پرش به محتوا
خانه » 20 نکته مهم در ثبت شرکت سهامی خاص

20 نکته مهم در ثبت شرکت سهامی خاص

  • از

در همان بدو تاسیس شرکت، شرکا باید تمام سرمایه را تامین کرده و مقداری از آن (حدود 35%) را در بانک به عنوان سپرده “شرکت در شرف تاسیس” قرار دهند. در زمانی که شرکت دچار قرض و بدهی شود، هرکدام از سهامداران بسته به مقداری که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند موظف به ادای قبوض خواهند بود. صاحبان شرکت سهامی خاص این امکان را دارند تا 10 برابر سرمایه ثبتی خود از بانک وام بگیرند.

جلب رضایت شما مشتریان محترم ، مشاوره و پاسخگویی رایگان از ویژگی های قابل توجه در کارنامه درخشان تکسفیر می باشد. 9- این که شرکت چطور انحلال پیدا می کند و شرایط آن نیز باید به طور کلی توضیح داده شود. 5- تمامی قوانین در خصوص تشکیل مجامع عمومی و … باید به صورت واضح و کامل درج گردد. 4- نحوه تبدیل سهام از سهام بی نام به سهام با نام و یا ممتاز کاملا شرح داده شود. وظیفه ی هیئت مدیره،دعوت هیئت مدیره و اداره جلسات و دعوت مجامع عمومی است. مجامع عمومی جدید تا دو نوبت به وسیله ی موسسین دعوت می شود.

  • لازم به ذکر است در زمان تاسیس شرکت سهامی خاص موسسین شرکت مسئولیت انتخاب هیات مدیره و بازرسین شرکت را دارند.
  • شرکا در این خصوص در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی دارند.
  • مقررات مربوط به تشکیل مجامع عمومی و حد نصاب لازم برای رسمیت یافتن آنها و نیز طریقه تصمیم‌گیری و اخذ رای.

18) مطابق ماده one hundred ten اشخاص حقوقی ( شرکت ) می توانند جز هیات مدیره شرکت باشند . نگارش دقیق و حقوقی اساسانامه،اظهارنامه در جلسه مجمع عمومی موسس. حداقل ۲ نفر بازرس که نسبت فامیلی با مدیران نداشته باشند.

معاملات مديران با شركت

پذیره نویسی به معنای این است که اشخاصی برای پرداخت سهام شرکت متعهد شده و برای آن اقدام می کنند. این نوع شرکت ها به عنوان کاملترین شرکت های سهامی شناخته می شوند. در شرکت های سهامی عام موسسان باید حداقل 20% سرمایه شرکت را تامین کرده و 35% از آن را در یک حساب بانکی به نام “شرکت در شرف تاسیس” سپرده نمایند. شرکت سهامی عام برخلاف سهامی خاص، به حداقل سرمایه 500 هزار تومان نیاز دارد. در این شرکت ها نقل و انتقال سهام شرکت مشروط به موافقت مدیران شرکت نمی باشد. این نوع شرکت باید حداقل از 3 ثبت شرکت شریک برخوردار باشد تا مجوز تاسیس را دریافت کند.

ثبت شرکت سهامی خاص

نام شرکت نباید با شئونات و قوانین انقلاب اسلامی ایران در تضاد باشد، همچنین از به کار بردن نام های تکراری که قبلاً به ثبت رسیده اند خودداری نمایید. چنانچه این موضوع در اساس‌نامه سامانه ثبت شرکت روشن نشده باشد، شرکا به نسبت سهمی که در شرکت سهامی خاص دارند دارای رأی خواهند بود. علاوه بر بازرسان اصلی، شرکت‌ها موظف هستند یک یا چند بازرس علی‌البدل نیز انتخاب کنند.

تحقق جهش تولید در کارخانه نتیجه کمک های بانک ملی ایران است

گواهی پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا باز شده است ارائه گردد. شرکت های سهامی می بایست علاوه بر تنظیم اظهارنامه، نسبت به تهیه اوراق اساسنامه، صورت جلسه هیات موسس و مجمع عمومی نیز اقدام نمایند. هزینه های گفته شده برای سال ninety nine حداقل چیزی حدود 300 هزار تومان است.

در این صفحه توضیحات کامل درباره مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص داده می شود. به شما در خصوص اساسنامه ثبت شرکت سهامی خاص توضیح می دهیم و در زمینه هزینه ثبت شرکت سهامی خاص نیز به شما آگاهی می دهیم. در تعریف شرکت سهامی عام باید گفت شرکتی است که قسمتی از سرمایه شرکت از راه فروش سهام به عموم مردم تامین می‌شود.

مقدمه شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص با توجه به اینکه شما چگونه اقدام به ثبت شرکت خواهید کرد وابسته است. همان‌ طور که گفتیم یکی از مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی ارائه اساسنامه است. همانند شرکتهای با مسئولیت محدود ، در شرکتهای سهامی مسئولیت سهامداران در مقابل اشخاص به نسبت تعداد سهامی که دارند محاسبه می گردد و خود شرکت نیز تا میزان سرمایه شرکت مسئول تعهدات خود می باشد.

general