پرش به محتوا
خانه » سامانه ثبت شرکت سهامی خاص

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص

  • از

در حالی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص با سرمایه‌ای اندک در ایران بسیار متداول است. گفتنی است که تبدیل شرکت سهامی خاص به سهامی عام طبق قانون امکان‌پذیر است. برای انجام این کار باید دست‌کم دو سال از تاریخ تاسیس قانونی و ثبت رسمی شرکت گذشته باشد. اولین مزیت این است که برای شرکت های سهامی خاص در مقایسه با مسئولیت محدود در ارگان های دولتی اعتبار بیشتری قائل هستند به همین دلیل اشخاصی که تمایل به ثبت شرکت در زمینه های (عمرانی – بازرگانی – امور تولید و شرکت ها ی بیمه) دارند پیشنهاد می شود. یکی از قوانینی که در همه ی شرکت های سهامی خاص رعایت می شود این است که باید 35% از میزان سرمایه شرکت در یکی از بانکهای کشور در حسابی که به نام شرکت است بلوکه شود که این وجه پس از چاپ آگهی در روزنامه رسمی قابل برداشت می باشد.

  • در ماده نهم اساسنامه بی نام و بانام بودن سرمایه را مشخص نمایید.
  • برای تشکیل شرکت سهامی خاص تشریفات پذیره نویسی لازم نیست (تشریفات پذیره نویسی عموما برای جذب سرمایه و توسط شرکت های سهامی عام انجام می شوند)، برگه تعهد در این مورد وجود ندارد و تشکیل مجمع عمومی موسسین شرکت اختیاری است.
  • در شرکت سهامی خاص، موسسان شرکت در واقع همان سهامداران اولیه شرکت محسوب می‌شوند.
  • شرکت نیاز به بررسی هزینه چاپ آگهی دارد و این موضوع بخش مهمی از هزینه چاپ را ارزیابی می کند.
  • همه مدارک تسلیمی شرکت خارجی می بایست به زبان فارسی ترجمه رسمی شود و به طور کلی حکم نمایندگی فرد مورد نظر نیز مهم است.

احتمالا برای شما سوال است که شرکت فوری یعنی چه، مگر چند نوع شرکت می توانیم ثبت کنیم؟ ممکن است در برخی موارد نیاز داشته باشید که خدمات سریعتری دریافت کنید. موسسه خدمات اعزام کارشناس در محل را به جهت سهولت در کار برای شما عزیزان در نظر گرفته است. در نظر داشته باشید که اعزام کارشناس در محل و مشاوره حضوری به معنای عقد قرارداد نخواهد بود.

آموزش ثبت شرکت

مطابق قانون تجارت، انتقال سهام در شرکت‌‌های با مسئولیت محدود با رضایت سه چهارم دارندگان سرمایه که اکثریت عددی نیز داشته باشند، در دفترخانه اسناد رسمی انجام می‌شود. تمامی شرکت‌های تجاری قانون تجارت، دارای ویژگی‌‌های منحصر به فردی هستند که آن‌ها را از سایر شرکت‌‌ها متمایز می‌کند. [newline]در اینجا به بعضی از ویژگی‌های شرکت سهامی خاص اشاره نموده‌ایم. در صورت وجود شخص حقوقی در میان سهامداران یا مدیران شرکت، در کپی آخرین روزنامه رسمی که منتشر می شود معرفی نامه نماینده حتماً باید ذکر شود. بر اساس عملکرد مالی شرکت و سودبرآورده شده آنها طی یک سال مالی مالیات شرکت سهامی خاص محاسبه می گردد. از مذاکرات و تصمیمات مجامع عمومی اعم از عادی و فوق العاده صورت جلسه ای توسط منشی ترتیب داده می شود که به امضای هیأت رئیسه مجمع رسیده و یک نسخه از آن در مرکز شرکت نگهداری خواهد شد. در صورت افزایش سرمایه ، صاحبان سهام شرکت در خرید سهام جدید به نسبت سهامی که مالکند حق تقدم خواهند داشت .

اساسنامه ​​​​​​​شرکت سهامی خاص:

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که با 2 نفر عضو قابل تشکیل است و تمامی نقل و انتقال اعضا می بایست در دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد. این شرکت مطابق قانون ماده 94 قانون تجارت شرکتی است که بین 2 یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل می گردد و افراد به میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشند. همان‌‌گونه که دانستید حداقل سرمایه در ثبت شرکت در تهران شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود یکسان است اما نکته مهم در اینجاست که سرمایه اولیه شرکت با مسئولیت محدود فقط در اساسنامه قید می‌شود و نیازی به افتتاح حساب به نام شرکت و واریز وجوه نیست. برخلاف شرکت سهامی خاص که موسسین برای پرداخت سرمایه اولیه شرکت، می‌بایست حسابی با نام شرکت در شرف تاسیس افتتاح کرده و حداقل ۳۵ درصد از سرمایه اولیه را واریز نمایند.

در شرکت های سهامی خاص برای اخذ تسهیلات بانکی و وام میتوانند از حداقل 5 الی 10 برابر میزان سرمایه شرکت وام و یا تسهیلات مورد نظر شرکت را اخذ نمود . به منظور نظارت بر اعمال هیئت مدیره و همچنین وقوف مجمع عمومی بر امور جاری از جمله عملیات مالی شرکت، همه ساله در مجمع عمومی عادی، بازرس یا بازرسین برای مدت یک سال انتخاب می شوند که انتخاب مجدد آن ها بلامانع می باشد. همان طور که اشخاص حقیقی را می توان به عضویت هیئت مدیره انتخاب نمود، اشخاص حقوقی را نیز می توان برای عضویت در هیئت مدیره شرکت انتخاب کرد. در این صورت ضمن آنکه شخص حقوقی دارای همان مسئولیت های مدنی شخص حقیقی عضو هیئت مدیره می باشد، می بایست یک نفر را به نمایندگی دائمی خود برای انجام وظایف مدیریت معرفی مکاید. مجمع عمومی عادی یا سالانه مجمعی است که با حضور دارندگان سهام شرکت ، حداقل سالی یک بار در موقعی که در اساسنامه پیش بینی شده است تشکیل می شود. موسسه خدمات اداری کاج با علامت تجاری ثبت شده، با سالها تجربه موسسان خود در حوزه های مشاوره و راه اندازی و ثبت شرکت و اخذ مجوزات همواره خدمات خود را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت ها اجرایی نموده است.

برگزار کردن جلسات انجمن عمومی اعضا، گام بعدی ثبت شرکت است که در قانون اجباری برای آن وارد نشده است. بنابراین تمام سهام داران به صورت مستقل بعضی موضوعات را توافق و مدارک را امضا می کنند. برگزاری جلسات از این حیث مهم است که باید اشخاصی برای هیئت مدیره و دو نفر تحت عنوان بازرس مشخص شوند. علاوه بر این، افرادی که حق امضا و همه شرایط خاص مشخص شده در اظهارنامه را دارند، ضروری است که در جلسه تعیین شوند. هیئت مدیره انتخاب شده باید از اعضای سهام داران بوده و افراد غیره به عنوان مدیر تعیین نخواهند شد، مگر با پرداخت حداقل وجه پیش بینی شده در آیین نامه تحت عنوان حداقل سهام شرکت. دوره زمانی مدیریت برای شرکت های سهامی خاص، از زمانی که هیئت مدیره انتخاب می شوند، به مدت دو سال و برای بازرسان یک سال می باشد.