پرش به محتوا
خانه » ثبت موسسه خیریه در نیروی انتظامی

ثبت موسسه خیریه در نیروی انتظامی

  • از

سپس در باجه تشکیل پرونده مالیاتی، امور مالیاتی موسسه را انجام دهید. پس از تایید مدارک، بارکد پستی توسط کارشناس وارد می‌شود و پیش‌نویس آگهی بعد از یک روز منتشر می‌شود. مرجع رسمی صدور مجوز ثبت برای سمن‌ها وزارت کشور و مسئول بررسی صلاحیت تأسیس خیریه‌ها با سازمان بهزیستی است.

اگر در این مدارک ارسال شده اطلاعاتی مغایر با مدارک و قوانین مشاهده شود، سبب توقف کار متقاضی ثبت شرکت می‌شود. ثبت موسسه در تهران در اداره ثبت شرکت‌ها و در شهرستان‌ها در اداره ثبت مرکز اصلی آن انجام می‌شود. موسسه خیریه موسسه غیرانتفاعی و غیردولتی می باشد که با هدف خدمت رسانی به مردم و نه کسب سودو منفعت به ثبت میرسد. در واقع سود این نوع موسسه نه برای اعضا بلکه برای جامعه می باشد.

  • متقاضی هم هویت و مشخصات موسس را احراز و یک نسخه از مدارک را دریافت می‎‎ کند.
  • هدف این موسسه جلب منافع و تقسیم آن بین اعضای خود می باشد.
  • رشد ثبت موسسه آموزشی و فعالیت با کیفیت آن ها در این زمینه بی هدف نبوده و البته هدفمند و مفید واقع شده است.
  • بعد از اینکه اسم مورد نظر تایید شد به اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و پس از ارزیابی و وارسی و مطابقت آن با موضوع فعالیت موسسه اگر به مجوز ماجع دارای صلاحیت نیاز داشت الزاما برای دریافت مجوز معرفی خواهند شد.
  • به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکانات کافی و مناسب را داشته باشند.

مجوزی است که به کلیه واحدهای صنعتی که اقدامات لازم شامل تامین زمین وتاسیسات و احداث ساختمان را برای نصب ماشین الات خط تولید .تامین نیروی انسانی مورد نیاز و تولید ازمایشی را انجام داده انداعم از اینکه دارای جواز تاسیس بوده یا نبوده داده میشود. دارندگان پروانه بهره برداری میتوانند از کلیه امتیازات و مشوق هایی که وزارت صنعت.معدن.تجارت برای واحدهای تولیدی فعال در نظر میگیرد استفاده کنند. از جمله این مزایا پروانه بهره برداری باعث معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی جدید میشود.

دسته بندی موسسات

فرم صورتجلسه موسسین کامل شود و شرکا آن را امضا نمایند. [newline]نام انتخابی نباید واژه ی بیگانه باشد و می بایست فارسی باشد. ماده 20 ـ براي ثبت‌نام هنرجويان كم‌تر از 18 سال در آموزشگاه‌هاي آزاد، موافقت كتبي ولي الزامي است. ماده 18 ـ اجازه تأسيس آموزشگاه و يا عضويت در هيأت مؤسس، قابل واگذاري و يا انتقال به غير نيست. 6-تشكيل هرنوع كلاس به‌جز آن‌چه در متن اجازه‌نامه تأسيس قيد شده است. 4-اتخاذ تصميم نسبت به صدور يا لغو اجازه تأسيس آموزشگاه بر اساس ضوابط تعيين‌شده.

حداقل سرمایه برای ثبت موسسه حسابداری ۱ میلیون ریال بوده و کپی مدارک کارت ملی و شناسنامه اعضا مورد نیاز اداره ثبت شرکت های قوه قضاییه خواهد بود. موسسات غیر تجاری به منظور انجام امور غیر تجاری مانند امور علمی و خیریه دایر شده است. موسسه حقوقی نیز از انواع موسسات غیر تجاری محسوب می شود. به طور کلی اموری مانند امور علمی، اموزشی، کمک های انسانی در قالب افراد حقوقی، خدمات شهری و … در قالب موسسات غیر تجاری ارائه می شود. این مقاله در رابطه با نکات راهنمایی جهت ثبت موسسه حقوقی تهیه شده است.

بدین معنی که ثبت شرکت سهامی خاص با حضور حداقل ۳ فرم سهام دار (موسس) به صورت حقیقی یا حقوقی تشکیل میشود که در آن اعضای هیئت مدیره حتما می بایست باید از افراد سهام دار باشند. در ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سرمایه در نظر گرفته شده ای که باید توسط موسسین تامین گردد یک میلیون ریال است. همچنین برای تامین سرمایه نیازی به صدور اعلامیه پذیره نویسی برخلاف ثبت شرکت سهامی عام نمی باشد و سرمایه توسط اعضا به تفکیک تامین خواهد گردید. پیش از ثبت سهامی خاص می بایست حداقل ۳۵٪ از سرمایه شرکت در حسابی به نام شرکت در آستانه ی تاسیس واریز شود. لازم به ذکر است که شرکت سهامی خاص را می‌توان پس از طی مراحلی به شرکت سهامی عام تبدیل نمود. حداقل شركا موسسات فوق نباید كمتر از دو نفر باشد و قید سرمایه هرمیزان مجاز می باشد.

ثبت‌یار مراحل ثبت موسسه را به صورت آنلاین برای شما انجام می‌دهد و در هیچ یک از مراحل نیازی به مراجعه حضوری نخواهید داشت. همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان مشاوران ثبتی استفاده کنید. از جمله مهمترین فعالیت های موسسات غیر تجاری ارائه خدمات و مشاوره می باشد ، به طور مثال ارائه سرویس به مجالس و ارگان ها ، خدمات اداری ، خدمات شهری، فضای سبز و غیره … می باشد . جهت ثبت موسسات غیرتجاری حداقل دو عضو و شریک الزامی می باشد و حداقل سرمایه یک میلیون ریال می باشد و باتوجه به فعالیت و اهداف موسسه می تواند بیشتر شود. سرمایه در موسسات به هر میزانی که مجاز می باشند می بایست قید شود. ثبت موسسه حقوقی منوط به پروانه تاسیسی می باشد که از قوه قضاییه برای مدت زمانی که در پروانه مشخص شده است و تمدید آن هم تابع تمدید پروانه است.

شرایط ثبت مؤسسات غیرتجاری

حداقل تجهیزات و لوازم آموزشی مورد نیاز با توجه به زمینه فعالیت موسسه، منطبق با استاندارد، باید تهیه و برای دانشجو یا هنرجو فراهم گردد. لازم است که در اساسنامه نام موسسه حقوقی و اعضای موسسه و مشخصات کامل و اقامت گاه قانونی آنان ذکر گردد. استعلام وتاییدیه نیروی انتظامی برای ثبت موسسه غیرانتفاعی ضروری می باشد. بله، شما می توانید به جای سرمایه ، از دارایی استفاده کنید. موسسات تک منظوره فقط به یک منظور ثبت می شود و یک نوع فعالیت دارد.

هدف از تشکیل موسسات انتفاعی جلب سود و منفعت و در آخر تقسیم آن بین اعضای موسسه است. بله اگر به انجام کار تسلط دارین به سایت اداره ثبت شرکتها مراجعه کنید. د) موسسات انتفاعی نیز باید نسبت به اخذ مجوز فعالیت اقدام نمایند. مشتریان محترم راه روشن؛ جهت استعلام برند خود پیش از ثبت، مطمئن شوید که قبلا در جای دیگری ثبت نشده باشد.

قانون تجارت ، در مورد اشخاص حقوقی حقوق خصوصی، تقسیم بندی ساده ای دارد ؛ شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری . بنابراین ، قانون تجارت ، اشخاص حقوقی تاجر را مشمول انضباط شدید قالب های هفت گانه شرکت های تجاری قرار داده و موسسه غیرتجاری را به عنوان ظرف و قالب تجارت عرضه ننموده است. همانطور که در قسمت تقسیم بندی های موسسات غیرتجاری اشاره شد موسسات به دو نوع تقسیم می شوند که هرکدام دارای ویژگی های خاص خود بوده که در زمان ثبت و مراجعه به اداره ثبت شرکت ها به آن ها توجه خواهد شد. به صورت کلی موسسات غیرتجاری به دو صورت قابل ثبت می باشند . چنانچه قصد دارید دارید موسسه ایی ثبت نمایید و یا قصد ثبت شرکت به ویژه ثبت شرکت در کرج و یا ثبت برند در کرج و یا خرید و فروش شرکت دارید می توانید از راهنمایی ها و مشاوره های کارشناسان ما کمک بگیرید.

مساله بسیار مهم اینکه، حداقل یک نفر از اعضای موسسه باید حداقل ۸ سال سابقه فعالیت به عنوان وکیل دادگستری را دارا بوده و هیچ یک نباید دفتر وکالت به صورت جدا داشته باشند. تثبیت مکان اجرای دوره تا پایان همان دوره ضروری است و در صورت انتقال هنرجویان بزرگسال از یک واحد آموزشی به واحد آموزشی دیگر با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تا یک ماه قبل از شروع امتحانات پایان دوره مقدور خواهد بود. کانون ها ، انجمن ها ، بنیادها و سایر مراکز فرهنگی و هنری که مجوز لازم را با درج فعالیتهای آموزشی در اساسنامه خود ازدفتر توسعه و مشارکت های فرهنگی و هنری دریافت نموده اند. تنظیم اساسنامه جهت ثبت شرکت در تهران ” دو نسخه “و امضا تمام صفحات آن توسط شرکا.