پرش به محتوا
خانه » راهنمای انتخاب نام برای شرکت

راهنمای انتخاب نام برای شرکت

  • از

اسم انتخاب شده باید بتواند ارزش و تجربه را میان محصولات انتقال بدهد. بعضی ازکارشناسان بر این باورند که اسم های انتزاعی بهترین اسم ها می باشند. هفت نکته انتخاب نام برای شرکت مرور کردیم در ادامه تا حدودی با روند تایید نام شرکت آشنا خواهیم شد. از کلماتی مانند شاهد که تحت نظارت سازمان­های خاصی هستند،استفاده نشود. برای دریافت مشاوره از طریق اطلاعات تماس با ما در ارتباط باشید. در همین مطلب اسامی زیبایی قرار داده شده میتونید استفاده کنید .

انتخاب نام برای شرکت

اعتقاد بر این است که نقش نام تجاری شبیه به به یک فانوس دریایی است که پرتوهای نور آن جهت حرکت مشخصی را برای کشتی ها تعیین می کند. به بیان دیگر نام های تجاری همانند چشم اندازی هستند که مدیران ارشد سازمان قصد دارند بر اساس آن جهان را به مکان بهتری برای زندگی انسان تبدیل کنند. بر اساس این تعبیر مدیریت نام تجاری عبارت خواهد بود از یک تیم متشکل از مدیران ارشد که برای به تصویر کشاندن جهانی که می خواهند آن را از طریق نام تجاری خود بسازند وقت و تلاش بسیاری را صرف کنند. انتخاب هوشمندانه نام برای شرکت در کنار بازاریابی و تبلیغ حرفه ای تاثیر به سزایی در شناخته شدن شما در یک جامعه دارد. مسلماً هر شخص یا شرکتی زمانی که یک کار را شروع میکند موفقیت در آن کار را هدفش قرار میدهد.

در نام شرکت باید دقت شود که مشابه نام شرکت های ثبت شده نباشد در غیر این صورت نام های شما رد می شوند و قابلیت ثبت شدن ندارند. در بعضی مواقع شرکت ها بنا به دلایلی تصمیم به تغییر نام می گیرند که این تغییر نام دارای مراحلی است . ۱۰- اضافه کردن اعداد به نام هایی که سابقه ثبت دارند، پذیرفته نمی شوند و در صورت استفاده اعداد در نام های جدید پیشنهادی، باید نگارش آن ها به صورت حروفی باشد.

لیزر مونالیزا تاچ در اصفهان دکتر مریم سهیلی پور

با تعداد محدودی از نام های انتخاب شده پیش مشتریان بالقوه/همکاران/ سرمایه‌گذاران بروید و از آنان نظرخواهی نمایید. اقوام و دوستانی که اطلاع زیادی در خصوص برنامه و اهدافتان دارند، کنار گذارید. به شما پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه ثبت برند تجاری مقاله ثبت شرکت به یک متخصص امورثبت شرکتتبدیل شوید و شرکت را به خوبی ثبت کنید. کلماتی مانند بازرگانی، مهندسی، خدماتی و امثال آن قابل ثبت به عنوان اسم شرکت هستند ولی به عنوان یکی از بخش های خاص نام شرکت محسوب نمی شوند.

استفاده از عناوین مربوط به فعالیت شرکت مانند گروه مهندسی یا تجارت مجاز نیست اما استفاده از آن­ها در کنار سه سیلاب معین ممکن است. ابزار Business Name Generator با استفاده از این ابزار تنها با وارد کردن کلمه یا کلماتی لیستی از نام­های تجاری ممکن برایتان تولید و نمایش داده می­شود. این ابزار همچنین شناسایی نام­های دامنه برای نام هر کسب و کار را ممکن و مشخص می­سازد. هنگام انتخاب نام شرکت دقت کنید نام­هایی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارند قابل قبول نیستند.

  • شئونات انقلاب اسلامی باید در نظر گرفته شده باشد و با آن منافاتی نداشته باشد.
  • کسب و کارهای بزرگ هزینه‌ی زیادی را برای تبلیغات و برندینگ خود انجام می‌دهند که کسب و کارهای کوچک قادر به انجام آن نیستند.
  • از بارزترین این نام های تجاری می توان به موارد زیر اشاره کرد.
  • بر اساس این تعبیر مدیریت نام تجاری عبارت خواهد بود از یک تیم متشکل از مدیران ارشد که برای به تصویر کشاندن جهانی که می خواهند آن را از طریق نام تجاری خود بسازند وقت و تلاش بسیاری را صرف کنند.
  • در نام شرکت از حروف بعضی کلمات نظیر پی وی سی و … استفاده نشود.

لطفا با شرکت در تماس باشید تا کارشناسان لیست اسامی پیشنهادی را خدمتتان ارائه دهند. در ضمن،هر چند استفاده از اسامی شهرها،رنگ ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند و اسم شرکت باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد. نام شرکت باید از three سیلاب خاص ثبت تغییرات تشکیل شود که مستند ان در لغت نامه دهخدا موجود باشد و حتما باید ریشه فارسی داشته باشد (مثلا کلمه ناظم الاطبا نباشد). سلام.خسته نباشید.چند تا اسم در مورد شرکت که در مورد طبیعت و گردشگری هست میخوام نمیخوام کلمه گردشگری باشد تو اسم شرکتم مثلا این این سم منو رد کردن شرکت رویش سبز شمال .

ارسال نظر لغو پاسخ

البته می توان آن ها را به عنوان استثنا بیام کرد زیرا بیشتر برندهای موفق نام های کوتاه اما پر معنی دارند. حال اگر شما نماد و نام شرکت خود را مانند برند اپل، پوما، آدیداس و… تصویری را در ذهن مخاطب ایجاد کند به طبع تاثیر بیشتری در بیاد ماندن نام شرکت در ذهن افراد خواهد داشت. مثلا اینکه یک فرد را امروز دیده ایم و 10 سال نیز او را ببینیم ثبت شرکت در تهران بشناسیم یا به نظرمان آشنا باشد همگی توسط سمت راست مغز اتفاق می افتد. به عنوان مثال بارها اتفاق افتاده است که حل یک مسئله ماها نیمکره چپ مغز ما را درگیر کرده باشد حال آنکه این مساله در کسری از ثانیه توسط نیمکره راست ما به صورت تجسمی حل می شود. اسم و نام یک برند در حقیقت شاکله و اصالت برند شما را به مخاطب و مشتریان نشان می‌دهد.

در برخی موارد ممکن است دو یا چند شرکت ایرانی و خارجی قصد همکاری با یکدیگر را دارند.در این شرایط می‌توان نام شرکت کاملا خارجی یا قسمتی از آن خارجی و قسمتی دیگیر فارسی باشد که با ارائه مدارک به همراه ترجمه رسمی اوراق شرکت خارجی این امکان می‌پذیرد. از بکارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه در نام شرکت یا موسسه خـودداری نموده و درصورت ابهام درخصوص نداشتن معادل فارسـی باید به بانک اطلاعاتی یا کتابهای مرجع و لغتنامه های زبان و ادب فارسی مراجعه نمود و درغیراین صورت از فرهنگستان زبان و ادب فارسی استعلام شود. برای آگاهی از شرایط ثبت برند صنایع دستی و احراز شرایط آن با موسسه تماس تلفنی برقرار کنید . در قانون تجارت چنین عنوان شده که هر شرکت تجاری باید تحت نام مخصوص به ثبت برسد. یعنی هیچ شرکتی نمی‌تواند از نام ثبت شده شرکت دیگری استفاده کند.

من یه نام شرکت برای تولید مواد شوینده میخواستم میتونید راهنمایی کنید. درباره یه شرکت دانش بنیان که بر پایه فعالیت های خلاقانه قراره تشکیل بشه یه اسم میشه معرفی کنید. من دو روزه دارم فکر می کنم که اسم شرکت ام رو چی بگذارم . بابت درج نظر ممنونیم / امیدوارم که نمونه اسامی مفید بوده باشد . هر چه تعداد اسم های خاص در نام شرکت بیشتر باشد احتمال ثبت آن بیشتر است. موسسه حقوقی سفیر صلح، از شنبه تا چهارشنبه از ساعات 10 صبح تا 9 شب و پنج‌شنبه‌ها 10 صبح تا 6 بعدارظهر، آماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشد.

همچنین در حوزه ثبت برند نیز چنین مشکلی دارند.انتخاب اسم تجاری چه برای نام شرکت و یا نام برند می بایست از یک سری قوانین مشخص تبعیت نماید. یک نام خوب باید منحصر بفرد بوده و به آسانی به خاطر سپرده شود و موجب سودآوری در آینده شود. انتخاب نام شرکت جزء اولین مقرارت ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تاسیس ثبت شرکت است.

اطلاعات تماس

۷- قاعده مفید و مختصر بودن را در نظر بگیرید، پس سعی کنید حتی‌الامکان اسم شرکتتان کوتاه و موجز باشد. ۲- مخاطب شناسی کنید تا نامی که انتخاب می‌کنید بتواند با مخاطبان کسب و کار شما ارتباط بیشتری برقرار کند. برای مثال به جای استفاده از کلماتی مانند سیستم از سامانه یا به جای استفاده از تکنولوژی از فناوری استفاده کنید. این اسامی باید در لغتنامه دهخدا و یا در فرهنگ معین وجود داشته باشند.

در موارد دیگر استفاده از کلماتی مانند بنیاد، انجمن، کانون، تشکل، بانک، بهزیستی، بهداشت، ارشاد، گمرک، تبلیغات، هنری، صندوق قرض‌الحسنه، لیزینگ و … در نام شرکت یا موسسه مورد نظر مستلزم اخذ مجوز مراجع ذیصلاح است. 4- تکراری نباشد.به سایتمراجعه و نام پیشنهادی را جستجو نمایید توجه کنید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید متفاوت باشد. برای دریافت مشاوره و باید و نباید های زمینه فعالیت شما پیشنهاد می شود با کارشناسان فرداد رسا تماس حاصل کنید . باید توجه داشته باشید حداقل دو سیلاب از نام پیشنهادی شما اسم خاص باشد. ما به شما پیشنهاد میکنیم کلیه امور مربوط بهثبت شرکتو انتخاب نام شرکتخود را با خیالی آسوده به مشاوران و وکلایخانه ثبتبسپارید تا در کمترین زمان و با پایینترین قیمت، بهترین نتیجه را بگیرید. اگر نام انتخابی شما به تایید نرسید باید نام های جدیدی را ارائه بدهید، زیرا در انتخاب نام شرکت باید یک سری نکات را مورد بررسی قرار دهید.

البته باید توجه داشته باشید که همان نام انتخابی شما، صد درصد برای شما انتخاب نخواهد شد، حال در ادامه مطالب بیشتر به این موضوع می پردازیم تا به طور دقیق آن را درک کنید. یکی از راه های کسب درآمد و افزایش میزان درآمد، ثبت شرکت است. تاسیس یک شرکت مراحل مختلفی دارد، اما یکی از اصلی ترین مراحل آن را می توان انتخاب نام شرکت دانست.

ما در این مقاله اطلاعات کاملی را راجع به مهم ترین اصول انتخاب نام شرکت در اختیار شما قرار داده ایم تا به راحتی بتوانید برای شرکت خود نام انتخاب کنید. خیر نام های که فاقد ریشه فارسی می باشند ،قابل ثبت و تایید نیستند . حداقل سیلاب برای ثبت نام یک شرکت یک حروف و حداکثر نامحدود می باشد .