پرش به محتوا
خانه » راهنمای ثبت شرکت تعاونی 1400【مراحل، مدارک و هزینه مورد نیاز】️️

راهنمای ثبت شرکت تعاونی 1400【مراحل، مدارک و هزینه مورد نیاز】️️

  • از

در این مرحله می‌بایست تقاضانامه و وکالت‌نامه توسط کارفرما تأیید شود. کارکنان رسمی و پیمانی دولت با ارائه گواهی یا حکم کارگزینی از بند ب و ج معاف خواهند بود. برخورداری از مزایای معافیتهای مالیاتی در برخی از انواع تعاونی ها . ویدئوهای آموزشی به منظور ارتقاء دانش و بروز شدن اطلاعات شما، تهیه و همواره در وب‌سایت تهران ثبت در بخش پادکست ویدئویی بارگذاری می‌شوند.

بنابراین با افزایش سرمایه اولیه و تعداد اعضا این مبلغ نیز بیشتر می‌شود. در شرکت‌های تعاونی سهام شرکا یکسان و تعداد آنها معمولاً زیاد است. بنابراین توصیه می‌شود فقط در شرایطی که فعالیتی تعاونی زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارید اقدام به ثبت شرکت تعاونی نمایید.

  • در درس‌های چهارم و پنجم به ترتیب با شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی آشنایی پیدا می‌کنید.
  • دعوت از افراد واجد شرایط عضویت ضمن اعلام خلاصه‌ای از کلیات طرح و اساسنامه پیشنهادی، شرایط عضویت و مهلت پذیرش تقاضای عضویت، شماره و مشخصات حساب افتتاح شده و مبلغ لازم‌التأدیه هر یک از اعضا و ذکر نحوه صدور آگهی‌های بعدی تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی.
  • اگر این افراد بخواهند بدون کمک و مشاوره اقدام به ثبت کردن شرکت های تعاونی بکنند؛ ممکن است موفق شوند.
  • شرکتهایی که میخواهد در زمینه مشاوره مهندسی یا خدماتی فعالیت نماید میبایست مدرکی دال بر داشتن تخصص در این زمینه مانند مدرک تحصیلی مهندسی حداقل یکی از شرکا ارائه نمایند .

ثبت تغییرات در شرکتهای تعاونی تنها با گرفتن اجازه از وزارت تعاون است. موسسه حقوقی پارسه با سالها سابقه در زمینه اخذ رتبه و گرید با داشتن بیش از 9000 پرونده موفق رتبه بندی شرکت ها با وکلا و مشاوران متخصص یاری رسان بسیاری از شرکتهای پیمانکاری و مشاور می باشد. افتخار ماست که در مسیر رشد و پیشرفت شرکت شما، در کنارتان باشیم. انقضای مدت تعیین شده در اساسنامه مربوط در صورتی که در اساسنامه مدت تعیین شده باشد و مجمع عمومی مدت را تمدید نکرده باشد. درآمد سالیانه شرکت پس از وضع هزینه – استهلاک – ذخایر و بهره سهام به نسبت معاملاتی که هر یک از اعضاء و مشتریان غیر عضو که در‌طول سال مالی با شرکت نموده‌اند بین آنان تقسیم خواهد شد.

افتتاح حساب دربانک توسعه تعاون تعاونی در شرف تاسیس

تکمیل و طرح پیشنهادی خود را به آن پیوست کند و ضمن معرفی نماینده تام الاختیار خود از اداره تعاون درخواست کند که با تشکیل تعاونی موافقت کند. فرم ثبت شرکت تکمیل میگردد ، که سمتها در آن مشخص میگردد ، مدیر عامل ، رییس هیات مدیره ، ناسب رییس هیات مدیره ، عضو هیات مدیره ، بازرس اصلی و بازرس علی البدل همگی مشخص میشود . سپس حق امضا دارندگان حق امضا ، سپس موضوع فعالیت شرکت ، نام شرکت ، آدرس شرکت نیز تعیین میگردد. مدارک اعضاء از جمله مدارک شناسایی هیئت موسس و سایر اعضاء به همراه مدارک تحصیلی، در صورت داشتن رزومه های مرتبط با شرکت تعاونی را از اعضاء دریافت کنند. شرکت تعاونی برای اینکه بتواند وام و کمک دولتی دریافت کند باید طرح توجیهی ارائه نماید که بر عده این هیئت می باشد.

صورتجلسه ای مبتنی بر اولین جلسه هیات مدیره دال بر گزینش رئیس و نائب رئیس و منشی و هیات مدیره، تعیین صاحبان امضاهای مجاز و نامها و مشخصات آن‌ها و گزینش مدیرعامل تنظیم گردد. در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از طریق دکمه زیر با مشاوریندادمهرتماس حاصل فرمایید. وزارت خانه مدارک را برای سازمان بورس و اوراق بهادار برای صدور مجوز پذیره نویسی ارسال می نماید . جهت دریافت خدمات و یا مشاوره رایگان با کارشناسان با تجربه ما با شماره ۸۶۰۸۶۲۵۶ تماس حاصل فرمایید. کپی برابر با اصل مدارک احراز اعضا هیات مدیره (شناسنامه و کارت ملی). بیژن نصیری اعظم به عنوان مشاور مالکیت فکری ثبت بیش از ۱۰ علامت تجاری، حدود ۴۵ اختراع در معاهده PCT و ۵۰ اختراع و اثر ملی را در کارنامه خود دارد.

چگونگی ثبت شرکت تعاونی

تبصره_ اهداف مذکور این ماده باید با رعایت ضرورت های حاکم بر برنامه ریزی عمومی اقتصاد کشور در هر یک از مراحل رشد، عملی شود. قالب های ثبتی شرکت هفت نوع می باشد که یکی از آنها تعاونی می باشد که در اینجا به آن اشاره میکنم. هیأت مدیره در اولین جلسه خود، رئیس، منشی، مدیر عامل و صاحبان امضای مجاز را انتخاب و به یکی از اعضای هیأت مدیره یا مدیر عامل با حق توکیل به غیر وکالت می‌دهد تا تشریفات قانونی ثبت را انجام دهد.

تبصره3- تشکیل اتحادیه مرکزی با مجوز وزارت تعاون خواهد بود. تبصره1- شرکتهای تعاونی و اتحادیه‌های استانی می‌توانند نسبت به تشکیل اتحادیه‌های مرکزی اقدام نمایند. ماده2- شرکتهای تعاونی به لحاظ عضویت به دو دسته تقسیم می‌شوند.

میزان مسئولیت هر کدام یک از شرکا، در صورتی که سهامی باشد به میزان مبلغ اسمی هر سهامدار و در صورتی که غیر سهامی باشد مطابق تراض شرکا در اساسنامه می باشد تنها اشخاص حقیقی، یعنی اشخاص انسانی قادرند جهت تشکیل شرکت تعاونی اقدام نمایند و عضو آن شوند. مطابق ماده eight قانون بخش تعاونی عضو در شرکت های تعاونی شخص حقیقی می باشد. تعاونی ها بر سه نوع تولیدی ، توزیعی و تولیدی توزیعی می باشند که بر حسب فعالیت مورد نظر می بایست حداقل 2 نفر از سهامداران دارای مدرک و یا جواز کسب معتبر مرتبط باشند.

موجودات تک سلولی نیز قابلیت یادگیری دارند!

می توانید هیئت مدیره و یا مدیرعامل را تغییر و همچنین افراد جدید با سمت های جدید در شرکت تعریف کنید. ارائه 3 نسخه از لیست اسامی اعضا و حضاری که در مجمع عمومی عادی حضور داشته باشند. بدیهی است این موافقتنامه جهت انجام مراحل تاسیس صادر شده و پس از انقضای مهلت مقرر، در صورت تمدید این اداره کل / اداره تعاون معتبر خواهد بود. • برای واحدهای صنفی شهرستان ها و برای هر واحد کارمندی و کارگری فقط یک شرکت تعاونی در هر موضوع فعالیت تشکیل می‌ شود، اما تشکیل تعاونی ها درخصوص تعاونی های فوق الذکر الزامی نمی‌باشد. به شرکت هایی گفته می شود که عضویت در آنها مختص افراد خاص و مشخص شده ای مانند کارگران، کارمندان، معلمان، دانشجویان و از این قبیل دسته بندی ها است. طبق یک قاعده کلی، هر تغییری در شرکت تعاونی که مستلزم دست بردن و اصلاح اساسنامه شرکت است، بایستی در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شود.

8- ثبت تعاونی به وسیله درج آگهی در ” روزنامه رسمی ” به اطلاع عموم می رسد. عندالاقتضا می توان علاوه بر روزنامه رسمی در یکی از روزنامه های محلی یا با الصاق آگهی در معابر عمومی مرکز تعاونی نیز ثبت آن را اعلام کرد. ( شرکت ها و اتحادیه های تعاونی، از پرداخت حق الثبت و نصف تعرفه آگهی ثبت در روزنامه رسمی معاف اند ). در این ثبت شرکت در تهران مقاله به مراحل ثبت شرکت سهامی عام پرداخته شده است مقاله را بخوانید. موسسین تعاونی می بایست بر مقررات و قوانین تعاونی ها اشراف داشته باشند .اداره کل تعاون استان کلاس اموزشی یک روزه ای را در نظر گرفته که چنانچه لازم باشد باید درآن حضور یابند واین کلاس نهایتا یک هفته بعد از از تاریخ ارائه درخواست تشکیل خواهد شد.