پرش به محتوا
خانه » راهنمای ثبت اینترنتی تغییرات شرکت

راهنمای ثبت اینترنتی تغییرات شرکت

  • از

نیازی به گذشت زمان نمی باشد، احتمالا در قسمتی از ورود اطلاعات اشتباه داشته اید که اجازه ادامه ورود اطلاعات را به شما نداده است. در این مرحله باید آگهی شرکت را برای اطلاع رسانی در یک روزنامه کثیرالانتشار به چاپ برسانید. پس از انتخاب حوزه فعالیت شرکت، باید در خصوص میزان سرمایه اولیه شرکت و میزان آورده هر فرد تصمیم گیری شود. سامانه در این مرحله چند حوزه پیشنهادی را ارائه می کند که از بین آن ها باید یکی را انتخاب کنید. در صورتی که تعداد متقاضیان از یک نفر بیشتر باشد، اطلاعات آن ها نیز وارد می شود.

  • باید درخواست رد نام را به اداره ارسال نمایید تا پس از تائید اداره ثبت بتوانید مجددا اقدام به دریافت همان نام شوید.
  • نابتدا با تنظیم صورت جلسه و سپس با صدور آگهی تغییرات در روزنامه رسی کشور باید اقدام به ثبت تغییرات کرد.
  • به نوع شرکت اشاره‌ای نکردین اما با توجه به توضیحاتتون، احتمالاً در حال ثبت شرکت سهامی خاص هستین.
  • سایت اطلاع رسانی قوانین، مقررات، بخشنامه و اطلاعیه ثبت شرکت ها.
  • این دفاتر همان دفاتر روزنامه و کل هستند؛ اما باید قبل از اینکه چیزی داخل آن نوشته ‌شود، به تایید سازمان مالیاتی رسیده و توسط سازمان ثبت شرکت‌ها پلمپ می‌شوند.

“در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت تکسفیر،میزبان شما بزرگواران هستیم.” شرکت نامه ها و اساسنامه ها ،فرم های پیش فرضی دارند که فقط باید آنها را پر کنید و در صورت نیاز اساسنامه های مرتبط با شرکت خود را وارد کنید پیگیری ثبت تغییرات شرکت . در این بخش نیاز به کپی برابر اصل شده ی اساسنامه نیز مورد نیاز است ، که در این بخش باید آپلود (بارگزاری) شود . قسمت بعدی برای تعیین سمت شخص در شرکت یا موسسه است که چه مسئولیتی را به عهده دارد .

تمامی اشخاصی که اشاره گردید، می توانند به عنوان بازرس شرکت اعلام شوند. پس از گذشت این زمان می توانید همین نام را با تغییراتی که می خواهید درخواست نمایید. نام شرکت تا سه ماه اعتبار دارد و در طول این زمان امکان هیچ تغییری در مفاد اساسنامه و … وجود ندارد.

به این صورت، امکان هیچ‌گونه جابجایی و تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت. در پایان هر سال مالی هم شرکت باید این دفترها را به اداره مالیات تحویل دهد. دفاتر تجاری پلمب شده، چند هفته پس از پرداخت هزینه آن در سامانه ثبت شرکت‌ها، توسط اداره پست به آدرس رسمی شرکت شما پست می‌شوند. در شرایطی که دفاتر را دریافت نکرده‌اید، احتمالا در زمان تحویل در آدرس مورد نظر وجود نداشته‌اید و این دفاتر به باجه معطله منطقه پستی آدرس شرکت، مرجوع شده است.

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری

روی پیگیری درخواست پلمب دفاتر تجاری کلیک کنید، نوع درخواست را “پلمب دفاتر تجاری” انتخاب کنید. ولی سپردن کار به مجموعه هایی متخصص ثبت برند در امور ثبتی چندین مزیت عمده دارد. اول آنکه شما کار را به متخصص سپرده‌اید و خیالتان بابت صحت انجام خدمت آسوده خواهد بود.

برای سفارش پلمپ دفاتر تجاری ، روی آن کلیک کنید و به راحتی سفارش خود را ثبت نمایید. در این گام باید اطلاعات تک تک اعضای هیئت مدیره شرکت را به نوبت وارد نموده و در انتهای هریک روی دکمه “ثبت اطلاعات شخص” کلیک نمایید. بنابراین اگر پلمپ دفاتر خود را دریافت نکنیم یا تحریر این دفاتر را به صورت صحیح انجام ندهیم، جریمه‌های مالیاتی جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. پس با انجام به موقع پلمپ دفاتر و تنظیم و تحریر صحیح دفتر روزنامه و کل، می‌توانیم از معافیت‌های مالیاتی برخوردار شده و از جریمه‌های مالیاتی جلوگیری کنیم. توجه کنید که حتی اگر شرکت یا تاجر در یک سال مالی فعالیت نداشته باشد، ملزم است این دفاتر را در زمان قانونی دریافت کند و پس از پایان سال مالی به مدت ۴ ماه مهلت دارد، دفاتر را به صورت سفید به اداره مالیات تحویل دهد. برای جلوگیری از شلوغی سامانه‌ در پایان سال مالی، هرچه زودتر نسبت به پلمپ دفاتر 1400 خود اقدام کنید تا با مشکل یا رد احتمالی دفاتر روبرو نشوید.

چه نوع شرکتی مناسب ما است؟ و سوال بعدی اینکه حتما برای ثبت شرکت باید اجاره نامه یا مکانی را داشت؟ چون کار کاملا از منزل انجام میشود و ابدا نیازی به اجاره جایی نداریم و فقط برای ما هزینه دارد. با توجه به تغییرات جدید سامانه ثبت شرکت ها، مشخصات شرکت شما دچار مغایرت شده و می بایست نسبت به اصلاح آن اقدام شود. مسئولیت محدود کفایت می کند و در حالتی که شرکت تان را بخواهید به صورت مسئولیت محدود ثبت نمایید نیاز به 2 نفر جهت تاسیس شرکت دارید که دارای بودن مدرک تحصیلی ضروری نمی باشد. در نهایت، متقاضی، باید یک نسخه از آگهی را به «واحد روابط عمومی» ‌مستقر در اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی و نسخه‌ی دیگر را به دفتر یک روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران واقع در تهران، تسلیم کند. ثبت شرکت با مسئولیت محدود نوعی از شرکت های تجاری است که حداقل با 2 شریک قابلیت ثبت دارد. در صورتی که پلمپ دفاتر تجاری صورت نگیرد، ممکن است مشمول جریمه شوید.

اداره ثبت شرکتها پیگیری درخواست

♦️ جهت اعلام عدم فعالیت شرکت در یک سال مالی، تسلیم دفاتر مالی و اظهارنامه عدم فعالیت در سال مالی بعد ضروری است؛ پس در هر سال دفاتر مالی شرکت را در زمان پلمپ دفاتر تهیه نمایید. کاربران گرامی باید توجه داشته باشند که پس از پذیرش نهایی درخواست، چنانچه مدارک مورد نیاز در موعد مقرر به ثبت شرکت ها واصل نگردد، موجب بی اعتباری درخواست ارائه شده خواهد شد . کلیه اشخاص حقیقی دارنده کسب وکار (گروه اول موضوع آیین نامه اجرایی ماده ۹۵ ق.م.م)، اشخاصی که مجموع فروش آن ها و یا ده برابر درآمد آن ها طبق برگ قطعی مالیات از سال ۹۱ به بعد بیش از سه میلیارد تومان بوده است. و در مورد اشخاص حقیقی دارای کسب و کار که خدمات ارائه می دهند، از قبیل وکلا، کارشناسان رسمی دادگستری و پزشکان، بیشتر از یک و نیم میلیارد تومان باشد.

ارکان اداره کننده اداره ثبت شرکتها

استفاده از برند یعنی استفاده از انحصار یک امتیاز از یک کالا یا خدمات خاص به طوریکه حق سوء استفاده یا کپی و یا حتی اعمال تحریم از آن سلب می شود. روی پذیرش قبلی درخواست اصلاحی را ثبت نمایید و تقاضای تائید اسم قبلی را برای اداره ارسال کنید. سوال من این است که الان باید پرداخت انجام شود یا پس از چاپ روزنامه باید اقدام کنم؟ چون وقتی وارد سایت های معرفی شده میشوم از من شماره مکانیزه آگهی می خواهد و ما هنوز چنین شماره ای نداریم. درود.پس از تایید نام مدارکم رو ارسال کردم و به علت نواقص درخواست تصحیح ثبت شرکت در تهران اصلاحی داداه.برای ارسال مجددد مدارک تصحیح شده باید کنتطر برگشت مدارکم از پست باشم و یا اقدام به ارسال دوباره مدارک تصحیح شده نمایم. همچنین پنج نام پیشنهادی نیز باید برای شخصیت حقوقی با توجه به قواعد تعیین نام شرکت های تجاری در نظر بگیرید که به ترتیب اولویت تان در سامانه بنویسید . حوزه ثبتی شرکت ، اطلاعات هویتی اعضاء و سهام داران ، میزان سرمایه شرکت ، میزان سهام هر یک از سهامداران ، انتخاب نوع روزنامه ، تعیین پنج نام پیشنهادی ( با استناد به فرهنگ لغت معتبر و به ترتیب اولویت ) و … .

سایت پیگیری ثبت شرکت ها

آن شخص را باید یکبار به عنوان مدیرعامل ثبت کنید و بار دیگر همان شخص را به عنوان نائب رئیس هیئت مدیره ثبت نمایید. از زمان باز شدن صفحه پرداخت، یک ماه فرصت دارید تا پرداخت پلمپ دفاتر را انجام‌دهید. این موضوع بستگی به ترافیک کاری اداره پست دارد ولی معمولا یک هفته الی 10 روز کاری دفاتر به دست متقاضی خواهد رسید. در صورتی‌که طی مهلت داده شده (حدودا یک ماه برای پرداخت مهلت دارید) نسبت به پرداخت دفاتر پلمب اقدام نکنید، درخواست شما به صورت خودکار رد خواهد شد. در صورتیکه میخواهید از ابتدا کار را انجام دهید تمام شماره پیگیری‌های قبلی را انصراف بزنید.