پرش به محتوا
خانه » راهنمای ثبت شرکت شامل مدارک، مراحل و نحوه ثبت شرکت

راهنمای ثبت شرکت شامل مدارک، مراحل و نحوه ثبت شرکت

  • از

نکاتی مانند انتخاب نام یا دریافت مجوز برای موضوع و نحوه ورود اطلاعات و … . در این مرحله باید منتظر ثبت اسم شرکت باشید در صورت عدم ثبت اسامی انتخابی، مجدد باید اسامی جدید انتخاب کنید و در سامانه قرار دهید و در صورت تایید باید مدارک و اوراق پس از امضاء اعضاء به همراه برگه پذیرش سامانه ای به اداره ثبت شرکت های حوضه ثبتی پست شود. برای راه اندازی و ثبت شرکت دانش بنیان نیاز به یک راهنمای ثبت شرکت دانش بنیان دارید که تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد. احتمالا برایتان این سوال پیش آمده است که شرکت های دانش بنیان در چه راستایی فعالیت می‌ کنند.

این حالت زمانی رخ می‌دهد که مدارک شما دارای نقص باشد؛ اما این نقص‌ها قابل برطرف شدن باشند. شما باید طبق ابلاغیه‌ای که برایتان ارسال می‌شود نسبت به رفع نقص مدارک خود اقدام کنید. این مرحله مانند مرحله‌ی قبل است و با زدن «دریافت متن شرکت‌نامه» متن آن در کادر پایینی ظاهر می‌شود و قابل تغییر دادن است.

پس از ورود اطلاعات در سامانه اینترنتی و دریافت کد رهگیری از طریق همین سامانه تصمیمات اخذ شده را دنبال نموده و از محتوای آن مطلع شوید. پس از تکمیل فرم ها و ارسال آن به اداره ثبت شرکت ها ممکن است سه حالت برای صورتجلسه شما اتفاق بیفتد. در این صفحه با توجه به نوع سامانه ثبت شرکت شرکت مدارکی را که متقاضی باید ارائه نماید به صورت خودکار نشان داده می شود. پس از آن کلیدی به نام پذیرش وجود دارد که با زدن آن تقاضای تاسیس ثبت نهایی شده و ارسال می گردد. برای آنکه بتوانید شرکت خود را راه اندازی نمایید، نیازی به دریافت مجوز نخواهید داشت.

تنظیم اوراق تمامی شخصیت های حقوقی به دلیل رعایت موارد قانونی نیاز به مشاوره ثبتی با متخصص امور ثبتی می باشد تا اگر در آینده شرکاء یا سهامداران به مشکلی برخورد کنند خلاء قانونی نباشد. در این قسمت باید وضعیت خود را از نظر داشتن یا نداشتن وکیل تعیین کنید. از جمله سایرموارد قابل توجه در فرم پیش رو، انتخاب نوع شرکت است که به دلیل اهمیت آن به طور مختصر، به توضیح آنها می پردازیم. در اقسام مختلفه شرکت ها، شرکتهای تجارتی مطابق ماده 20قانون تجارت بر هفت قسم می باشند. لازم به ذکر است اگر میخواهید که اصل صورت جلسه رد نشده وعودت داده نشود، متن را کامل و در قسمت مخصوص به خودش تایپ کنید و مراقبت باشید تا متن تایپ شده با اصل صورت جلسه مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال برای مدیر شرکت که نیاز به منشی فارسی زبان دارد، استخدام نیروی ترک توجیهی نخواهد داشت. به عنوان مثال یکی از این مدارک، قولنامه اجاره دفتر شما و آدرس شما است. چنانچه قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارید قبل از سرمایه گذاری حتما مطلب روش های سرمایه گذاری در ترکیه را مطالعه کنید. آورده های غیر نقدی، مشخصات آن و نیز توضیح آن ها باید در اظهارنامه بیاید. هدف اصلی شرکت تعاونی را میتوان فراهم کردن شرایط برای کسانی که توانایی انجام کار داشته اما توان خرید وسایل را ندارند دانست.

تعریف ثبت شخصیت حقوقی

اما اگر پیرامون موضوع خاصی شرکت شما تاسیس شود آنگاه نیاز است که مدرک لازم را دریافت نمایید و سپس به راه‌ اندازی و ثبت شرکت اقدام کنید. در این خصوص نیاز است که از یک راهنمای ثبت شرکت مورد اعتماد و کار بلد بخواهید که برایتان توضیحات لازم را ارائه دهد تا بدانید که برای دریافت مجوز چه کارهایی باید انجام دهید. در این مرحله که «نام‌های درخواستی» نام دارد، شما باید اسامی مورد نظر خود را بدون ذکر کلمه‌ی «شرکت» در ابتدای آن‌ها وارد کنید. شما مجاز هستید ۵ نام شرکت را به ترتیب اولویت مورد نظر خود در فرم وارد کنید تا نهایتا یکی از آن‌ها انتخاب شود. بایدها و نبایدهای زیادی برای انتخاب نام وجود دارد که می‌توانید فرم مربوط به توضیحات آن را از همین قسمت دانلود و مطالعه کنید.

راهنمای ثبت شرکت

در این صفحه با توجه به نوع شرکت مدارکی را که متقاضی باید ارائه نماید به صورت خودکار نمایش داده می شود. در سمت راست فرم گزینه ای به نام «تایید مدارک مورد نیاز» وجود دارد که باید تیک بخورد. در واقع با زدن این تیک ثبت شرکت متقاضی تایید می نماید که مدارک مورد نیاز را مطالعه نموده ونسبت به تهیه و ارائه آنها اقدام می نماید. پس از آن کلیدی به نام “پذیرش نهایی” وجود دارد که با کلیک بر روی آن تقاضای تاسیس ثبت نهایی شده و ارسال می گردد.

همچنین «از تاریخ» برای این است که تعداد سهام یا سرمایه شخص ممکن است در طول زمان کم یا زیاد شود که با توجه به این تغییر در این قسمت ثبت می شود. فیلد «ارزش سهام به ریال» نیز بر اساس این که سهام یا سرمایه است بر اساس مبلغ هر سهم یا سرمایه پر می شود. باید توجه داشت که جمع سهام اشخاص نباید از جمع سهام شرکت تجاوز نماید. در انتها کلید «ثبت سهام/سرمایه شخص» را کلیک نموده تا اطلاعات در ذیل آن نشان داده شود. در این مرحله به صورت خودکار اطلاعات وارد شده ذخیره می این موضوع سبب آن نمی شود که شما نتوانید اطلاعات خود را تصحیح نمایید. در این صفحه سمت شخص در شرکت یا موسسه ورورد اطلاعات می شود.

تصاویر دیدنی از عجیب‌ترین پله‌ های ساخته شده در جهان!

ارائه دادن اصل مجوز اولیه که از سازمان اوراق بهادار و بورس اخذ شده. کاربر گرامی با سلام، در صورت هرگونه تغییر در قوانین بلافاصله مطالب بروزرسانی و یا مطلب جدیدی در آن باره منتشر خواهد شد. دوست گرامی با سلام، کارمندان دولت اجازه حضور در هیات مدیره هیچ نوع شرکت خصوصی را ندارند و فقط می توانند سهامدار زیر 5 درصد باشند. _ استفاده از اسامی شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند و اسم شرکت باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  • چنانچه در مورد هریک از مواردی که گفته شد سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی های ثبت تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان خبره و با تجربه ما بهره مند شوید.
  • شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می‌شود که فعالیت آن بازرگانی می‌باشد (حتی اگر موضوع عملیات آن،‌ امور بازرگانی نباشد).
  • در شرکت های سهامی، مسئولیت شرکا یا سهامداران محدود به میزان سرمایه خواهد بود.
  • صدور اوراق قرضه تنها برای شرکت‌های سهامی عام امکان پذیر می باشد.

با حداقل شرکا 2 نفر و بدون هیچ محدودیتی در سرمایه می توانید این شرکت را ثبت نمایید. در شرکت‌های مسئولیت محدود، مسئولیت شرکا به میزان سهم الشرکه هر کدامشان است. همان طور که گفته شد حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت صد هزار تومان می باشد. نفر است، حداقلی برای میزان سرمایه در هنگام تاسیس اینشرکتوجود ندارد، تعداد اعضای هیات مدیره یا مدیرانشرکتمی تواند یک نفر یا بیشتر باشد، مسئولیت شرکا و موسسین اینشرکتدر برابر اشخاص ثالت، به میزان کل بدهی شرکت بوده و از نوع تضامنی می باشد.

پس اهمیت داشتن راهنمای ثبت شرکت در اینجا مشخص می شود و به همین دلیل است که متخصصین شرکت نیک به شما راه هایی را پیشنهاد می کنند تا بتوانید در کمترین زمان شرکت خود را راه اندازی نمایید. قوانین مربوط به انتخاب نام جهت ثبت این قضیه است که از سه کلمه تشکیل شده که دو کلمه آن خاص و یک کلمه آن عمومی است و قبلا هیچ ارگان رسمی آن را به ثبت نرسانده باشد، جهت انتخاب نام مناسب در زمینه کاری خود می توانید از کارشناسان شرکت ما در این زمینه استفاده کنید. در این مرحله که تقریبا مرحله آخر می باشد شما باید اطلاعات و موضوع فعالیت و صورتجلسات خودتان را درون سامانه اداره ثبت شرکت ها بارگزاری کنید و در نهایت مدارک مورد نظر را از طریق پست به اداره ثبت شرکت های حوزه شهری خود ارسال کنید.

other