پرش به محتوا
خانه » راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص + مدارک و شرایط لازم

راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص + مدارک و شرایط لازم

  • از

سهم در واقع به قطعاتی گفته می شود که مجموعه ای از سرمایه را تشکیل داده اند. سهم بخشی از سرمایه شرکت سهامی است که سطح مشارکت و تعهدات و منافع صاحب آن را مشخص می سازد. برای ثبت شرکت های خارجی نیز نیاز به انتخاب نام کامل شرکت است، می بایست نوع شرکت از نظر سهامی و ضمانتی و مختلط ارزیابی شود. از سوی دیگر تابعیت شرکت می بایست مورد بررسی قرار بگیرد. مقدار سرمایه شرکت در تاریخ تقاضا اصول خاص خود را مدنظر قرار می گیرد و شاخص ویژه ای دارد. شما نیاز به ارزیابی اظهارنامه ثبت دارید، می بایست اساسنامه شرکت را تنظیم کنید و به طور کلی صورت جلسه مجمع عمومی موسسین نیز داشته باشید.

10ـ سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شود و شرکاء فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات می باشند . در شرکت با مسئولیت محدود باید کل سرمایه تحویل مدیر عامل شرکت شده و مدیر عامل اقراربه دریافت نماید و ارائه گواهی بانکی دال بر انجام این امر ضرورت ندارد. در صورت پذیرش مدارک و دریافت گواهی تأیید کارشناسان مربوطه، متقاضیان یا وکلای قانونی آنها با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی و مراجعه مستقیم به اداره ثبت ، مرحله پایانی را به انجام رسانده و شرکت خود را به صورت رسمی ثبت می نمایند.

  • البته در این مورد استثنائی به نام شرکت تک مدیره وجود دارد که بعدا و در مقاله ای جدا مفصلا در رابطه با آن صحبت خواهیم کرد.
  • ابتدا شرکا جلسه ای را ترتیب میدهند و برخی موارد را مشخص میکنند .
  • موسسات انتفاعی در جهت کسب منافع و تقسیم سود می باشند و موسسات غیرانتفاعی در پی کسب منافع و تقسیم سود نیستند و بایستی از سازمان یا وزارت خانه مربوطه مجوزهای لازم را اخذ نمایند.
  • در این مرحله تقاضانامه و وکالت نامه توسط کارفرما تأیید می شود.
  • 4- در این مرحله مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت را تایین نمایید و توجه داشته باشید که فعالیت در برخی از زمینه ها نیازمند اخذ مجوز می باشد که می بایست نسبت به اخذ آن اقدام نمایید .

یعنی بررسیهای لازم از نظر داشتن تخصص لازم پیش از ثبت رسمی شرکت از طرف سازمانهای ذیصلاح انجام گیرد . 1ـ در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکاء حداقل 2 نفر و در شرکت سهامی خاص تعداد سهامداران حداقل 3 نفر می باشند . با سلام، در صورتی که کارمند رسمی دولت نیستید مانعی ندارد، می توانید شرکت مسئولیت محدود ثبت کنید که حداقل به دو نفر به عنوان سهامدار احتیاج دارد و برای شرکت های کوچک مناسبتر است. شرکت تجاری عبارت است از سازمانی که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود که در آن هر یک سهمی به صورت نقد یا جنس یا کار خود ثبت شرکت در تهران در بین می گذارند تا مبادرت به عملیات تجاری نموده و منافع و زیان های حاصله را بین خود تقسیم کنند. یکی از مدل های شرکتی وجود دارد که ترکیبی از شرکت سرمایه ای با شرکت ضمانتی است و به طور کلی میاز به یک یا چند شریک ضامن است و همینطور نیاز است که افرادی مسئولیت های خاص خود را داشته باشند و شرایطی که از سوی شرکت مشخص می شود برای همه افراد یکسان است. مدارک مورد نیازی که پس از تایید نام شرکت برای ثبت آن مورد نیاز است بسته به نوع شرکت متفاوت است در ادامه به مدارک مورد نیاز برخی از انواع شرکت ها اشاره می کنیم.

ضمن اینکه می‌توانید با کلیک روی ثبت شرکت سهامی خاص به صفحه ثبت سفارش هدایت شده و چکیده این اطلاعات را در آن صفحه مشاهده کنید. با استفاده خدمات پنجره واحد ابتدا مراحل ثبت شرکت به صورت حضوری انجام می‌شود و سپس سایر خدمات مورد نیاز از جمله اخذ کد اقتصادی، کد کارگاهی و… در مدت زمان کوتاه‌تری ارائه می‌شود. در این شرکت‌ها، مسئولیت صاحبان سهام صرفا به میزان سهامی‌ست که در شرکت دارند. به همین منظور در سود و زیان شرکت نیز تا میزان سهام خود شریک هستند. شرکت سهامی در دو قالب سهامی خاص و سهامی عام ثبت می‌شود. من و برادرم تصمیم داریم شرکتی در خصوص امور روابط عمومی تاسیس کنیم و نمیخواهیم کسی دیگه شریکمون باشه.

وارد کردن اطلاعات و نام شرکت

هر کس به اندازه سهام خود می‌ تواند اقدام به خرید و فروش سهام های دیگر کند و به‌ این‌ ترتیب زمینه‌ ای فراهم می‌ شود تا فرد با جمع سهام خود در شرکت فعالیت‌ های تجاری بزرگتری را انجام دهد. مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص میانگین بین ۱۵ روز تا ۴۰ روز طول خواهد کشید. شعبه های شرکت های خارجی هم در ایران به ثبت می رسند و اجازه فعالیت بدون مجوز ندارند و در غیر این صورت جریمه خواهند شد. این نوع شرکت می تواند در حوزه های مختلفی فعالیت کند و برای تعیین نام آن باید به قوانین مربوطه پایبند باشید. [newline]ثبت کردن اسم یک شرکت کاری مهم است و نباید با سهل انگاری انجام شود.

زمان و هزینه ثبت شرکت

در واقع شرکت سهامی خاص نوعی شرکت سهامی است که سهام آن قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادر نیست ولی به‌راحتی توسط مردم معامله می‌شود. این مرحله «اطلاعات مرکز اصلی» نام دارد و همان‌طور که از نامش پیدا است، باید با آدرس شرکت پر شود. بعد از نوشتن کد پستی و زدن «دریافت نشانی کد پستی از اداره‌ی پست»، آدرس به‌طور خودبه‌خود در سطر زیرین وارد می‌شود. اگر هنوز اقدام به اجاره‌ یا خرید محل مورد نظر خود نکرده‌اید هیچ جای نگرانی نیست. می‌توانید آدرس محل سکونت خود یا یکی از شرکا را وارد کنید.

بعد از انتخاب موسسه ثبتی معتبر، باید مدارک خود را تکمیل کرده و در اختیار موسسه برای انجام مراحل قرار دهید. بعد از تایید ، با ورود اطلاعات در سامانه ثبت شرکتها و دریافت کد رهگیری ، می توانید پیگیری های لازم ، در رابطه با روند پیشرفت پرونده و تصمیمات اخذ شده را انجام دهید . متن کامل صورتجلسه باید در این بخش تایپ شود و به اصطلاح حتی یک واو جا نماند ، در صورتی که متن تایپ شده با متن صورتجلسه اصلی مغایرت داشته باشد با رد پذیرش و عودت اصل صورتجلسه توسط پست رو به رو خواهید شد . بعد از این بخش وارد صفحه ارائه مدارک می شوید،در این بخش ،مدارکی را که متقاضی باید ارایه نماید به صورت خودکار نمایش داده می شود.

اولین گام در جهت ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز انتخاب نام آن است. نام‌گذاری شرکت مقرراتی دارد که مهم‌ترین آنها فارسی بودن واژه انتخابی و تکراری نبودن آن است. همچنین توصیه می‌شود نام مجموعه با محیطی که قرار است در آن فعالیت کند از نظر فرهنگی همخوانی داشته باشد. سلام مانا عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتی‌آر، دوست عزیز شما ابتدا باید مدارک خود را معادلسازی کنید و در صورت تایید بهداشت در این کشور میتوانید برای ثبت کسب و کار خود اقدام کنید. برای دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری نیازمند داشتن حداقل سرمایه ای بالغ بر ۱۰۰ هزار دلار کانادا هستید. حتماً لازم نیست که شرکت شما به شکل حقوقی مدل‌های فوق‌الذکر باشد.

بهتراست برای تنظیم مدارک خود از مشاوران تخصصیی ثبت عرشیا مشورت بگیرید زیرا در صورت ایجاد مشکلی درمسیر ثبت مدت زمان بسیاری جهت حل مشکل هدر خواهد رفت. پیام های ارسال شده در پیام رسان واتساپ به سرعت پاسخ داده می شود. باید یک شخص بالاتر از ۱۸ سال به عنوان مدیرعامل در شرکت سمت داشته باشد. اگر شرایط رفتن به منطقه آزاد را ندارید می توانید از طریق ثبت ۳ اقدام کنید.

اگر در انتها اگر سوال، پیشنهاد یا انتقادی نیز دارید می توانید انتهای صفحه قسمت ارسال نظرات و دیدگاه ها آن را برای ما ارسال نمایید. ما آن ها را تک به تک می خوانیم و به آن پاسخ خواهیم داد. بعد از افتتاح حساب و وارد کردن اطلاعات حساب شرکت در سامانه ثبت شرکت‌ها، اوراق قابل دریافت می باشد؛ یعنی تا زمانیکه اطلاعات حساب بانکی وارد سامانه نشود نمی توانیم اوراق ثبتی را دریافت کنیم.

زومیت یک سایت تخصصی در حوزه‌ی فناوری است، خواهشمند است از بحث‌های سیاسی در بخش دیدگاه‌ها پرهیز کنید. بعد از پذیرش نهایی ، اطلاعات شامل اساسنامه ،اظهارنامه و سایر مدارک ارزیابی میشن. اگه یه تیم خوب با هدف و انگیزه بالا دارین پس وقت رو تلف نکنید و به شرکتتون فکر کنید .