پرش به محتوا
خانه » 7 قانون درباره ثبت شرکت ها Meant To Be Broken

7 قانون درباره ثبت شرکت ها Meant To Be Broken

 • از

بررسیها نشان میدهد که 38 درصد استانهای کشور با رشد مثبت نسبت به سال قبل و 62 درصد از استانها با رشد منفی نسبت به سال قبل در بخش تعداد شرکتهای ثبت شده، مواجه بودهاند. این مقررات که در ماده ۵ قانون ثبت شرکت ها آمده است، هیچ اشاره ای به این ندارد که شعبه شرکت تشکیل شده، در صورتی که ایجاد شده باشد، محکوم به بطلان است و یا حتی منحل شده تلقی می شود. شما بعد از ثبت شرکت اجازه کاری یکساله و بعد با تمدید آن تا پنج سال، اقامت دائم کشور ترکیه را بدست می آورید. بعد از 5 سال تمدید این اقامت، چنانچه در کل این 5 سال، کمتر از 6 ماه در خارج از ترکیه بوده باشید، به شما اقامت دائمی داده می شود. اما برای بارهای دیگر که وضعیت اقامت خود را تمدید می کنید، نیازی به گرفتن اقامت و ارائه آن به اداره کار نیست. هر شرکتی بنابر آنچه در اساسنامه ی آن آمده است می تواند شعبه هایی در داخل یا خارج از کشور داشته باشد. عموما قیمت زمین در مناطق آزاد ترکیه مناسب است. اگر می خواهید در یکی از مناطق آزاد ترکیه، شرکت تجاری خود را تاسیس کنید، در گام اول باید یک قطعه زمین را در شهرک های صنعتی خریداری کنید.

 • تنظیم همه اسناد حقوقی
 • خرید و فروش اینترنتی کالاهای مجاز بازرگانی
 • تنظیم اقرار نامه توسط تمامی شرکا و سهامداران
 • شرکت دانش بنیان
 • ارجاع گواهی شرکت به مشتری از طریق خدمات پیک
 • ارائه دو برگ اظهارنامه تکمیل شده شرکت سهامی خاص
 • مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم

در غیر این صورت ثبت شرکت تنها با هدف گرفتن اقامت ترکیه، راه مناسبی نیست. بلکه مدت زمان تمدید شده برای شما خود به معنای اقامت در ترکیه است. در داخل اساسنامه، آدرس دفتر مرکزی شرکت ذکر شده است. شایان ذکر است شما می توانید در هر یک از مراحل ثبت ، از متخصصان کارآزموده ی ما در موسسه ی حقوقی فکر برتر،کمک بگیرید.همکاران ما در این مرکز می توانند از طریق مشاوره تخصصی رایگان شما را راهنمایی نمایند. سامانه ثبت شرکتها یکی از اداره جاتی است که زیر نظر قوه قضاییه میباشد و تمامی مراحل و امور مربوط به ثبت شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود در این سامانه از 0 تا 100 انجام می شود. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ تمام پرسشهای خود را بیابید. لطفا پرسشهای نامرتبط با شرکای خود مشورت کنید آنها شما را از اداره ثبت. برای همین ثبت شرکت در ترکیه از نوع گردشگری یا توریستی چه در قالب آژانس های مسافرتی چه در قالب شعبه تورهای مسافرتی می تواند انتخاب بسیار عالی باشد.

بخش عظیمی از اقتصاد این کشور نیز بر روی این صنعت می چرخد. مناطق آزاد شهرهایی هستند که جز شهرهای بندری و یا غیر بندری هستند که بر اساس قانون ، جز مناطق آزاد محسوب می گردد. امنیت قانونی، چون در قانون تجارت کلیه روابط و مقررات شراکت و شرکت ها از پیش تعیین شده اند و قانون بر این اساس شرکاء را ملزم به اجرای تعهدات مینماید و این نوع ثبت شرکتها باعث آسودگی خاطر و امنیت قانونی طرفین و منافع آنهاست. درج نشانیای برای محل دفتر شرکت از واجبات است، دقت داشته باشید که شما باید حتما آدرس واقعی را ارائه دهید که در آن مشغول فعالیت هستید و نمیتوانید آدرس محل سکونت خود را دهید زیرا هنگامی که میخواهید برای شرکت خود کد اقتصادی دریافت کنید به همان آدرس درج شده در اساسنامه ممیز دارایی مراجعه میکند و کد اقتصادی را به شما نمیدهند و شما باید تغییر آدرس بدهید که در زمان و هزینه به نفع شما نخواهد بود این تغییر آدرس برای شما هم هزینه بر میباشد و هم زمان بر پس بهتر است در همان ابتدا مکانی را برای فعالیت خود تعیین کنید در غیر این صورت باید تغییر آدرس داشته باشید.

ممکن است در نتیجه، اسامی شرکتهای زیادی را ببینید و پیدا کردن شرکت مدنظر از بین آنها برای شما دشوار باشد. ماده 76- هر گاه یک یا چند نفر از موسسین آورده غیر نقد داشته باشند موسسین باید قبل از اقدام به دعوت مجمع عمومی موسسین نظر کتبی کارشناس رسمی وزارت دادگستری را در مورد ارزیابی آورده های غیر نقد جلب و آن را جزء گزارش اقدامات خود در اختیار مجمع عمومی موسس بگذارند. بر طبق این ماده، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه نیاز به حداقل 1 نفر و حداکثر 50 نفر شریک دارد. هرگونه فعالیت تجاری در ترکیه، حتی یک سوپرمارکت، نیاز به ثبت شرکت دارد. در پروسه ثبت شرکت در ترکیه به اطلاعات مهمی در زمینه نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای آن و اقدامات قانونی ثبت نیاز خواهید داشت. اینکه شما به استخدام یکی از شرکت های کارفرمایی مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه در بیایید. اجاره شرکت در کنار هزینه های آب، برق، تلفن و اینترنت و حقوق کارمندانی که آنها را استخدام کرده اید، بخشی از هزینه های جاری شرکت خواهد بود. یکی از راههای پیشنهادی برای ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری این است که کالایی را معرفی کنید که محصول شرکت شما باشد و زمینه های صادرات آن را در شهرک صنعتی فراهم کرده باشید.

9- معرفی نامه نمایندگان، در صورتی که سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن . اگر به هر دلیل منصرف شدید، باید با تشکیل پرونده حقوقی آن را آزاد کنید. به همین دلیل شرکت هایی که کار ثبت شرکت را انجام می دهند هزینه های متفاوتی دریافت می کنند. گاهی ممکن است شرکتی همه فعالیت های ثبتی را انجام دهد ولی کد اقتصادی و پرونده دارایی را دریافت نکنند و یا بعد از مدتی فعالیت به هر دلیل فعالیت خود را متوقف نمایند. شرکت های مختلط غیر سهامی شرکت هایی می باشند که برای انجام دادن کار های تجاری تحت عنوان به خصوصی میان حداقل یک یا چند فرد شریک ضامن و حداقل یک یا چند فرد شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می گردد . از طرفی مردم کشورهای آسیایی نیز برای دیدن کشورهای اروپایی از ترکیه شروع می کنند. ضمناً دانشجویان دوره های قبلی مدیریت خانواده نیز همانند داوطلبان جدید باید هر بار دفترچه گرفته و ثبت نام كنند. حواستان باشد شما بار اول اقامت یکساله ترکیه را دریافت می کنید، اسکن کارت اقامت را باید برای اداره کار ترکیه بفرستید. مجمع عمومی عادی که بلحاظ کاربرد و عمومیت در مقایسه با مجامع عمومی دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار است بطور معمول هر سال یک بار در زمانی که اساسنامه شرکت معین کرده باشد تشکیل و در چارچوب وظایف مقرر و مصرح در اساسنامه ، بحث ، بررسی و اتخاذ تصمیم می نماید .

طراحی سایت املاک به آنها این مزیت را می دهد که یک بنگاه 24 ساعته باشند و از تبلیغاتی کارا و همیشگی برخوردار شوند. یکی از مزیت های ثبت شرکت در ترکیه این است که پشت بند آن می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. شما برای ثبت شرکت، نیازی به داشتن اقامت کشور ترکیه ندارید، اما به راحتی می توانید بعد از درخواست ثبت شرکت، نسبت به تهیه ویزا و اقامت برای خود و خانواده اقدام کنید. اسمی که انتخاب می کنید باید به صورت حروف باشد. از طرفی جاذبه های گردشگری بی نظیر و بودجه ای که به بخش گردشگری اختصاص می دهند، این روند را برای مردم جهان جذاب تر ساخته است. شرکت ها بصورت کلی مجموعه ای از افراد را تشکیل می دهند که با اهداف تجاری اقتصادی در حوزه کاری خاصی فعالیت می کنند. در دو سال اول زیاد بر روی پروسه درآمد شما بعنوان تازه کاری نظارت نمی شود. در طول دو سال آینده نیز باید 30000 لیر دیگر به این میزان سرمایه اضافه کنید و آن را به 40000 لیر برسانید. خدمات ثبت شرکت که زیر نظر اداره ثبت شرکتها انجام میشود نیز یکی از برجسته ترین خدمات دولت الکترونیک است. ثبت موسسات و تشکیلات غیرتجاری از طریق تنظیم اظهارنامه و تسلیم به اداره ثبت شرکت ها انجام می شود.

 • کپی شناسنامه
 • شرکت های مختلط
 • صدور آگهی
 • تقسیم سود و زیان
 • فعالیتهایی که شرکت انجام خواهد داد
 • دریاچه گهر کوه کلا
 • اخذ شماره مالیاتی شرکت پس از بازدید و تایید آدرس

هزینه دفاتر کل و روزنامه و تنظیم اظهارنامه انجام میشود و از کجا بفهمیم. ثبت شرکت در سامانه آسانثبت به سریعترین شکل ممکن و قانونی آن انجام میگیرد. موجب می شود کلیه برنامه های شرکت، جنبه رسمی و قانونی می بخشد. به موجب قانون، کلیه شرکت ها و یا موسساتی که در اداره ثبت به ثبت می رسند مکلف اند پس از ثبت شرکت اقدام به اخذ دفاتر پلمپ شده نمایند. ثبت شرکت در ایران تجاری شما می تواند برند لوازم آرایشی، شعبه فروشگاهی یک برند، فروشگاه پوشاک، خوراک، رستوران و … البته اگر هدف شما مهاجرت کاری به ترکیه و ثبت شرکت است، این یک گزینه عالی است. برای تمدید کارت اقامت کاری خود باید حتما از 60 روز پیش از اتمام تاریخ مدارک، درخواست تمدید را ارائه دهید. دیگر راه برای درخواست اجازه کار و در نهایت گرفتن اقامت کاری در ترکیه، ثبت شرکت در این کشور است. در قانون اساسی ترکیه، ماده 573 به شرکت های مسئولیت محدود اختصاص دارد. هزینه تاسیس شرکت مسئولیت محدود 2100 دلار است. دفتر مرکزی همان جایی است که ابلاغ ها، اسناد رسمی و تشکیل اجلاس مجامع عمومی در آن است و مدیران و بازرسان در آن حضور دارند. بانک رفاه کارگران مسئولیت و وظیفه تامین سرمایه های مالی و اعتباری را از سوی بانک مرکزی برای کارگران بر عهده دارد. Th is a rtic᠎le has ​been wri​tten with GSA  Content Gener at​or​ D emover​si on!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *