پرش به محتوا
خانه » فرم های خام موسسات فرهنگی هنری چندمنظوره

فرم های خام موسسات فرهنگی هنری چندمنظوره

  • از

مکاتبات رسمی موسسه با امضای رئیس هیئت مدیره و در غیاب او نائب رئیس و با مهر موسسه معتبر خواهد بود . ۱– بررسی کلیه اسناد و اوراق مالی و تهیه گزارش برای مجمع عمومی . رئیس هیئت مدیره ، نائب رئیس ، خزانه دار ، مدیرعامل یا قائم مقام مدیرعامل و عضو اصلی غیرموظف. ( تبصره ۱ ) – جلسات هیئت ثبت برند تجاری مدیره با حضور اکثریت اعضاء رسمیت یافته و تصمیمات متخذه با اکثریت آراء موافق معتبر خواهد بود . ( تبصره ۳ ) – تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده با تصویب اکثریت اعضاء حاضر در جلسه معتبر خواهد بود . ( تبصره ۲ ) – مجمع عمومی فوق العاده جهت رسمیت همان شرایط مجمع عمومی عادی را خواهد داشت .

اساسنامه موسسه فرهنگی

از سال1384 شکل جدیدی از فعالیت فرهنگی درباره ی آزادگان آغاز شد. با شکل گیری و تأسیس «موسسه فرهنگی پیام آزادگان» به عنوان یک سازمان مردم نهاد، بانیان موسسه که از یاران و شاگردان مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی اکبر ابوترابی بودند با بهترین تصمیم در حساسترین زمان ممکن در مجلس، بنیاد شهید و امور ایثارگران و… با طرح هویت آزادگان از حقوق آنان دفاع کردند و با حضور در جلسات و دخالت در حقوق اداری، اشتغال، مسکن، درمان و… قانون خدمات ایثارگری و موارد حیاتی دیگری از این دست را پیشنهاد دادند.

۱- انتخاب اعضای هیئت مدیره ( اصلی و علی البدل ) و بازرسان ( اصلی و علی البدل ) از بین اعضای ممتاز . محل موسسه و اقامتگاه اعضای هیئت مدیره و اشخاص صاحب امضاء و تغییرات بعدی آن باید به اطلاع سازمان بهزيستي كشور برسد. کلیه مدارک ، پرونده ها ، نوشتجات ، در دفتر مرکزی موسسه نگهداری می شود .

محل موسسه و اقامتگاه اعضای هیئت مدیره و اشخاص صاحب امضاء و تغییرات بعدی آن باید به اطلاع وزارت کشور ( استانداری ) و نیروی انتظامی ذیربط برسد و مادامیکه اطلاع داده نشده ، استناد به آن معتبر نخواهد بود . ( تبصره ۲ ) – شرکت اعضای هیئت مدیره در جلسات آن ضروری است و غیبت هریک از اعضاء بدون عذر موجه و بدون اطلاع قبلی تا سه جلسه متوالی در حکم استعفای عضو غائب خواهد بود . three – ارائه گزارش هرگونه تخلف هیئت مدیره و مديرعامل از مفاد اساسنامه به مجمع عمومي. هرگونه تغییر واصلاح مفاد اساسنامه ازقبیل تغییرنشانی، تغییر مؤسسان، تغییرزمینه‌ی فعالیت‌ها وسایر تغییرات باید بر اساس اساسنامه مصوب و طبق صورتجلسه‌ی مؤسسین و یا حسب مورد هیأت رییسه بوده و پس از تأیید هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی صورت پذیرد. پس از تشکیل و ثبت بنیاد، با تصویب هیأت مؤسس تعداد 2 یا 4 ثبت تغییرات شرکت نفر از شخصیت‌های علمی، فرهنگی و یا حقوقی مرتبط را برای یک دوره2 ساله برای عضویت در هیأت امنا انتخاب می‌شوند. عزل، نصب و یا افزایش یا کاهش تعداد اعضای انتخابی هیأت امناء با تصویب هیأت مؤسس خواهد بود.

ثبت اختراع از طریق معاهده پی سی تی

9- میزبانی و برگزاری نمایشگاهها و رویدادهای ادبی، آموزشی و فرهنگی که جنبه های فرهنگی و اجتماعی زندگی مردم منطقه را منعکس می کنند. 7- توسعه همکاری ها میان دانشگاهها و دیگر مراکز فرهنگی منطقه. پایان دادن به دعاوی مطروحه از سوی موسسه یا علیه موسسه از طریق مصالحه یا ارجاع به داوری و انتخاب وکیل با حق توکیل غیر جهت اقامه و تعقیب دعاوی مطروحه . 7.زمینه فعالیت های انتخابی ترجیحاً از “فعالیت های عمومی” و “فعالیت های خاص” انتخاب شود. تبصره 1 ـ شورای مرکزی حق دارد که دبیر کل را بعد از اتمام دوره اش مجدداً انتخاب نماید در غیر اینصورت شخص دیگری کار را برعهده خواهد گرفت .

16-3) تصميم هاي متخذه در هر يك از جلسات مجمع عمومي با اکثریت مطلق آراء اعضای حاضر در جلسه به تصويب خواهد رسيد. 37-8) همكاري با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بررسي و تصويب مجوز نشر آثار موسيقي صوتي و تصويري و كتاب هاي موسيقي و رسانه های چند منظوره . ماده 1) نام کانون فرهنگي هنري,” خانه موسيقي ايران ” مي باشد كه در اين اساسنامه به اختصار “خانه موسيقي” ناميده مي شود. د) رئیس یکی از دانشکده های علوم سیاسی و یا حقوق دانشگاهها به پیشنهاد وزیر فرهنگ و آموزش عالی و تأیید حکم وزیر امور خارجه . در صورتی که این مؤسسه مجری حداقل سه رشته در سطح کارشناسی باشد میتواند با تصویب شورای گسترش دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی به دانشکده تبدیل شود.

تمام دارای منقول و غیر منقول موسسه متعلق به موسسه بوده و به نام آن ثبت و سجل می شود و هیچ یک از اعضاء حق تصرف مالکانه آن را ندارد و ثبت و خریداری تجهیزات و لوازم مورد نیاز به نام اعضاء موسسه صورت نمی گیرد. منظوری استخدام و عزل پرسونل موسسه مطابق اساس نامه به عهده ریس می باشد. رییس به مدت چهار سال از سوی موسس و هیئت امناء انتخاب می شوند. مجامع عمومی توسط هیئت رئیسه ای مرکب از یک رئیس ، یک نائب رئیس ، دومنشی و یک ناظر اداره می شوند . (تبصره) – بازرس یا بازرسان را می توان از حسابداران رسمی نیز انتخاب نمود . ۳ – کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت ؛ طبق آئین نامه و توان مالی موسسه .

سرکار خانم خاکی برای ثبت می توانید با ما تماس بگیرید، لازم به ذکر است که موسسه فرهنگی نیاز به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد دارد. موسسه‌ فرهنگی، مجموعه‌ای از اهداف و عملکردهای مرتبط با هرگونه برنامه‌های فرهنگی و هنری است که به صورت انتفاعی و یا غیر انتفاعی از سوی اشخاص حقیقی و یا حقوقی نظیر دولتی، خصوصی و یا عمومی انجام می‌پذیرد. تعیین اینکه ثبت موسسه فرهنگی شما در کدام دسته قرار می گیرد بستگی به موضوع اساسنامه دارد. ماده 32-هرگونه تغیر و اصلاح مفاد اسا سنامه پیش بینی نشده و طبق مقررات قانونی حاکم برمؤسسات غیر تجاری وضوابط تأسیس ومؤسسات ومراکز فرهنگی مصوب شواری عالی انقلاب فرهنگی رفتار خواهد داشت.

23-4) غيبت غير موجه سه جلسه متوالي ، فوت و يا بيماري صعب العلاج و سفر بيش از شش ماه هر يك از اعضاء در حكم استعفا تلقي گرديده و يكي از اعضاء علي البدل به تشخيص رييس ثبت شرکت شورا جانشين او خواهد شد. 22-4) عزل و نصب كاركنان و تعيين حقوق و دستمزد و پاداش آنان . 22-3) نظارت بر ا مور مالي و اداري و تنظيم گزارش مالي و تراز ساليانه.

  • دبیر مسئول مدیریت و عملیات دبیرخانه برطبق خطوط کلی سیاست تعیین شده توسط مجمع عمومی و تصمیمات متخذه توسط هیأت مدیره است.
  • 2.موضوع فعالیت ها مطابق با اهداف و برنامه های پیش بینی در اساسنامه باشد.
  • ارائه گزارش کتبی عملکرد موسسه هر سه ماه یکبار به هیات مدیره .
  • این اساسنامه در سه فصل مشتمل بر ۳۸ ماده و ۱۵ تبصره در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده مؤسسه “فرهنگی ایکوموس ایران ” با حضور اکثریت اعضاء قرائت و به اتفاق آراء تصویب شد.

تبصره- مؤسسه مکلف است نسبت به ثبت مفاد بندهای 6،4،2،1 و10 این ماده در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان محل ثبت مؤسسه با مجوز سازمان تبليغات اسلامي اقدام نماید. جلسات مجمع عمومی به درخواست رئیس بنیاد، خزانه‌دار یا بازرس قانونی تشکیل می‌شود. در دعوتنامه‌ای که به صورت کتبی و حداقل یك هفته قبل از تشکیل جلسه برای كلیه اعضا ارسال خواهد شد، باید دستور جلسه، ساعت حضور و محل جلسه قید شده باشد. 2) كسب مجوز از مراجع ذيربط دبیرخانه هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مراجع ذیربطدر صورت لزوم .

مشاوره تلفنی با وکیل

مطمنا” مسائل فرهنگي درحوزه فعاليت داراي نكات بسيارريزوحساسي است كه نيازبه سعه صدر، تعهد ، مسوليت پذيري و برنامه ريزي دقيق است . لذا فعاليت دراين زمينه بدون مشاركت عمومي وتعهد پذيري مسولين امكان پذيرنخواهد بود . 3 – fifty two – تشكيل صندوق تعاون ، جهت پيشبرد برنامه هاي رفاهي وفرهنگي اعضاء موسسه . 2 – 52 – پيگيري ومشاركت جهت تعيين محلي بعنوان فرهنگسراي شهربراي برگزاري جشن ها ومراسم دولتي و خصوصي مانند ازدواج جوانان كم بضاعت ( باارائه معرفي نامه ازموسسات وادارات تحت پوشش ) جهت گسترش امورفرهنگي موسسه.

وکیل اراضی

تعيين روزنامه كثير الانتشاري كه هر گونه دعوت و اطلاعيه بعدي براي سهامداران تا تشكيل اولين مجمع عمومي عادي در آن منتشر خواهد شد. 5-تاکید می شود فعالیت های انتخابی به ترتیب اولویت برنامه ریزی اجرایی درج شده و زمینه های اصلی مورد نظر در ابتدا آورده شود . 3-سرمایه ، امکانات لازم و نیروی انسانی برای اجرای فعالیت های در نظر گرفته شده مناسب باشد و فعالیت هایی انتخاب شود که موسسین از عهده تامین سرمایه لازم برای راه اندازی آن ها برآیند . پیگیری در اداره ثبت شرکت ها ظرف ده الی دوازده روز کاری تا صدور آگهی ثبتی تاسیس. امضای تقاضانامه ثبت موسسه به وسیله ی شرکا و تکمیل کلیه قسمت های فرم تقاضانامه. ماده 16- مؤسسان از بدو تدسیس وپس ازبرگزاری مجمع عمومی مجمع مسئول سیاست گزاری و تصمیم گیری و تعین کننده خط مشی کلی مؤسسه بوده و دارای اختیارات ووظائف زیر میباشد .

فاصله بین ارسال دعوتنامه و یا تلفن با تشکیل جلسه هیئت مدیره حداقل سه روز خواهد بود . مجمع عمومی عالیترین مرجع تصمیم گیری در موسسه می باشد که بصورت عادی یا فوق العاده تشکیل می شود . مجامع عمومی با حضور اعضای ممتاز و عادی مندرج در دفاتر قانونی موسسه تشکیل می شود . کلیه اسناد و مدارک اعم از مالی و غیرمالی در هرزمان بدون قید و شرط بوسيله هيئت مديره موسسه باید جهت بررسی در دسترس بازرس یا بازرسان قرار گیرد . مجمع عمومي هیئت امنا یک نفر را بعنوان بازرس اصلی و یک نفر را بعنوان بازرس علی البدل برای مدت سه سال انتخاب خواهد نمود .