پرش به محتوا
خانه » Eleven فرمول و ویژگی انتخاب اسم برند منحصر به فرد ، اصول انتخاب نام برند

Eleven فرمول و ویژگی انتخاب اسم برند منحصر به فرد ، اصول انتخاب نام برند

  • از

انتخاب اسم برندلیست نمونه اسامی برند زیبا خاص ایرانی و هنری. طبق پژوهشی که تو سال 2010 انجام شد، متوجه شدن که مشتریان به اسم برندهایی مثل کوکاکولا، کیت کت و… که از کلمات هم وزن استفاده شده علاقه بیشتری دارن. یا اسم برند ایرانی مثل اشی مشی، مزمز، چین چین از همین روش برای انتخاب نام برند استفاده کردن.

اسم های خاص برای برند

اغلب کارفرمایان در خصوص انتخاب نام برند بر اساس نام خودشان از ما سوال می‌کنند. بسیاری که عاشق یک برند هستند نه به خاطر معنی فنی ، ساختار، یا معیارهای زبان‌شناختی آن است. بلکه به خاطر تداعیات برند است که در اثر تجربه خویش در ذهنشان ایجاد شده است. همچنین باید به این نکته توجه نمود که از یک سو فرایند خلق برند یا انتخاب برند بسیار حیاتی است ، از سوی دیگر ، زمانی که برند شما به مردم عرضه می‌شود ، معنای برند شما مترادف با تجربه برند در ذهن مشتری خواهد بود .

یا هیمالیا که تداعی‌کنندۀ سرما و بوران است، نام خوبی برای برند یخچال فریزر است. NameMesh ابزار قدرتمندی که به شما در انتخاب ثبت شرکت در تهران یک نام تجاری کمک می­کند. هنگام انتخاب نام شرکت دقت کنید نام­هایی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارند قابل قبول نیستند.

اسم منتخب خود را از نظر قانونی بررسی کنید

مثلا در ترکیب «حامد همایون» این صدای «هـ» است که تجانس را ایجاد می‌کند و نه حرف «ح» یا «هـ». ©2021 تمام حقوق این سایت به شرکت آکام آتا تعلق دارد. | گروه سازمند | استفاده از مطالب با ذکر نام آکام آتا و لینک به منبع بلامانع است.

مثلا در فارسی و حتی در انگلیسی نام‌هایی که با صدای «آ» به پایان می‌رسند، معمولا موفق از آب درمی‌آیند. به منظور دسترسی آسوده تر بهنگام نظر دهی، نام، ایمیل و وب سایت مرا در این مرورگر ذخیره کن. این شما هستید که نام تجاری خود را معروف می کنید و در انتها آن را تبدیل به نام برند می کنید نه نام تجاری شما. دفترچه برند و سایر المان ها و مشخصات برند و نحوه تبلیغات و بازاریابی بسیار مهم تر از نام تجاری است. نام شرکت مواد غذایی باید پارسی و معنادار باشد.مثلا به جای نام غیر پارسی آپارتمان.

بنابراین پیش از هر چیز از آخرین تغییرات قوانین انتخاب اسم برند برای کسب و کار مطلع شوید. پس میتوان گفت که با اهمیت دادن به مواردی چون انتخاب اسم پیج مناسب که مربوط به حوزه فعالیت ما در این شبکه اجتماعی پر طرفدار باشد. از طرفی نیز میتوانیم با برند سازی ثبت برند تجاری و معروف کردن کسب و کار خود از بسیاری از رقیب های خودمان پیشی بگیریم و یک منبع درآمد دومی در اینستاگرام برای خود دست و پا کرده باشیم. واقعیت این است که تمامی اسم ها می توانند کار آمد باشند چنانچه که با یک استراترژی بازاریابی مناسب پشتیبانی شوند.

  • اگر در این جا حس کنید که به نظر خودتان نیز غیر جذاب است در این صورت باید به فکر تغییر آن باشید.
  • چون اگر برندتان را ثبت نکرده باشید از نظر قانونی هیچ حقی نسبت به آن اسم ندارید.
  • پس در هنگام انتخاب نام برند، به حسی که هنگام شنیدن این نام ها پیدا می کنید نیز توجه داشته باشید.
  • منهتن موکا، جکسونویل جاوا، و بوستون باریستا نیز چند نمونه دیگر از این شیوه نام‌گذاری هستند.

یعنی اگر شخصی با سوء استفاده از نام یک شرکت تجاری مثلاً با تولید محصول مشابه و وارد آوردن خسارت به شهرت و اعتبار شرکت اصلی، مجبور به پرداخت خسارت مادی و ضرر معنوی به شرکت ثبت شده است. نمی توان موارد و استراتژی هایی که استیو جابز برای برند خود بکار گرفته را در این موفقیت نادیده گرفت اما به جرات می توان گفت که انتخاب عنوان تجاری تصویری کمک زیادی به موفق تر شدن این برند نسبت به سایر برندها شده است. نام‌های تجاری اپل، آمازون شامل این دسته هستند که با توجه با اسمشان تصویری در ذهنمان ایجاد می شود. مغز انسان از دو قسمت تقسیم شده قسمت کره ی راست و کره ی چپ.

پس تلاش کنید نامی انتخاب کنید که فقط یک نوشتار ثابت داشته باشند. در سال ۲۰۱۰ گروهی از محققان دانشگاه البرتا در تحقیقاتشان فهمیدند که مشتریان به اسم برندهایی مانند کوکاکولا، جلی بلی، کیت کت که از یک ساختار تکرار شونده در نام خود استفاده می‌کنند واکنش مثبتی نشان می‌دهند. اشخاصی که در شهرستانها قصد تاسیس شرکت را دارند، بایستی حتماً برای تعیین نام شرکت خود از مرکز کسب تکلیف نمایند. اینکار بوسیله نامه یا تلگرافی از ادارات ثبت استعلام می شود و یا متقاضی خود مستقیماً با درخواست کتبی مراجعه نموده و تقاضای نام می نماید.

هزینه ثبت شرکت سهامی عام

این نام برای اولین بار برای یک کودک انگلیسی-آمریکایی در ویرجینیا مورد استفاده قرار گرفت. فرم‌های قدیمی‌تر آنجلیس به طور کامل توسط آنجلا جایگزین شده است. جاناتان معمولا به عنوان نمادی از دوستی و وفاداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نام‌ها از میان داده‌های امنیتی اجتماعی بیش از 169,233,019 مرد و a hundred sixty five,941,917 زن متولد شده در سال‌های بین 1914 و 2013 جمع‌آوری شده است. نکته دیگر این می‌باشد که نام تجاری شما پیگیری ثبت تغییرات شرکت نباید موجب حساسیت قشرهایی از مردم شود. برای مثال اگر نام برند خود را پرسپولیس بگذارید، امکان دارد طرفداران استقلال از شما خرید نکنند و حتی بدتر با شما دشمنی کنند. شاید به نظرتان مسخره برسد اما این موارد واقعاً پیش می‌آیند.

ببینید انتخاب نام یک پروسه زمان‌بر و طولانی است و معمولا اگر قرار است نامی انتخاب کنید که تا سالها با شما می‌ماند حتما لازم است که اصولی را برای این کار مد نظر خود قرار دهید. از دل این یک خط دو تا سه کلمه اصلی یا کلیدواژه پیدا کنید که تا حد امکان جوهره برند شما باشند. به طور مثال برای کسب کار شما، لذت، سلامت، چشیدن، سریع و….. حالا که با کلیدهای طلایی انتخاب نام برند آشنا شدید می‌توانید برای برند خودتان دست به کار شوید. همین حالا قلم و کاغذ را آماده کنید و هرآن‌چه در مورد برندتان می‌دانید روی کاغذ بنویسد.

برای روند شروع کسب و کار آنلاین و برند سازی نیاز به مشاوره است . یک برند می تواند دارای نام هنری باشد که با آن می تواند خود را در مارکت ماندگار سازد . از سویی انتخاب اسم هنری برای برند امری بسیار حسای است زیرا ممکن است آن اسم که به اداره مالکیت صنعتی و ثبت برند ارائه می گردد به دلایل مختلف از سوی کارشناسان نام در این اداره رد شده و امکان ثبت آن در این مارکت نباشد . اگر می خواید برای مغازه خود اسمی خاص را انتخاب کنید باید بر اساس نوع فعالیت خود و عرضه محصول در آن اقدام به انتخاب نام مناسب کنید . در این بین افرادی که در حوزه های مختلف اقدام به فعالیت و افتتاح مغازه کرده اند به دنبال نامی خاص برای مغازه خود کرده اند .

برچسب‌ها: