پرش به محتوا
خانه » پلمپ دفاتر چیست ؟

پلمپ دفاتر چیست ؟

  • از

با توجه به اولویت انتخابی و نیاز حوزه‌های ثبتی استان، تعیین محل فعالیت نقشه بردار، با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان خواهد بود. چون ثبت شرکتنامه در دفاتر اسناد رسمی با وجود ثبت خود شرکت در اداره ی ثبت، موجب پیچیدگی کار می شود، از این جهت به موجب مقررات مورخه ۱۰ اسفند ۱۳۲۷ وزارت دادگستری به دوائر ثبت شرکت ها در مرکز و شهرستانها اجازه ی ثبت شرکتنامه داده می شود. در حقیقت دفتر ثبت شرکتنامه در این مورد به منزله ی دفتر اسناد رسمی می باشد. پس ثبت شرکتنامه، رسمیت یافتن آن بین شرکاء است که در دفتر جداگانه به عمل می آید و شرکاء تماماً ذیل ثبت را امضا می کنند و مطابقت ثبت را با اصل شرکتنامه تصدیق خواهند نمود.

ssaa.ir ا

همچنین در این صفحه اطلاعات روزنامه ی شرکت با انتخاب از فهرست روزنامه ی شرکت مشخص می گردد. پس از تکمیل اطلاعات در خصوص ثبت پلمپ دفاتر باید اصل مدارک و اظهارنامه را به اداره ثبت تغییرات شرکت ارسال کرده تا اداره پست دفاتر را به آدرسی که از قبل در سایت وارد کرده اید ارسال کند . سپس، تابعیت و شناسه ملی و شماره تلفن ثابت و کد پستی شخصیت حقوقی را در سامانه وارد نمایید.

یکی از مهم‌ ترین شرایط برای حضور افراد در جلسه آزمون سردفتری مانند هر امتحان دیگری، دریافت کارت ورود به جلسه است. برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سردفتری، باید از طریق سامانه آنلاین ثبت شرکت در تهران نهاد برگزار کننده آن اقدام کنید. در چندین سال گذشته به هنگام برگزاری آزمون سردفتری، معمولا چند روز قبل از فرا رسیدن زمان آزمون امکان دریافت کارت ورود به جلسه برای افراد فراهم بوده است.

آدرس سایت ثبت شرکت ها برای ثبت درخواست چیست Sherkat Ssaair یا Irsherkatssaair

در این زمان باید اطلاعات خواسته شده در زمینه شروع و تکمیل سال های مالی را وارد کنید . متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که دفاتر پلمپ شده پس از پلمپ با توجه به آدرس ذکر شده برای متقاضیان ارسال می گردد.لذا، لازم است در درج این اطلاعات توجه و دقت لازم به عمل آید. در صورتی که شهر مورد نظر در گزینه های ارائه شده وجود نداشت ، آن شهر هنوز به سامانه ی مذکور ملحق نشده است.در این صورت متقاضیان می بایست به همان شیوه ی گذشته عمل نمایند. بعد از ارسال مدارک ، کارشناس حقوقی مدارک را بررسی می کند و پس از بررسی چنانچه مدارک مورد تایید کارشناس مربوطه قرار گرفته باشد، (پیگیری درخواست از طریق همین سامانه امکان پذیر است) اجازه ی پرداخت وجه دفاتر و پلمپ آن ها صادر می گردد. پس از تایید نام و ارسال تمامی مدارک به اداره از طریق پست ، پرونده توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که از همه جهت نقصی نداشته باشد ، در دفاتر ثبت شرکت یادداشت می شود و برای اطلاع سایرین در روزنامه رسمی و کثیر الانتشار نیز آگهی می شود . پس از مراجعه به سامانه مذکور و انتخاب نوع شخصیت حقوقی ، اطلاعات هویتی نماینده ، وکیل ، حوزه ثبتی شرکت ، آدرس شرکت و تاریخ شروع سال مالی را درج نمایید .

  • در این قسمت امکان پیگیری پرونده های در حال اجرای ادارره ثبت اسنادوجود دارد.
  • دستی و سنتی بودن اوراق و مراحل ثبت شرکت و امور مربوطه سرعت و زمان زیادی را از متقاضیان سلب می نمود ولی سایت مذکور تاثیر به سزایی در بهبود کیفیت و سرعت انجام این مراحل داشت .
  • از طریق بخش پرداخت سایت ثبت من، کاربران می توانند برای استعلام شناسه قبض های پرداختی خود اقدام نمایند.
  • اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت بنابر دلایل متعددی ممکن است دست به اعمال تغییراتی در شرکت بزنند که در ابتدا بر حسب نوع تصمیم باید صورتجلسه مربوطه را در مجمع خاصی تنظیم کنند و امضاء تمامی اعضاء نیز ذیل آن باشد .

کاربران برای ورود به سامانه جامع ثبت شرکتها باید به سایت irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنند. ثبت شرکت در سامانه irsherkat ssaa ir که تنها مرجع اصلی جهت ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت و کلیه امور وابسته ثبتی از این قبیل است ، دارای قواعد و ضوابطی است که به تمامی آن باید توجه نمایید . سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری یکی از مهم ترین سایت ها برای متقاضیان ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت ها و سایر موارد مربوطه است که توضیح خواهیم داد .

در مرحله‌ی بعد مشخصات اعضای هیئت مدیره حاوی؛ نام، نام خانوادگی آن‌ها، کلّیه‌ی اسناد و مدارک شناسایی اعضاء را درج کنید. سپس در مرحله‌ی پس از آن ثبت پلمپ دفاتر اعضای هیئت مدیره را در شرکت معین نمایید. سِمت هر یک از اعضاء و مسئولیت آن‌ها اعم از نامحدود و محدود را معین نمایید. پلمپ دفاتر تجاری دفتر کل و روزنامه ایست که بنا بر کارکرد؛ پنجاه، صد و یا صد و پنجاه برگی هستند. تمامی شرکت‌های فعال حتی به هنگامیکه فعالیت ندارند باید در راستای تعیین کارکرد مالی خویش پلمپ دفاتر را کامل کنند. حال اگر مدیران شرکت در تکمیل آن قصور کنند، منجر به علی رأس شدن شرکت خود می‌شوند.

سپس به پرداخت هزینه مربوط به خود دفترها و هزینه ارسال آن برای متقاضیان ، اقدام می کنید. در این صفحه بر روی سربرگ تاسیس شخصیت حقوقی کلیک کرده و گزینه پذیرش درخواست تاسیس شخصیت حقوقی را فعال نمایید. تا ارائه مدارک لازم و در نهایت، انتشار آگهی تاسیس در روزنامه رسمی را به شکل حضوری پیگیری می کردند. حداقل سرمایه باید در ثبت شرکت رعایت شود ، چنانچه در اکثر شرکت ها یک میلیون ریال است و لازم به ذکر است سرمایه نقدی ، غیر نقدی باید مشخص گردد . من فقط یادمه یک وکالت نامه داشتم ، شماره سندی یا چیزی ندارم امکان داره فقط از طریق کد ملی پیدا کرد. در این گام باید نوع شرکت را انتخاب نمایید و سپس نام های پیشنهادی را به ترتیب اولویت از اول تا پنجم را باید به درستی در سامانه وارد نمایید .

ثبت شرکت در اصفهان

به همین دلیل در این قسمت به توضیح نحوه ثبت نام در سایت ثبت من می پردازیم. یکی از بخش های دولتی که در سال های اخیر کوشیده است تا با الکترونیکی کردن و غیر حضوری نمودن خدمات خود، تحقق بخش مفهوم دولت الکترونیک باشد، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد. این سازمان با راه اندازی سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی ssaa.ir بسیاری از خدمات خود را از قالب حضوری به شکل اینترنتی و غیرحضوری درآورده و به کاربران خود ارائه نموده است. یکی از بخش هایی که در سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه می شود، بخش استعلام ثبتی است که این بخش در زیر مجموعه میز خدمت این سامانه قرار می گیرد. در این بخش امکان دسترسی به بسیاری از خدمات الکترونیکی سایت ssaa.ir و استعلام این خدمات وجود دارد.

لازم به ذکر است که در این بخش ازسامانه ssaa.ir، تنها امکان جستجو در اختراعاتی وجود دارد که در این سازمان ثبت شده باشند. یکی دیگر از امکاناتی که در بخش خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه شده است، جستجو در بانک علائم تجاری است. در صورتی که قصد دارید علائم تجاری خاصی را مشاهده کنید، می توانید به این بخش ازسامانه ssaa.irوارد شوید و با وارد کردن یک سری اطلاعات در رابطه با علائم تجاری مورد نظر خود مانن طبقه بندی کالا، طبقه بندی تصویر و … هر یک از دفاتر طلاقی که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می کنند، دارای ظرفیت مشخصی برای ثبت واقعه هستند. لازم است که افراد برای حضور به این دفاتر، ابتدا به سایت ssaa.ir مراجعه کنند و از قسمت خدمات غیر حضوری، لیست دفاتر طلاق دارای ظرفیت ثبت واقعه را مشاهده کنند.

اخذ دفاتر قانونی

۳در صفحه جدید که صفحه ثبت نام در سایت ثبت من می باشد، به منظور ثبت نام در این سایت، کد ملی خود را در کادر اول وارد کرده، در کادر دوم تاریخ تولد خود را وارد نمایید و در قدم آخر، شماره همراه خو را در کادر سوم وارد نمایید. توجه داشته باشید که این شماره همراه باید به نام شما بوده و با کد ملی شما به ثبت رسیده باشد؛ و در نهایت بر روی دکمه ثبت نام کلی نمایید. با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن سامانه ثبت شرکت ها کلیه امور مربوطه به صورت اینترنتی انجام می گردد . سامانه مدرسین سایت جام نیز امکان دریافت یک سری امکانات برای مدرسین سازمان اسناد و املاک را فراهم کرده است. مدرسین در این سامانه موظف هستند که طبق موارد 5 گانه تدوین شده اقدام به آموزش کنند و از خدمات آموزشی این سامانه برای بهبود فرآیند آموزشی استفاده کنند.

پس از تکمیل کردن فرمی که در اختیار شما قرار می گیرد، نام و سمت کسی که متقاضی تاسیس شرکت یا موسسه است را وارد می کنید. نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

اکنون همانطور که در تصویر زیر ملاحظه می فرمایید، وارد صفحه اصلی سایت سازمان ثبت اسناد و املاک شده اید و می توانید از امکانات و خدمات سامانه اداره ثبت اسناد و املاکدر رابطه با سند رسمی، ثبت املاک، ثبت شرکت و مالکیت معنوی استفاده نمایید. برای اطلاع از خدمات و امکانات سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک، بخش بعدی مقاله را مطالعه نمایید. اما مشکلی که همواره، در رابطه با سامانه های زیرمجموعه سایت سازمان ثبت اسناد ثبت برند و املاک کشور، وجود داشته، این مساله بوده که تعدد و پراکنده بودن این سامانه ها، همچونسامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exitban.ssaa.ir، همیشه موجب سردر گم شدن کاربران شده است. به همین دلیل، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در تیرماه سال 1400، اقدام به راه اندازی درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نمود که با عنوان سایت ثبت من شناخته گردیده و آدرس آن،my.ssaa.ir می باشد.

شرکت‌های تجاری در راستای اظهارات درآمد و هزینه‌ها نیاز به پلمپ دفاتر دارند که این عنوان ضمن ماده‌ی ۶ قانون تجارت برای تمامی اشخاص، اعم از حقیقی و حقوقی تصویب شده است. بهتر است در امتداد این مطلب شما را کمی بیشتر با انواع دفاتر و مراحل ثبت دفاتر پلمپ آشنا سازیم. در ابتدا برای ثبت درخواست و ثبت دفاتر پلمپ مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها به نشانی اینترنتی و ورود به بخش ثبت پلمپ دفاتر تجاری شرکت ها می باشد . اداره ثبت شرکت ها برای سهولت در خدمت رسانی به متقاضیان امور ثبتی ، تسریع در انجام پروسه ثبت و تغییرات و سازمان دهی بهتر ، سامانه ثبت شرکتها را ایجاد کرد که از این طریق ، ثبت و پیگیری پروسه کاری به صورت اینترنتی نیز امکان پذیر شده است .

در بخش بیانیه سطح توافق خدمات امکان مطالعه قوانین مربوط به خدمات و توضیحات مربوط به خدمات وجود دارد. این بخش به منظور اطلاع رسانی به افرادی که قصد استفاده از خدمات الکترونیک سامانه سازمان اسناد و املاکرا دارند، راه اندازی شده است و اطلاعات مهمی را در بر می گیرد. در صورتی که قصد ثبت شرکت و موسسات تجاری را دارید، می بایست که اقدام به تکمیل یک سری فرم ها کنید. لیست فرم های مورد نیاز در این بخش قرار داده شده اند و این فرم ها در این بخش قابل دریافت می باشند. در این مرحله از ثبت نام در سایت ثبت من، یک کد تایید به شماره همراه شما پیامک می شود.