پرش به محتوا
خانه » دانلود فرم های ثبت و تغییرات شرکت مسئولیت محدود

دانلود فرم های ثبت و تغییرات شرکت مسئولیت محدود

  • از

قانون‌گذار ایران هیچ‌گونه حداقل و حداکثری برای سرمایه شرکت با مسئولیت محدود معین نکرده است. نتیجه این وضع در حقوق ایران این است که شرکت با مسئولیت محدود، علی‌الاصول هیچ‌گاه نمی‌تواند به دلیل میزان سرمایه‌اش باطل اعلام شود، برخلاف آنچه در مورد شرکت‌های سهامی صدق می‌کند. سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی‌شود و شرکا فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات هستند.

سلام وقتتون بخیر برای ثبت شرکت سهامی خاص فقط به کپی شناسنامه و کارت ملی اعضا نیاز دارید. اگر می‌خواهید یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنید و البته به پیروزی و موفقیت‌های نامحدود می‌اندیشید، حتما قصد مشورت با متخصصان ثبت شرکتها را هم دارید. نام شرکت نباید متضمن اسم هیچ یک از شرکا باشد؛ در غیر این صورت شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را دارد. در خصوص نام گذاری شرکت حتما باید عبارت “با مسئولیت محدود” در اسم شرکت قید شود و اسم هیچ یک از شرکا نباید در اسم شرکت ذکر شود. در آخر، پس از تأیید تمام مدارک، شماره ثبت شرکت به شما داده می شود و باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی به چاپ برسانید. در آگهی باید اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت شرکت، مدت و اطلاعاتی از این قبیل را مطرح نمایید.

  • تصمیمات راجع به شرکت باید به اکثریتی که حداقل نصف سرمایه باشد اتخاذ شود و اگر در دفعه اول این اکثریت به توافق نرسیدند باید تمام شرکا مجدد دعوت شوند و این بار تصمیمات به اکثریت عددی شرکا اتخاد شود.
  • تقسیم منافع شرکت معمولا درشرکت‌نامه و یا اساسنامه خود شرکت مشخص می‌گردد.
  • با ما همراه باشید و سعی کنید پیش از ثبت آسان و سریع شرکت های مسئولیت محدود، قانون تجارت را به خوبی مطالعه کرده و محدودیت های این نوع شرکت و شیوه شرکت داری را بیاموزید.
  • به دلیل اینکه تمام مسئولیت شرکا منوط به سهم الشراکت آنها می باشد ممکن است اشخاصی برای فرار از مسئولیت این نوع شرکت را انتخاب کنند.

وقتی که شرکت مقصودی را که برای آن تشکیل شده است انجام داده و یا انجام آن غیر ممکن باشد. در این نوع شرکت، سهم الشرکه به صورت اوراق قابل نقل و انتقال در نمی آید. اگر تعداد شرکا بیش از ثبت شرکت ۱۲ نفر باشد ، شرکت باید دارای هیئت نظاره باشد و این هیئت باید حداقل سالی یکبار مجمع عمومی شرکا را تشکیل دهد . قانون تجارت برایثبت شرکت با مسئولیت محدودحداقل مبلغی را تعیین کرده است.

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود چقدر زمان و هزینه لازم است؟

انتخاب بازرس اصلی و علی البدل درشرکت سهامی خاص اجباری ولی در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است. ۶- درصورتی که مدارک توسط کارشناس اداره ثبت تایید شد ، برای ثبت در دفتر ثبت شرکتها اقدام شده و پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها ثبت می گردد. یکی از مزیت‌‎های رقابتی موسسه پارسه (با بیش از یک دهه فعالیت موثر در زمینه امور ثبتی، حقوقی، رتبه‌بندی شرکت‌های پیمانکاری و ارائه خدمات مشاوره حقوقی) این است که ثبت شرکت را برای هر فرد و متقاضی، با توجه به شرایط خاص و ویژه همان شخص و شرکایش انجام می‌دهد.

شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص از گونه متدوال ترین شرکتهای تجاری به شمار می رود . بدین صورت که شرکتهای با مسئولیت محدود می تواند با دارای بودن شرایطی به شرکت سهامی خاص تبدیل شود. به دلیل ویژگی های متفاوت و زیاد ثبت شرکت با مسئولیت محدود و دامنه زیاد اختیارات مدیران و یا هیات مدیره، ثبت شرکت با مسئولیت محدود بیشترین آمار ثبت شرکت را در ایران دارد. اما پیش از ثبت شرکت مسئولیت محدود که ثبت آن به آسانی و به سرعت انجام می شود، می بایست نکاتی را بدانید. سرویس دانستنی های روزیاتو برای آن دسته از مخاطبان جوان که قصد کارآفرینی در سال حمایت از کالای ایرانی دارند، توصیه هایی در این گزارش ارائه کرده که پیش از ثبت شرکت مسئولیت محدود بهتر است آن ها را بدانید.

نکات مهم ثبت شرکت با مسئولیت محدود

پس از دریافت تاییدیه نام شرکت طی 1 روز کاری مدارک امضا شده توسط متقاضی به اداره ارسال خواهد شد. مدارک لازم که در بالا به آن ها اشاره کردیم را فراهم کنید. برای دریافت مشاوره تلفنی و آنلاین در این زمینه به صفحه مشاوره ثبت شرکت مراجعه کنید. این قسمت با توجه به اطلاعات گام های قبل به طور خودکار توسط سامانه تکمیل شده است.

به همین علت مقررات زیادی درخصوص شرکت های سهامی خاص وضع شده بطوری که اشخاصی که می خواهند با شرکای محدودی شرکت تاسیس کنند، قادر به اجرای کلیه آن موارد نمی باشند. طبق قانون تجارت سهم الشرکۀ شرکا که در زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود تعیین شده و یا در زمان تغییرات این شرکت به ثبت رسیده نمی تونه به شکل اوراق تجاری قابل انتقال، چه با اسم، چه بی اسم و غیره در بیاد. به عبارت ساده تر برای انتقال سهام شخص در شرکت با مسئولیت محدود به نام شخص دیگر این امکان وجود نداشته و انجام اینکار به صورت دو مرحله ای با خروج شخص قبلی از شرکت و ورود شخص جدید در شرکت امکان پذیر خواهد بود . سهم الشرکه رو نمیشه به کسی انتقال داد مگر اینکه این انتقال با رضایت عده ­ای از شرکا، که لا اقل سه ربع سرمایه متعلق به اونها باشه، و اکثریت عددی رو هم داشته باشند انجام بشه. انتقال سهم الشرکه باید به صورت سند رسمی انجام بشه، که این تشریفات انتقال در شرکت­های تجاری دیگه انجام نمیشود. شرکا نسبت به قیمتی که در حین تشکیل شرکت برای سهم الشرکه های غیر نقدی معین شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی دارند.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به چه مدارکی نیاز است؟

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می شود که از حداقل ۲ نفر تشکیل شده (در ایران) و هر یک از شرکای آن مقداری سرمایه وارد شرکت می کنند. در این نوع شرکت، یک نفر مدیر عامل، یک نفر رییس هیئت مدیره و مابقی اعضای آن بوده که لازم نیست حتما سهامدار شرکت باشند. انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شرکت های سهامی خاص، اجباری ولی در شرکت با مسئولیت محدود، اختیاری می باشد یعنی شرکت مسئولیت نیاز اجباری به بازرس ندارد و همانطور که در بالا گفته شد 2نفر هیئت مدیره برای ثبت شرکت مسئولیت ممحدود کفایت می کند.

در ادامه شما را با مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود آشنا کرده‌ایم. شرکت مزبور را به این جهت با مسئولیت محدود می گویند که مسئولیت هر یک از شرکاء محدود به همان مقدار سرمایه ای است که در شرکت سهیم می باشد و بیشتر از سرمایه خود مسئولیتی نداشته و متعهد به پرداخت دیون و قروض شرکت نخواهد بود. شرکت مسئولیت محدود در واقع همان طور که از نامش پیداست، مسئولیت محدود قانونی دارد. تفاوت شرکت مسئولیت محدود با شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام آن است که مسئولیت شرکت مشخص به همان میزان سرمایه و موضوعاتی است که در اساسنامه درج شده و بیش از سرمایه اسمی و ثبت شده شرکت، تعهد قانونی نمیتواند داشته باشد. برای مثال جهت ثبت شرکت سهامی خاص شما نیازمند 3 سهامدار بوده و در کنار آن، باید 2 نفر بازرس ( یک بازرس اصلی و یک بازرس علی‌البدل ) را مشخص نمایید. [newline]همچنین برای ثبت شرکت سهامی عام، حداقل باید 5 نفر سهامدار وجود داشته باشد و در کنار آن به 2 نفر بازرس ( یک بازرس اصلی و یک بازرس علی‌البدل ) نیاز خواهید داشت.