برای ثبت شرکت تاسیسات ساختمانی ابتدا بدانید که در واقع در دنیای امروزی تاسیسات نقش بسزایی در آسایش زندگی روزمره بخصوص در ساختمان های امروزی به حساب می آید که با یک قطع آب زندگی در آن مختل می شود. در دنیای مبادلاتی و تجاری این روزها که همه ی عوامل و فعالیت ها با تغییرات همراه است تنها موضوع و قوانینی که باعث تقویت و پایداری امور تجاری خواهد شد، توجه به نیازهای اقتصادی و ارائه بهترین نوع کسب و کار است. به عنوان مثال یکی از شرکا یا سهام داران شرکت شما، قرار است سرمایه خود را افزایش دهد حتی به صورت اندکی، در این جا شما باید یک صورت جلسه درمورد این موضوع ثبت کنید و آن را به اداره ثبت شرکتها انتقال دهید. حضور چند شرکت در یک شرکت مشخص و واحد به عنوان سهام دار یا شریک. شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که می تواند تنها با دو شریک هم تشکیل شود.

شرکایی که مسئولیت آن ها محدود به سرمایه آن ها است را شریک عادی و شرکایی که مسئولیت آن ها نامحدود است را شریک ضامن می نامند. 1. بر اساس شرایط، سرمایه و هدف خود، نوع شرکت را انتخاب کنید. انتخاب نام شرکت یکی از مهمترین بخشها در این فرآیند است و باید تمام قوانین انتخاب نام شرکتها را با دقت بررسی کرده و بر طبق آن، یک نام مناسب انتخاب کنید. امروزه برای تنظیم آسان تر روابط اجتماعی، دارا بودن نام برای همه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی، تبدیل به یک الزام قانونی شده و مایه حفظ بهتر حقوق سایر اشخاص در برابر دارنده نام است. 3. 5 اسم به ترتیب اولویت برای شرکت انتخاب کنید. براساس ماده 104 قوانین تجارت، در شرکت با مسئولیت محدود یک یا چند نفر مدیر دارای سمت در صورت انتخاب از خارج شرکت می توانند مسئولیت را در شرکت برعهده بگیرند. ثبت شرکت در تهران لاتین برندها یا نام هایی هستند که در آنها حروف لاتین به کار می رود و ملاک ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی و معنوی اخذ مجوز فعالیت مرتبط به انضمام کارت بازرگانی مرتبط می باشد.لازم به ذکر است که ثبت برند های معروف که به اسامی مشهوره شهرت یافته اند خلاف قوانین بین المللی می باشد و غیر قابل ثبت نیز هستند.

This content w᠎as ᠎do ne by G᠎SA C᠎ontent G en er ator ᠎DE᠎MO.

7 کارت بازرگانی یا کارت اتاق عضویت در اتحادیه یا صنف استفاده میکنند. حتماً سند یا اجاره نامه داشته باشد. دوم اینکه ابتدائاَ لزومی به آغاز به کار در ملکی کامل به عنوان دفتر شرکت نیست و با اجاره یک اتاق از یک شرکت تجاری و ارائه اجاره نامه آن به اداره دارایی و اعلام آدرس مذکور می توان شرکت را بدون مشکل و با هزینه های کمتر اداره نمود. به موجب قانونی که در سال 1289 شمسی به تصویب رسید دولت موظف گردید در پایتخت روزنامهای حاوی دستخط های سلطنتی و احکام وزارتخانه و عزل و نصب مامورین و قوانین موضوعه منتشر سازد و این روزنامه با نام مجله رسمی وزارت دادگستری منتشر میگردید که بعدها به نام روزنامه رسمی کشور تغییر نام داد و زیر نظر قوه قضائیه قرار گرفت. نام شرکت مشخصه ای است که هویت آن را معلوم و موجب شناسایی شرکت از سایر شرکتها می شود. از نظر قانون ، ایجاد هرگونه فعالیت اقتصادی، مالی و حقوقی مستلزم ثبت شرکت است.

ایضاَ کافی بودن امکانات و ظرفیت شرکت نیز برای قبول عضو جدید باید ددر نظر گرفته شود. لازم است محل مورد نظر اتاقی برای برگزاری قرارها و جلسات داشته باشد. مدارک های مورد نیاز برای ثبت شرکت به همراه مجوز های لازم را تهیه و به کارشناسان ثبت ایلیا تحویل می دهید. در صورتی که در شرکت سهامی عام حداقل پنج نفر و در شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر مدیر برای مدت حداکثر 2 سال انتخاب می شوند. این مراحل نیاز به داشتن اطلاعات کافی از قوانین، انتخاب نوع شرکت، مراحل، هزینه ها و شرایط روز دارد. معرفی نامه نمایندگان، در صورتی که سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی انتخاب شده اند باید ارائه شود، هم چنین ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا ارائه آخرین تغییرات آن الزامی خواهد بود. البته ذخیره قانونی تا میزان یک چهارم معدل سرمایه سه سال اخیر الزامی است و تعاونی ها می توانند تا حداکثر یک دوم ذخیره قانونی را برای افزایش سرمایه خود به کار گیرند. نام انتخابی برای شرکت باید خاص آن شرکت بوده و معرف ویژگی های محصول و خدمات شرکت و اهداف آن در آینده باشد.

در شرکت های تعاونی باید لزوماَ تمام یا حداقل 51% سرمایه به وسیله اعضاء در اختیار شرکت تعاونی قرار گیرد. تقاضانامه و اظهارنامه و بقیه اسناد و مدارک شرکت که ضمیمه آنست در لفاف مخصوص شرکت یا شعبه آن ضبط می گردد و در ردیف مخصوص شرکت بایگانی می شود. 15. پرداخت مبلغ ۴۰۰۰۰ ریال به شماره حساب سیبا ۲۱۷۱۳۲۹۰۱۱۰۰۹ بانک ملی به نام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت تعیین نام و ارائه رسید آن. شما باید فیش واریزی مبلغ به حساب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بانک ملی را همراه با دیگر مدارک به اداره ثبت شرکتها ارسال کنید. توجه داشته باشید که نام انتخابی نباید از قبل توسط اشخاص و شرکت های دیگر به ثبت رسیده باشد. به گزارش خبرنگار مهر، کامران اصغری بعدازظهر سه شنبه در جشنواره تعاونی های برتر مازندران بابیان اینکه به رغم وجود ظرفیت های خوب در استان تعاونی ها با مشکلاتی مواجه هستند اظهار داشت: تعاونی ها که با سرمایه اندک تعاونگران تشکیل شده اند نیازمند حمایت و توجه ویژه هستند. و گرنه شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت. در این شرکت سهام به قطعات سهام تقسیم نمی گردد و سهامداران بر اساس آنچه به شرکت آورده اند در مقابل بدهی هایی که ممکن است برای شرکت به وجود بیاید مسئولیت خواهند داشت.

در کشورهای دیگر نیز می توان فعالیت داشت. شماره پیگیری سامانه را نزد خود نگاه داشته و یک الی دو روز کاری دیگر از قسمت پیگیری درخواست و با وارد کردن شماره پیگیری از وضعیت تعیین نام شرکت مطلع گردید. تبصره 1- پس از پذیرش هر تقاضا توسط سامانه، یک کد پیگیری اختصاص داده خواهد شد و در تمامی مراحل، نتایج اقدامات از طریق پیام کوتاه با ذکر کد پیگیری به اطلاع متقاضی می رسد. همه ی انواع شرکت ها پس از تکمیل مراحل ثبت و دریافت شماره ثبت برای متقاضیان قابل پیگیری و استعلام می باشند ، چنانچه اطلاعات مجموعه ای در این استعلام یافت نشد حاکی از آن است که این مجموعه به عنوان شرکت به طور قانونی ثبت نشده است. لازم به توضیح است، برای برخی از اشخاص حقوقی، ثبت نام پیشنهادی آنها منوط به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح میباشد که متقاضیان قبل از ارائه تقاضای ثبت تاسیس باید نسبت به اخذ مجوز اقدام و آن را به مدارک خود ضمیمه کند. همچنین اگر موضوع شرکت نیازبه اخذ مجوز داشته باشد، مجوز مربوط از مراجع ذیصلاح اخذ گردد. موضوع شرکت باید تجاری بوده زیرا مبنای کار شرکت های با مسئولیت محدود تجاری بودن آن ها است .

تبصره ماده 1 قانون شرکت های تعاونی حداقل شرکاء را هفت نفر تعیین نموده، ولی عملاَ تعداد شرکای شرکت های تعاونی خیلی بیشتر راست. شما در شرکتهای سهامی خاص نیاز است در همان ابتدا برای به ثبت رسیدن دو بازرس یا هممان افراردی که بر کارهای شما نظار دارند را در شرکت داشته باشید اما در شرکت مسئولیت محدود نیازی به بازرس وجود ندارد مگر تعداد اعضا بیشتر از 12 نفر باشند . تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود حداقل یک نفر مدیر عامل و یک نفر رئیس هیئت مدیره می باشد. اهداف تنظیم طرح توجیهی : بنابراین دو هدف اصلی در نوشتن طرح تجاری وجود دارد. لازم به ذکر است که مجوز می تواند به اسم یکی از اعضا اصلی باشد که در این صورت متقاضی فردی حقیقی به حساب می آید، یا از اعضاء اصلی نباشد که متقاضی حقوقی نامیده می شود. 3- تعیین شماره مخصوص ( کد ) از طرف وزارت تعاون یا اداره کل تعاون استان برای شرکت یا اتحادیه تعاونی ثبت شده .