پرش به محتوا
خانه » دستور العمل چگونگي ثبت الكترونيكي شركتها و موسسات غير تجاري

دستور العمل چگونگي ثبت الكترونيكي شركتها و موسسات غير تجاري

  • از

در گذشته مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها توسط متقاضی انجام می شد و فرد باید به … ۴ – استارت واحد فنی شرکت برای پذیرش در سامانه ثبت اسناد و املاک کشور. سامانه ثبت شرکت ها و سامانه اینترنتی مالکیت معنوی در گذشته از یک دیگر جدا بودند و هر یک سامانه ای مختص به خود را داشتند اما امروزه هر دو این خدمات در یک سایت صورت می گیرد و با مراجعه به نشانی اینترنتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و انتخاب بخش مورد نظر ، می توانید درخواست خود را به ثبت برسانید . مدیر کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دومین همایش ملی بهبود فضای کسب‌ وکار گزارشی از عملکرد و فعالیتهای انجام شده در راستای بهبود فضای کسب و کار در این سازمان را ارائه داد. در قسمت مرکز مالکیت معنویسایت اداره ثبت اسناد و املاک، کلیه امکانات مربوط بهثبتمالکیت های فکری و استعلام های مربوط به آن برای کاربران این حوزه فراهم شده. در ادامه به توضیحامکاناتاین بخش ازسایت سازمان ثبت اسناد و املاک می پردازیم. در این حالت، چنانچه صورتجلسه شرکت تایید گردد، برای چاپ آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ارسال می شود.

ssaa ثبت شرکت

برای تسهیل در انجام امور حقوقی خود تنها با یک تماس می توانید در هرجای ایران زیبا که باشید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی پایش تماس گرفته تا آن ها در کم ترین زمان امور ثبتی و حقوقی شما را با نازل ترین قیمت انجام دهند. چنانچه جهت انتخاب نام شرکت و مشاوره رایگان در مورد امور ثبتی با کارشناسان ما در تماس باشید . پس از ارسال نواقص و رفع نواقص پرونده و تشخیص اداره ثبت پرونده به مرحله آگهی ثبتی و چاپ آگهی ارجاع داده می شود. شماره پیگیری و تاریخ تحویل مدارک به پست را در سامانه درج نمایید و در انتها بر روی گزینه ی پذیرش نهایی، کلیک کنید و وارد مرحله ی بعدی شوید. طبق ماده ۶ قانون تجارت کلیه تجار مکلف اند رویدادهای مالی عملیات تجاری خود را در دفاتر قانونی روزنامه و کل ثبت کنند. با ورود به صفحه ی روزنامه، «روز شروع سال مالی»و «ماه شروع سال مالی» را در کادر مربوطه پر کنید.همچنین در این صفحه اطلاعات روزنامه ی شرکت با انتخاب از فهرست روزنامه ی شرکت مشخص می گردد.

پیگیری اوراق ثبت شرکت ها

شرکت‌های تجاری در راستای اظهارات درآمد و هزینه‌ها نیاز به پلمپ دفاتر دارند که این عنوان ضمن ماده‌ی ۶ قانون تجارت برای تمامی اشخاص، اعم از حقیقی و حقوقی تصویب شده است. بهتر است در امتداد این مطلب شما را کمی بیشتر با انواع دفاتر و مراحل ثبت دفاتر پلمپ آشنا سازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در موردسامانه سازمان ثبت اسناد و املاک در کانال تلگرام موضوعات حقوقی عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامونسامانه سازمان ثبت اسناد و املاک پاسخ دهند. در بخش اطلاعات عمومی شخصیت حقوقیسایت سازمان ثبت اسناد و املاک ، کاربرانسایتمی توانند با استفاده از شناسه ملی شرکت، به اطلاعات مربوط به آن شرکت دسترسی پیدا کنند. بخش میز خدمات الکترونیک، مهم ترین بخشسامانه سازمان ثبت اسناد و املاک می باشد.

برای انجام این امور باید به اداره ثبت شرکت ها در استان خود مراجعه و با ارائه مدارک مربوط به حیطه فعالیت خود در راه پیشبرد اهداف شرکت خود گام بردارید. در ایران 7 نوع شرکت داریم که در این بین بیشتر شرکتهایی که اداره ثبت اسناد در املاک کشور به ثبت می رسند شرکت سهامی عام و خاص و مسئولیت محدود و تضامنی می باشند. در سال 1386 اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی برای سازماندهی دقیق و بهتر به دو اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری و اداره کل مالکیت صنعتی تقسیم شد.

لذا با تکمیل فرم ها و ارسال آن به اداره ی ثبت شرکت ها اگر صورتجلسه ی شما دارای نقص باشد، برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می شود و باید رفع نقص نمایید. اگر صورتجلسه ی شما تایید شود در نهایت جهت صدور آگهی به روزنامه ارسال می گردد. در حالتی دیگر حتی ممکن است صورتجلسه ی شما رد شود که در این حالت دلایل رد صورتجلسه طی ابلاغیه ای به شما اعلام می گردد تا نسبت به صدور صورتجلسه ی جدید اقدام نمایید.

  • در غیر این صورت شرکت ها ابتدا باید به اصلاح آدرس و کد پستی شرکت اقدام کنند و سپس تقاضای پلمپ دفاتر دهند.
  • لازم به ذکر است اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارائه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها،به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند.
  • سپس، تابعیت و شناسه ملی و شماره تلفن ثابت و کد پستی شخصیت حقوقی را در سامانه وارد نمایید.
  • اگر دکمه حذف یا انصراف را بفشارید کلیه اطلاعات و مدارک ارسالی شما حذف خواهند شد .

قانون ثبت شرکت ها برای تمام افراد یکسان است حمایت از سرمایهگذاریهای حقيقی ٬ مشروع و در چارچوب قانون از تاکيدات مکرر ریاست قوه قضایيه و مسئولان دستگاه قضایی کشور است که البته سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم از این قاعده مستثنی نيست. چنانچه فرد یا افرادی قصدثبتشرکت یا موسسه غیر تجاری را داشته باشند می توانند با مراجعه به این بخش ازسایت ثبت اسناد و املاک کشور، درخواست خود را به اینسایتتقدیم نموده و به صورت اینترنتی شرکت یا موسسه مورد نظر خود راثبتنمایند. سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به صورت اینترنتی می باشد و هر پیگیری ثبت تغییرات شرکت شخص حقیقی می تواند نسبت به ثبت و تغییرات شخصیت های حقیقی و حقوقی اقدام کند. تاریخ تاسیس این سازمان دولیتی (اداره ثبت شرکتها) به تصویب قانونی با عنوان ثبت شرکتها بر می گردد. این قانون در سال 1310 تصویب شد و در سال 1327 نیز اداره ثبت شرکتها و علائم تجاری و نیز ثبت اختراعات در راستای حمایت از مالکیت تجاری, کشاورزی و صنعتی به کنوانسیون پاریس (مادرید) پیوست. بعد از تایید ، با ورود اطلاعات در سامانه ثبت شرکتها و دریافت کد رهگیری ، می توانید پیگیری های لازم ، در رابطه با روند پیشرفت پرونده و تصمیمات اخذ شده را انجام دهید .

در بخش اظهارنامه دفتر ثبت تجاری امکان ثبت اظهارنامه های مختلفی مانند ثبت نام، تمدید، ابطال و … همچنین، افراد می توانند آخرین وضعیت اظهارنامه های تجاری را از طریق این بخش مشاهده نمایند. تعداد شرکای مورد نیاز برای تشکیل و تاسیس این نوع شرکت، حداقل دو نفر خواهد بود. هیئت مدیره این شرکت می‌تواند از بین شرکا یا خارج از آنها انتخاب شود. مرکز حقوقی و داوری بین المللی سروش عدل با بکارگیری بیش از ۱۰۰ وکیل متخصص و قاضی بازنشسته و مشاوران حقوقی در زمینه های مختلف حقوقی در عرصه داخلی و بین المللی به فعالیت پرداخته و سیاست کلی خود را حمایت از حقوق و منافع موکلین قرارداده است. مسئولیت حفظ و نگهداری دفاتر تجاری به منظور تشخیص مقدار مالیات به درآمد و معین نمودن مرور زمان مالیاتی ۵ ساله می‌باشد.

داشتن دفاتر سهام برای شرکت های سهامی الزامی است ولی نیاز به ثبت ندارند. چانچه فعالیت های مربوط به شعب یا شعبه های شرکت ثبت نگردد، رد پلمپ صورت میگیرد. در صورت بروز تخلف٬ چه نهادی مرجع رسيدگیکننده به تخلفات است؟ به طور کلی مرجع رسيدگی به رعایت نکردن تشریفات و قوانين و مقررات طبق قانون تجارت و همچنين لایحه اصلاحـی٬ بر عهده مرجع قضایی محل ثبت شرکت مذکور است و مرجع قضایی میتواند چنانچه حقی ضایع شده است نسبت به موضوع ورود کند.

مدیرکل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری کشور در گفت و گو با میزان

می توان اطلاعات را تایپ کرد و یا از نمونه ی متن های موجود در سیستم استفاده نمود. مراجعه کنند و از طریق این سایت به بخش «پیگیری درخواست» وارد شوند. در مرحله هفتم؛ می بایست که میزان و نوع سرمایه شرکت مد نظر که شامل سرمایه غیر نقدی و نقدی می باشد را وارد کنید و در نهایت به مرحله بعدی وارد شوید. اطلاعات مربوط به هیات مدیره شرکت را وارد کرده و دکمه گام بعدی را بزنید. لازم به ذکر است که برابر اصل، در مراجع قضایی یا دفاتر اسناد رسمی انجام می‌شود.

کلّیه‌ی معاملات، صادرات و واردات کالا ضمن دفاتر پلمپ میبایست به ترتیب تاریخ داخل صفحات مخصوص قید گردد. حک نمودن و نیز سفید گذاشتن، بیشتر از آنچه که در دفترنویسی رایج است، نباید وجود داشته باشد. در حاشیه‌ها و یا میان سطور نباید چیزی نوشته شود و تاجر ملزم است تمام دفاتر را از ختم هر سالی حداقل به مدّت ده سال نگه دارد.

از طریق سامانه ی فوق به راحتی قابل دسترس است و می توان پیگیری های لازم را جهت چگونگی پیشرفت پرونده حقوقی خود انجام داد . در این گام باید صورتجلسه موسسین هر شرکت قید گردد که در آن هیئت مدیره شرکت مشخص می شود. ج) موضوعاتی که بدون نیاز به دریافت مجوز از سازمان و ارگان ها به ثبت می رسند.

در مرحله‌ی بعد مشخصات اعضای هیئت مدیره حاوی؛ نام، نام خانوادگی آن‌ها، کلّیه‌ی اسناد و مدارک شناسایی اعضاء را درج کنید. سپس در مرحله‌ی پس از آن ثبت پلمپ دفاتر اعضای هیئت مدیره را در شرکت معین نمایید. سِمت هر یک از اعضاء و مسئولیت آن‌ها اعم از نامحدود و محدود را معین نمایید. آیا شرایط برای تمام افراد یکسان است؟ تقریبا شرایط ثبت شرکتها و موسسات غيرتجاری برای تمامی افراد( مقيم ایران یا مقيم خارج) یکسان است و افراد مقيم خارج با مراجعه به سایت اطلاعرسانی اداره کل ثبت شرکتها میتوانند نسبت به ثبت شخصيت حقوقی مورد نظر اقدام کنند. چنانچه فردی قصد داشته باشد تا اختراع علامت تجاری یا طرح صنعتی متعلق به خود را ثبت نماید ابتدا لازم است تا از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل نماید که این امر از طریق بانک اطلاعاتی اختراعات طرح های صنعتی و علائم تجاری سایت اداره ثبت اسناد و املاک ممکن بوده و جزییات آن در متن مقاله آورده شده است.

اطلاعاتی جامع درباره سامانه ثبت شرکت

بنابراین در پایان مطلبِ نحوه پیگیری ثبت شرکت به حالتهای احتمالی پرونده اشاره می کنیم. در این بخش نام و نام خانوادگی و اطلاعات شخصی که درخواست کننده تأسیس شرکت یا مؤسسه می باشد ثبت می شود. جایی که شرکت می بایست در آنجا به ثبت برسد «واحد ثبتی» اداره ثبت شرکتها ثبت شرکت در تهران می باشد. گام بعدی از مراحل ثبت شرکت مربوط به نام و اطلاعات شخص حقوقی است که در آن نام های درخواستی ثبت می شود. (اسامی پیشنهادی می بایست دارای ریشه ی فارسی باشد، لاتین نباشد، با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات نداشته باشد، دارای اسم خاص باشد و تکراری نباشد.

کارشناسان دایره حقوقی اصولاً افراد تحت آموزش می باشند و در مرحله اول آموزش در داده آماری دوره ای را سپری کرده اند. کارشناسان دایره حقوقی ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به تحلیل موارد قانونی امور ثبتی می پردازند و با اطمینان به این موضوع که مدارک در داده آماری مورد بررسی قرار گرفته است اصل موارد قانونی را مورد بررسی قرار می دهند. پس از پذیرش نهایی درخواست ثبت تاسیس، کارشناس مربوطه به بررسی اطلاعات وارد شده در سامانه می پردازد و نتیجه نام های درخواستی شرکت مشخص ثبت برند می گردد که در صورت تایید، بعد از اخذ رسید پذیرش اینترنتی، می بایست مدارک تایید شده و پرینت گرفته شده از طریق سامانه توسط اعضا امضا شود. طبق قانون از سالهای گذشته قانون ثبت شرکت بر این اساس است که شما به صورت سامانه ای باید شرکت خود را به ثبت برسانید باید از طریق مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت شرکت خود اقدامات لازم را انجام دهید. سازمان ثبت شرکت ها یا همان اداره ی ثبت شرکتها که در هر شهر یک سازمان مربوط به ثبت شرکت در آن شهر ( حوزه ) را دارد .