پرش به محتوا
خانه » لیست اسامی خاص برای انتخاب اسم برند

لیست اسامی خاص برای انتخاب اسم برند

  • از

بسیاری از صاحبین کسب و کار تقلا می کنند تا نامی ماندگار برای کسب و کار خود پیدا کنند. او که کارکشته صنعت تبلیغات است از سال ۲۰۰۱ تابحال به نامگذاری کسب و کار های مختلف مشغول است و با صدها شرکت از جمله GE، Nike و Bank of America کار کرده است. لطفا با شرکت در تماس باشید تا کارشناسان لیست اسامی پیشنهادی را خدمتتان ارائه دهند. برای دریافت لیست اسامی پیشنهادی لطفا تماس بگیرید یا شماره تماس خود را ارسال نموده تا کارشناسان خدمتتان تماس بگیرند. با تغییراتی که در روند ثبت شرکت ها انجام شده است، شما می بایست نام های مدنظر خود را در هنگام مراحل ثبت اعلام نمایید. کاربرد کلماتی مانند بنیاد، انجمن، لیزینگ، صندوق قرض­الحسنه، تبلیغات، ارشاد، گمرک، بهداشت و…

اسم های خاص خارجی برای شرکت

گاهی انتخاب واژه‌های بیگانه برای محصولات تولید داخل چنان غیرکارشناسی و ناشیانه صورت می‌گیرد که مثلا واژه هوم‌کر که به معنی خانه‌داری است و در دنیا برای خط تولید یا گروهی از محصولات مربوط به نظافت خانه کاربرد دارد، در ایران به عنوان نشان تجاری انتخاب می‌شود. صنایع غذایی در ایران خیلی زود پا گرفتند و بسیاری از تولیدات غذایی نام‌های ایرانی دارند. مثل شرکت مینو که یکی از قدیمی‌هاست و بسیاری از محصولاتش را با نام‌های ایرانی ارائه می‌کند یا شرکت‌های لبنی که بیشتر آنها نام‌های فارسی دارند. بسیاری از محصولات ایرانی با نام‌های خارجی یا حتی اسامی شبیه به کلمات خارجی تولید و عرضه می‌شوند. توجه داشته باشید که روس مارکت، یک فرد روس را به طور موقت به عنوان مدیر عامل شرکت شما در نظر می‌گیرد. از میان انواع شرکت‌ها، مناسبت‌ترین نوع شرکت در روسیه برای ایرانی‌ها، شرکت OOO (شرکت با مسئولیت محدود) است.

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

ما در این مقاله برآنیم تا در مورد اسامی سه سیلابی – نمونه اسامی سه سیلابی مطالبی را به اشخاصی که می خواهند برای شرکت خود اسم زیبایی را انتخاب کنند ارائه نماییم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. درصورت پاسخ منفی به نامهای پیشنهادی نیازی به پرداخت مجدد مبلغ 40،000 ریال نمی باشد. البته درصورت سپری شدن زمانی بیش از 3 ماه از تاریخ تأیید نام و درصورت عدم ثبت شرکت به دلایل مختلف، و همچنین تغییرنام ، متقاضی می بایست نسبت به واریز مبلغ فوق به شماره حساب مربوطه و ارائه فیش آن اقدام نماید. گاهی انتخاب نام‌ها به ترتیبی است که از توجه به بازارهای جهانی حکایت دارد.

  • دانیل یک نام مقدس به معنای ” خدا قاضی من است” می باشد.
  • البته نام­های دو سیلابی نیز قابل ثبت هستند ولی مشروط به اینکه قبلاً به ثبت نرسیده باشند.
  • واژه هایی مثل موسسه ، گستر ، شمال ، جنوب ، شرق و غرب ، به تنهایی نمی تواند کامل کننده اسم باشد.
  • تعیین نام شرکتها و مؤسسات غیر تجاری که قبلاً سابقه ثبت داشته حال قصد تعویض نام آن را دارند.

در ادامه سعی ما بر آن بوده که تعداد زیادی از نمونه نام های شرکت ها را برای شما عزیزان جمع آوری کرده و در این بخش قرار بدیم تا در زمان انتخاب نام شرکت خودر ، این چالش را برای شما راحتر کند. جهت ثبت شرکت های تعاونی، ابتدا باید موافقت با نام پیشنهادی از طریق وزارت تعاون طی تقدیم نامه ای جداگانه درخواست گردد. استفاده از اسامی ائمه و نامهای متبرکه در موسسات خیریه، فرهنگی و شرکتهای خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و در صورت رعایت سایر موارد ممکن می باشد.

اكثر مراجعین كه فقط نام شركت را می دانند به قسمت تعیین نام مراجعه نموده و با توجه به اسم شركت شماره ثبت آنها از دفاتر موجود استخراج و به آنها داده می شود. بطور كلی در قسمت تعیین نام های ارسالی از وزارتخانه ها و دادگاهها و سازمانها و ادارات و شركتها همگی بطور جداگانه تفكیك شده و مورد ثبت برند بررسی و اقدام قرار می گیرد. ص- در مورد اعتراض شركتها به اسامی متشابه كه بعلت عدم مشاهده در دفاتر و یا به نظر مدعی یا مدعیان به اسم اعلام شده در این قسمت اعتراض آنها مورد بررسی و اقدام قرار می گیرد و حتی در مواقع ضروری با مراجعه به دادگاه ها، ذینفع را در این مرحله یاری می دهد.

اسم برند مربوطه نباید بر خلاف قوانین و موازین شرعی باشد . در این قسمت به چند نمونه از اسامی قابل انتخاب برای برند اشاره می کنیم ثبت تغییرات شرکت . برای انتخاب نام ایرانی برند و خلاقانه باید زمان زیادی را صرف کرده و با دانش بسیار نامی با آینده برای برند انتخاب کنید .

پس از انتخاب اسم مورد، نظر سایت های رقیب را بررسی کنید و مطمئن شوید که اسمی که انتخاب کرده اید با نام سایت آنها تشابه زیادی نداشته باشد. در مقالات قبلی سایت توضیح دادیم که به دلایل زیادی همواره پیشنهاد می کنیم در صورت امکان حتماً یک دامنه com برای کسب و کار خود ثبت کنید اما به هر دلیل اگر مجبور شدید پسوند دیگری را برای سایت خود انتخاب کنید سعی کنید پسوند زیبایی باشد. است که در زمینه نیازمندی های دیجیتال فعال می باشد.

این نام از استفان گرفته شده و اسم اولین شهید مسیحی است. نام او از کلمه یونانی استپانوس به معنای ” حلقه گل، تاج” مشتق شده است. در اصل نام مرد است اما هم اکنون برای دختران و زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نام فرم بومی انگلیسی نامی است که در افسانه کلاسیک برای همسر منلائوس در نظر گرفته شده است.

این نام از کلوین مشتق شده که برای اولین بار در سال 1920 مورد استفاده قرار گرفت. کوین نام یک رودخانه اسکاتلندی ثبت شرکت در تهران است که از طریق گلاسکو به کلاید می‌ریزد. جاشوا در زبان عبری به معنای “خداوند نجات دهنده است” می باشد.

انتخاب نام برای فرزند دختر و پسر

ساموئل نامی است که در کتاب مقدس بارها ذکر شده است و احتمالا به معنای شنوا بودن خداوند یا ” خدا ندای او را شنید” است. همچنین ممکن است به عنوان ” درخواست شده از خداوند” باشد. این نام از یک کلمه یونانی به معنای مراقب و هوشیارگرفته شده است. گریگوری در میان مسیحیان اولیه بسیار محبوب بوده است. این افراد احترام زیادی برای هوشیاری و مراقب بودن قائل بودند.

این نام از یک کلمه آلمانی گرفته شده و ترکیبی از ragin به معنی تصمیم گیری و Mund به معنای محافطت کننده است. براندون به نظر از نام خانوادگی بازیگر ایتالیایی آمریکایی مشهور یعنی مارلون براندو تاثیر گرفته است. احتمالا این نام شکل کوتاهی از نام مشتق شده از یک برند قدیمی است. محبوبیت این نام در کشورهایی که به زبان اسکاتلندی صحبت می‌کنند بی شک به خاطر شباهت آن به برندان است. این نام برای اولین بار برای یک کودک انگلیسی-آمریکایی در ویرجینیا مورد استفاده قرار گرفت.

در کشورمان شرکت‌های بزرگ‌تری مانند مینو یا گلرنگ هم فعالیت می‌کنند که در واقع هلدینگ محسوب می‌شوند و نامگذاری محصولات این هدلینگ‌ها به این ترتیب است که در زیر‌مجموعه آنها چندین شرکت وجود دارد و هر شرکت محصولاتی دارد که هر کدام نام‌های مستقل دارند. شاید بی راه نباشد که بگوییم اسم شرکت همانقدر مهم است که پرچم یا سرود ملی یک کشور اهمیت دارد. از طرف دیگر قوانین انتخاب اسم شرکت کمی سختگیرانه تعیین شده است؛ که البته این سختگیری در تعیین اسم شرکت به دلیل مسائل حقوقی و مالی تا حدودی هم لازم است. در شرکت های سهامی عام کلمه ی « عام» و در شرکت های سهامی خاص کلمه ی « خاص »بلافاصله بعد از اسم و یا قبل از اسم شرکت اضافه می شود و علت آن هم تشخیص نوع شرکت سهامی برای مراجعه کنندگان است.لذا باید پیش از نام شرکت قید عام یا خاص بعمل آید ،مانند شرکت سهامی خاص تیام کالا. تعیین نام اشخاص حقوقی با توجه به الکترونیکی شدن فرایند ثبت شرکت‌ها و موسسات به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود و هیچ هزینه‌ای برای متقاضیان ندارد.

هنگامی که در یک نام پیشنهادی، ترکیبی از دو واژه فارسی، تداعی کننده یک وار بیگانه باشد، امکان ثبت آن وجود ندارد. طبق قوانین کیفری ممکن است به عنوان کلاهبرداری یا (رقابت مکارانه) مورد تعقیب قرار گیرد. امروزه علائم و نام های تجاری، عنصر مرکزی بازاریابی و استراتژی عرضه کالاهایا خدمات هستند.