پرش به محتوا
خانه » مزایای ثبت برند 【 فواید ثبت برند و علامت تجاری️】

مزایای ثبت برند 【 فواید ثبت برند و علامت تجاری️】

  • از

اگر برندی به نام شخصی ثبت شود، هیچ فرد یا شرکتی حق استفاده از آن را نخواهد داشت. بنابراین اگر می‌خواهید برند خود را ثبت کنید، ابتدا باید نام و نشان تجاری مورد نظر خود را استعلام کنید. مرجع رسمی استعلام آنلاین برند در ایران سایت مرکز مالکیت معنوی است. این مرکز زیرمجموعه‌ای از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وابسته به قوه قضائیه است. همانگونه که در خصوص آن توضیح داده شد بهترین راه برای حفظ تعهد علامت تجاری مدیریت قابلیت های آن شرط اساسی می باشد .

  • بعلاوه، تفویض اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت‌های ثالث بسیار آسان‌تر است و در نتیجه می‌تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت/شخص بوجود آورد یا اساس انعقاد یک موافقت‌نامه اعطای نمایندگی فروش باشد.
  • طبقه 10 – آلات و ابزار جراحی، پزشكی، دندانسازی و بیطاری، اندام‌های مصنوعی، دندان و چشم‌مصنوعی؛ اقلام ارتوپدی؛ مواد بخیه زنی .
  • روزنامه رسمی مرجع قانونی انتشار تمام آگهی‌های ثبت برند در ایران است.
  • یک مجموعه که بشود به آن اعتماد کرد باید ویژگی هایی داشته باشد که مهم ترین آن این است که با شما قرارداد برند معتبر ببندد.

طبقه 1 – مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع، علوم، عكاسی و همچنین كشاورزی، باغبانی و جنگلبانی؛ رزین‌های مصنوعی پردازش نشده؛ پلاستیك‌های پردازش نشده؛ كودهای گیاهی؛ تركیبات اطفاء حریق؛ مواد آبكاری و جوشكاری فلزات؛ مواد شیمیایی برای نگهداری مواد غذایی؛ مواد دباغی؛ چسب‌های صنعتی . تصویر برابر با اصل مدارک شناسایی مدیران شرکت و صاحبان حق امضا یا تصویر مدارک شناسایی متقاضی حقیقی. همچنین می توان از بخش ثبت انواع درخواست اقدام به تمدید برند ، انتقال برند ، رفع نقص و … اقدام کرد. تضمین می کند که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند. یک مهلت ارفاقی شش ماهه که از پایان دوره شروع می‌شود، برای پرداخت هزینه تمدید، با پرداخت جریمه تأخیر، درنظر گرفته می‌شود. شخص/شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد ، بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد.

از زمان ثبت شرکت همانند برند و علامت تجاری مرسدس بنز ، اپل ، سامسونگ و ال جی و … مشتریان دیگر به محض دیدن برند و علامت تجاری با اعتماد به برند محبوبشان کالا را خریداری می نمایند . امروزه کمتر شرکتی وجود دارد که از اهمیت ثبت برند و علامت تجاری مطلع نبوده باشد و اغلب شرکت های بزرگ دنیا در افزایش رتبه ذهنی برند و علامت تجاری خود در ذهن مشتری جنگ های تبلیغاتی با بودجه های کلان میلیارد دلاری را تجربه نموده اند. ازجمله مزیت‌های ثبت برند آن است که برندینگ به راحتی در اذهان نقش بسته و به گونه‌ای سوابق درخشان شرکت خدماتی ازطریق برندینگ و یا لوگوی اختصاصی در رقابت اقتصاد بازار جهانی و داخلی، کارکردی موثر و پویا خواهد داشت. درکنار ثبت علامت تجاری ، فعالیت‌های حرفه‌ای نظیر مدیریت صحیح، ارتباط با مشتریان، شیوه‌های تبلیغات، سطح ارتقاء کیفیت محصولات و خدمات و نظایر اینها رویکرد جدی‌تری به خود خواهد گرفت. ثبت علامت تجاری همه راه برندسازی و شناخته شدن نیست و عوامل دیگری هم چون روش های تبلیغات شرکت، چگونگی مدیریت ارتباط با مشتریان، میزان کیفیت محصولات و خدمات ما نیز در برندسازی بسیار مهم است. اساسا ثبت علامت تجاری برای بعد از برند شدن مفید است و باعث می گردد که برند ما حفظ شود و کسی نتواند از اسم و رسم ما در میان جامعه بدون این که ما اطلاعی داشته باشیم، سوءاستفاده کند.

ضرورت داشت نشان تجاری برای کسب و کار چیست؟

نام تجاری به صورت یک نوشته است و معمولا نام کارخانه و شرکت حقیقیی و یا شخص حقوقی را یدک میکشد. نام منتخب شده باید دارای بار معنایی مشخصی باشد و لوگوی آن نیز طراحی شده باشد، پس اولین مرحله برای درج علامت و یک نشان، طراحی یک نشان گرافیکی منحصر به فرد و جذاب می باشد. برای طراحی برند می توانید با مشاوران برندینگ یا گرافیست های ماهر در این زمینه مشورت نمایید. خوشبختانه، ثبت برندها و علائم تجاری در اکثر کشورهای دنیا امکان پذیر بوده و دولت های آن ها از این امر کاملا حمایت می کنند. هر کشوری برای خود یک سازمان ملی یا منطقه ای ثبت علائم تجاری دارد، اما به منظور تسهیل روند، یک سیستم بین المللی ثبت علائم تجاری توسط سازمان جهانی مالکیت معنوی WIPO ایجاد شده است. برای اینکار باید برند موردنظر خود را بر اساس قانون در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برساند و حق استعمال انحصاری این برند متعلق به کسی است که آن را به ثبت رسانده است.

زاخارووا: ایران و آذربایجان مشکلات را با روش‌های دیپلماتیک حل کنند

ثبت برند / برند یک نام تجاری با یک اصطلاح ، علامت ، نشان ، یا طرح یا ترکیبی از این ها است که برای شناسایی کالای شما و تمایز بین یک محصول با محصولات دیگر و مشابه و جهت شناسایی شما به کار می رود به طور خلاصه نام تجاری سبب شناسایی فروشنده یا سازنده می شود. برند به عنوان رکن اساسی شرکت ها و از مهمترین سازوکارهای یک کسب و کار می باشد بطوری که بدون وجود آن امکان رشد و توسعه فعالیت امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین اولین اقدامی که برای شرکت انجام می گیرد انتخاب نام و یک برند مناسب است تا با استفاده از آن بتوان بازاریابی و تبلیغات بهتری در زمینه فعالیتتان انجام دهید و آن را به مخاطبان و مشتریان معرفی کنید. برای ثبت برند شما باید متناسب با نوع کالا و خدمات طبقه محصولات خود را مشخص کنید در قانون ثبت علائم تجاری گروهی از کالاهای همسان را در یک طبقه بندی برند قید نموده اند و کالاهای شما باید در یکی از این طبقات وجود داشته باشد. به دلیل وجود تعداد بی اندازه زیاد محصولات مختلف در بازار و برندهای زیاد، گاهی یادآوری یک نام بسیار سخت است.

روند دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی افراد امتیازآور

بنابراین ثبت داخلی علامت تجاری در کشور مبداء پیش نیاز ثبت بین المللی علامت تجاری درکشورهای عضو سیستم مادرید میباشد. نام ، ایمیل و وب سایت خود را برای بار دیگر که اظهار نظر می کنم در این مرورگر ذخیره کنید. همین حالا اقدام کن و به راحتی برند و نشان کسب و کار خودتو نجات بده و با خیال راحت برای کسب و کارت تلاش کن چون حالا تو برند شدی و فصل جدیدی برای کسب و کارت خواهد بود.

ب ـ علامت جمعی یعنی هر نشان قابل رویتی که باعنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت معرفی شود و بتواند مبدا و یا هرگونه خصوصیات دیگر مانند کیفیت کالا یاخدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را که از این نشان تحت نظارت مالک علامت ثبت شده جمعی استفاده می‌کنند متمایز سازد. امروزه یکی از مهم ترین اصول تجاری در بازاریابی ، تبلیغات و شناساندن محصولات و خدمات به مشتریان و کسب شهرت است که برند تجاری این کار را برای شما انجام می دهد . البته که هم نام تجاری هم علامت تجاری باید با ذات بیزینس و کسب و کار شما مرتبط باشد و باید قدرت شما را در کار منعکس کند تا بتوانید با رقبا رقابت کنید.

زمان ثبت برند از زمان تحویل مدارک و استعلام اولیه حدود ۴۵ روز می باشد تا آگهی اول و بعد از این ۴۵ روز ، ۳۰ روز برای آگهی دوم زمان می برد و برای آگهی سوم ، ۳۰ روز بعد از آگهی دوم یعنی حدود ۱۰۵ روز در مجموع. البته این زمان با توجه به قوانین روز اداره مالکیت صنعتی و علائم تجاری می تواند متغیر باشد. اگر علامت تجاری ثبت نشود، شرکت‌های رقیب از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب گمراهی خواهد شد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایه‌گذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود. اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند، ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. این امر نه تنها سود شخص/شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد – بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد. زمان ثبت برند از زمان تحویل مدارک و استعلام اولیه حدود forty five روز می باشد تا آگهی اول و بعد از این 45 روز ، 30 روز برای آگهی دوم زمان می برد و برای آگهی سوم ، 30 روز بعد از آگهی دوم یعنی حدود one hundred and five روز در مجموع.