پرش به محتوا
خانه » سامانه ثنا؛ ثبت نام و پیگیری در سامانه ثنا در سایت عدل ایران

سامانه ثنا؛ ثبت نام و پیگیری در سامانه ثنا در سایت عدل ایران

  • از

برای صرف‌نظر کردن از پاسخ‌گویی اینجا را کلیک نمایید. سامانه به صورت یکپارچه و کشوری است و به انگشت‌نگاری نیازی نیست. اکنون می‌توانید برنامه عدالت همراه را روی گوشی خود نصب کنید. بعد از ورود به این بخش، در صورت وجود ابلاغیه جدید می توانید در کنار نوشته ابلاغیه جدید عدد خاصی برای شما ظاهر خواهد شد. معمولا فرآیند قانونی به این صورت است، هنگامیکه دعوایی در دادگستری طرح می‌شود نسخه‌ایی از ضمائم و ابلاغیه به صورت بایگانی نزد مراجع قانونی است و نسخه دیگری به واسطه مامور به فرد خوانده فرستاده می‌شود.

همانطور که ذکر شد سامانه ثنا کاربرد های متعددی دارد که از جمله برخی از آن ها ارائه دادخواست ، رویت ابلاغیه در سامانه ثنا ، ارائه اظهارنامه ، ثبت شکایت ، احترام به حریم خصوصی اشخاص و … می باشد . خیر شما می توانید بعد از مرحله پرداخت از سیستم خارج شوید و زمان دیگری که خواستید مجدد برای احراز هویت مراحل را بگذرانید.فقط در مرحاه پرداخت گزینه “قبلا پرداخت کردم” را انتخاب کنید. خدماتی مثل ثبت شکایت، ارائه و پیگیری درخواست ها و اظهارنامه ها، محاسبه هزینه دادرسی، محاسبه هزینه تعرفه خدمات، جستجوی لیست دفاتر خدمات، ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه را می توانید از طریق ای سامانه انجام دهید. شماره ملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه را وارد کنید، مطابق تصویر شماره 2 پیغامی ظاهر می شود که نشان از موفقیت در ثبت نام است.

چگونه وارد سامانه ابلاغ شویم؟

شما بعد از ورود به سامانه ثنا در قسمت دسترسی سریع می‌توانید با کلیک روی گزینه ارائه و پیگیری دادخواست ثبت و پیگیری شکایت اینترنتی خود به صورت اینترنتی از طریق سایت اقدام کنید. البته اپلیکیشن “عدالت همراه” نیز برای استفاده راحت‌تر از خدمات الکترونیک قوه قضاییه به بازار عرضه شده است که کاربران می‌توانند آن را به صورت رایگان از “کافه‌بازار” و یا سایر پلتفرم‌های ارائه دهنده اپلیکیشن به صورت رایگان دانلود نمایند. ثبت نام ثنا با گوشی فعلاً با استفاده از اپلیکیشن “عدالت همراه” امکان‌پذیر نیست اما کاربرانی که از قبل اقدام به ثبت نام سامانه ثنا ثبت برند تجاری کرده‌اند می‌توانند با نصب این برنامه به راحتی و بدون نیاز به رایانه شخصی از تمام خدمات مجازی قوه قضاییه استفاده نمایند. در این مقاله قرار است درباره مراحل ثبت نام سامانه ثنا با گوشی توضیح دهیم. از سال ۱۳۹۵ انجام اموری مانند ثبت دادخواست، ارسال اظهارنامه و ابلاغ اوراق قضایی توسط سامانه ثنا انجام می‌شود و هر شخصی که هر گونه درخواستی در دادگاه از جمله انحصار وراثت، طلاق توافقی، حضانت فرزند و … داشته باشد، باید حتما عضو سامانه ثنا باشد. هدف از راه اندازی سامانه ثنا صرفه جویی در وقت مراجعه کنندگان و ایجاد آرامش در فضای دادگاه‌ها بود.

در این مرحله کاربر می‌بایست مشخص کند که در ایران زندگی می‌کند یا خیر و البته در ادامه اطلاعات مربوط به محل زندگی خود را وارد نماید. ۸_ پس باید یکی از کارگزاری‌های موجود در صفحه را انتخاب کنید و پرداخت هزینه را انتخاب کنید. به صفحه پرداخت بانک انتقال داده می‌شوید و مبلغ ۹ هزار تومان پرداخت می‌کنید.

eثبت نام ثنا

در قسمت آدرس عبارت sana.adliran.ir را جستجو نمایید و یا در قسمت جستجو گوگل عبارت “سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی” را تایپ نموده و سپس بر روی آیکون ذره‌بین یا همان سرچ کلیک نمایید. در صورتی که شما به هر دلیلی در ورود به سامانه به مشکل برخوردید می‌توانید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید. برای مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باید کارت ملی و شناسنامه را همراه خود داشته باشید. دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در هر محله‌ و شهری وجود دارند. بله در حال حاضر ثبت نام سامانه ابلاغ ثنا در منزل نیز امکان پذیر بوده و برای انجام آن باید به سایت ثنا مراجعه نمود و جزئیات ثبت نام ثنا و نحوه احراز هویت آن در منزل در متن مقاله توضیح داده شده است. در این مرحله از مراحل ثبت نام ثنا، اطلاعات مربوط به کد ملی، تاریخ تولد، شماره سریال شناسنامه و کد امنیتی را در کادرهای مشخص شده در تصویر، وارد کرده و دکمه ادامه را بزنید.

آشنایی با سامانه ثنا و شیوه ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی

سپس بر روی گزینه ثبت نام برخط ثبت نام شخص حقیقی کلیک نمایید. سپس اطلاعات خواسته شده ( شماره ملی و رمز شخصی سامانه ثنا ) را وارد نموده و وارد مرحله بعد شوید و اگر رمز موقت خود را فراموش کردید با انتخاب گزینه « رمز عبور خود را فراموش کرده ام » رمز شخصی جدیدی را دریافت کنید. من میخواهم از خارج از کشور در سامانه ثنا ثبت نام بکنم که احتیاج به شماره تلفن یا گوشی دارد.

  • در ادامه با کلیک روی گزینه مرحله بعد وارد صفحه جدیدی مطابق تصویر زیر می‌شوید.
  • سامانه ابلاغیه الکترونیکی و اهداف آن در گذشته ابلاغیه توسط مامورین به درب منزل فرستاده می‌شد که این امر یک سری مشکلات را در پی…
  • شما میتوانید با ارائه پرینت استعلام سامانه ثنای خود به بانک یا موسسه مورد نظر اقدام به دریافت وام کنید.
  • و یا امضای دیجیتال انجام داده و روی صفحه نمایش سفید، در داخل کادر قرمز، را امضا نموده و گزینه ادامه را انتخاب کنید.
  • سامانه استعلام کد پستی همراه با تا بهت بگم چطوری میتونی این کارو انجام بدی.

به نظر میرسد کارگزاری انتخاب شده از طرف شما، یوآیدی نیست. اگر مایل باشید، کارگزاری خود را به یوآیدی تغییر داده و فرایند احراز هویت خود را ثبت شرکت در تهران انجام دهید. لطفا یکبار دیگه بعد چند دقیقه امتحان کنید و اگر جواب نگرفتید با پشتیبانی قوه قضاییه با شماره ۰۲۱ – ۵۷۷۹۸۰۰۰ تماس بگیرید.

در صورتی که موبایل شما دارای فضای کافی برای دانلود و نصب اپلیکیشن عدالت همراه دارد، می‌تواند از خدمات آن استفاده کنید. یکی از اهداف اجرای این طرح، خدمات رسانی آسان و بهتر به مردم و کاهش اطاله دادرسی ثبت تغییرات است. 3-در این مرحله باید اطلاعات خود را اعم از کدملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه وارد کنید. عدد تصویر را که بصورت تصادفی تغییر می کند وارد کرده و سپس برروی دکمه‌ی “ادامه” کلیک کنید.

برگزیده‌های حقوقی

مراجعه کرده و مطابق دستوراالعمل های موجود در مقاله مراحل ثبت ثنا ، پس از مشخص کردن نوع هویت حقیقی یا حقوقی بودن ، در گام اول اشخاص حقیقی با وارد کردن شماره ملی ، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه و اشخاص حقوقی با وارد شناسه ملی وارد سایت شوند. اکنون، سامانه ثنا، یک کد را به شماره همراه شما ارسال می کند؛ شماره همراه و کد ارسال شده را در کادرهای مشخص شده در تصویر، وارد کرده و سپس، دکمه تایید کد امنیتی را کلیک نمایید. در این مرحله از مراحل ثبت نام سامانه ابلاغ ثنا، مشخصات شناسنامه ای خود را در کادرهای تعیین شده، وارد کرده و دکمه مرحله بعد را کلیک نمایید. بنابراین در صورتی که افراد تمایل به مشاهده ابلاغیه های مربوط به پرونده های قضایی خود داشته باشند ابتدا باید در سامانه ثنا عضو و سپس با در دست داشتن رمز عبور شخصی ، به این سامانه وارد شده و ابلاغیه های جدید خود را مشاهده کنند.

ثبت نام سامانه ثنا۱۱_ در صفحه جدید به شما توضیح می‌دهد که باید امضای خود را در کادر سفید رنگ ثبت کنید سپس رو دکمه ادامه کلیک کنید. برای ثبت نام ثنا با گوشی باید ابتدا وارد سایت عدل ایران شوید. اکنون،همانطور که در تصویر زیر ملاحظه می کنید، وارد صفحه اصلی سایت ثبت نام الکترونیک ابلاغ ثنا شده اید که از یر مجموعه های سایت عدل ایران می باشد. اکنون وارد درگاه پرداخت بانکی شده و برای پرداخت هزینه احراز هویت، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید. پس از پر کردن دیگر اطلاعات مانند محل اقامت (اقامتگاه) ، گروه بندی ابلاغیه و بارگذاری تصویر بایستی روی اتمام ثبت اطلاعات اولیه کلیک نمایید.

حق چاپ و نشر مطالب این وبسایت به صورت الکترونیکی یا غیر الکترونیکی محفوظ می باشد. ویدیو تصویر من ارسال نمیشه و خطا میده چندین بار امتحان کردم ولی متاسقانه همچنان خطا میده ممنون میشم در این خصوص راهنمایی کنید. سلام برای من در قسمت بررسی وضعیت میگه «فرآیند احراز تصویر و امضای غیرحضوری شما در حال انجام است، لطفا تا اعلام نتیجه صبر کنید». تصویر موجود در ثبت احوال باید مشابه با چهره کنونی شما باشد. امروزه داشت فرم ثنا برای وام ازدواج و یا سایر وام‌ها جزو شرایط مهم بسیاری از بانک‌ها است.