طراحی ویلا به عنوان اصلی ترین و پایه ای ترین بخش از یک پروسه ساخت و ساز ویلا در نظر گرفته می شود و باید به آن کاملا تخصصی پرداخته شود.

در خانه‌های ویلایی معمولاً چهار دسته حیاط در نظر گرفته می‌شود.

در این سبک از فرمهای تاریخی از جمله معماری یونان و رم باستان استفاده می شود.

ویلا در نهایت نوعی املاک و مستغلات است و مکان مهمترین توجه در مورد املاک و مستغلات است. به عنوان یک مالک ویلا چیزی طبیعی تر از انتخاب مکان مناسب در کدام منطقه را دوست دارید و اینکه چگونه می خواهید در یک محیط زندگی خود را به دلخواه زندگی کنید وجود ندارد.

اما اگر قصد داشته باشید که وسایل مختلف دیگری را به شهربازی اضافه کنید و یا امکانات جدیدی را به آن بیفزایید، باید هزینه و بودجه ی بیشتری را در نظر بگیرید.

در مجموعه آی آر گیردینو نه تنها طراحی ویلا به شکل منحصر به فرد و کاملا مطابق با سلیقه مشتری انجام می شود، بلکه در هزینه های جاری و هزینه های مربوط به ساخت و ساز صرفه جویی شده و به شکلی موثر تا حد امکان از هزینه ها کاسته می شود.

یکی از لوکس ترین و جذاب ترین الگوهای طراحی ویلا، طراحی ویلای دوبلکس است. در این سبک، داشتن فضایی وسیع تر برای جای گذاری المان های مختلف و همین طور محوطه سازی داخلی ویلا، قابل توجه می نماید. در طراحی ویلا دوبلکس باید جهات طلوع و غروب خورشید را به خوبی در نظر بگیرید. به این شکل با در نظر گرفتن این نکته که ورود نور از کدام سمت بوده و خروج آن نیز از کدام سمت اتفاق خواهد افتاد، می توانید به راحتی دریافت نور در ویلای دوبلکس خود را بهینه سازی کرده و در ساعاتی که نور طبیعی خورشید وجود دارد، از آن بهره مند شوید.

تمیزکاری و حذف ایرادهای نهایی، بخش پایانی بازسازی ویلا خواهد بود. تبریک می‌گم! شما حالا یک ویلای بازسازی شده دارین!

به عنوان نمونه در سالهای اخیر و در ابتدا در برج های اداری و مسکونی که امکان داشتن بالکن های بزرگ و بیرون زده از سازه اصلی بنا را داشتند قسمتی به نام تراس گاردن احداث شد که برای بشر مدرن امروزی که فرصت دائمی برای استفاده از طبیعت ندارد محیطی سرسبز و با نشاط در محل کار و یا زندگی او فراهم شود در ابتدا این امر مختص به برج ها و آپارتمان های شهری بود و کم کم طراحان ساختمان های شهری اقدام به گسترش آن به ویلاها و ساختمان های کوچک تر نمودند.

هریک از این موارد تاثیر مستقیمی بر روی هزینه طراحی ویلا خواهد داشت. اگر شما قصد خرید و سکونت در ویلا را دارید اولین موضوعی که به ذهنتان خطور می کند نما و دکوراسیون داخلی ویلا می باشد که اولین صحبت های فروشنده نیز در این خصوص خواهد بود که می توان نتیجه گرفت قیمت طراحی ویلا تنها یک سرمایه گذاری پرسود کوتاه مدت نخواهد بود و شما می توانید با خرید ویلا ده ها برابر این سرمایه گذاری را بردارید.

بدون استفاده از فرمهای تاریخی و سنتی، از رویکردهای ساده و نوگرایانه در این نوع سبک بهره مند شده اند.

اگر چه خرید ویلا به مراتب ساده تر می نماید و تنها با پسندیدن یک عمارت ویلایی و پرداخت هزینه آن، می توانید در زمانی کوتاه، مالکیت ویلا را به دست آورده و شروع به استفاده از آن کنید؛ اما در این صورت شخصی سازی و اعمال سلیقه شخصی شما هرگز به اندازه طراحی و ساخت یک ویلای تازه، تامین نخواهد شد.

در این مرحله مهندس معمار تمامی چالش های پیش روی خود جهت طراحی نقشه ویلا را بررسی می کند و سعی می کند با توجه به خواسته ها و سلیقه ی کارفرما به ادامه ی کار بپردازد.

توجه به مواردی همچون نور‌های مخفی در نمای بیرونی ویلا، چراغ‌های دیواری نصب شده در بخش‌های گوناگون محیط و نمای خارجی ویلا، نور‌افکن‌های بزرگ و کوچک که در ترانس نصب می‌شوند، همگی بخش مهمی از اصول ساخت و طراحی ویلای مدرن هستند.