پرش به محتوا
خانه » سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

  • از

در ادامه به توضیح امکانات این بخش از سایت سازمان ثبت اسناد و املاک می پردازیم. بخش میز خدمات الکترونیک، مهم ترین بخش سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک می باشد. دلیل اهمیت این بخش آن است که امکان درخواست اینترنتی بسیاری از امور ثبتی از جمله ثبت شرکتها، ثبت اختراع و طرح صنعتی، استعلامات ثبتی و اجرای اسناد رسمی از طریق این بخش، امکان پذیر می باشد. چنانچه ثبت برند فردی قصد داشته باشد تا اختراع، علامت تجاری یا طرح صنعتی متعلق به خود را درسایت اداره ثبت اسناد و املاک ثبتنماید، ابتدا لازم است تا از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل نماید. بانک های اطلاعاتیسایت سازمان ثبت اسناد و املاک، امکاناستعلام علائم تجاری، اختراعاتو طرح های صنعتی که در گذشته در این ادارهثبتشده اند را برای این گروه از اشخاص فراهم کرده است.

ssaa.ir

انصراف از درخواست تغییرات شرکت ، پلمپ دفاتر ، اظهارنامه دفاتر تجارتی با وارد نمودن شماره پیگیری ، شماره یا شناسه ملی بر حسب مورد ، در این قسمت صورت می پذیرد . چنانچه لازم به ذکر است حضور متقاضی در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری هیچ تاثیری در روند ثبت شرکت یا سایر امور ثبتی نخواهد داشت . در بخش بیانیه سطح توافق خدمات امکان مطالعه قوانین مربوط به خدمات و توضیحات مربوط به خدمات وجود دارد. این بخش به منظور اطلاع رسانی به افرادی که قصد استفاده از خدمات الکترونیک سامانه سازمان اسناد و املاکرا دارند، راه اندازی شده است و اطلاعات مهمی را در بر می گیرد.

ورود به سایت آزمون سردفتری

با ورود به این بخش نیز خدمات «استعلام ممنوع الخروجی»، «پیگیری پرونده اجرا» را دریافت خواهید کرد. باید ان کد را وارد کرده و یک رمز عبور برای حساب کاربری تان انتخاب نمایید. در صفحه نتایج جست و جو، بر روی اولین لینک که آدرس آن می باشد و در تصویر با فلش قرمز مشخص شده، کلیک نمایید. شماره ای که جهت ثبت شرکت در نظر گرفته شده و تاریخ ثبت آن و محل و اقامتگاه شرکت با تعیین نام و نوع آن و موضوع شرکت. مسئول ثبت دفتر، تشکیل پرونده داده و در روی آن از لحاظ تکمیل امضا گواهی می نماید. در صورتی که سند مالکیت هم وجود داشته باشد، به مدیران شرکت تحویل می گردد و نسخه ی دیگر اظهارنامه و اساسنامه و شرکتنامه و پیش نویس آگهی را که تشکیل پرونده گردیده، جهت تحریر به اتاق تایپ ارسال می دارد.

این سامانه از سه بخش مختلف سامانه جام اصلی، سامانه جام فردی و سامانه مدرسین تشکیل شده است. در بخش بیانیه سطح توافقات خدمات امکان مشاهده بیانیه تصویب شده با جزئیات مربوط به آن فراهم شده است. مراجعه کنند و بسته به نیاز خود از هر یک از خدمات این سایت استفاده نمایند. سایت مشاوره همراه مشاور یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر هیچگونه وابستگی ندارد.

سازمان قضایی نیرو‌های مسلح با رسیدگی تخصصی به پرونده ها به دنبال صیانت از نیروهای مسلح است

هم چنین نحوه ثبت نام در سامانه ثبت من و ورود به سایت my.ssaa.ir را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد. سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک، اظهارنامه مربوطه را به همراه اسکن مدارک لازم ارائه نموده و با پذیرش اظهارنامه، مدارک لازم را از طریق پست برای اداره ثبت ارسال نمایند. اتباع خارجه که قصد فعالیت تجاری در ایران را دارند، می توانند از این قسمت ازسایت اداره ثبت اسناد و املاکاقدام به دریافت کد فراگیر نموده یا وضعیت درخواست خود را پیگیری نمایند. این قسمت ازسایت اداره ثبت اسناد و املاک ، امکانثبتصورت جلسه تغییرات شرکت ها و موسسات مانند تغییرات هیات مدیره، بازرسان یا تغییرات سرمایه شرکت را به کاربرانسایتمی دهد. مراجعه فیزیکی به اداره مالکیت معنوی ایران که به صورت فیزیکی استعلام گرفته شود و فرایند تایید برند به صورت قانونی طی شود.

در قدم اول اطلاعات عمومی شرکت ها مثل نوع شرکت، نام شهر و استان محل فعالیت، شماره و آدرس و سال مالی ثبت می شود. تصدیق اصالت گواهی نامه مالکیت معنوی که امکان استعلام اعتبار گواهی نامه مالکیت معنوی را با استفاده از شناسه یکتا و رمز تصدیق فراهم کرده است. من فقط یادمه یک وکالت نامه داشتم ، شماره سندی یا چیزی ندارم امکان داره فقط از طریق کد ملی پیدا کرد.

البته سامانه آزمون های جهاد دانشگاهی نیز به انتشار این کارت اقدام می کند که در متن مقاله توضیح داده شده است. آزمون سردفتری از جمله امتحاناتی است که برای فارغ التحصیلان رشته های حقوقی برگزار می شود. این امتحان بزرگ برای آن‌ ها یک فرصت طلایی و بسیار بزرگ خواهد بود تا توانایی خود را برای کار در یکی از مهم‌ترین نهادهای کشوری، یعنی دفاتر ثبت اسناد رسمی به چالش کشیده و در صورت کسب موفقیت به عنوان سردفتر در این مراکز شروع به کار کنند. پس از آن که اطلاعات مربوط به ثبت شرکت ، تغییرات شرکت ، پلمپ دفاتر و … در سامانه تکمیل گردید ، متقاضیان با وارد کردن شماره پیگیری ، می توانند از طریق این قسمت از وضعیت پرونده مورد نظر اطلاع جویند . با روی کار آمدن این سامانه و ارائه خدمات ثبت تغییرات و ثبت شرکت در irsherkat.ثبت شرکت در تهران ، امور ثبتی به صورت اینترنتی صورت گرفت و دیگر مدارک فقط از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها تسلیم می شود .

  • همچنین، در این بخش توضیحاتی مربوط به اظهارنامه اختراع و نحوه تکمیل آن به افراد داده شده اند که برای افراد بسیار مفید خواهند بود.
  • در صورتی که تعداد افراد بیش از حد معینی باشد، باید فرم مشخصی را در سامانه دانلود کرده و نام های خود را در آن وارد کنند.
  • این سازمان با راه اندازی سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی ssaa.ir بسیاری از خدمات خود را از قالب حضوری به شکل اینترنتی و غیرحضوری درآورده و به کاربران خود ارائه نموده است.

برای این منظور مطابق تصویر بالا، ابتدا وارد سامانه ثبت من شده، سپس از قسمت خدمات، “اسناد رسمی من” را انتخاب کنید. مهمترین بخش این سامانه، به نظر همین قابلیت مشاهده اسناد ثبت شده در دفاتر اسناد رسمی است. داوطلبان می‌ توانند از طریق سایت آزمون سردفتری، نتایج اولیه آزمون خود را رویت کرده و در صورتی که نمره‌ای ایده آل دریافت کرده باشند، می توانند خود را برای شرکت در مصاحبه های حضوری و در واقع آزمون نهایی آماده کنند.

هر یک از دفاتر طلاقی که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می کنند، دارای ظرفیت مشخصی برای ثبت واقعه هستند. لازم است که افراد برای حضور به این دفاتر، ابتدا به سایت ssaa.ir مراجعه کنند و از قسمت خدمات غیر حضوری، لیست دفاتر طلاق دارای ظرفیت ثبت واقعه را مشاهده کنند. برای استفاده از خدمات این سامانه ابتدا نیاز به ثبت نام در سایت ثبت من است. البته تعدادی از خدمات این سامانه هم بدون نیاز به ثبت نام قابل دسترسی هستند. برای مثال جهت تصدیق اصالت سند و استعلام ممنوع الخروجی نیازی به ثبت نام نیست.

به هر حال با توجه به این که ثبت نام در این آزمون در سال ninety seven در اردیبهشت ماه صورت گرفته است، می‌ توان حدس زد که زمان ثبت نام آزمون سردفتری در سال جاری نیز در همین بازه زمانی انجام می‌ شود. بنابراین هر یک از متقاضیان با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون سردفتری به آدرس iripo.ssaa.ir، می‌توانند درخواست خود برای شرکت در این آزمون را در این سامانه ثبت کرده و ثبت نام خود را نهایی کنند. اشخاص حقیقی با شماره ملی شان شناخته می شوند و اتباع خارجه که در ایران قصد ثبت شرکت را دارند باید اقدام به اخذ کد فراگیر نمایند که در این قسمت از سامانه می توانند با وارد کردن اطلاعات پاسپورت خود شناسه اختصاصی ( کد فراگیر ) دریافت کنند . ✔️ همان طور که در این مقاله گفته شد، برای دریافت اظهارنامه باید از طریق سایت ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی اقدام کرد. در سامانه آموزش الکترونیک سازمان اسناد و املاک کشور امکان دسترسی به بخش کتابخانه الکترونیک نیز وجود دارد. در این بخش کتابخانه الکترونیک یک سری اطلاعات در رابطه با سازمان اسناد و املاک، قوانین مربوط به آن و …

سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال های اخیر قوه قضاییه کشور به منظور تسهیل در امور مربوط به قوه قض… «شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت ها» که به اختصار به طرح شمیم نیز شناخته می شود، نام طرحی است که از سوی اداره ثبت اسناد و املاک کشور روی کار آمده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این سامانه، می توان به مقاله زیر رجوع کرد. یکی از خدمات بسیار خوب در سامانه ثبت سازمان اسناد و املاک کشور این است که افراد می توانند از ممنوع الخروج بودن خود و یا دیگران مطلع شوند. برای استعلام ممنوع الخروجی بودن لازم است که یک سری اطلاعات هویتی در فرم استعلام ممنوع الخروجی وارد شوند. در سال های اخیر قوه قضاییه کشور به منظور تسهیل در امور مربوط به قوه قضاییه، اقدام به راه اندازی سایت های مختلفی برای استفاده مردم کرده است.

به عبارتی در آخرین دوره برگزاری این آزمون یعنی 29 تیر ماه سال 97، داوطلبان این امکان را داشتند که از 23 الی 28 تیر ماه کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. با توجه به این مورد می‌ توان پیش بینی کرد که در سال جاری نیز، تاریخ دریافت کارت سردفتری در چنین زمانی خواهد بود. در کل با اعلام زمان برگزاری این آزمون، به طور قطع تاریخ دقیق دریافت کارت تغییرات شرکت نیز اعلام می‌ شود. از دیگر بخش های پیشخوان سامانه ثبت من ، بخش اشخاص حقوقی، شکایات، نوبت دهی ، مکاتبات مکانیزه و نظرسنجی می باشد. حوزه و گستره فعالیتی شرکت باید به صورت دقیق در سامانه وارد گردد و در صورت نیاز مجوز های مربوطه نیز اخذ گردد چنانچه که در ذیل موضوع شرکت باید این جمله عنوان گردد ” پس از اخذ مجوز های لازم از مراجع ذیربط ” .

در این صورت نیز می‌توانید از طریق سایت آزمون سردفتری یعنی iripo.ssaa.ir اقدام کنید. در صورت نیاز به اصلاح اطلاعات خود در سایت آزمون سردفتری نیز، اقدامات لازم از طریق همین سامانه قابل انجام است. سامانه آزمون سردفتری به نشانی iripo.ssaa.ir بوده و امکان ثبت نام داوطلبان در آزمون سر دفتری را فراهم می کند. همچنین برای مشاهده نتایج اولیه، دعوت به مصاحبه و در آخر اعلام نتایج نهایی آزمون سردفتری می بایست به سایت آزمون سردفتری اسناد و املاک مراجعه نمود.

اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز

سامانه جام فردی با هدف بهبود فرآیندهای نظرسنجی، برنامه ریزی، نیاز سنجی و اجرا و افزایش اثربخشی دوره های آموزشی روی کار آمده است. با توجه به محدودیتی که از سویسازمان ثبت اسناد و املاک کشوردر رابطه با محدویت ظرفیت دفاتراسنادرسمی و طلاق برقرار شده است، در این بخش می توان از وجود و تعداد ظرفیت دفاتراسنادرسمی و طلاق مطلع گردید. البته در کنارسایت اصلی اداره ثبت اسناد و املاک،این سازمان،سایتهای دیگری نیز در سال های اخیر راه اندازی نموده کهسامانه نوبت دهی واحد اجرای اداره ثبت اسناد و املاک تهران th.ssaa.irیکی نمونه از آنها می باشد. پس از ورود اطلاعات سازمان ثبت کننده، شناسه ملی شخصیت حقوقی، نوع شخصیت، شماره ثبت شخصیت، اداره کل، نام شخصیت، واحد ثبتی را وارد نموده و بر روی جستجو بزنید. توجه کنید که دکمه جستجو بالای صفحه است و باید پیش از زدن دکمه جستجو، تصویر امنیتی را نیز وارد نمایید.