پرش به محتوا
خانه » صفر تا صد ثبت شرکت با مسئولیت محدود؛ مراحل؛ هزینه و شرایط

صفر تا صد ثبت شرکت با مسئولیت محدود؛ مراحل؛ هزینه و شرایط

  • از

البته در عمل و مستنبط از ماده four نظامنامه قانون تجارت، ثبت شرکتنامه در اداره ثبت شرکت ها در حکم ثبت دفترخانه و به عنوان سند رسمی تلقی می گردد. حداکثر مدت تسلیم صورت جلسه به اداره ثبت شرکت ها 1 ماه می باشد. شركت هاي سهامي خاص لزوماً بايد بعد از ثبت تشكيل پرونده ي مالياتي انجام دهند زيرا در زمان ورود و خروج اعضا نياز به اخذ گواهي نقل و انتقال از ماليات منطقه ي خود دارند تا با ارائه آن به اداره ثبت شركت ها بتوانند تغييرات شركت را ميسر كنند . د – صورت جلسه تهیه شده بایستی حداکثر ظرف بازه زمانی یک ماه از تاریخ تشکیل مجمع به وسیله شرکاء یا نماینده قانونی شرکت تحویل اداره ثبت شرکتها شده و نسبت به ثبت ان اقدام و پس از پرداخت هزینه های قانونی تحت دفتر ثبت را امضاء نمود .

  • مجموعا ثبت شرکت با توجه به روند آن و برخی مسائل تخصصی بین حداقل ۱۰ روز تا حداکثر دو ماه زمان خواهد برد که ما در کمترین زمان ممکن این کار را انجام می دهیم.
  • ارائه مجوز در صورت نیاز بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها.
  • به طور کلی باید گفت تاسیس و ثبت شرکت، اولین مرحله از نقشه و برنامه شما برای تجارت و کسب و کار است اما آیا برای موفقیت و پیشرفت هم برنامه جدی دارید؟ البته که دارید چون زمانی که شما تصمیم به انتخاب یک مشاور و متخصص ثبت شرکتها می‌گیرید.
  • در شرکت با مسئولیت محدود هر یک از شرکا تا میزان سرمایه خود در قروض و تعهدات شرکت متعهد می شود.
  • سپس طی 6 الی 8 روز کاری آگهی شما در روزنامه رسمی چاپ خواهد شد.
  • تغییر میزان سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر است و با افزایش میزان سهم الشرکه هریک از شرکا و یا کاهش میزان سهم الشرکه هریک از شرکا میتوان میزان سرمایه ثبتی یک شرکت با مسئولیت محدود را افزایش و یا کاهش داد.

تعیین میزان سرمایه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود به میزان سهم الشرکه سهام داران و جمع عددی آنها معین میگردد که نبایست این میزان سهم الشرکه آورده سهامداران از مبلغ یک میلیون ریال یا صد هزار تومان کتر باشد. طبق ( ماده 94 قانون تجارت ) شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت مسئول می باشد. به گزارش کاماپرس، شرکت ماحصل شراکت دو یا چند نفر هست که انتخاب صحیح شرکا و تقسیم صحیح وظایف یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک شرکت هست. کار آفرینان و بسیاری از افراد به دنبال روش هایی هستند که تاسیس شرکت را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند. وقت گیری و هزینه های گزاف ثبت برخی شرکت ها سبب شده است که ثبت شرکت به یکی از محبوب ترین و رایج ترین انواع ثبت شرکت ها بدل شود. امروزه در ایران بیشتر شرکت ها به صورت مسئولیت محدود فعالیت می کنند و یکی از دلایل آن را باید راحتی در مراحل ثبت دانست.

اصول نوشتن نامه اداری

اعضای هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود می تواند از شرکا و یا خارج از آنها باشند. وینداد با داشتن امکانات تنظیم صورتجلسه و خدمات مشاوره‌ای به‌صرفه، سریع و دقیق، قادر است همراه شما در مسیر ثبت شرکت، اقدامات اساسی پس از آن و یا تغییرات شرکت با مسئولیت محدود باشد. به همین دلیل، بسیاری از اشخاصی که ایده‌های تجاری دارند و ترجیح می‌دهند شرکت خود را به همراه اعضای خانواده، یا دوستان و آشنایان محدود خود ثبت کنند، به سراغ قالب شرکت با مسئولیت محدود می‌روند.

ثبت صورتجلسه تغییر نام شرکت با مسئولیت محدود

حداقل تعداد شرکا در شرکت‌های با مسئولیت محدود دو نفر و حداقل تعداد مدیران یک نفر است. تشکیل شرکت با مسئولیت محدود منوط به تأمین کامل سرمایه‌های نقدی و غیرنقدی مقرر است. اعضای هیات مدیره شرکتها باید حتما بالاتر از 18 سال سن داشته باشند . بطور معمول، هر یک از شرکا یا سهامداران به میزان سهام خود در شرکت حق رای خواهند داشت.

حداقل سرمایه با توجه به رویه و حداقل مبلغ دریافت حق الثبت یک میلیون ریال می باشد. درشرکت سهامی خاص حداقل ۳۵% سرمایه باید نقدا دریکی از شعب بانکها تودیع و گواهی مربوطه ارائه و ۶۵% درتعهد سهامداران باشد. هر سال گزارشی در رابطه با فعالیت و افزایش و کاهش سرمایه شرکت ارائه گزارش در رابطه با کسر اندوخته های مالی و وضع شرکت را ارائه میدهند. بنابراین موسسه پارسه امین پایتخت از مرحله انتخاب نام حرفه‌ای و خاص تا مراحل دیگر از جمله تنظیم دقیق و اصولی اساسنامه، شرکتنامه، صورتجلسه و… به عنوان یک مشاور متخصص، امین و باتجربه، شما را همراهی کند. بله دیگه نیازی به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و ارسال نسخه کاغذی به اداره ثبت شرکتها نیست، چراکه خود کارشناسان اداره سوء پیشینه رو استعلام میکنند. اشخاص حقوقی نیزمی توانند با ارائه مدارک شرکت و مدارک هویتی نمایندگان به ثبت شرکت اقدام کنند.

شرکت با مسئوليت محدودبين دو يا چند نفر برای امور تجاری شکل می گيرد و هريک از شرکاء فقط تا ميزان سرمايه خود در شرکت مسئول تعهدات و قروض شرکت است. همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد و الا شریکی که نام او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث، حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت. جهت انجام سریع و به موقع ثبت شرکت تان می بایست مدارک مورد نیاز ثبت شرکت خود را در کوتاه ترین زمان تکمیل و به کارشناس تکمیل مدارک آرمانی تحویل دهید. شرکتنامه قرارداد تشکیل شرکت است و باید در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد و سند رسمی می باشد. توجه داشته باشید که نام انتخابی نباید از قبل توسط اشخاص و شرکت های دیگر به ثبت رسیده باشد. نام انتخابی برای شرکت باید خاص آن شرکت بوده و معرف ویژگی های محصول و خدمات شرکت و اهداف آن در آینده باشد.