پرش به محتوا
خانه » نحوه ی ثبت شرکت در سامانه ی اداره ثبت شرکت ها

نحوه ی ثبت شرکت در سامانه ی اداره ثبت شرکت ها

  • از

در صورتی که صورتجلسات ارسالی نیاز به رفع نقض باشد ، برای شما ارسال می شود و در غیر این صورت اگر مورد تایید باشد ، صورتجلسه تایید شده برای صدور آگهی به روزنامه رسمی ارسال می شود . بعد از تایید ، با ورود اطلاعات در سامانه ثبت شرکتها و دریافت کد رهگیری ، می توانید پیگیری های لازم ، در رابطه با روند پیشرفت پرونده و تصمیمات اخذ شده را انجام دهید . با ورود اطلاعات نهایی در این زمینه ، سیستم به صورت خودکار تاییدیه پذیرش را از شما خواستار می شود از این رو نیاز است تا متن را به دقت مطالعه نمایید . نام و برند تجاری نشان دهنده اعتبار یک شرکت می‌باشد و موجب جلوگیری از کپی‌برداری سایرین از ایده‌ها و خدمات شما می‌گردد.

گواهینامه ارزش افزوده از طرف سازمان امور مالیاتی صادر می گردد. در قسمت پرسش و پاسخ سوالات خود را بپرسید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود. با یکی از راههای زیر میتوانید اطلاعات خود را جهت امور ثبتی کامل نمایید. در این مرحله، مشخصات نماینده قانونی شرکت که متقاضی ثبت شرکتاست را وارد نمایید و مجددا دکمه گام بعدی را بزنید.

نمونه فرم اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص

سرمایه شرکت سهامی خاص به وسیله خود مؤسسین تأمین می شود و حق صدور اعلامیه پذیره نویسی را ندارند. جالب است بدانید که در سهامی خاص، هیچ محدودیتی در انتخاب زمینه فعالیت نخواهید داشت و می توانید با ثبت آن ، تا سقف 5 الی 10 برابر میزان سرمایه خود ، از وام و تسهیلات بانکی استفاده کنید . هر کدام از موارد مذکور ، تغییرات تلقی شده که شما با ارائه مدارک مورد نیاز، تمامی کار را به ما سپرده و ما تغییرات دلخواه شما را به ثبت می رسانیم. در قسمت دیگر صورت جلسه تغییرات است که در این قسمت اگر صورت جلسه ها تغییرات دارند در اینجا باید مرحله به مرحله انجام داد . برای ثبت شرکت باید به سامانه ثبت اسناد و املاک کشور زیر نظر قوه قضایه رجوع کرد . حضور مشاورین حقوقی ثبت شرکت در این مرحله برای شما ضروری است.

سامانه ثبت شرکت

بایستی سند یا اجاره نامه ملک مسکونی، اداری یا تجاری داشته باشید. اما نمی تواند جزو هیئت مدیره، مدیرعامل و بازرسین شرکت باشد. اعمال هرگونه تغییر اعم از تغییر نام، موضوع، آدرس، سرمایه، اعضای هیئت مدیره، صاحبان حق امضا و… مجاز است.

تاریخچه تاسیس اداره ثبت شرکتها

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی می توانند در ایران شرکت ثبت نمایند. جهت هر نوع تغییری باید صورتجلسه مربوط به همان تغییر را تهیه کرد. به عنوان مثال جهت تغییر سمت اعضا هیئت مدیره، صورتجلسه هیئت مدیران و جهت تغییر ثبت شرکت اسم شرکت باید صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تهیه گردد. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و… و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی. کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی.

  • زمان ثبت علامت تجاری یا برند از زمان تحویل مدارک و استعلام اولیه حدود ۴۵ روز می باشد تا آگهی اول و بعد از این ۴۵ روز ۳۰ روز برای آگهی دوم زمان می برد و برای آگهی سوم ۳۰ روز بعد از آگهی دوم یعنی حدود ۱۰۵ روز در کل ولی با آگهی اول می توانید فعالیت را شروع کنید.
  • ثبت طرح صنعتی برای جلوگیری از سوء استفاده رقبا و حفظ حقوق ، ظاهر کالا و یا نوع بسته بندی را به عنوان طرح صنعتی ثبت می نماییم .
  • فقط در نظر داشته باشید در صورتی که بخواهید برای اعضاء هیئت مدیره در یک شرکت سهامی خاص از اشخاص حقوقی استفاده کنید ، باید یک شخص حقیقی را به عنوان نمایده به اداره ثبت شرکت ها معرفی نمایید .
  • لطفا راهنمایی بفرمایید از چه طریقی میتوانم روزنامه کثیرالانتشار را تغییر دهم.(ضمنا هزینه درج آخرین آگهی پرداخت شده است) سپاسگزارم.

همانطور که شرکت ها و سایر اشخاص حقوقی ایرانی ملزم به دریافت شناسه ملی می باشند، شرکت ها ی خارجی که در ایران فعالیت داشته نیز ملزم هستند تا با مراجعه به سایت جامع ثبت شرکتها به آدرس irsherkat.ssaa.ir برای دریافت کد فراگیر اقدام نمایند. پس از فرستادن مدارک باید منتظر تأیید بازرسان اداره ثبت شرکت‌ها شد. [newline]پس از بررسی دقیق آنها و رفع نواقص احتمالی، گواهی آگهی شرکت صادر می‌شود. ثبت نهایی شرکت با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد. از آنجایی که در هر مرحله از فرایند ثبت شرکت باید مبالغی را به حساب‌های گوناگون واریز کرد، وجود سامانه‌ای که تمام این پرداختی‌ها را یکجا انجام دهد بسیار مفید خواهد بود. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت با فراهم کردن امکان پرداخت یکپارچه تمامی این هزینه‌ها گامی مهم در مسیر آسان کردن ثبت شرکت در ایران برداشته است.

قسمت بعدی برای تعیین سمت شخص در شرکت یا موسسه است که چه مسئولیتی را به عهده دارد . در شرح فعالیت نیز اگر در رابطه با موضوع فعالیت نیاز به توضیح باشد توضیحات لازم را وارد نمایید.سپس با کلیک بر روی گزینه ی گام بعدی وارد صفحه ی اطلاعات مرکز اصلی شوید. مدیران در شرکت سهامی خاص الزاماً بایستی سهامدار بوده و یا تعداد سهام وثیقه مقرر در اساسنامه را تهیه و به صندوق شرکت بپردازند.

ارائه وکالتنامه در صورتی که قصد دارید از وکیل استفاده کنید . برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. نوع و میزان سرمایه شرکت اعم از سرمایه سامانه ثبت شرکت نقدی و عیرنقدی را مشخص نموده و سپس دکمه گام بعدی را بزنید. کلیه فعاليت‌ها و خدمات سامانه ثبت آنلاین آسان ثبت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تکراری نباشد و پیش از ارائه درخواست حتما استعلام گرفته شود . چهار نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسس و اولین مجمع عمومی عادی و اسامی اعضاء شرکت، هیئت مدیره منتخب، بازرسان و مدیر عامل شرکت. 3- تشکیل مجامع عمومی در محل شرکت ( اقامتگاه ) الزامی نیست .

misc