پرش به محتوا
خانه » مراحل ثبت شرکت از «الف» تا «ی»

مراحل ثبت شرکت از «الف» تا «ی»

  • از

2- برای راه اندازی بازرگانی می توانید هم به صورت سهامی هم به صورت مسئولیت محدود انجام دهید. همانطور که در پاراگراف قبل توضیح دادیم تاسیس شرکت بازرگانی با استفاده از این دو نوع شرکت طبق همون قوانین می باشد. یکی دیگر از مواردی که با شرکت سهامی متفاوت می باشد این است که موسسه نیازی به واریز مبلغی از سرمایه شرکت ندارد.شرکت بازرگانی1- شرکت های بازرگانی به جهت انجام صادرات و واردات کالا استفاده می شوند. در حال حاضر در کشور ایران به دلیل بصرفه بودن صادرات تقاضای زیادی برای شرکت بازرگانی دارند.

  • تماس با موسسه حقوقی بین الملل و هماهنگی جهت جلسه حضوری و یا غیر حضوری برای بستن قرارداد.
  • از ابتدا تاکنون همواره با مشتریانی بسیار قوی در زمینه کسب و کارشان همکاری داشته ایم که این موضوع از افتخارات خدمات ویژه ثبت مهاجر می باشد.
  • اگر اطلاعات صحیح باشه ، کار تاسیس به اداره تائید نام ارجاع میشه.
  • به صورت حروف باشد، يعني نام مورد نظر بايد از حروف گرفته شود، مثلا اعداد و يا علائم نگارشي نمي تواند جزء اسامي محسوب شود.
  • شرکت‌های مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه‌ی مد نظر خود و شرکت‌های سهامی باید تعداد سهم و ارزش اسمی آن را در این مرحله وارد کنند.
  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود به حداقل دو نفر برای تاسیس شرکت نیاز دارد.

در این میزان هرچه سود و زیان باشد در بین افراد تقسیم می شود. می دانیم که شرکت سهامی به این صورت است که سرمایه شرکت به شکل سهام تقسیم می شود و هر سهم صاحب خود را دارد و سطح مسئولیت محدود به مبلغ اسمی سهام آن است. تمامی مدارک لازم جهت ثبت شرکت را در بالا برایتان ذکر کرده بودیم. همانطور که می دانید مدارک لازم جهت ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت، ممکن است متفاوت باشد؛ اما در کل اساس ثبت شرکت ها تقریباً یکسان می باشد. [newline]مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت نیز با توجه به نوع شرکت، در برخی موارد جزئی، ممکن است متفاوت باشد؛ اما در کل اساس ثبت شرکت ها تقریباً یکسان می باشد. شرکت‌ها برای ثبت می‌بایست اسمی برای شرکت خود در نظر بگیرند و آن را به مرجع ثبت پیشنهاد دهند، چرا که هویت شرکت به عنوان یک شخصیت حقوقی متفاوت است و طبعا بخشی از این هویت همین مساله می باشد که شرکت باید تحت نام مشخص فعالیت کند.

آموزش ثبت شرکت

در شرکتهای سهامی عام نقل و انتقال سهام نیازی به دریافت موافقت افراد سهام دار ندارد اما در شرکت سهامی خاص هرگونه نقل و انتقال سهام وابسته به موافقت موافقت هیات مدیره و مدیران است. برای مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه مراحل و هزینه ثبت شرکت و ثبت برند با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. داشتن راهنما در این مراحل پر از تناقض، ساده اما دشوار، به تاجر اطمینان می دهد که تاسیس شرکت طبق انتظار پیش خواهد رفت و تاجر در زمان معین مدارک شرکتش را به دست خواهد آورد. طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران هر شخص حقیقی و حقوقی که واجد شرایط باشد می تواند در ایران ثبتانجام دهد، قانون ایران تاسیس موسسه را منحصر به ایرانیان ندانسته و افراد با تبعه ی غیر ایرانی نیز می توانند با مالکیت صد در صد تاسیس شرکت نمایند.

* این شرایط و نحوه پرداخت گام بسیار مهمی است تا اعتماد و شرایط دورکاری و به صورت سامانه ای انجام بگیرد

وارد سامانه اداره ثبت شرکتها شده و قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت وارد شوید . یک صفحه ورود اطلاعات برای شما باز می شود که بر اساس مستندات اصلی باید کلیه اطلاعات وموارد خواسته شده را تکمیل نمایید . چنانچه تصمیم به ثبت شرکت گرفته اید با اینکه امکان دارد در این راه با مصائب و سختی هایی رو به رو شوید ولی بدانید که تصمیم درستی اتخاذ کرده اید ولی تحقیق های کافی را در این ثبت شرکت زمینه و در خصوص انتخاب نوع شرکت خود انجام دهید. در نتیجه برای کاهش ضرر های اقتصادی، باید کار های ثبت کردن شرکت و تایید نهایی و قانونی آن، در کم ترین زمان ممکن انجام شود. به همین دلیل ثبت کردن قانونی شرکت ها، باید به دست افراد متخصص سپرده شود. آن ها با آگاهی کامل از تمامی مراحل و پروسه ها قانونی، کار ثبت شرکت را به طور کامل و در کم ترین زمان انجام می دهند.

برای جلوگیری از بروز مشکلات و انجام شدن سریع روند ثبتی با مشاورین حقوقی و ثبتی ثبت خلاق تماس حاصل فرمایید. شرکت شما قابلیت ثبت شدن ندارد و مدارک برگشت خورده و باید دوباره مدارک را تنظیم کرده و دوباره پست نمایید. 2) ارائه دو نسخه شرکت‌نامه، اظهارنامه، تقاضانامه، اساس‌نامه و صورت‌جلسه که توسط کلیه شرکا به امضا رسیده باشد. ب- تکمیل نهائی کلیه نسخه های اساسنامه اظهارنامه پس از کنترل و گرفتن امضاء از سهامداران و بازرسین ذیل تمام صفحات اساسنامه و اظهار نامه و صورتجلسات ضمیمه اساسنامه.

نکات مهم ثبت شرکتها [newline]به این 3 نکته حتما توجه کنید:

مطابق ماده ۳۸ قانون تجارت سهامی عام، هنگامی ثَبت و تشکیل می‌گردد که کلیه سهام و سرمایه آن هم توسط موسسین و هم از طرف مردم تامین شده باشد. معنی لغوی پذیره نویسی نوشتن و امضا کردن در پای سند و نوشته است. در واقع پذیره‌ نویسی یعنی، تعهد انجام کار یا تعهد موردی که در سند نوشته و شرح داده ‌شده است. افراد غیر ایرانی میتوانند به عنوان عضو هیات مدیره و یا سهامدار حضور داشته باشند.

صورتجلسه اولیه جلسه هیات مدیره از دیگر مواردی است که برای ثبت شرکت در مناطق آزاد ارزیابی می شود. شرکت تضامنی تحت اسم مخصوص بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی جهت امور تجاری تاسیس می‌شود. اگر سرمایه ی شرکت جهت پرداخت تمام بدهی ها کافی نباشد، مسئولیت پرداخت تمام بدهی های شرکت با شرکا خواهد بود. حتی اگر بین شرکا برخلاف این مساله توافقی صورت گرفته باشد در برابر اشخاص ثالث، بی تاثیر می باشد و فاقد ارزش و اعتبار قانونی است. برای نام شرکت تضامنی باید عبارت «شرکت تضامنی» ‌و حداقل اسم یک نفر از شرکا ذکر شود. برای مثال حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال است.