت ها اعم از فعال و غیر فعال موظف به اخذ دفاتر پلمپ می باشند). پلمپ دفاتر شرکت برای مشخص نمودن فعالیت های سالیانه شرکت ضروری است. ۳- دفتر دارائی پلمپ نماید. تبصره ۲- هر شرکت یا موسسه خارجی که در تاریخ اجرای این تصویب نامه در منطقه به وسیله شعبه یا نمایندگی به فعالیت های اقتصادی اشتغال داشته باشد باید در ظرف سه ماه از تاریخ اجرای این تصویب نامه تقاضای ثبت نماید.

در حقوق ما نخستین قانون تجاری که در آن از شرکت های تجاری بحث شده قانون 25 دلو 1303 می باشد.بعد از آن قوانین 12 فروردین و 12 خرداد 1304 شمسی به تصویب رسید.اما نخستین قانونی که اولین بار در خصوص شرکت های تجاری وضع شد قانون مصوب 3/2/1311 است که از آن زمان تاکنون قانون تجارت ایران می باشد. ماده ۱۳- تقاضای ثبت علایم و اسامی تجاری – صنعتی و ثبت اختراعات و اشکال و ترسیمات صنعتی در منطقه به موجب اظهار نامه صورت می گیرد و شرایط ثبت آن در واحد ثبتی طبق دستورالعمل اجرایی مصوب سازمان هر منطقه خواهد بود. ضمنا نیاز به مراجعه های مکرر به ادارات و … گفتنی است که برای دریافت کارت بازرگانی به مدرک دیپلم نیاز دارید. 2- موضوعاتی که قبل از ثبت نیاز به اخذ مجوز دارند. پس از تاسیس و ثبت شرکت، نوبت به اخذ رتبه یا گرید شرکت می باشد.

 • موضوعات نیازمند اخذ مجوز در ثبت شرکت
 • بالاترین کیفیت محصول مطابق با استانداردهای جهانی
 • فرآیند ادغام آسان برای این حوزه قضایی
 • ارائه گواهی عدم سابقه کیفری اعضای شرکت و بازرسین
 • شرکت سهامی عام و خاص
 • شهریه رایگان
 • ارائه اقرارنامه شرکت بازرگانی

پس از ورود به صفحه آرشیو میتوانید در تبهای کناری صفحه روی گزینه «آمار معاملات نماد» کلیک کنید و با انتخاب سال و نماد شرکت، روی ماه موردنظر کلیک نمایید تا فایل اکسل تاریخچه قیمت سهام دانلود شود. سپس با کلیک بر روی گام بعدی وارد صفحه ی اظهارنامه می شوید. اگر قصد دارید تا با کمترین تعرفه و هزینه، شرکت خود را ثبت و تاسیس کنید، باید از ارزان ترین راه، اقدام نمایید. ترجمه و معادل کلمه « ثبت شرکت » به زبان انگلیسی Company registration می باشد. این کد به کسب و کار حقیقی و حقوقی اعطا می گردد. مجوز فعالیت میتواند جواز تاسیس، پروانه بهرهبرداری، پروانه ساخت، جواز کسب و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای قانونی باشد. در این پیمان زیان های احتمالی که از به کارگیری سرمایه تقسیم می شود نیز شریک هستند .ثبت شرکت در تهران یکی از مهمترین مسائل در راه اندازی یک کسب و کار است. به نام خدا، با تشکر از تیم خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *