تعیین سمت و حق امضا: در ثبت شرکت با مسئولیت محدود معمولا” سمت مدیرعامل دارای حق امضا می باشد ولی می توان ترتیبی داد که در اساسنامه طور دیگری در نظر گرفته شود که آن هم جنبه توافقی دارد.

سپس متقاضی می بایست یک نسخه از آگهی را به واحد روابط عمومی اداره کل ثبت شرکت ها و نسخه دیگر را به دفتر شرکت سهام روزنامه جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد.

در ثبت شرکت نکاتی وجود دارد که توجه به آنها قبل از اقدام به تاسیس الزامی است. نکات ضروری که باید در هنگام فرآیند ثبت به آن توجه کنید عبارت هستند از:

همانطور که مشخص است، در شرکت سهامی خاص، سرمایه تماما توسط شرکا و موسسان تامین می‌شود و این شرکت بر خلاف شرکت سهامی عام، امکان عرضه در بورس را ندارد و به همین دلیل نیز از تشریفات بسیار کمتری برخوردار است.

شاید برای برخی مخاطبان این پرسش به وجود آمده باشد که ثبت کدام شرکت، مزایای بیشتری دارد و در واقع از نظر حقوقی، ثبت کدام نوع شرکت تجاری اقدام بهتری برای موسسان استارتاپ و سرمایه‌گذاران کسب‌وکارها است؟

یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌های شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود در نحوه نقل و انتقال سهام است.

از ذکر اسم شرکا در اسم شرکت خودداری کنید چون شریکی که اسم آن در نام شرکت قید شود مسئول پرداخت تمام بدهی­ها و انجام تمام تعهدات شرکت است.

در مطالب آموزشی قید کردین که برای ثبت شرکت می توان با ثبت نام در سایت اداره ثبت شرکتها کارها را انجام داد. در موقع ثبت نام باید فرمی را پرینت بگیریم و در دفاتر اسناد رسمی گواهی امضا بگیریم و در سامانه آپلود کنیم.

اشخاص حقیقی که ثبت شرکت شان منوط به اجازه رسمی از مراجع ذی صلاح است، باید قبل از تأسیس شرکت اقدامات لازم را انجام دهند تا مجوزهای دریافتی را در این مرحله ضمیمه سایر مدارک نمایند.

مجله حقوقی وبینارهای رایگان کتابهای آموزشی رایگان مرجع قوانین و مقررات

اصل وکالتنامه چنانچه ثبت شرکت توسط وکیل دادگستری انجام می شود.

لازم به ذکر است که هیئت نظار در قبال امور اداری و نتایج حاصل از امور اداری، وظیفه­ای ندارد و فقط در برابر وظایف خود مسئول است.

شرکت با مسئولیت محدود به چه شرکت هایی گفته می شود؟ شرکت با مسئولیت محدود ، عبارت است از شرکتی که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت خواهند بود.

پیشنهاد اقتصادنیوز اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد