پرش به محتوا
خانه » موارد، نکات و نمونه صورتجلسه انحلال شرکت سهامی خاص

موارد، نکات و نمونه صورتجلسه انحلال شرکت سهامی خاص

  • از

همان طور که از نام کلمه انحلال بر می آید، این یعنی عدم فعالیت آن و در واقع تعطیل شدن آن. بله معمولا شرکتی که بیشتر از ۲ سال فعالیت ندارد توصیه اکید می شود که منحل و سپس جهت ختم تصفیه اقدام نمایید. گاهی اوقات شرکا می‌توانند از دادگاه برای انحلال شرکت درخواست کنند. برای اینکار باید قبل از تقسیم دارایی میان شرکا، بدهی طلبکاران پرداخت شود و برای این منظور روند تصفیه اموال شرکت باید طی شود. شما باید مجددا در سامانه درج کنید و تمامی فرآیند را از ابتدا انجام دهید، اگر تمامی مراحل را درست انجام داده باشید فیلد مدیر تصفیه را خواهید دید. بله دوست عزیز از طریق آگهی دعوت، جهت اطمینان از امکان انجام نیاز به تماس شما با کارشناس هستش تا مطمئین بشیم لطفا در صورت تمایل تماس بگیرید.

اگر چنین اتفاقی برای شرکت‌ها افتاد، بایستی سهامداران و شرکا این موضوع را بصورت کاملا رسمی به اداره ثبت شرکت‌ ها و موسسات اعلام کنند تا انحلال به صورت رسمی تصویب شود. هر گاه مدیر تصفیه معین نشده باشد و یا این که تعیین شده ولی به وظایف خود عمل ننماید هر ذینفع می تواند به دادگاه مراجعه و تعیین مدیر تصفیه جدیدی را از دادگاه بخواهد. بعد از آنکه یکسال از ثبت شرکت گذشته باشد و در این مدت هیچ فعالیت تجاری در ارتباط با موضوع شرکت انجام نشده باشد . چنانچه تمام شرکا جهت تنظیم صورتجلسه حضور نداشته باشند و در روزنامه کثیرالانتشار جهت حضور در مجمع از آن ها دعوت شده باشد، ارائه اصل آگهی منتشر شده در روزنامه کثیرالانتشار مبنی بر دعوت از شرکا جهت ثبت شرکت در تهران ضروری است.

  • در شرکت‌های با مسئولیت محدود، در صورتی که مجموع سهام دو نفر از اعضا بیشتر از 50% درصد کل سهام شرکا باشد، امضا دو نفر مذکور جهت انحلال شرکت کفایت می‌کند.
  • همچنین با انحلال شرکت، کلیه مناصب و سمت‌های اعضای شرکت (مدیر، بازرس و…) منتفی شده و مدیر تصفیه تنها شخصی می‌شود که صلاحیت اداره امور تصفیه شرکت را بر عهده دارد.
  • در مرحله بعد مراحل ثبت دستورات جلسه که در صورتجلسه تنظیم شده عینا درسامانه اداره ثبت شرکتها وارد می شود.
  • که نام آن ها در هنگام ثبت شرکت یا ثبت تغییرات شرکت ، ثبت شده است.

در ورشکستگی مدیر تصفیه یا اداره تصفیه را دادگاه مشخص خواهد کرد. در موارد انحلال دیگر ممکن است انتخاب مدیر تصفیه با شرکت باشد. لذا تا هنگامی که انحلال شرکت به وسیله آگهی به اطلاع مردم نرسیده و این انحلال به ثبت نرسیده باشد، اشخاص ثالث می توانند آن را نادیده بگیرند به این معنا که انحلال در مقابل آنها رسمیت ندارد.

خدمات ثبتی تکسفیر

برای کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین ثبت لوتوس تماس حاصل کنید . ما همواره آماده ارائه بهترین و کامل ترین خدمات به شما عزیزان می باشیم . امکان دارد یه هر دلیلی روزی پایان عمر این شخصیت حقوقی (شرکت) فرا برسد.

نحوه انحلال شرکت های سهامی در قانون

ضمنا ایشان صحت کلیه مندرجات صورتجلسه و اصالت امضای کلیه شرکا را تایید نمودند. از جمله دلیلی که موجد حق شریک به تقاضای انحلال است باید موجه باشد ؛ ولی قانون گذار مواردی رو که در آن دلیل موجه تلقی می شود، ذکر نمی کند. اگر بقای شرکت وقتی که بعد از خروج شریک، حداقل دو شریک باقی بماند و با خروج شریک فقط یک شریک باقی بمونه، شرکت منحل می شود. 3- تقاضا باید شش ماه قبل از فسخ به طور کتبی به شرکا اعلام شود. با توجه به اینکه قانون، جز کتبی بودن تقاضا، شرط تشریفات دیگری مقرر نکرده است، تقاضا می تواند به صورت اظهارنامه و نامه سفارشی یا به طریق دیگری که انجام دادن تقاضا را اثبات کند، صورت پذیرد.

البته لازم به یاد آوری است طبق ماده ۲۰۲ هیئت مدیره به مدت حداکثر ۶ ماه فرصت رفع دلایل انحلال را خواهند داشت و در صورت عدم اقدام مقتضی حکم انحلال قطعی خواهد بود. تقسیم دارایی در شرکت منحل شده فقط با گرفتن مفاصاحساب مالیاتی مجاز بوده و درصورت عدم رعایت این مورد، همه افرادی که دارایی ها بینشان تقسیم شده مشمول پرداخت مالیات و جرائم متعلق به شرکت خواهند بود. ارائه سند ثبت دایر بر ارسال دعوت‌نامه برای شرکاء چنانچه مجمع عمومی فوق‌العاده با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد.