پرش به محتوا
خانه » ثبت موسسه داوری چه مراحلی دارد؟ + نکات و شرایط و مدارک

ثبت موسسه داوری چه مراحلی دارد؟ + نکات و شرایط و مدارک

  • از

تعامل و همکاری با سازمان های غیر دولتی در حوزه اهداف. با کلیک بر روی درخواست عضویت؛ فرم عضویت را پر نمایید. انتخاب بازرس در موسسات غیرتجاری، اجباری نبوده و اختیاری است.

مرکز اصلی موسسه باید محلی باشد اداری یا تجاری و نمی توانید نشانی منزل مسکونی را ارائه بدهید. در ثبت موسسات آموزشی، حضور یک تیم متخصص در حوزه ثبتی می تواند بسیار مفید باشد. کیفیت، هدفمندی، نیاز و همچنین ابزارهای پیشرفته آموزشی موجب شده مخاطبان این موسسات بیش از سایر موسسات باشند. به طور معمول مدت زمان داوری کوتاه تر از دوره های رسیدگی قضایی می باشد.

  • بعداز اینکه یکی از نام ها برگزیده شد متصدی مربوطه بعداز توجهات لازم به موضوعیت ثبت موسسه و اخذ مجوز در صورت احتیاج به مرجع مرتبط ارجاع داده می شود.
  • با کلیک بر روی درخواست عضویت؛ فرم عضویت را پر نمایید.
  • © 2021 تمام حقوق این وب سایت متعلق به موسسه مشاورین اندیشه آسیا می باشد.
  • برای اطلاع دقیق می توانید و دریافت مشاوره حتما با هلدینگ فارابی تماس حاصل فرمائید.
  • اعمال تجاری، اموری هستند که در ماده ۲ قانون تجارت ذکر شده‌اند مانند خرید اموال منقول به قصد فروش یا اجاره، تصدی به حمل و نقل، انجام امور صرافی و بانکی و… .

رای داور به طور معمول ، به صورت صریح و نهایی می باشد و به غیر از موارد کمیاب رد نمی شود به همین دلیل رفیع تر از دستورات و احکام قضایی می باشد. تشکیل صندوق های وقف برای جمع آوری موقوفات نقدی و سهام و مصرف عواید حاصل از سرمایه گذاری ها در امور خیریه طبق نظر واقف. ثبت شرکت خیریه در کشورهاي توسعه يافته نقش بسيار مهمي در ارتقاي کيفيت زندگي و توانمندسازي اقشار آسيب‌پذير دارند، به‌گونه‌اي که اين سازمان‌ها نقش بازوهاي قدرتمند دولت‌ را در حمايت از اين اقشار ايفا مي‌کنند. شرکا حق انتقال سهم خود را به شخص دیگری ندارند مگر با رضایت کامل دیگر شرکای مجموعه که حداقل دارای سه چهارم سهم باشند. تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فرهنگ سدید می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

دستورالعمل فعالیت ، سرمایه و مجوز صرافی ۱۴۰۰

موسسه حقوقی باید به امور و ارایه ی خدمات و مشاوره ی حقوقی مبادرت داشته باشد. این موسسات با مقاصد مالی شکل نمی گیرند و هدف از تشکیل آنها پشتیبانی از، گروهی از مردم یا موضوع خاصی می باشد. با تکسفیر همراه باشید تا پاسخ سوالات خود در زمینه ی ثبت موسسه را در این مقاله بیابید.

نمونه تقاضانامه ثبت موسسه

الف ) موسساتی که مقصود از تشکیل آن جلب منافع و تقسیم آن بین اعضاء خود نباشد. _ موسسه می تواند در تملک دولت و یا بخش خصوصی قرار گیرد. رعایت حداقل ١٢ ساعت و حداکثر ٣٦ ساعت آموزش در هفته برای مجریان دوره-های مهارتی کاردانش و حداقل دو ساعت و حداکثر ٢٠ ساعت آموزش در هفته برای مجریان دوره های آزاد مهارتی. برنامه ریزی زمان بندی برای ابتدا تا پایان دوره آموزشی مورد نظر توسط واحد آموزشی.

امورات مربوط به کارت بازرگانی

اسم انتخابی برای موسسه حقوقی باید در حوزه فعالیت موسسه و در قالب کلمات حقوقی انتخاب شود. سرمایه جهت ثبت موسسات حقوقی باید نقدی و حداقل یک صد هزار تومان باشد. سرمایه موسسه غیردولتی غیرانتفاعی و خیریه ای دست کم سی میلیون ریال و موسسات غیردولتی انتفاعی شصت میلیون ریال می باشد. کپی مدارک شناسایی و تحصیلی مدیر عامل به همراه کارت پایان خدمت او برای اخذ مجوز لازم است.

در موسسه مجمع عمومی عادی و فوق العاده تشکیل می شود و هرکدام از آن ها وظایفی را برعهده دارند. سه شرط فوق از جمله شروط حائز اهمیت در کانون وکلای دادگستری و اداره ثبت است و اگر چنانچه شخصی دارای سه شرط لازم و ضروری که در بالا ذکر شد، نباشد نه تنها قادر به تاسیس موسسه نخواهد بود، بلکه از عضویت در نهاد قانونی نیز محروم خواهد شد. طبق قوانین مرتبط با تجارت موسسه‌ها، تمامی موسسه‌های حقوقی بایستی به ثبت برسند.

یادتان باشد که یک حسابدار و حسابرس حرفه ای، می بایست خود را با جدید ترین قوانین ثبتی و مالیاتی و حقوقی کشور به روز کند تا اشراف اطلاعاتی کامل برای تحلیل و تنظیم صورت های مالی و فعالیت های بازرسی و مشاوره ای داشته باشد. سی و پنج درصد سرمایه ای که می بایست برای ثبت شرکت حسابداری ارائه کنید، باید در نزد یکی از بانک های کشور سپرده گذاری شده و سند واریز پول هنگام ثبت به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود. ارائه مجوز از جامعه حسابداران نیز همان طور که گفتیم الزامی است.