پرش به محتوا
خانه » نحوه ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها

نحوه ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها

  • از

کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضای هیات مدیره، سهامداران و بازرسین که توسط دفاتر اسناد رسمی برابر با اصل شده است . هرگونه فعالیت هرمی و بازاریابی شبکه ای و هرمی ممنوع می باشد . تاسیس شرکت­ در گذشته پروسه­ای زمان­بر و دارای مراحل اداری و قانونی حوصله بر بوده است.

  • جمهوری آذربایجان با مساحتی در حدود 86،600 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 9،611،700 میلیون نفر در شمال ایران قرار گرفته است.
  • داشتن سوء پیشینه اشخاص حقیقی مانعی از جهت ثبت شرکت ندارد، فقط نمی‌توانند جزء هیئت مدیره، مدیر عامل و یا بازرسین شرکت و کسب و کار خود باشند.
  • تشکیل این گونه شرکت‌ها با سرمایه‌ای اندک نیز امکان‌پذیر است اما امکان انتشار اوراق سهام وجود ندارد.

به دلیل اینکه شرکت های سهامی خاص از پشتوانه محکمی برخوردار هستند.برای شرکت در مناقصات و مزایده ها و نمایشگاه ها و اخذ نمایندگی ها دارای اعتبار نسبتا بالایی نسبت به سایر شرکت ها می باشند. طبق ماده ۵ لایحه اصلاحی قانون تجارت برای ثبت شرکت سهامی عام حداقل ۵۰۰ هزار تومان سرمایه نیاز می باشد. جهت اخذ فرم های مربوط به ثبت شرکت در آذربایجان باید موارد زیر انجام شود. از بین انواع ترتیبات شرکت در چین که امروزه در حال فعالیت است، شرکتهای خصوصی مهمترین نوع مشاغل را نشان می دهند که چین را از یک غول کنترل شده توسط دولت پر از ناکارآمدی و ضایعات به یک اقتصاد پر جنب و جوش، مدرن و با رشد بالا تبدیل کرده است.

ثبت طرح صنعتی

اما اگر تمام نکات لازم در شرکتنامه آورده شده باشد؛ تنظیم اساسنامه ضروری نخواهد بود. همچنین با ثبت شرکت در ترکیه می‌توانید به نام شرکت ملک مسکونی و مستغلات خرید و فروش کنید. یکی از اصلی‌ترین معایب ثبت شرکت در ترکیه نرخ بالای فساد در این کشور است. بر اساس آمار سال 2015 ترکیه در میزان فساد در رتبه شصت و شش دنیا قرار دارد. از دیگرمعایب ثبت شرکت در ترکیه ، این است که در شرکت باید افراد مسلط به زبان ترکی استخدام شوند و اگر اینطور نباشد حتما باید از مترجمان حرفه‌ای در مجموعه کمک گرفته شود. هزینه های ثبت شرکت در ترکیه با توجه به نوع شرکت انتخابی شما می‌تواند متفاوت باشد، اما به صورت میانگین هزینه ثبت شرکت در ترکیه مبلغی بین هفتصد تا هشتصد دلار می‌باشد و به صورت کلی نیز، برای راه‌انداری کامل و ثبت شرکت مسئولیت محدود در ترکیه نیز به حدود 4000 دلار هزینه نیاز است.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت با مسئولیت محدود

اگر بخواهید فعالیت تجاری و یا غیر تجاری منظمی را آغاز کنید بهتر است از طریق ثبت شرکت شروع کنید. مدت زمان تاسیس یک شرکت تا دریافت شناسه ملی و شماره ثبت حدودا 7 تا 10 روز کاری می باشد. جهت اطلاعات بیشتر لطفا شماره تماس خود را ارسال کنید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند یا خودتان می توانید با خطوط شرکت تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. پس از اینکه از طرف سازمان مربوطه در رابطه با پرونده شما جوابیه دریافت گردد، نخستین ثبت اقدام به بررسی مجدد پرونده و تنظیم مدارک برای روزنامه رسمی نموده و بلافاصله پس از تکمیل مدارک، آنها را برای دریافت آگهی و روزنامه رسمی ارسال می نماید. شرکتی است که تحت نام مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و 1 یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود.

این نوع شرکت مناسب ترین نوع شرکت برای کسب و کارهای کوچک و متوسط به جهت معتبر بودن است. شرکت های سهامی به دو قسمت سهامی خاص و عام تقسیم می شوند که در این شرکت ها سرمایه به سهم تقسیم شده است و پیش از ثبت شرکت باید سرمایه تعهدی ، 35 درصد به حسابی به اسم شرکت در شرف تاسیس واریز گردد . در رابطه با نام شرکت نام هایی که نیاز به مجوز دارند میباست ابتدا مجوز آنها اخذ گردد و بعد از آن اقدام به ثبت شرکت نمود . نام هایی که تایید و ثبت آگهی می شوند مهلت آنها نامحدود است ولی اگر آگهی نشوند فقط ۳ ماه تاریخ اعتبار دارند . حق تقدم نام های ثبت شده با توجه به تاریخ ثبت آنها می باشد که این حق بعد از انحلال و تصفیه منقضی می شود .

مسئولیت محدود یا سهامی خاص

مجوز مربوطه را از مرجع صلاحیت دار اخذ کنید در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد. در نام ثبت شرکت می بایست عبارت ((با مسئولیت محدود)) عنوان شود. به سهام تقسیم شده باشد ، فقط به اندازه سرمایه خود مسئول قرض و تهدات شرکت می باشد . یک نفر باید ان را مدیریت کرده و به پیش ببرد.همچنین بر خلاف کار فردی,به دلیل امکان استفاده از خرد جمعی در شرکتها,اشتباهات بیشتری را مرتکب خواهیم شد. قطعا بانک ها که می توانند تامین کننده سرمایه شما باشند یا طرف های تجاری که با شما معاملات تجاری خواهند داشت. سرمایه هر فردی به تنهایی محدود است و برای انجام کارهای تجاری معمولا قابل توجه نیست.

هر شرکت سهامی یا تعاونی با اصلاح اساسنامه اش میتواند تبدیل به شرکت تعاونی سهامی عام شود. قراردادهای بین شرکا رسمی بوده و نمیتوانند هیچ یک از شرکا از اظهاراتی که ثبت نموده اند خود را بی اطلاع جلوه دهند. در شرکت تضامنی شرکاء شرکت دارای بیشترین مسئولیت ممکن نسبت به دیگر شرکت ها می باشند. کلیه فرم ها را تکمیل کنید و در نهایت پرونده خود را برای بررسی ارسال کنید.

من خیلی عجله دارم می خواستم ببینم چه نوع شرکتی برای من مناسب هست و میتونم این شرکت رو زیر یک ماه ثبت کنم یا نه. ممکن است از لحاظ خدمات تفاوتی وجود داشته باشد که برای شما به عنوان یک فرد غیر متخصص قابل شناسایی نباشد. به همین دلیل می توانید قبل از اقدام از چند موسسه قدیمی استعلام بگیرید تا با خیال راحت بهترین موسسه را انتخاب کنید. اگر مراحلی را در سامانه ثبت شرکت اشتباه بزنید زمان شما می سوزد و مجدد باید از اول شروع کنید. اگر اطلاعاتی را به غلط در سامانه ثبت کنید از پایه شرکت شما با غلط اطلاعاتی ثبت می شود.

در این بخش معمولا میزان سهام و مسئولیت هر کدام از افراد نیز مشخص خواهد شد. بهتر است به هنگام ثبت نام مدارک هویتی افراد متقاضی از قبیل شناسنامه، کارت ثبت شرکت ملی و سایر مدارک را به همراه داشته باشید. طبیعی است که هر اندازه میزان سرمایع افراد بیشتر باشد، سهم و اختیارات آنها نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.