پرش به محتوا
خانه » مراحل ثبت شرکت در ایران

مراحل ثبت شرکت در ایران

  • از

ارائه ی مجوز یا موافقت اصولی یا مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز. [newline]مشخص کردن نشانی شرکت که باید حتما” محلی را به عنوان آدرس دفتر مرکزی شرکت خود در نظر بگیرید. اساسنامه و شرکتنامه پیش فرضهایی دارند که باید آنها را پر کنید و سپس تصویر برابر اصل شده آنها را در سایت بارگذاری نمایید . دو نسخه صورتجلسه هیات مدیره لازم به ذکر است حداقل اعضا باید ۵ نفر باشند. اقرارنامه ای که بازرسین در آن تایید کنند هیچ نسبت فامیلی نسبی و سببی با مدیر و مدیرعامل ندارند همچنین خود یا همسرشان از مدیر و مدیرعامل حقوقی دریافت نمی کنند.

  • تکمیل شرکتنامه، اساسنامه، صورتجلسه هیئت مدیره، صورت جلسه مجمع عمومی موسسین که توسط تمام شرکاء و اعضا هیات مدیره امضاء شده باشد.
  • مطابق ماده ninety seven در شرکتنامه باید صراحتاً قید شده باشد که سهم‌الشرکه‌های غیر نقدی هر کدام به چه میزان تقویم شده است.
  • کاری که در آخر و نهایتا متقاضی ثبت شرکت می بایست انجام دهد، چاپ و صدور آگهی تاسیس شرکت می باشد که آخرین مرحله جهت ثبت شرکت تلقی می شود .
  • سعی کردیم در بالا خلاصه‌ای از تبریز و ویژگی‌های این شهر بیاوریم اگر شما نیز از آن دسته افرادی که هستید که مایل‌اند در این شهر از طریق ثبت شرکت سرمایه‌گذاری کنند مطالبی که در ادامه می‌آوریم برایتان مفید فایده خواهد بود.

با این حال به صورت عرفی حداقل سرمایه اسمی مبلغ یک میلیون ریال می باشد. اولین گام ثبت شرکت در سامانه اداره مربوطه، وارد نمودن اطلاعات متقاضی شامل نام متقاضی، نام خانوادگی متقاضی ، تابعیت متقاضی ، سمت متقاضی ، شماره ملی متقاضی، شماره همراه متقاضی می باشد. یک سری امتیازات ثبت شرکت متفاوت در خصوص تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند دیده می شود که دانستن آنها می تواند مسیر را هموار سازد. مرکز اصلی شرکت از دیگر موارد مهمی است که نیاز به تعیین دارد. در واقع باید بررسی صورت بگیرد و در صورتی که شرکت چند مرکزی است نیاز است که یک مرکز به عنوان اصلی ترین مشخص شود.

گام های ثبت شرکت در آلمان و سرمایه گذاری در این کشور:

3- در ضمن یکی از مزیت های شرکت های بازرگانی برای صادرات و واردات کالا نیازی به مجوز خاصی نیست و می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.شرکت تعاونی1- شرکت تعاونی به دلیل شرایط خاص و پیچیدگی که نسبت به دیگر شرکت ها دارد از لحاظ تقاضا در رتبه سوم می باشد. اولین شرایطی که باید برای تاسیس داشته باشید این است که حتما ابتدا از اداره تعاون مجوز بگیرید. حداقل میزان سرمایه‌ای که برای ثبت شرکت به آن نیاز دارید در قانون مشخص شده که برای هر یک از انواع شرکت‌ها متفاوت است. نکته مهم در سرمایه، مشخص کردن میزان سرمایه نقدی و غیرنقدی شرکت است. همچنین شرکت‌ها پس از مدتی فعالیت در صورتی که نیاز به سرمایه بیشتری داشته باشند می‌توانند اقدام به افزایش سرمایه کنند. به علاوه اگر ضررهای مالی شرکت زیاد باشد، بنا به شرایط قانونی امکان کاهش سرمایه هم وجود دارد.

انتخاب نام مناسب برای شرکت در کدام مراحل ثبت شرکت است

سرمایه به قسمت های مساوی تقسیم میشود که هر قسمت را سهم می گویند و به صورت سهام بین سهامداران تقسیم میشود و تعهد هر یک از سهامداران به میزان اسمی سهام ایشان می باشد. منظور از مبلغ اسمی سهام، تمام مبلغی است که سهامدار به عنوان سهم و سرمایه به شخصیت حقوقی وارد کرده است. این شخصیت های حقوقی تجاری هستند حتی اگر موضوع فعالیت آن ها، بازرگانی نباشد.

اقرار نامه داخل متن صورت جلسه که در آن کلیه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل تایید می کنند شامل ممنوعیت هایی که در اصل ۱۴۱ قانون اساسی و ماده ۱۱۱ و ۱۲۶ قانون تجارت آورده شده، نمی شوند. براي ثبت شركت سهامي عام حداقل به 5 نفر اعضا نياز است سرمايه ي ثبتي اين ركت ها حدا قل بايد مبلغي كمتر از پانصد هزار تومان نباشد و موسسين شركت بايد بدانند كه سهم آنها نمي تواند از 20 درصد سرمايه ي شركت سهامي عام كمتر باشد. اما پس از آن بايستي از بانك مركزي مجوز هاي لازم را دريافت كنند. شرکتهایی که در پارک علم و حق آوری مستقر می باشند باز هم باید درمراحل ارزیابی قرارگیرند. حضور اعضای هیات علمی درشرکتها می تواند کمک شایانی برای ارزیابی شرکت دانش بنیان کند . برای مشاهده توضیحات کاملتر در مورد انتخاب نام شرکت، به صفحه راهنمای نام شرکت مراجعه بفرمایید.

باید کمترین مقدار سهامی که در اساسنامه مشخص شده را خرید کنند. در نام‌گذاری این شرکت‌ها نباید از اسم شرکا استفاده کرد. طبق ماده ی forty seven قانون ثبت اسناد و املاک، ثبت شرکتنامه باید در دفتر اسناد رسمی انجام شود ، در غیر این صورت شرکتنامه در هیچ اداره و دفتری دارای اعتبار نیست.

ارائه اقرارنامه بازرس یا بازرسان در متن صورتجلسه مبنی بر این‌که هیچ‌گونه نسبت فامیلی اعم از نسبی و سببی با مدیران و مدیر عامل شرکت تا درجه سوم از طبقه اول و دوم ندارند و خود و یا همسرشان نیز از مدیران و مدیر عامل شرکت بطور موظفی حقوق دریافت نمی دارند. در صورت کشف خلاف مشمول بند 3 ماده 243 لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت خواهد بود. ارائه گواهی عدم سوءپیشنه کیفری کلیه اعضای هیات مدیره،مدیر عامل و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت لازم می باشد.

عمده مبالغ پرداختی به حساب اداره‌های دولتی واریز می‌شوند و تعرفه‌های مشخصی دارند. حداقل هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در سال ۱۳۹۹ حدود ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال) تخمین زده می‌شود. این مبلغ با در نظر گرفتن کمترین سرمایه و کمترین تعداد سهامداران محاسبه شده است.

در ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سرمایه در نظر گرفته شده ای که باید توسط موسسین تامین گردد یک میلیون ریال است. همچنین برای تامین سرمایه نیازی به صدور اعلامیه پذیره نویسی برخلاف ثبت شرکت سهامی عام نمی باشد و سرمایه توسط اعضا به تفکیک تامین خواهد گردید. ثبت شرکت آنلاین یعنی به جای تحویل مدارک شرکت به صورت حضوری، آن ها را از راه دور و از طریق سایت سازمان تاسیس شرکت ها آپلود کنیم. تمام مراحلی که برای ثبت حضوری شرکت لازم است، در قسمت آنلاین هم اهمیت خواهند داشت و تنها تفاوت کار در نحوه ارسال مدارک ثبت کمپانی خواهد بود. در این مرحله با حساس ترین قسمت شروع کار یک شرکت روبه رو می شوید. شما در این زمان باید شریک های کاری خود در شرکت را انتخاب کنید که یعنی در آینده هر زمان شرکت با چالشی روبه رو شود، شما این افراد را در کنار خود خواهید داشت.