پرش به محتوا

طراحی نقشه ی ویلا اساس کار ساخت خانه های ویلایی است و نباید آن را به دست فرد بی کفایتی بسپارید چرا که تمامی پروسه ی بعدی مثل طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نمای ویلا را تحت تاثیر خود درمی آورد.

توجه داشته باشین که بین موارد گفته شده هم ترتیب و اولویت‌بندی وجود داره. بعد از موارد گفته شده، نصب کمد، کابینت و سایر تجهیزات چوبی انجام می‌شه.

در این نوع بازسازی که با جزئیات اساسی‌تری اجرا می‌شه، چنین مواردی بازسازی می‌شن:

دوشنبه, خرداد ۳۰ ۱۴۰۱ آخرین خبرها تفاوت بالابر هیدرولیک و بالابر کششی چیست؟ نقشه آپارتمان ۲۸۰ متری به همراه عکس و نقشه پمپ آب صنعتی چیست و از کجا بخریم ؟ قرارداد اسکلت بتنی با قابلیت ویرایش نقشه آپارتمان ۲۷۰ متری به همراه عکس نقشه آپارتمان ۳۳۰ متری نقشه آپارتمان ۱۹۰ متری بررسی روند پرفراز و نشیب قیمت میلگرد اصفهان، بناب و زاگرس رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی

ویلاهایی که مطابق با اصول و استانداردهای ویلاسازی ساخته می‌شوند، از آسایش و جذابیت بیشتری برخوردارند.

برای محوطه سازی ویلا در ابتدا نقشه کروکی زمین لازم است و باید مسیرهای دسترسی به ویلا کاملا مشخص شود.

طراحی یک ویلای مسکونی با طراحی فضاهای داخلی، حجم و نمای ویلا، محوطه و حیاطی که آن را در برمی‌گیرد، کامل می‌شود.


رضا امیری در توییتر دنبال کنید ارسال به ایمیل ۱۴۰۰/۰۹/۰۶

علاوه بر این موارد، افزایش جمعیت شهری و وجود آلودگی‌های زیست محیطی باعث می‌شود تا افراد بیشتر به فکر داشتن یک باغ، باغچه یا ویلا در حومه شهر و به دور از آلودگی‌های شهری در مناطقی سرسبز باشند.

اگر قبلا با این متراژ و ابعاد ساخت وساز انجام داده اید با مشاورت با تیم آرین پاراکس محاسبات سازه را حذف کنید

طراحی نقشه ویلا باید به شکلی باشد که پاسخگوی نیازهای روحی و زیبایی‌شناختی مردم باشد. زندگی کردن در یک ویلای خوش آب و هوا و سرسبز، می‌تواند نقش بسزایی در تسکین و آرامش روحی روانی فرد داشته باشد.

طراحی و ساخت ویلا از نورپردازی مناسب در نمای داخلی و خارجی ویلا موجب زیبا‌تر جلوه‌دادن آن می‌شود و باید پیش بینی های لازم در زمان طراحی نقشه ویلا صورت بگیرد.

توجه به نحوه قرار‌گیری پنجره‌ها در ساخت ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است. با انتخاب دقیق و مناسب پنجره‌ها و مکان قرار‌گیری آن‌ها در نمای بیرونی ویلا، می‌توان به جذابیت و زیبایی آن افزود. در ساخت و طراحی ویلا‌های مدرن و کلاسیک، بهتر است از پنجره‌های شیشه ای با قالب آلومینیومی و نازک استفاده شود.

زندگی ویلا یک انتخاب کاملا شخصی است. اگرچه ارزیابی منطقی از انتخاب های شخصی دشوار است اما برای جلوگیری از تأثیرات منفی و پشیمانی لازم است معماران درباره مشتریانی که می خواهند در این زمینه ویلا داشته باشند در مورد مسائل مربوط به مکان مشاوره منطقی ارائه دهند.