پرش به محتوا
خانه » لیست اسامی خاص برای انتخاب اسم برند

لیست اسامی خاص برای انتخاب اسم برند

  • از

این مقاله به کوشش محمد حسین عراقی، سمیرا سرباز، حامد رضوی، سعید رهبری، صفیه منتظری، حسین بابائی، مینا شهانی و دیگر اعضای تیم نوین تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم. چکیده‌ای از این مقاله را در ویدیو زیر برایتان توضیح داده‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم که حتماً ویدیو زیر را نگاه کنید. زمانی که شما موفق به ثبت یک نام تجاری شوید عملا تا زمانی که شما نخواهید هیچ‌کس نمی‌‌تواند این نام را از شما بگیرد .

  • برای مثال نام کاراکو یا کامک را می توان از جمله اسامی هنری به حساب آورد .
  • زیرا نام تجاری برای تاجر ایجاد حق می‌کند و به تنهائی دارای ارزش است پس تاجر می‌تواند اسم تجاری خود را ‌بفروشد و همچنین وارثین او می‌توانند از اسم تجاری او مانند سایر دارایی‌هایش استفاده کنند.
  • یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به قعر بکشاند.
  • مرجعی که علامت تجاری را در نزد آن به ثبت می رسانیم مرکز مالکیت فکری است.

ما بر آنیم تا تجربیات حقوقی خود را در صدد تحقق اهداف بلند مدت شرکت ها و اشخاص، در اختیار آنها قرار دهیم. افتخار موسسه حقوقی دادمهر همکاری با بزرگترین هلدینگ ها و شرکت ها و برترین برندها در ایران و سایر کشورها می باشد. علائم تمامی اشخاص حقیقی یا حقوقی در ادارۀ ثبت علائم تجاری که تابع ادارۀ کل مالکیت صنعتی است، طبق قوانین خاص خود در تهران ثبت می‌شود. اما ثبت برندکه ممکن است نام تجاری اشخاص حقوقی یا حقیقی باشد، تابع قانون تجارت و قانون ثبت شرکت‌هاست که در ادارۀ ثبت شرکت‌های تهران انجام می‌شود.

ساخت اسم شرکت

ماده 31 همین قانون نیز بیان کرده حق استفادۀ انحصاری از یک علامت برای کسی است که آن علامت را طبق مقررات ثبت کرده باشد؛ یعنی حتماً باید علامت تجاری به ثبت رسیده باشد تا از امتیازهای قانونی بهره‌مند شود. پس با صراحت گفته شده که باید برای بهره‌مندی از امتیازات قانونی، این علامت تجاری به ثبت رسیده باشد. از موارد مهم برای ثبت برند انتخاب نام مناسب و خاص همگام با شروط مندرج در اداره مالکیت صنعتی می باشد به همین جهت ما در این مقاله می خواهیم درباره برترین نمونه اسم برند به همراه اسم شرکت های ایرانی و خارجی قابل ثبت و نیز ویژگی های نام های مطرح ثبت شده مطالبی را به متقاضیان این امر ارائه دهیم.

در این صورت تاجری که نام تجاری محصول خود را به ثبت نرسانده باشد، قادر به پیگیری قضایی سودجویان نخواهد بود. مدارک لازم برای اشخاص حقیقی که می‌خواهند برند ثبت کنند شامل کپی شناسنامه، کپی کارت‌ملی، کپی مجوز فعالیت، پروانه‌ی بهره‌برداری، پروانه‌ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی است. در قانون تجارت جای یک روند قانونی که باعث بشه جوازی برای استفاده از نام شرکت­ های قدیمی صادر نشه، خالیه، ولی در مورد ثبت علامت تجاری، طبق معاهدات بین­ المللی ــ از جمله معاهدات تریپس و غیره ــ استفاده از علامت یا ثبت تغییرات مشابه ممنوعه.

اسم تجاری

مالکیت برند یا علامت تجاری امروزه تنها روش مطمئن برای محافظت از یک نام تجاری است. راهکار اولی که ما بارهای بار در مقالات قبلی هم روی آن تاکید نموده‌ایم مالکیت یک برند علاوه بر نام تجاری شرکت است. برای اینکه مراحل ثبت نام تجاری خود را بدون دغدغه و اشتباه پشت سر بگذارید، با مشاوران ما در ثبت فردا تماس بگیرید. زیرا نام تجاری برای تاجر ایجاد حق می‌کند و به تنهائی دارای ارزش است پس تاجر می‌تواند اسم تجاری خود را ‌بفروشد و همچنین وارثین او می‌توانند از اسم تجاری او مانند سایر دارایی‌هایش استفاده کنند. ثبت برند می تواند برای شرکت ها وجهه و شهرت ایجاد کند و ابزار مناسبی جهت بازاریابی باشد.

چند نکته برای انتخاب اسم برند در ایران

امروزه انتخاب نام برای برند باید جزو موارد خاص و ویژه در ثبت یک علامت تجاری تلقی شود . در این بین اکثر متقاضیان ثبت برند در کشور به سمت اسم های هنری خاص رو آورده اند . زیرا با توجه به خاص بودن اسامی و زیبا بودن آن ها می تواند به راحتی خود ثبت شرکت در تهران را بین افراد در جامعه نمایان کرده و در ذهن دیگران ماندگار شود . برای اشخاصی که در راه انتخاب نام قانونی و مناسب با حیطه فعالیت یک برند و علامت تجاری تجربه کافی را ندارند امکان انتخاب مناسب ترین نام علامت تجاری امری دشوار خواهد بود.

چک لیستی برای اعتبارسنجی ایده های اسامی برند خود تهیه کنید. می توانید از سایت های جستجوی دامین مثلWhoisاستفاده نمایید تا دسترسی به دامین های نام های پیشنهادی مد نظر خود را بررسی نمایید. حتی می توانید با ابزاری متفاوت از نبود اسامی مشابه در iOS App و Google Play Store اطمینان حاصل کنید و در نهایت در مورد در دسترس بودن اکانت پیج اینستاگرام یا اکانت آپارات برند منتخب خود تحقیق کنید. ۱- ثبت تجارتی عبارت است ازثبت نام تاجر، درصورتی که اسم تجارتی اسم مخصوصی است که مؤسسه تجاری یا تجارتخانه ای تحت پرچم آن فعالیت می کند.

با توضیحاتی که در بالا در مورد ثبت برند و مراحل مختلف اون دادین متوجه شدم که در این زمینه متخصص هستین، چون ما قبلاً با 3 تا شرکت ثبتی قرارداد ثبت برند بستیم اما متاسفانه با وجود اینکه پول زیادی از ما گرفتن ولی در نهایت نتونستن برن مارو ثبت کنن. دوست عزیز ما برای ثبت برند اقدام کردیم اما تو صف بررسی سایت گیر کرده پرونده الان ۸دود یک ماه هست که پرونده رفته تو سایت ولی هنوز ۲۹۰ نفر جلوی ما قرار دارند. بارها و بارها عرض کردیم تنظیم صحیح اظهارنامه علامت تجاری از اهمیت فوق العاده‌ای برخورداره و اگر در این زمینه تخصص کافی ندارین حتماً از کارشناسان مربوطه کمک بگیرین، در غیر اینصورت هزینه و زمانتون از دست میره و…. برای متقاضی ثبت علامت تجاری ارسال می‌شود همین خبر بلامانع بودن ثبت علامت مورد تقاضا است. در گام بعدی باید با ورود به سایت مرکز مالکیت معنوی وارد قسمت ثبت اظهارنامه علامت تجاری شوید.

اگر می خواید برای مغازه خود اسمی خاص را انتخاب کنید باید بر اساس نوع فعالیت خود و عرضه محصول در آن اقدام به انتخاب نام مناسب کنید . در این بین افرادی که در حوزه های مختلف اقدام به فعالیت و افتتاح مغازه کرده اند به دنبال نامی خاص برای مغازه خود کرده اند . هم چنین می توانید با در ارتباط بودن با کارشناسان مجرب در انتخاب و نام گزاری اسامی منتخب و خاص برای برند گام برداشته و با در نظر داشتن موارد فوق اسم خاص و انحصاری برای برند خود انتخاب کنید .

چرا انجام صحیح مراحل ثبت برند از اهمیت زیادی برخوردار است؟

در مواردی که ثبت اسم تجاری الزامی شده و در موعد مقرر ثبت به عمل نیاید اداره ثبت اقدام به ثبت می نماید. همچنین برای مطالعه بیش‌تر این بحث مقاله‌های «صدای برند چیست و آن را چگونه ایجاد کنیم؟ + 10 نمونه واقعی در برندهای ایرانی» و «چرا رنگ برند خیلی مهمه ؟! + راهنمای انتخاب برند متناسب با کسب و کار شما» را مطالعه کنید. امروزه انتخاب اسم لاتین در میان عموم، طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افراد تمایل دارند برای برند خود از اسامی لاتین استفاده کنند. البته توجه داشته باشید که اگر می خواهید از این عناوین استفاده کنید باید اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

ماده ثبت اسم تجارتي اختياري است مگر در مواردي كه وزارت عدلي ثبت آن را الزامي كند. ثبت برند قابل انتقال است، چه به صورت قهری ( توارث ) و چه قراردادی ( فروش و واگذاری ) . سوءاستفاده از اسم تجاری یک شرکت، از روش‌های فریب مردم و فروش کالاهای نامرغوب به آنها است.

جهت دریافت پیشنهاد نام برند به صورت رایگان و تخصصی می توانید در هر لحظه با ما در تماس باشید . قبل از دریافت پیشنهاد نام برند میبایست علایق ، رقبا ، و تخصص های برند خود را نوشته و به صورت تخصصی یک نام برند زیبا انتخاب کنید . پس انتخاب نامی مناسب برای برند از موارد مهم در سودآوری و پیشرفت یک محصول به حساب خواهد آمد. تا سال ها یک برند و نام بردن آن از موارد شناخت محصول و خدمات شما به حساب خواهد آمد. شما نیاز به مشاوره و هماهنگی دارید از طریق اطلاعات تماس با ما در ارتباط باشید.

میخواستم بدونم برای قسمت جواز ساخت و پروانه و … شرکت ما چه مدرکی باید ارائه بده؟ چون پروانه یا جواز خاصی برای فعالیت ما جایی ثبت نشده. بله شما امکان ثبت این برند رو دارید و چنانچه برند مورد نظر رو ثبت کنید، با درخواست شما مغازه‌هایی که فرمودین باید از ادامه فعالیت با این برند خودداری کنند. سوالم این هست که آیا بر این اساس، یک قرارداد سفارش کالا از یک شرکت ثبت شده به عنوان مدرک دال بر فعالیت عمل میکند؟ و اگر جواب خیر است لطفا توضیح بیشتر در مورد این بند بدهید. توصیه میکنیم همین مقاله رو بصورت کامل مطالعه کنید تا با شرایط روز ثبت برند آشنا بشید. در صورتی که پاسخ هر کدام از موارد بالا مثبت هست، باید از طریق مراجعه به مراجع قانونی و از طریق ارائه دادخواست یا شکوائیه (بسته به مورد) و پیگیری مورد، از حقوق قانونی خودتون دفاع کنید. امّا در مورد ثبت برند همانطور که در بالا اشاره شد این پروسه زمانی معمولاً چیزی در حدود ۲ ماه خواهد بود.