پرش به محتوا
خانه » نحوه انتخاب مدیران در شرکت سهامی

نحوه انتخاب مدیران در شرکت سهامی

  • از

در این مقاله به مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید. شرکت به وسیله هیأت مدیره ای مرکب از …………… نفر عضو که به وسیله مجمع عمومی عادی از بین صاحبان سهام انتخاب می شوند اداره ثبت شرکت خواهد شد مدیران کلاً یا بعضاً قابل عزل می باشند. با توجه به الکترونیکی شدن درخواست ثبت شرکت سهامی خاص، تمامی مراحل ثبت در سایت Sherkat.ssaa.ir برای همه استان ها قابل انجام است و فقط ثبت شرکت در مناطق آزاد از این قاعده مستثناست.

  • در راستای بررسی این مسئله باید گفت به منظور ثبت لازم است تا حداقل سه نفر سهامدار وجود داشته باشد و دو نفر هم به عنوان بازپرس معرفی شوند.
  • یکی از پرمتقاضی ترین خدمات موسسه ی تکسفیر ثبت شرکت سهامی خاص می باشد.
  • بستگی به نوع فعالیت و استراتژی کسب و کار ایشون داره که سهامی خاص ثبت کنند یا مسئولیت محدود اما چنانچه می خواهند فقط شخص ایشان در شرکت باشند می تواند مسئولیت محدود تک مدیرعاملی ثبت نمایند.
  • دو نسخه از صورت جلسه امضا شده از مجمع عمومی موسسین شرکت و هیئت مدیره برای تعیین میزان سهم الشرکه.

شرکت با مسئولیت محدود، از شرکت‌های تجاری پرطرفدار در بین اشخاص حقیقی و حقوقی‌‌ست. پس از وارد نمودن اطلاعات خود و در صورت داشتن وکیل، اطلاعات وکیل نوع شرکت سهامی خاص را انتخاب نمایید. با مشخص نمودن نوع شخصیت حقوقی و تکمیل اطلاعات متقاضی، نسبت به پیشنهاد نام شخصیت حقوقی (انتخاب نام شرکت) مورد نظر ثبت تغییرات اقدام نمایید.به جهت این امر باید در قسمت اسامی درخواستی،پنج نام را به ترتیب اولویت وارد کنید. بعد از آن که اطلاعات وارد شده در سامانه را بازبینی نمودید باید گزینه پذیرش نهایی را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است در صورتی که اساسنامه در موارد خاصی که ممکن است پیش بیاید تصمیم گیری نکرده باشد.

شروط کلی ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص شامل هزینه تعیین نام شرکت، حق الثبت، حق الوکاله وکیل، هزینه تهیه پوشه، پاکت، گیره و همچنین هزینه پست مدارک از طریق باجه‌های پستی منتخب به اداره ثبت شرکت‌ها است. اساسنامه شامل موارد زیادی می باشد که تعدادی از این موارد در بالا ذکر شد. لازم به ذکر است که اعضای هیئت مدیره هر شرکت سهامی خاص می توانند اساسنامه را بر طبق موارد مورد نظر خودشان تنظیم نمایند. نکته لازم به ذکر این است که اسم شرکت سهامی باید حداقل سه سیلاب و یا بیشتر باشد.

اعضای تشکیل دهنده شرکت سهامی خاص

اگر شرکت تجاری یا موسسه نیاز به شعبه داشته باشد در صفحه مربوط به شعب، اطلاعات آن را وارد نمایید و در قسمت مربوط به سمت ها در شعب سمت شخص و مدت تصدی را نیز مشخص کنید . یک sms حاوی کد تایید برایتان ارسال شده است لطفا کد تایید را در این بخش وارد کنید. شامل دفتر روزنامه و دفتر کل یکی از وظایف قانونی و همه ساله تمامی شرکت ها و بازرگانان است و آخرین مهلت دریافت آن پایان اسفند ماه است. جهت مشاوره رایگان مراحل، مدارک لازم، زمان و استعلام فوری هزینه ها و درخواست خدمات ثبتی و حقوقی ما فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید. به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه نموده؛ فرم مربوطه تکمیل گردیده و نام شرکت انتخاب شود.

حال برای انجام فعالیت‌های تجاری و غیر تجاری منظم و سازمان‌دهی شده می‌توان از طریق ثبت شرکت به انجام این امور اقدام کرد. این امر موجب می‌شود که بتوان از مزایایی که ثبت شرکت ثبت برند دارد بهره‌مند شد و این امر رسیدن به اهداف بزرگ و سودآور را ملموس‌تر می‌سازد. هزینه روزنامه رسمی بصورت آنلاین پرداخت می شود و هر دو روزنامه به آدرس متقاضی ارسال می شوند.

بازرس

سامانه ثبت شرکت میزان زیر مجموعه هدلینگ مشاوره کسب و کار با نام موسسه خدمات اداری کـــاج می باشد. منظور از مبلغ اسمی سهام هر صاحب سهم، کل مبلغی است که وی در شرکت سرمایه گذاری کرده است. مسئولیت هر صاحب سهم در بدهی های شرکت، محدود به همان مبلغ سرمایه اوست. در صورت رضایت تمام شرکا، تمام شدن مدت شرکت و یا درخواست یکی از شرکا از دادگاه نیز این اتفاق رخ می‌دهد. تعیین آغاز و پایان سال مالی شرکت و موعد تنظیم ترازنامه و حساب سود و زیان و تسلیم آن به بازرسان و به مجمع عمومی سالانه. مدارکی که از طرف شما ارسال شده است توسط کارشناسان اداره ثبت بررسی می شود و نظر آن ها در این مورد مشخص می گردد.

روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات به همراه مدارک شناسایی مدیرعامل را معرفی نمایند. اگر این محدودیت به موجب اساسنامه باشد و مدیر از آن تجاوز کند ثالث نمی تواند به شرکت مراجعه کند. مثلا با فرض وجود چهار شریک صد میلیون سرمایه برای هر شریک، شرکت یک میلیارد بدهی داشته باشد. این قانون در حال حاضر در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و شیراز می باشد. کسانی که به وسیله متقلبانه سهم‌الشرکه غیر نقدی را بیش از قیمت واقعی آن تقویم کرده باشند. همچنین در مورد سهم‌الشرکه، شرکا نمی‌توانند شریکی را مجبور کنند که سهم‌‌الشرکه خود را افزایش دهد.

تسهیلات شرکت های دانش بنیان

ثانیا شخص حقوقی با نماینده خود از جهت مدنی مسئولیت تضامنی دارد. ثالثا نماینده شخص حقوقی هم مشمول همان شرایط و تعهدات و مسئولیت های مدنی و جزایی شخص حقیقی عضو هیئت مدیره می باشد. خود شخص می بایست اقدام به اجرای مراحل اداری و امضاء دفترنویسی و اقدام به دریافت پرونده از اداره ثبت شرکتها نماید.

شرکت سهامی خاص شرکتی است که سرمایه گذاران آن تنها موسسین شرکت می باشند؛ شاید به همین سبب نیز باشد که ثبت شرکت سهامی خاص نسبت به شرکت سهامی عام، پروسه ای کوتاهتر دارد و کمتر دارای قوانین سختگیرانه است. شرکت های سهامیخاص متشکل از حداقل 3 نفر عضو هیئت مدیره (سهامدار) و 2 نفربازرسمی باشد که هیچ گونه محدودیتی از نظرتعداداعضاء و سهامدار ندارد. برای ثبتشرکت سهامیخاص حضور حداقل سه نفر سهامدار و دو نفربازرسلازم می باشد.

قوانین، دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌ها نیز برای همۀ متقاضیان به یک شکل است. تصمیم مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام به انحلال شرکت به دلایل مختلف . ثبت شرکت سهامی خاص متقاضی بیشتری در مقایسه با شرکت سهامی عام دارد. بخشی از سرمایه شرکت های سهامی عام از طریق واگذاری سهام به مردم تامین میشود و پروسه ثبت را دشوار و زمانبر می نماید.