پرش به محتوا
خانه » ورود به سایت ثبت شرکت Irsherkat Ssaair+راهنما سامانه ثبت شرکتها

ورود به سایت ثبت شرکت Irsherkat Ssaair+راهنما سامانه ثبت شرکتها

  • از

در شرکت با مسئولیت محدود لازم نیست مدیران شرکت، شریک/سهامدار شرکت باشند؛ ولی در سایر شرکت‌ها مانند سهامی خاص، مدیران شرکت باید از بین سهامداران انتخاب شوند. بسیاری از اشخاص تصور می‌کنند با انجام مراحل اداری ثبتی و آگهی شدن شرکت، امور ثبتی و حقوقی آن‌ها به پایان رسیده است. در حالی که انجام برخی کارهای پس از ثبت الزامی‌ست و باید به آن‌ها توجه کنید.

  • اسناد شرکت باید در سیستم رجیستری مرکزی (MERSİS) ثبت شود و برخی اسناد بالا باید به دفتر ثبت مربوط به تجارت ارسال شود.
  • خبر خوش این است که ما در ادامه جزئیات را برای شما بیان خواهیم کرد.
  • از نظر کنترل فساد چین در میان کشورهای دنیا رتبه مناسبی ندارد.
  • شرکت بازرگانی همانطور که از نام آن مشخص است برای اموری مانند خرید و فروش و صادرات و واردات به ثبت می رسد.

اسناد شرکت باید در سیستم رجیستری مرکزی (MERSİS) ثبت شود و برخی اسناد بالا باید به دفتر ثبت مربوط به تجارت ارسال شود. به عنوان مثال یکی از این مدارک، قولنامه اجاره دفتر شما و آدرس شما است. نام انتخابی باید ریشه فارسی داشته باشد و از کلمات لاتین در آن استفاده نگردد . در صورتی که سرمایه شرکت برای پرداخت تعهدات و قروض شرکت کافی نباشد ، شریک ضامن مسئول پرداخت آن خواهد بود .

+ امور مالیاتی شرکت در کرج

علاوه بر شرکت‌هایی که در قانون تجارت معرفی شده، ممکن است نام شرکت دانش بنیان را شنیده باشید. این شرکت‌ها بر پایه ایده و داده‌های علمی شکل می‌گیرند و هدف آن‌ها تولید داده‌های علمی، اختراع، محصولات فناورانه و … است که عموما توسط دانشگاه‌ها و موسسات علمی برای رشد و توسعه آن مرکز تاسیس می‌شوند. در قانون حداقل سرمایه برای این شرکت تعیین نشده است ولی بر اساس رویه ثبتی حداقل میزان سرمایه یک میلیون ریال در نظر گرفته شده است. این سرمایه می‌تواند به صورت نقدی یا غیرنقدی توسط شرکا تامین شود.

نکات مهم این است که اگر شرکت سهامی عام یا خاص ثبت می کنید و سرمایه شما غیر نقد است باید به تایید کارشناس دادگستری برسد. شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است با موضوع تجاری و نمیتواند موضوع فعالیت آن غیر از تجارت باشد. ب) موضوع هایی که قبل از ثبت شرکت نیاز به اخذ مجوز از وزارت خانه، و نهاد های مربوطه را باید داشته باشند و اصل این مجوز باید به اداره کل ثبت شرکت‌ها ارسال شود.

مشاوره ثبت شرکت در کرج رایگان

به منظور تاسیس این نوع شرکت، به سرمایه حداقل یک میلیون ریال نیاز بوده و شرکت نامه آن می بایست پس از تنظیم، در اداره ثبت شرکت ها تایید گردد. همچنین در مرحله انتخاب نام برای شرکت تضامنی، می بایست عبارت “تضامنی” و حداقل نام یکی از شرکا در آن قید شود. یکی از راه هایی که برای مهاجرت به آلمان وجود دارد ثبت شرکت رسمی در این کشور می باشد. یکی از این نوع شرکت ها UG یا Unternehmengesellschaft می باشد. این نوع شرکت یکی از مناسب ترین انواع شرکت جهت ایجاد کسب و کار کوچک و متوسط می باشد.

پس از تایید تمام مدارک توسط اداره ثبت شرکت ها، شماره ای برای شما ارسال می گردد. با دریافت این شماره باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید. حق استعمال علامت انحصاری از دیگر محاسن ثبت برند است که مانع از عرضه محصولات با همان برند یا برند مشابه توسط افراد دیگر می شود. محصولات و خدماتی که وجه ممیزه مشخصی ندارند، دارای قابلیت ثبت هستند.

پس از فرستادن مدارک باید منتظر تأیید بازرسان اداره ثبت شرکت‌ها شد. پس از بررسی دقیق آنها و رفع نواقص احتمالی، گواهی آگهی شرکت صادر می‌شود. ثبت نهایی شرکت با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد. روزنامه رسمی مرجع قانونی انتشار تمام آگهی‌های حقوقی در کشور است و سندی دولتی محسوب می‌شود.

شرکت مختلط سهامي، شرکتي است که تحت نام مخصوص بين يک عده شرکاي سهامي و يک يا چند نفر شريک ضامن تشکيل مي‌شود. شرکاي سهامي کساني هستند که سرمايه‌ي آن ها به صورت سهام يا قطعات سهام متساوي القيمه درآمده و مسئوليت آن ها تا ميزان همان سرمايه‌اي است که در شرکت دارند. شريک ضامن کسي است که سرمايه‌ي او به صورت سهام درنيامده و مسئول کليه‌ي قروضي است که ممکن است علاوه بر دارايي شرکت پيدا شود. در صورت تعدد شريک ضامن، مسئوليت آن ها در مقابل طلبکاران و روابط آن ها با يکديگر، تابع مقررات شرکت تضامني خواهد بود. در نام شرکت بايد عبارت «شرکت مختلط»‌ ‌و لااقل اسم يکي از شرکاي ضامن قيد شود.

این را نیز در نظر داشته باشید کارشناسان ما شایسته ترین و باورنکردنی ترین روش ثبت شرکت را ارائه خواهند داد. ثبت شرکت در آذربایجان، مراحل ثبت شرکت و میزان سرمایه اولیه انواع شرکت ها در آذربایجان در این نوشتار توضیح داده شد. همچنین در خصوص خطرات و ریسک های احتمالی ثبت شرکت در آذربایجان و راه های اخذ اقامت آذربایجان از طریق ثبت شرکت در این کشور به اطلاع شما عزیزان رسید. امید است مقاله ثبت شرکت در آذربایجان توانسته باشد به همه ابهامات ذهنی شما عزیزان پاسخ گفته باشد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان موسسه تماس برقرار کرده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید و یا اینکه در انتهای همین مقاله در قسمت دیدگاه، می توانید سئوالات خود را مطرح نموده و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت دارید.

زمانی که می خواهید شرکتی را خریداری نمایید باید قبل از هر اقدامی به نوع شرکت،اعم از شرکت با مسئولیت محدود،شرکت تضامنی و…،نوع رتبه شرکت،مکان شرکت،مدت تاسیس شرکت،،دارا بودن کد اقتصادی،میزان کارکرد شرکت و نداشتن بدهی های مالیاتی توجه نمایید. وقتی که یک شرکت تاسیس می شود مدت زمان فعالیت آن در اساسنامه قید می شود.بعد از پایان مدت تعیین شده و در صورت عدم تمدید این مهلت شرکت منحل می شود و کلیه فعالیت های آن متوقف می گردد. پس از انحلال شرکت،مدارک ثبتی شرکت تا ۱۰ سال در حوزه مربوط به اداره ثبت شرکت نگهداری و بایگانی می شود. مدیر تصفیه از تاریخ انحلال شرکت به مدت یک سال فرصت دارد تا بدهی ها را پرداخت نماید.و در صورتی که بخواهد مهلت بیشتری بگیرد باید درخواست خود را به صورت کتبی اعلام نماید. در زمان انحلال شرکت تمامی سمت های کاری افراد سلب می شود و آنها نمی توانند فعالیت اجرایی داشته باشند.پس از اعلام انحلال،شرکت باید پروژه های اجرایی که در دست دارد را تکمیل نماید.و بعد از انحلال نمی تواند پروژه جدید بگیرد. بعد از آن موضوع شرکت را با توجه به نوع فعالیت و مدت آن معین نمایید.مدت فعالیت می تواند محدود یا نامحدود باشد.در صورتی که محدود باشد حداکثر مدت فعالیت را به ماه مشخص نمایید.