پرش به محتوا
خانه » نحوه انتخاب مدیران در شرکت سهامی

نحوه انتخاب مدیران در شرکت سهامی

  • از

در صورتیکه اعضا هیئت مدیره يا سهامدارها شخص حقوقي باشند؛ کپی از- آگهي تأسيس-روزنامه رسمي تاسیس-روزنامه رسمي آخرين تغييرات -کپی برابر اصل مدارک هویتی نماينده شخص حقوقي. سهامداران به بانک مراجعه کرده و نسبت به تادیه 35% سرمایه اعلامی به حساب شرکت اقدام نمایند و از بانک تاییدیه ثبت تغییرات پراخت مبنی بر واریز مبلغ دریافت کرده و به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهند. دو نکته دیگر قابل ذکر درمورد عزل مدیران یکی آن است که هرگاه عضو هیئت مدیره شرکت از کارکنان شرکت باشد عزل او خللی به رابطه استخدامی او با شرکت وارد نمی آورد و او هم چنان درشرکت به کار خود ادامه خوهد داد.

مگر حقوق و تکالیفی که طبعاً، فقط انسان ممکن است دارای آن باشد. تصمیمات شرکت به وسیله مقاماتی که به موجب قانون یا اساسنامه صلاحیت اتخاذ تصمیم دارند، گرفته می شود. تصمیمات اخذ شده در شرکت مسئولیت محدود باید حداقل با تصویب اکثریت نیمی از سرمایه‌داران اصلی شرکت برسد. در نتیجه هر یک از شرکایی که سهمی در سرمایه اولیه شرکت داشته باشند، در این تصمیمات حق رأی خواهند داشت.

هیأت مدیره باید ماده 137 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت لااقل هر ششماه یکبار خلاصه صورت دارایی و قروض شرکت را تنظیم کرده به بازرس بدهد. هیأت مدیره در اولین جلسه خود که حداکثر ظرف یک هفته بعد از مجمع عمومی عادی که هیأت مدیره را انتخاب کرده است منعقد خواهد شد و از بین اعضای هیأت یک رئیس و یک نایب رئیس برای هیأت مدیره تعیین می نماید. در شرکت سهامی خاص، حداقل میزان سرمایه ی مورد نیاز که لازم است بوسیله ی موسسین فراهم گردد، یک میلیون ریال می باشد.

اعضای تشکیل دهنده شرکت سهامی خاص

نام هایی که تایید و ثبت آگهی می شوند مهلت آنها نامحدود است ولی اگر آگهی نشوند فقط ۳ ماه تاریخ اعتبار دارند . حق تقدم نام های ثبت شده با توجه به تاریخ ثبت آنها می باشد که این حق بعد از انحلال و تصفیه منقضی می شود . اگر قصد دارید تا شرکت سهامی خاص خود را به صورت رسمی و قانونی به ثبت برسانید، باید به این نکته توجه داشته باشید که طی کردن مراحل مربوط به انجام این فرایند برای افرادی که تجربه کافی ندارند می تواند چالش برانگیز و بسیار سخت باشد.

اوراق سهام شرکت متحدالشکل و چاپی و دارای شماره ترتیب و حاوی نکات مذکور درماده 26 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفند ماه 1347 بوده و به امضای دو نقر از مدیران شرکت که از طرف هیأت مدیره تعیین میشوند خواهد رسید و به مهر شرکت ممهور می گردد. در (ل.ا.ق.ت.) مصوب ١٣۴٧ واگذاری سمت مدیریت از سوی هئیت مدیره فقط به مدیر عمل پیش بینی شده است. به موجب قسمت اول مده ١٢۴ قانون مذکور هیئت مدیره مکلف است اقلا یک شخص حقیقی را به مدیرعاملی شرکت برگزیند. مدیران شرکت توسط مجمع عمومی موسس و مجمع عمومی عادی انتخاب می شوند.

سرمایه باید در اظهارنامه ذکر شود و موارد نقد و غیر نقد آن به صورت جداگانه مشخص گردد. نام شرکت، نوع فعالیت، آدرس شرکت مرکزی و شعبه ها با کد پستی هر کدام باید ذکر شود. شما باید مدارک لازم را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید تا هر چه سریع تر اقدام کنند. فیش واریزی مربوط به 35 درصد از سرمایه اولیه که به حسابی به نام شرکت و در یکی از بانک های کشور واریز شده است. شما برای این کار به حداقل یک میلیون ریال سرمایه احتیاج دارید.

1- درشرکتبا مسئولیت محدود،تعدادشرکا حداقل ۲ نفر و درشرکت سهامیخاصتعداد… 4- انتخاببازرساصلی و علی‌البدل درشرکت سهامیخاص اجباری اما درشرکتبا … ۳۱ تیر ۱۳۹۸ – درشرکت سهامیخاص، دوبازرساصل و علی البدل باید وجود داشته باشد. درشرکتبا مسئولیت محدودتعدادشرکاء حداقل ۲ نفر و درشرکت سهامیخاص … ثبت شرکت سهامی خاص – راهنمای کامل به همراه هزینه ها و مراحل … شرکت سهامی،شرکتیاست که سرمایه ی آن بهسهامتقسیم شده و مسئولیت صاحبانسهام.

خصوصیات بازرسان شرکت سهامی

ثبت شرکت به کار شما چارچوب بخشیده و کلیه فعالیت های شرکت را قانونی می سازد. مديرعامل و بازرسان کلیه شرکا ، اعضا گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کرده و اصل این گواهی ارائه شود. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت 100 هزارتومان میباشد که همانطور که اشاره شد باید 35% آن باید در حساب بانکی بلوکه شود.

گاهی در هنگام ثبت شرکت اشتباهات و خطاهایی رخ می دهد که باعث ضرر و زیان های جبران ناپذیری می شود . آگاهی نسبت به این خطاها می تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند . شرکت های تبلیغاتی شرکت هایی هستند که با ایجاد تبلیغات در راستای شناساندن کسب و کار و رساندن پیام صاحبان شرکت ها به مشتریان فعالیت می کنند . شرکت های تبلیغاتی با طراحی تیزرهای تبلیغاتی ، پوستر ، عکس و … به صورت تلویزیونی ، رادیویی ، موبایلی و آنلاین فعالیت می کنند . تجربه به ما می گوید که شرکا همیشه در صلح نیستند، در بسیاری از مواقع نیاز به تغییرات در جهت مثبت و موثری ایجاد می شود.

  • گفته شد که شرکت سهامی خاص برای تاسیس و تشکیل نیاز به حداقل 3 شریک با میزان سرمایه a hundred هزار تومان دارد .
  • پس از آن باید نسخه اصلی مدارک را به صورت پستی به آدرسی که مشخص می شود ارسال کنید.
  • بازرسین شرکت سهامی خاص باید به نحوه فعالیت هیئت مدیره و سهامداران نظارت داشته باشد و.
  • بازرسان می توانند هم از بین صاحبان سهام انتخاب گردند، و هم از خارج از شرکت ، برخلاف اعضاء هیات مدیره که لازم بود حتماَ از میان سهامداران انتخاب گردند.

مسئولیت هر عضو بسته به سهامی بودن تغییر می کند و مقداری مبلغی اسمی که سهم آن است بستگی دارد. تعداد مدیران با تعداد اعضا یکی است یعنی همان ۵ نفر مدیر هستند. اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد ارائه گردد. در مورد مسائلی که در این اساسنامه پیش بینی نشده است طبق قانون تجارت و سایر قوانین مملکتی عمل خواهدشد.

تبصره2 ـ نام و مشخصات و حدود اختیارات مدیر عامل باید با ارسال نسخه ای از صورت جلسه هیأت مدیره به اداره ثبت شرکتها اعلام و پس از ثبت در روزنامه رسمی آگهی شود. اگر در اثر فوت، سلب شرایط یا استعفا یک یا چند نفر از مدیران تعداد اعضا از حداقل اعضا این قانون کمتر بشود اعضای علی البدل هیات مدیره به ترتیب مقرر در اساسنامه یا مجمع عمومی به جای اعضای اصلی انجام وظیفه می نمایند. اگر عضو علی البدل تعیین نشده باشد یا تعداد اعضا علی البدل کافی نباشد، مدیران باقی مانده می بایست مجمع عمومی عادی برای تکمیل اعضا هیات مدیره دعوت کند. به موجب ماده 82 لایحه، ” در شرکت های سهامی خاص، تشکیل مجمع عمومی موسس الزامی نیست “. طبق این ماده، تشکیل مجمع عمومی موسس در شرکت سهامی خاص اختیاری است، برخلاف شرکت سهامی عام که تشکیل مجمع عمومی موسس الزامی می باشد.

جستجو در پرشین ثبت

همان طور که در مدارک فوق ثبت شرکت گفته شد کلیه اوراق و اسناد مربوطه شرکت تقاضانامه ، اساسنامه ، صورت جلسات به امضای کلیه مدیران و سهامدارن رسیده باشد . با توجه به اینکه سرمایه اعلامی این شرکت از نوع اسمی است و در هیچ‌جایی ثبت و مشخص نشده، از اعتبار کمتری نسبت به سهامی خاص ثبت برند برخوردار هستند به همین جهت بعضی از موسسات خصوصی به این نوع شرکت ها وام نمی­دهند. با توجه به تقسیم سرمایه های شرکت به سهام، نقل و انتقال سهام میتواند به راحتی صورت گیرد. شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص شرکت هایی با جذابیت بالا هستند که مخاطبان خاص خود را می طلبد.

برای ثبت شرکت سهامی خاص در کم ترین زمان می توانید تمامی امور را با هماهنگی و مشاوره رایگان کارشناسان ثبتی پیش ببرید. کارشناسان موسسه پایش در تمامی مسیر ثبت شرکت های سهامی خاص همراه شما خواهند بود. کامل ترین نوع شرکت های سهامی می باشند که برای امور تجاری نظیر انواع تجارتهای داخلی و خارجی، استخراج معادن، ساخت سد، کارخانه ها، بانک ها و مؤسسه های اعتباری تشکیل می شوند. برای ثبت این نوع شرکت ها، می بایست مراحل تشکیل شرکت، پذیرش سهم یا پذیره نویسی، تعیین میزان سرمایه و تخصیص سهام و تشریفات نهایی تاسیس شرکت، مرحله به مرحله صورت پذیرد.

در مورد خروج از شرکت هم باید شرکت ثبت تغییرات خروج از شرکت انجام بده، صورتجلسه تنظیم و … انجام بشه و در نهایت باید این تغییرات در روزنامه رسمی درج بشه، آگهی تغییرات و اون روزنامه رسمی، سند خروج شما از اون شرکت خواهد بود. بلافاصله بعد از ثبت، اطلاعات شرکت شما از طرف اداره ثبت شرکتها به ثبت شرکت در تهران صورت آنلاین و برخط به سازمان تامین اجتماعی و اداره مالیات ارسال می گردد. در مقایسه با دیگر شرکت­ها مانند شرکت مسئولیت محدود، قوانین سخت و پیچیده تری بر ثبت و نگهداری شرکت­ های سهامی خاص حاکم است. خیر برای ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها نیاز به ارائه هیچگونه مدرک تحصیلی نمی باشد.