پرش به محتوا
خانه » مراحل ثبت شرکت سهامی خاص + هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص + هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

  • از

در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد، کارشناسان نسبت به رفع مشکل اقدام می کنند. باید در یکی از بانک های کشور حسابی به نام شرکت افتتاح کنید و 35% سرمایه شرکت را در آن قرار دهید. این مبلغ بلوکه می شود و پس از ثبت شرکت می توانید آن را برداشت کنید. در شرکت سهامی خاص، مسئولیت هر یک از سهامداران به مبلغ اسمی سهام ان ها محدود می شود و تمام سرمایه شرکت باید به وسیله موسسین فراهم ثبت شرکت در تهران شود. در صورت اخذ مشاوره رایگان این مجموعه، شما علاوه بر آگاهی از مسئولیت ها و مدارک و شرایط لازم برای ثبت شرکت، نام های پیشنهادی خود را ارائه می نمایید تا سوابق و امکان ثبت اسامی منتخب شما بررسی و ریسک های پذیرش یا عدم پذیرش آن ارزیابی گردد. یعنی سرمایه به این صورت تشکیل می شود که شرکت دارای ۱۰۰ سهم ده هزار تومانی است و سرمایه اش معادل یک میلیون تومان می باشد.

  • با توجه به آنچه گفته شد، در این مقاله به بررسی مهم ترین نکات در ثبت شرکت سهامی خاص خواهیم پرداخت .پیش از هر چیز، لازم به یادآوری است تمام قیود و شرایطی که برای تشکیل و ثبت شرکت های سهامی عام مقرر است؛ در مورد شرکت های سهامی خاص لازم الرعایه نخواهد بود.
  • ب- تصویب طرح اساسنامه شرکت عیناَ و یا با انجام اصلاحات لازم .
  • بنابراین وابسته به شرایط و خدماتی که برای ثبت شرکت سهامی خاص از مراکز خدماتی یا شرکت‌های حقوقی فعال استفاده می‌کنید هزینه ثبت شرکت سهامی خاص متغیر است.

در بالا به توضیح هریک از شرکت های سهامی عام و شرکت های سهامی خاص پرداختیم و با آن ها آشنا شدید و همان طور که می دانید این شرکت ها تفاوت هایی را با هم دارند که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم. در نهایت پس از ثبت آگهی شرکت در روزنامه شما می توانید فعالیت خود را تحت عنوان یک شرکت سهامی خاص آغاز کنید. ثبت شرکت پیمانکاری بیشتر در زمینه ساختمان، راه و ترابری، صنعت و معدن، تاسیسات و تجهیزات و کشاورزی و همینطور آب است. بسیار مهم است که موقعیت مناسب در زمینه کاوش های زمینی و ارتباطات نیز ارزیابی شود و سطح مشخصی در راستای نیرو و نفت و گاز نیز مدنظر قرار می گیرد. به هر صورت شرکت های پیمانکاری پس از ثبت نیاز به تعیین رتبه رشته مورد فعالیت دارند. شرکت تجاری عبارت است از سازمانی که معمولاً بین دو یا چند نفر تشکیل می شود.

ضمانت اجرای عدم ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت‌های سهامی خاص معمولا می‌توانند تا سقف 10 برابر سرمایه را از بانک به صورت وام دریافت کنند و فرایند دریافت وام سختی در پیش ندارند. • یک نسخه از مدارک ضبط و در پرونده‌ی شرکت در بایگانی اداره‌ی ثبت شرکت‌ها نگهداری خواهد شد و یک نسخه ی دیگر از مدارک ممهور به مهر اداره شده و تحویل متقاضی می‌گردد. شاید فکر کنید دانستن شرایط و در دست داشتن مدارک کافی است.

موضوعات نیازمند اخذ مجوز در ثبت شرکت

در ابتدا ضمن معرفی کوتاه شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص به ذکر اهم شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو نوع شرکت خواهیم پرداخت. در صورتی که مراحل بالا انجام شود ثبت شرکت با موفقیت انجام خواهد شد.حال مدارکی از قبیل؛ تقاضانامه، اساسنامه، شرکتنامه، صورت جلسه و آگهی تاسیس به شخص تحویل داده می شود. دریافت فیش از بانک مورد نظر مبنی بر پرداخت 35% از سرمایه اولیه شرکت که باید در حسابی به اسم شرکت باشد و ارائه فیش دریافتی از سوی بانک مربوطه به اداره ثبت شرکت ها نیز الزامی بوده و جزیی از روال کار به شمار می رود. سرمایه اولیه حداقل یک میلیون ریال جهت ثبت شرکت سهامی خاص پیش بینی گردیده است می باشد.

دسته بندی ها

در مورد آورده غیر نقد، تعیین اوصاف و مشخصات و ارزش آن به نحوی که بتوان از کم و کیف آورده غیر نقد اطلاع حاصل نمود. 1- اساسنامه شرکت که باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد. کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد. حداقل مدرک تحصیلی لیسانس در یکی از رشته های متناسب با وظایف محوله.