پرش به محتوا
خانه » رتبه واقعی اقتصاد ایران در جهان چند است؟

رتبه واقعی اقتصاد ایران در جهان چند است؟

  • از

اقتصاد آفرین اطمینان میدهد چنانچه آگاه شود که قوانین کپی رایتی رعایت نشده است سریعا نسبت به حذف آن لینک از سایت اقدام مینماید. با توجه به همین موضوع امید است تیم سیاست گذاری دولت با استفاده از کارشناسان مجرب و آگاه و با استفاده از یک برنامه مشخص، سرمایه گذاری بیشتری برای رونق اقتصادی از طریق بازار فولاد را در راس کار خود قرار دهند و سعی در بالابردن سرانه مصرفی فولاد در کشور داشته باشند. 4- واکنش برخی چهرهها و جریانهای سیاسی داخلی به این عضویت نیز در نوع خود جالب توجه است. در ادامه این جلسه، رئیس اتاق بازرگانی تهران طی سخنانی هدف از تهیه طرح بنای ایران را طرح چالشهای مهم اقتصاد ایران در سطح عمومی و نیز پاسخگویی نامزدهای ریاست جمهوری درباره نحوه مواجهه آنها با این چالشها عنوان کرد. با این حال فکر میکنم اگر ثبتنامکنندگان اطلاع کافی از وضعیت چالشهای اقتصادی کشور داشتند، تعداد نامزدهای این دوره انتخابات، تکرقمی میشد.

اتاق تهران و پژوهشکده سیاستگذاری شریف عنوان کردهاند که این طرح میتواند با در نظر گرفتن نقدهای وارده و پیشنهادهای اصلاحی، به عنوان یک برنامه اقتصادی در اختیار نامزدهای ریاستجمهوری و دولت آینده قرار گیرد تا با دید و تصویری روشن از آنچه در بطن اقتصاد کشور جریان دارد، پا به عرصه سیاستگذاری اقتصادی بگذارد. او ادامه داد: در طرح پژوهشی که توسط پژوهشکده سیاستگذاری شریف به نام بنای ایران تهیه شده، تلاش شده است تا به چالشهای اساسی اقتصاد ایران به طور مفصل پرداخته شود و گام بعدی آن است که اجرای این طرح به یک مطالبه عمومی تبدیل شود. همچنین، محمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، در سخنان کوتاهی همکاری اتاق بازرگانی تهران و پژوهشکده سیاستگذاری را آغازی بر گفتمان اجتماعی برای حل مسائل کلان اقتصادی عنوان کرد و گفت: اداره کشور به برنامه قابلسنجش و فاصلهگیری از شعار و ایدهپردازیها نیاز دارد و این برنامه باید به گونهای باشد که بتوان اهداف و عملکرد دولتها را مورد سنجش واقعی قرار داد.

Content has been generated with the help of GSA Content Generator Demoversion.

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ به گروگانگیری در سفارت ایالات متحده آمریکا دست زدند و خمینی، رهبر انقلاب ۱۳۵۷، این عمل را «انقلاب دوم» دانست؛ این رویداد، روابط دیپلماتیک تهران و واشینگتن را پایان داد. این جشن به عنوان مهمترین تعطیلات ایران شناخته میشود و از چهارشنبهٔ آخر سال که چهارشنبهسوری در آن برگزار میشود، آغاز شده و با تعطیلات یک هفتهای، به روز سیزدهم سال جدید میرسد که سیزدهبهدر نام دارد و در آن، مردم به پیکنیک میروند. مروی با این توضیح که، ترمز اصلی توسعه در کشور، تعارضات منافع و جهل سیاسی سیاستگذاران است، افزود: این ترمز و توقف را صرفا با نیروی مطالبهگری اجتماعی، آزاد کرد به همین رو، مخاطب اصلی طرح بنای ایران، عموم مردم به ویژه نخبگان و اندیشمندان هستند تا بتوانیم با آگاهیبخشی به جامعه در رابطه با مسائل اجتماعی و اقتصادی، هزینه اتخاذ تصمیمات اشتباه از سوی دولتمردان را نزد آنان افزایش دهیم.

اسپوتنیک – اینکه تحریم ها روی اقتصاد ایران تاثیر گذاشته اند امری غیر قابل انکار می باشد اما اینکه زندگی مردم در ایران بند تحریم ها باشد، مقداری سوال بر انگیز است. مروی، اولویت بعدی را مقابله با فساد عنوان کرد و افزود: رتبه بالای ایران در شاخص ادراک فساد، مانع جدی پیش روی اصلاحات اقتصادی در کشور است، بنابراین نیاز به همراهی اجتماعی برای پیشبرد جراحیهای ساختاری در اقتصاد، امری ضروری است. رئیس اتاق تهران یکی دیگر از مهمترین مسایل اقتصاد ایران را رتبه کشور در شاخص ادراک فساد عنوان کرد و گفت: رتبه ۱۴۹ ایران حتی با رتبه کشورهای منطقه نیز قابل قیاس نیست و کشور ما در شمار بدترین کشورها از منظر این شاخص قرار گرفته است. نیروی قدس نیز شاخهٔ مخفی نخبهٔ سپاه پاسداران و در اصل مسئول عملیات در کشورهای دیگر است که در جهت منافع سپاه و نظام روحانیت ایران کار میکند. میتوان به جرات اعلام کرد که محصولات صنایعی مانند ذوب آهن و فولاد توانسته شرایط اقتصادی کشور را با توجه به شرایط موجود رونق ببخشد و برای حمایت از این صنایع، باید راه را برای حضور در بازارهای جهانی هموار نمود. ماندگاری در بازار جهانی مستلزم تولید محصولات با کیفیت متنوع و مطابق با استاندارد و قیمت رقابتی است.