پرش به محتوا
خانه » Zero تا 100 ساخت اسم شرکت + 60 نمونه نام مناسب شرکت

Zero تا 100 ساخت اسم شرکت + 60 نمونه نام مناسب شرکت

  • از

یک نام خوب باید منحصر بفرد بوده و به آسانی به خاطر سپرده شود و موجب سودآوری در آینده شود؛ پس در این مورد نهایت دقت را بفرمایید. تغییر اسم شرکت های تجاری، یکی از پر تکرار ترین چالش ها و مسائلیست که بعضا ما با آن مواجه می شویم و باید برای انجام آن از قوانین، هزینه ها و شرایطی که دارد آگاه باشیم. در وبلاگ آگاه ثبت قصد داشتیم تا بصورت کامل شما را با مهم ترین موضوعات آشنا کرده و بتوانید انواع شرکت های سهامی، مختلط، تعاونی، مسئولیت محدود و … را به راحتی تغییر اسم دهید و به ادامه امور خود بپردازید. در صورت واگذاری امور حقوقی خود به موسسه ما می توانید از مزایای قیمت اقتصادی، سرعت بالای انجام کار و نتیجه بهتر، بهره مند شوید. نام شرکت اولین اطلاعاتی است که مشتریان درباره مجموعه شما کسب می‌کنند.

تایید نام یک شرکت توسط اداره کل شرکت­ها انجام می­شود و تایید موسسات صنعتی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام می­شود. پروسه ثبت نام یک شرکت و ساخت ثبت برند تجاری به صورت اینترنتی انجام می­شود در نتیجه شما می­توانید به صورت اینترنتی از طریق سازمان ثبت شرکت­ها نام شرکت خود را ثبت و پیگیر ثبت نام شرکت باشید. همه‌ی دوستان، شرکا و همکاران خلاق خود را در جایی دعوت کنید و از آن‌ها بخواهید تا در مورد اسم شرکت شما نظر دهند. سعی کنید برای این جلسه چهارچوب مشخصی تعریف کنید تا بهترین استفاده را ببرید.

در حقیقت باید به شما بگوییم که هزینه این کار در هر شرکتی با شرکت دیگر تفاوت هایی دارد و به همین دلیل ما در ادامه هزینه انتخاب نام یک شرکت را در ثبتینو بیان خواهیم کرد. توجه داشته باشید که در صورت استعلام اسم شرکت، شما می دانید که اسم انتخابی شما ثبت می شود، یا نه! در این حالت دیگر منتظر جواب کارشناس اداره ثبت نمی مانید و در صورتی که این اسم در گذشته انتخاب شده باشد، آن را تغییر خواهید داد.

به این موضوع توجه داشته باشید که انتخاب یک نام مناسب برای شرکت شما یکی از آن مواردی است که قبل از شروع روند راه اندازی شرکت باید به آن فکر کنید، به همین دلیل به آن توجهی خاص داشته باشید. یکی از راه های کسب درآمد و افزایش میزان درآمد، ثبت شرکت است. تاسیس یک شرکت مراحل مختلفی دارد، اما یکی از اصلی ترین مراحل آن را می توان انتخاب نام شرکت دانست. به همین دلیل در ادامه قصد داریم در رابطه با این موضوع بحث کنیم. در هنگام انتخاب تغییرات شرکت را انتخاب می‌کند به نام دامین ( نام وب‌سایت ) خود نیز فکر کنید . هنگام انتخاب اسم شرکت باید لغاتی را به کار گرفت که مشتری به راحتی بتواند آنان را تلفظ نماید.

اسم شرکت

توجه داشته باشید که در تعیین و تغییر نام اشخاص حقوقی، رعایت مواد ۹۵، ۱۱۷، ۱۴۱، ۱۶۳، ۱۸۴ و ۲۰۰ قانون تجارت، تبصره ذیل ماده ۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت و تبصره ذیل ماده ۱ آیین‌نامه ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری الزامی است. همچنین باید بدانید که اسم شخصیت حقوقی در صورت ثبت، قابل انتقال به غیر نخواهد بود. البته ذکر این نکته ضروری است که اسامی ثبت‌شده، با تنظیم و تسلیم صورت‌جلسه بر اساس قوانین اساسنامه و ارائه به مرجع ثبتی، قابل تغییر خواهد بود. مهم‌ترین نکته در انتخاب نام شرکت، کارآمدی و تناسب آن است و کلید رسیدن به این هدف، داشتن استراتژی مشخص و درست است.

البته سایت‌هایی نیز برای کمک به پیدا کردن اسم وجود دارد که ممکن است در بعضی قسمت‌ها مفید باشند اما خیلی نباید روی آن‌ها متمرکز شوید. هرچند ممکن است ترجمه‌ی اسامی پیشنهادی‌شان به زبان فارسی خیلی دلچسب نباشد. تا اینجای کار دانستیم که اسم مناسب شرکت چه ویژگی‌هایی را باید داشته باشد. در ادامه‌‌ی کار سعی می‌کنیم گام به گام مراحل ساخت یک نام مناسب شرکت را بررسی کنیم. در نظر داشته باشید اسم انتخابی‌ شما نباید حساسیت قشر خاصی از مردم جامعه را برانگیزد.

ما کتاب راهنمای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی که توسط تیم نوین تالیف شده و حاصل تجربۀ جمعی افراد مختلف است، به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب مسیر راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی (از ایده تا اجرا) ثبت شرکت در تهران را برایتان روشن می‌کند. اسم برند باید با ارزش‌های بنیادین شرکت‌تان که جوهره برند شماست، ارتباط معنایی داشته باشد و بتواند با ترسیم یک تصویر مثبت در ذهن مشتریان با آن‌ها ارتباط برقرار کند.

ویژگی های نام شرکت

نظر شما رو تایید می‌کنم تا اگر کسی نظری داشت به شما کمک کنه. مثل شرکت «تِسلا موتورز»که داستان اسرارآمیز زندگی دانشمند بزرگی همچون «نیکولا تسلا» را به محصولات خود گره زد و با این کار هم از شهرت جهانی او استفاده کرد و هم در اذهان عمومی خود را به‌عنوان برندی پیشرو و نوآور معرفی کرد. در کتاب «راه‌اندازی مطمئن کسب‌وکار اینترنتی» قدم به قدم به شما آموزش می‌دهیم که چگونه یک کسب‌و‌کار اینترنتی مطمئن راه‌اندازی کنید؛ کسب‌و‌کاری که موفقیتش حتمی باشد. شاید عده‌ای به شما بگویند پیدا کردن چنین اسمی غیرممکن است (البته اگر چند میلیون تومان به آن‌ها بدهید، کاملاً ممکن می‌شود!)؛ اما تجربه ما نشان می‌دهد که این کار کاملاً امکان‌پذیر است فقط به مقداری صبر و حوصله و تفکر عمیق احتیاج دارد. یعنی بتوان آن را از طریق المان‌های گرافیکی و طراحی به شکل مناسبی بیان کرد.

  • برای مثال کایلی جنر از نمونه سلبریتی‌های خارجی است که برند لوازم آرایشی را پایه‌گذاری کرده است.
  • انتخاب اسم شرکت ، مهمترین قسمت تصمیم‌گیری در شروع فرایند کسب و کار یک استارتاپ ( شرکت تازه تاسیس ) است.
  • مهم‌ترین نکته در انتخاب نام شرکت، کارآمدی و تناسب آن است و کلید رسیدن به این هدف، داشتن استراتژی مشخص و درست است.
  • بهرحال نام شرکت شما کل داستان سازمان شما را در یک یا دو کلمه خلاصه می کند.

در حقیقت علت اصلی مخالفت با اسامی مخفف این است که این اسم‌ها در بیشتر اوقات ترکیب جالبی ایجاد نمی‌کنند و سپردن آن به ذهن کار بسیار دشواری است. همچنین فهماندن این کلمات اختصار به مشتریان و مخاطبان هزینه‌های گزاف و بالایی دارد. شاید باورش سخت باشد اما اسم بسیاری از شرکت‌های بزرگ به شکل اتفاقی به ذهن موسس یا مدیر آن مجموعه رسیده است. پس می‌توانید به راحتی نام مناسب شرکت خود را در ایستگاه اتوبوس، مترو و یا حتی موقع خواب پیدا کنید.

پس از کاستی ها و فزونی ها ی صورت گرفته بر روی سرمایه شرکت در طی فعالیت آن ، کاهش اجباری بر روی سرمایه کنونی و حال شرکت اعمال می گردد. در نام انتخابی باید از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود . برای اطلاع از زمان برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌ها، فروش های ویژه و جدیدترین محصولات آموزشی، ایمیل‌تان را در زیر وارد کنید. اسم نباید شامل عناوین و اسامی دانشمندان، ادبا و شخصیت‌های مشهور زنده و معاصر باشد. اگر نام شخصی در برند استفاده می‌شود، آن فرد مسئول این نام خواهد بود. همچنین اگر شرکت به صورت شریکی تأسیس شده، نباید نام شرکا در آن وجود داشته باشد.

ی اسم شرکت واسه تهویه و گاز میخواستم که اسم بیژن هم توش باشه…ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. در نظر داشته باشید که انتخاب نام مناسب شرکت فرآیندی پیچیده است که اگر به‌درستی انتخاب شود می‌تواند تاثیرات مثبت زیادی را در کسب و کارتان ایجاد کند. به‌ کمک مشاوران دکتر ویز می‌توانید ویژگی‌های نام مناسب شرکت را مشخص کنید. سلام و وقت بخیر یه اسم سه سیلابی برای شرکت مرتبط با فضای سبز شهری میخواستم. سلام.یک اسم خاص و ماندگار برای شرکت تبلیغاتی میخواستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. این موضوع که در انتخاب اسم شرکت باید از قوانین و ضوابط ادارات ثبت شرکت ها پیروی کرد جزو مسائل مهم تلقی می شود.

قوانین و مقررات مرتبط با اسم شرکت

شئونات انقلاب اسلامی باید در نظر گرفته شده باشد و با آن منافاتی نداشته باشد. در حقیقت یک نام تجاری بایستی به اندازه ای در اذهان نقش بندد که با شنیدن اسم آن کالا و یا سرویس سریع تر تداعی گردد . عدم استفاده از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف. از اسامی خلاصه شده ای مانند “پی وی سی” در نام شرکت خود استفاده نکنید. نباید از اسامی شعرا و دانشمندان معروف برای نام شرکت خود استفاده کنید.

نمونه نام و اسم های سه سیلابی جمع آوری شده برای شما عزیزان

نکته بسیار در مورد نام ایران حتی در صورت وجود چند سیلاب دیگر آن قابل ثبت نمی باشند. پس از آن با موافقت مسئول مرتبط با موضوع تعیین نام گرفته شود و در دفاتر امضا گردد. پیشنهاد اسامی و اتخاذ عناوینی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارد، پذیرفته نخواهد شد. اسامی ای که انتخاب می شوند خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و اصول اعتقادی و مذهبی نباشند.

برای انتخاب نام در حوزه ی فعالیت مورد نظرتون میتوانید از اسامی موجود در سایت ایلیا استفاده نمایید . و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماسهای موجود در سایت تماس حاصل فرمایید . اسم شرکت و برند به دلیل خاص بودن باید کاملاً تخصصی انجام شود از این رو لیست نمونه اسامی قابل ثبت را می توانید از راه مشاوره آنلاین و تخصصی کارشناسان حقوقی ایلیا دریافت کنید.

برچسب‌ها: