پرش به محتوا
خانه » چگونگی ثبت موسسه آموزشی موسسه حقوقی دادمهر

چگونگی ثبت موسسه آموزشی موسسه حقوقی دادمهر

  • از

سامانه ثبت شرکت میزان از سال 1393 فعالیت خود را در زمینه راه اندازی کسب و کار شروع نموده است و تا به امروز توانسته استوار و ثابت قدم باقی بماند. متقاضی عزیز، شما می توانید جهت درخواست مشاوره رایگان، با وارد نمودن شماره تلفن خود در فرم زیر و یا از طریق دیگر راه های ارتباطی اعلام شده در صفحه تماس با ما، با کارشناسان هلدینگ بین المللی ملاصدرا تماس حاصل فرمایید. سرمایه لازم برای تاسیس موسسه، می تواند علاوه بر شرکا، توسط شرکت های خصوصی (داخلی یا خارجی) و یا نهادهای دولتی نیز تامین شود. پس از اینکه انتشار آگهی انجام می‌دهید، پس از مدت زمان یک ماه از تاریخ انتشار، یک نسخع از آن را باید به اداره و کانون ارائه کنید. اگر شما هم به دنبال ثبت یک موسسه حقوقی هستید، باید قبل از نام اصلی، عنوان موسسه را بیان کنید.

موسسات هنری غیر انتفاعی که اصولاً توسط دولت و یا افراد خیر جهت آموزش و پرورش جامعه تاسیس می گردند و هیچگونه سود و منفعتی به موسسین و اداره کنندگان تعلق نمی گیرد. موسسات داوری که موسسه کاملاً حقوقی می باشد تحت نظارت حداقل ۲ وکیل دادگستری امکانپذیر می باشد. موسسات داوری اصولاً انتفاعی و جهت کسب سود تاسیس می گردند. در صورتی که به دنبال ثبت موسسه حسابرسی هستید می بایست مدرک تحصیلی اعضاء هیات مدیره حسابداری و عضو انجمن حسابداران رسمی ایران باشند. جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید ، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند . استعلام وتاییدیه نیروی انتظامی برای ثبت موسسه غیرانتفاعی ضروری می باشد.

Concerning The Creator: ثبت شرکت

بعد از امضا کردن نسخه تایپی توسط رئیس مرجع ثبت شرکتها در این مرحله آگهی به صدور می رسد و دو نسخه ی تایپ شده به متقاضی ثبت موسسه تحویل داده می شود . یک نسخه برای درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی واقع در خیابان بهشت ضلع جنوبی پارک شهر و نسخه ی دیگر به انضمام رسید پرداختی به قسمت دایره آگهی ها جهت درج در روزنامه کثیرالانتشار داده شود. ثبت موسسه در این مرحله انجام و مراحل به صورت کامل پایان می یابد.

اخذ نمایندگی آموزشگاه زبانمی توانید به صفحه مربوط به آن در سایت موسسه اندیشه آسیا مراجعه کنید. شناسایی محرومان واقعی و تعیین اولویت نیاز آنان با توجه به ملاک های کیفی و کمی. تعیین و مشخص کردن مکانیسم های ثبت شرکت در تهران استفاده از توان مادی فعالان بازار سرمایه در جهت حمایت از نیازمندان. رونوشت شناسنامه برابر اصل شده تمامی اعضای هیات مدیره و شرکاء ارائه گردد. باعث سریع تر شدن رسیدگی و جلوگیری از اطاله دادرسی می شود.

ثبت موسسه

بنابراین برای ثبت موسسه لازم است که شرایط سنی که در قانون تجاری ایران 18 سال تمام عنوان شده است را داشته باشید. پس از تعیین نام قسمت ارجاع ادایه ثبت شرکتها مراجعه و ممیز مربوطه پس از بررسی اولیه با توجه موضوع فعالیت موسسه چنانچه نیاز اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح داشته باشد عند اللزوم مرجع مربوطه جهت اخذ مجوز معرفی می شود. برای ثبت موسسه ، باید حداقل 2 عضو در هیئت مدیره این موسسه وجود داشته باشد. لازم به ذکر است که هر دو نفر باید حداقل سن قانونی یعنی 18 سال تمام باشند.

مدارک لازم برای ثبت موسسه:

مدارک هویتی اعضاء هیئت مدیره یا هیئت امناء درصورتی که هیئت مدیره خارج از شرکاء باشند. اعضاء هیئت مدیره می بایست حداقل دارای یک سهم باشند. موسساتی که مقصود از تشکیل آن جلب منافع و تقسیم آن بین اعضاء خود نباشد. مانند کانون های فنی و حقوقی و موسساتی که هدفشان ارائه خدمات شهری از قبیل نظافت و فضای سبز است.

  • در واقع سود این نوع موسسه نه برای اعضا بلکه برای جامعه می باشد.
  • اگر موسسه غیر تجاری که می خواهید ثبت کنید اهداف مادی داشته باشد، موضوع موسسه با تخصص و مدارک تحصیلی اعضاء تطبیق داده می شود.
  • در صورت اگر شما قصد تغییر اساسنامه را داشته باشید باید با کانون ابتدا هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.
  • به عنوان مثال مطب و یا دفتر وکالت می تواند از ملک مسکونی جهت فعالیت استفاده کنند.
  • موسسات حقوقی نیز از این دسته از موسسات غیر تجاری هستند.

پس از تکمیل مدارک، باید به سامانه ثبت شرکت‌ها و یا سامانه‌های موسسات ثبتی مجاز رجوع کرد. پس از پر کردن درخواست تاسیس، باید همۀ اسناد و ضمیمه‌های آنها را در پاکت مخصوص پستی به اداره کل ثبت شرکت‌ها ارسال نمود. کارشناسان این مرکز مدارک ارسالی شما را بررسی می‌کنند و اگر کاستی یا اشتباهی در آنها مشاهده کنند، آنها را بازمی‌گردانند. پس از رفع نواقص، پرونده شما دوباره به جریان می‌افتد تا اینکه در نهایت گواهی ثبت شرکت شما صادر شود.

با حضور اکثر مدیران موسسه، جلسه های هیات مدیره رسمی می شود و هر تصمیمی که با اکثریت آراء گرفته شود دارای اعتبار است و می تواند اجرا شود. [newline]شناسنامه سامانه با ورود به صفحه شناسنامه سامانه ، می توان از خدمات ارائه شده در سامانه صدور مجوز موسسات و چگونگی بهره وری از آن ‌ها آگاه گردید. با سلام و احترام 5 نام به ترتیب اولویت درسامانه ثبت شرکتها وارد می کنید. نام های پیشنهادی بر مبنای یک سری خصوصیات و ویژگی های تعیین شده باید انتخاب شوند. برای ثبت موسسه، یکی از مدارک اصلی مورد نیاز، کپی شناسنامه است لذا حتما باید شناسنامه همه شرکا در دسترسی باشد.

uncategorized