پرش به محتوا
خانه » شرکت های سهامی خاص [newline]چگونگی ثبت شرکتهای سهامی خاص، با مسئولیت محدود

شرکت های سهامی خاص [newline]چگونگی ثبت شرکتهای سهامی خاص، با مسئولیت محدود

  • از

انتخاب بازرس یا بازرسان (همراه با انتخاب مدیران ) باید در صورتجلسه ای قید و به امضای کلیه سهامداران برسد ( م 20 ل.ا.ق.ت ) امضاء ذیل صورتجلسه توسط بازرس حاکی از قبولی سمت می باشد . بر اساس ماده ۸ قانون تجارت،اساسنامه باید توسط موسسین با قید تاریخ امضا شود.طرح اساسنامه برای همه ی شرکت ها لازم و مجری است. شرکتی که میزان سرمایه آن محدود به سهامی است که تقسیم شده است شرکت سهامی می گویند. 6- درصورتیکه اعضاء هیئت مدیره یا سهامداران اشخاص حقوقی باشند ، ارائه کپی آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی و نامه معرفی نماینده( در سربرگ شرکت ) و کپی شناسنامه و کپی کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی . برای کسب اطلاع در مورد ” نحوه تبدیل شرکت سهامی خاص به سهامی عام” مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

  • به گزارش ایسنا، بنابر اعلام آسان ثبت، در نخستین گام برای ایجاد هر تغییر، جلسه‌ای با حضور اعضای شرکت برگزار و نتیجه‌ی این جلسه، به‌شکل صورتجلسه‌ای معتبر تنظیم می‌شود که تمامی اعضا مکلف به امضا کردن آن هستند.
  • هزینه‌های ثبت کمپانی مواردی مانند حق‌‌‌الثبت، تعیین نام شرکت، هزینه تهیه پاکت، گیره، پوشه و حق‌الوکاله وکیل را شامل می‌شود.
  • همچنین لازم است اصل و ترجمه وکالتنامه و اختیار نامه وکیل سهامدار خارجی ارائه شوند.
  • در صورت وجود سهامدار خارجی، برای اشخاص حقیقی لازم است کپی برابر اصل پاسپورت ارائه شود و برای اشخاص حقوقی گواهی ثبت شرکت نزد مرجع ثبت شده، حاوی آخرین وضعیت شرکت ارائه شود.

درمجمع عمومی عادی، حضور دارندگان اقلاً بیش از نصف سهامی که حق رای دارند ضروری است. اگر دراولین دعوت حدنصاب مذکورحاصل نشد مجمع برای بار دوم دعوت خواهد شد و با حضور هر عده از صاحبان سهامی که حق رأی دارند رسمیت یافته و اخذ تصمیم خواهد نمود به شرط آن که در دعوت دوم نتیجه دعوت اول قید شده باشد. چنانچه تصمیمات مجامع عمومی شامل یکی از موارد مشروحه زیر باشد یک نسخه از صورت جلسه مربوطه جهت ثبت و درج درروزنامه رسمی به اداره ثبت شرکتها تقدیم می گردد. هر گاه مجمع عمومی به وسیله هیأت مدیره دعوت شده باشد دستور جلسه را هیأت مدیره و هرگاه به وسیله بازرس دعوت شده باشد بازرس معین می نماید وهرگاه مجمع عمومی توسط صاحبان سهام دعوت شود دستور جلسه توسط آنان تعیین خواهد شد. صاحبان سهام یا نمایندگان آنان قطع نظر از عده سهام خود می توانند در مجامع عمومی حضور به هم رسانند و برای هریک سهم یک رأی خواهند داشت مشروط بر این که بهای مطالبه شده سهام خود را کاملاً پرداخت نموده باشند. اوراق سهام شرکت متحدالشکل و چاپی و دارای شماره ترتیب و حاوی نکات مذکور درماده 26 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفند ماه 1347 بوده و به امضای دونفر از مدیران شرکت که از طرف هیأت مدیره تعیین میشوند خواهد رسید و به مهر شرکت ممهور می گردد.

اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص شامل چه نکاتی است؟

شرکتهای سهامی خاص از انواع شرکتهای سرمایه است و مزیت اینگونه شرکتهای ای است که بر خلاف برخی شرکتها با فوت یکی از شرکا امکان انحلال شرکت وجود دارد در شرکت سهامی خاص ، فوت یا خروج یکی از سهامداران تاثیری در سرنوشت شرکت ندارد. در صورتی که همه مراحل فوق به درستی انجام شود، شرکت ثبت می شود. مدارک لازم به شخص متقاضی یا اشخاص متقاضی تحویل داده می شود. مدارک گفته شده شامل شرکت نامه، صورتجلسه هیات مدیره، تقاضانامه، اساسنامه و آگهی تاسیس می باشد. در شرکت های سهامی خاص هر یک از اعضا ی شرکت به اندازه سهام خود مسئولیت دارند.

اما این وجه بلوکه شده پس از آن که آگهی شرکت در روزنامه رسمی به چاپ برسد قابل برداشت می شود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص در سال 1400 مبلغ یک میلیون ریال معادل یکصد هزار تومان می باشد. شرکت سهامی خاص شرکتی است از نوع شرکت های سهامی که سرمایه آن منقسم به سهام است و مسئولیت هر یک از سهامداران به میزان به مبلغ اسمی سهام آن ها محدود است. ولیکن این عملیات کمی تخصصی و شاید برای شما گیج کننده باشد . لازم به ذکر است اگر سرمایه اولیه شرکت بیشتر یا موضوع خاص تر باشد طبیعتا کمی هزینه ها بیشتر می شود.

اعضای هیات مدیره شرکت سهامی خاص

این موضوع موجب شده ثبت شرکت سهامی خاص متقاضی بیشتری در مقایسه با ثبت شرکت سهامی عام داشته باشد. بخشی از سرمایه شرکت های سهامی عام از طریق واگذاری سهام به مردم تامین میشود و پروسه ثبت را دشوار و زمانبر می نماید. همانطور که می دانید شرکت های سهامی در حالت کلی به دو دسته شرکت های سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می شوند. [newline]شرکت سهامی خاص شرکتی است که سرمایه گذاران آن تنها موسسین شرکت می باشند؛ شاید به همین سبب نیز باشد که ثبت شرکت سهامی خاص نسبت به شرکت سهامی عام، پروسه ای کوتاهتر دارد و کمتر دارای قوانین سختگیرانه است. پس بهتر است این کار را به افراد متخصص و حقوقدانان وارد به قوانین واگذار کنید تا در کمترین زمان ممکن و با رعایت جزئیاتی قوانین شرکت سهامی خاص شما را ثبت و در این زمینه یاری گر شما باشند. همکاران ما در شرکت ثبت کاج پروسه ثبت شرکت سهامی خاص شما را تسهیل و در اسرع وقت به انجام می رسانند.

و شما این حق را دارید که تنها از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید. قیمت های ما خیلی کم نیست ولی به جرات مناسب ترین قیمت تاسیس شرکت با توجه به کیفیت خدماتی که دریافت می کنید را تجربه می کنید. در ادامه به عناوین بخشی از خدمات موسسه ثبتی ثبتینو اشاره می کنیم. 3- علاوه بر این اگر به این طریق ثبت شود در زمان ثبت سرمایه ای را که اعلام می کنید نیاز به واریز مبلغی به حساب نخواهد بود و فقط مبلغ را در اساسنامه خود اعلام می کنید. آنچه در مورد مزایای ثبت برند باید بدانیمثبت برند چه مزایایی برای دارنده آن به ارمغان می‌آورد؟ اساسا کارکرد برند چیست و چه نقشی در کسب و کار فرد ایجاد می‌کند؟ آیا ثبت برند دارای معایب نیز هست؟ در این مقاله به سوالات پاسخ می‌دهیم.

فعالیت در زمینه طراحی گرافیک، تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی، زنبورداری، پیمانکاری، کشاورزی و… مواردی هستند که ثبت شرکت سهامی خاص فواید زیادی برای آنها به دنبال دارد. برای ثبت شرکت خود باید حداقل یک نام و حداکثر چهار نام پیشنهادی در نظر داشته باشید که سه سیلابی باشد ( سه قسمتی مثل سفیران گستر صدرا ) و همچنین این اسمامی پیشنهادی سابقه ثبت نداشته باشند . سهام شرکت قابلیت این را ندارد تا بتواند در بازار بورس قابل معامله شود و نقل و انتقال سهام شرکت هم وابسته به موافقت مدیران و مجامع عمومی سهامداران می باشد.در ضمن این شرکت قادر نمی باشد جهت صدور اوراق قرضه مبادرت کند.

بر طبق ماده یک لایحه اصلاحی قانون تجارت ، شرکت سهامی شرکتی که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است . سهام جزء حقوق مالی محسوب می شود و در حکم مال منقول می باشد و هم به صورت قهری و هم به صورت قراردادی قابلیت نقل و انتقال دارد (مواد 24، 39و forty ثبت شرکت one ل.ا.ق.ت) . لذا تشریفات نقل و انتقال سهام از موارد مهم مربوط به شرکت ها تلقی می گردد . ما به مشتریان خود به صورت کامل از zero تا one hundred شرایط را در مشاوره رایگانی که داریم اعلام می کنیم.

مدت زمان فعالیت به این معنی است که شرکت برای چند ماه یا چند سال تشکیل شده است و یا برای یک مدت نامحدود تشکیل شده است در صورتی که برای مدت محدود باشد می بایست مدت آن مشخص شود و زمانی که انقضای شرکت گذشت به صورت خود به خود منحل و برچیده می شود. در صورتی که فعالیت شما نیاز به مجوز داشته باشد این مجوز به فرد داده نمی شود و او باید پروسه ثبت شرکت را به دقت طی نماید. دقت شود که ثبت شرکت به طور کلی یک سری مزایا دارد و می توان روابط رسمی و قانونی برای شرکت را بیشتر از قبل مدنظر قرار دهد در غیر این صورت دردسرساز می شود. هر یک از موارد نامبرده دارای شرایط خاص خود هستند و بر اساس هدف و موقعیت پروژه ارزیابی می شوند. نکته مهم اینکه این شرکت ها به طور کلی بر اساس سطح سرمایه ای که دارند دسته بندی می شوند.

16- در شرکت سهامی خاص، بدون ذکر در قانون، تعداد سهامداران محدود می باشد برخلاف شرکت سهامی عام که تعداد سهامداران نامحدود می باشد. 11- در موقع تاسیس شرکت سهامی خاص، موسسین باید لااقل سی و پنج درصد آن را نقداَ در حسابی که به نام شرکت در شرف تاسیس و در نزد بانک افتتاح می کنند، واریز نمایند و پرداخت بقیه را تعهد کنند. 6- کلمه خاص باید قبل یا بعد از نام شرکت ذکر گردد در غیر این صورت هر یک از افراد ذینفع می تواند انحلال آن را از دادگاه بخواهد. ایجاد چنین شرکتی برای مقاصد گوناگون انجام می شود اما بیشتر برای امور تجاری مهم مناسب است. بیهوده نیست که شرکت های مختلف دولتی، در طول سال هایی که این لایحه 1347 معتبر بوده از این شکل بسیار استفاده کرده و حتی ماده 300 لایحه مزبور، شرکت های دولتی را تابع این مقررات قرار داده است. تشکیل مجمع عمومی موسس در شرکت های سهامی عام الزامی است.