پرش به محتوا

در انتها طراحی نقشه برق و مکانیک ساختمان ترسیم می گردد تا کلیه نقشه های مهندسی جهت طراحی ویلا و در واقع نقشه ساخت ویلا تکمیل گردد و سپس احداث آن تکمیل گردد.

ارجاعات صحیح و صمیمانه ای که در این اولین فرآیند انجام می شود ، به خواسته هایی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های دقیق در فرآیندهای بعدی با دقت مورد بررسی قرار می گیرند.

به علاوه لازم به ذکر است که ایجاد فضای سبز نیز در طراحی ویلا ی کلاسیک، باید مطابق با اصول آن پیش برود. برای این منظور استفاده از گیاهانی که دارای اصالت بیشتری بوده و درختان و بوته های منظم، توصیه می شود.

این تغییرات، گاهی با تغییر سَبک کلی فضا هم اتفاق می‌افته. مثلا ویلایی که سبک کلاسیک داشته، با بازسازی تبدیل به سبک مدرن بشه.

معمار از ابتدای کار به طراحی محوطه پیرامون بنا و فضاهای باز و نیمه باز توجه دارد.

معمولا نقشه برداری توسط دستگاهی به نام توتال انجام می‌شود. در نقشه برداری وضعیت زمین، میزان خاک موجود و همچین میزان خاک برداری و یا خاک ریزی مناسب برای محوطه سازی اندازه گیری می‌شود.

لبه گذرگاه روی برکه یا نهر مصنوعی در باغ ویلا، ابعاد یک جعبه گل و دیوارها، نرده خطوط ممکن در طراحی حیاط ویلا میباشند.

با توجه به ماهیت ویلا، بسیار مهم است که طراحی آن به بهترین شکل ممکن انجام شود و بهترین راه استفاده از تجربه و مهارت شرکت‌های مجرب در این زمینه است.

بخش‌هایی که نیاز به بازسازی دارن، برای اجرا آماده می‌شن و اگه لازم باشه، لوازم ویلا از اون قسمت‌ها خارج می‌شه تا در صورت نیاز به تخریب، آسیبی به وسایل وارد نشه.

با این حال، بافت نیز میتواند با استفاده از مواد سخت مثل سنگ فرش یا صخره‌های مصنوعی در برکه‌ها و حوضها ایجاد شود.

بدون استفاده از فرمهای تاریخی و سنتی، از رویکردهای ساده و نوگرایانه در این نوع سبک بهره مند شده اند.

در ادامه به شما میگیم که هر سطح از بازسازی چقدر زمان می‌بره.

چرا که هر فردی دیدگاه مختلفی از بناهای لوکس و مدرن دارد هم چنین هزینه های ساخت و نوسانات موجود در بازار این امکان را به افراد نمی دهد که به صورت گسترده ای در طراحی و دکوراسیون ویلا اقدامات لازم را انجام دهند.

نمونه دیگر از فضای سبز نیز، فضای سبز عموی که به روف گاردن و بام سبز معروف است وجود دارد که در مقالات پیشین مفصل در مورد آنها صحبت کرده ایم.