پرش به محتوا
خانه » قطار شانگهای و ایستگاه اقتصاد ایران (یادداشت روز)

قطار شانگهای و ایستگاه اقتصاد ایران (یادداشت روز)

  • از

اختلافی بودن مهم نیست، که نظرات همیشه یکسان نیست یکبار آن مورد مهم که برای همه ما اهمیت دارد و در زندگی ما تأثیرگذار است، از مردم مستقیم بپرسیم. از اقتصاد یارانه نگیریم، چیزی هم نمیخواهد به اقتصاد بدهیم، شرایط را آماده کنیم. یارانه هم به اقتصاد ندهیم اشکالی ندارد. یکی از اصول قانون اساسی که از روز اول تا الان اجرا نشده است و من به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی خیلی دلم میخواهم شرایطی مهیا شود تا یکبار هم که شده به این اصل قانون اساسی عمل شود،همه پرسی از مردم درباره مسایل مهم کشور است. بانک جهانی در سایت خود سعی کرده است که آخرین آمارها و دادهها را از تمامی کشورهای جهان داشته باشد و این آمارها و دادهها را با توجه به شرایط حاکم بر کشور بهصورت ارقام و نمودار در بیاورد. همانطور که دانشکده های اقتصاد توسعه پیدا کرده ، دانشجویان دکتری عددشان افزایش پیدا کرده و تحقیقات تعدادش افزایش پیدا کرده است، باید راهحلهای مختلف که روی میز دولت هم می آید بیشتر شود. اینکه دولت در شرایطی بود که از لحاظ روابط و سیاست خارجی، فروش آنچه که میخواست بفروشد و خرید آنچه که می خواست بخرد با مشکلات فراوان توأم بود و دهها و دهها مشکل دیگر که شما میدیدید و در زندگی روزمره شما مشاهده میشد، در آن شرایط کار آغاز شد.

نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه همه این امور باعث می شود در روال عادی تجاری با دنیا کار کنیم، اظهار کرد: خود تحریم ها هزینه بالایی را هم در حوزه صادرات و واردات و هم در بخش تولید به همراه دارد که فشار زیادی را به مردم تحمیل می کند. این پایگاه خبری هدف از فعالیت خود را پاسخگویی به نیازهای برآورده نشده مخاطبان خاص اقتصادی بیان نموده است. این جمله بیان بسیار صریح و روشنی برای کار و تلاش است. در دوران برنز، قلمروی ایران کنونی، جایی برای بالندگی تمدنهای گوناگون، از جمله ایلام، جیرفت و زایندهرود بود. و از این نظر، این کشور در جایگاه ۷۳ ام جهان (از میان ۱۹۹ کشور) جای دارد. صادقالحسینی در ادامه تشریح این برنامه یکی از پیشنهادات کلیدی این برنامه را استفاده از دیپلماسی راه در کنار اصلاح سیاست خارجی عنوان کرد و گفت: ایران در سالهای آینده باید بر یکی از مزیتهای رقابتی خود که همان جایگاه جغرافیایی است، متمرکز شود و دیپلماسی فعالی را با کشورهایی نظیر هند، چین و روسیه در پیش بگیرد. این عضو هیئت علمی اندیشکده حکمرانی شریف سپس راهحل جبران کسری بودجه دولت را افزایش سطح زمین قابل سکونت و فروش شرکتها و اوراق دولتی در بورس عنوان کرد و گفت: دولت بعدی باید در سال نخست فعالیت خود، اصلاح نظام مالیاتی را کلید بزند. This content has been done with GSA Content Generator Demoversion!

همشهری آنلاین. بایگانیشده از اصلی در ۲۰۲۰-۰۵-۲۸.

محمدصادق الحسینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در کوتاهمدت ضرورت دارد که نرخ تورم کاهش یافته و رشد اقتصادی افزایش یابد، مهمترین راهکار تحقق این هدف را تفکیک درآمدهای نفتی از بودجه عنوان کرد. اینکه در دو سال پیاپی رشد اقتصادی کشور، منفی 6.8 و منفی 1.9 بود. در یک اقتصاد سالم و روبهراه و دارای رشد پایدار هم نمیشود از کارشناس استفاده نکرد. همشهری. بایگانیشده از اصلی در ۲۰۲۰-۰۵-۰۴. همشهری آنلاین. بایگانیشده از اصلی در ۲۰۲۰-۰۵-۲۸. متأسفانه آنچه که در رسانههای داخلی مطرح شد و رقم تولید ناخالص داخلی را درآوردند محاسبه تولید ناخالص داخلی بر حسب قیمت جاری دلار در بازار که در آن زمان بالاتر از ۲۷ هزار تومان بود، بوده است. از سویی مدعی هستند که این دستاورد را باید در کارنامه «دولت تدبیر و امید» که مورد حمایت آنها بود، ثبت کرد و از سوی دیگر مدعی هستند که عضویت در این سازمان، برای ایران منفعت خاصی در پی نخواهد داشت و اصلاً چیز دندانگیر و مهمی نیست. در عین حال سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی باید از وزارت اقتصاد و وزارت رفاه جدا شده و با یکدیگر ادغام شوند و زیر نظر معاون رئیس جمهوری اداره شوند.

هم به سیاست خارجی و هم به سیاست داخلی یارانه میدهد.

همچنین بین کشورهای این سازمان قریب به 340 میلیارد دلار روابط تجاری و بیرون از آن هشت تا 9 هزار میلیارد دلار حجم مبادلاتی است که حجم فعالیتهای اقتصادی، تجاری و قابلیتهای متقابل این کشورها را با یکدیگر نشان میدهد. به اعتقاد من بزرگترین مشکلی که ما در روز اول با آن مواجه بودیم، عدم استفاده و بهرهبرداری از نظرات کارشناسان بود. بر این اساس تولید ناخالص داخلی ایران طی دوره سه ساله ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ با افت ۲۸ درصدی مواجه شد. هم به سیاست خارجی و هم به سیاست داخلی یارانه میدهد. خوب در اینجا هم بیاییم تصمیم بگیریم اقتصاد ما تا چه زمانی به سیاست یارانه بدهد؟ در سال ۹۳ هدف اعلام شده از سوی مسئولان تکنرخی شدن ارز در بازار آزاد و بانکها از ابتدای پاییز ۱۳۹۳ بودهاست که البته مشخص نیست این هدف در چه زمانی عملی خواهد شد. ما در زمینه اشتغال مشکلات فراوانی داشتیم، کل اشتغال را اساساً اگر بخواهیم در یک بازه زمانی ده ساله از سال 84 تا 93 بررسی کنیم، شاغلین کشور از 20.6 میلیون به 21.5 افزایش یافتند این نشان میدهد که اقتصاد ما اشتغالزا نبوده و باید ببینیم مشکلات این اقتصاد در سالهای گذشته چه بوده است. یک دهه امتحان کنیم، از سیاست خارجی به اقتصاد یارانه بدهیم و ببینیم مردم، زندگی، معیشت و اشتغال جوانهایشان چگونه خواهد شد؟