پرش به محتوا
خانه » ثبت لوگو

ثبت لوگو

  • از

مالک یا مالکین یک شرکت، با ثبت برند یا علامت تجاری شرکت خود، نسبت به آن حق انحصاری دارند. از مهم ترین مزایای ثبت برند برای شرکت ها می توان موارد زیر را ذکر نمود. موسسه خدمات اداری کاج با علامت تجاری ثبت شده، با سالها تجربه موسسان خود در حوزه های مشاوره و راه اندازی و ثبت شرکت و اخذ مجوزات همواره خدمات خود را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت ها اجرایی نموده است. ارائه مشاوره به شرکتها در حوزه ثبت شرکت و تغییرات آنها، ثبت برند، پیگیری امور اداری شرکتها و مشاوره مدیریت از مهترین خدمات ما می باشد. در صورت واگذاری انجام عملیات ثبت برند به پرسنل موسسه ثبت کاج، این اطمینان به شما داده می شود که موسسه ثبت کاج پروسه ثبت برند را به صورت تخصصی و توسط حقوقدانان و وکلای پایه یک دادگستری انجام در سریع ترین زمان ممکن با موفقیت به اتمام خواهد رسانید. لازم به ذکر است که برخی افراد در مراجعه به منابع مربوط به طبقه بندی کالاها و خدمات نمی توانند صنف مورد نظر خود را بیابند؛ به یاد داشته باشید که هر یک از مواردی که در طبقه خاصی قرار می گیرند خود دارای زیر شاخه هایی هستند که ممکن است فعالیت مورد نظر شما در زیر مجموعه وجود داشته باشد.

الف) هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ریال برای اشخاص حقوقی ۴۰۰٫۰۰۰ریال می باشد. برای ثبت چند علامت باید به تعداد آنها اظهار نامه جداگانه داده شود . شرح توصیف علامت درخواست شده و طرز مخصوص استعمال آن اگر مورد داشته باشد. شوق و رغبت و البته محرک بودن برند نیز بسیار مهم است زیرا باعث به وجد آمدن مخاطب می شود. میخواستم بدونم برای قسمت جواز ساخت و پروانه و … شرکت ما چه مدرکی باید ارائه بده؟ چون پروانه یا جواز خاصی برای فعالیت ما جایی ثبت نشده. در مورد علائم تجاری مطالب متنوع و بسیار زیادی در سایت ما وجود داره و به راحتی در دسترس شماست.

  • لازم به ذکر است که در صورت استفاده از وکیل یا نماینده قانونی به جای مدیران و صاحبان حق امضای شرکت، بایستی وکالت‌نامه رسمی و معتبر نیز به مدارک فوق‌الذکر اضافه شود.
  • تبصره 3- مالك علامت مي‌تواند ضمن درخواست تمديد، درخواست جداگانه‌اي را براي تقليل طبقه يا كالاها و خدماتي كه علامت براي آن به ثبت رسيده است، بدون پرداخت هزينه ثبت تغيير، تسليم مرجع ثبت نمايد.
  • اینکه یک علامت تجاری تنها در یکی از کشورهای عضو کنوانسیون پاریس به ثبت برسد؛ باعث نخواهد شد که از آن علامت در دیگر کشورهای عضو این کنوانسیون حمایت شود.
  • استناد و ادعای چنین مدعیانی این است که علامت پیشنهادی عین علامت قبلی و مستعمل نمی باشد لیکن باید توجه داشت که علامت و طرح پیشنهادی نباید در مشاهده و نگاه افراد غیر متخصص،تداعی کننده علامت ثبت شده قبلی باشد ولو اینکه از منظر اثبات، عین علامت قبلی تلقی نشود.

از مهم ترین شرایط ثبت علامت تجاری می توان به متفاوت بودن در هر زمینه ای اشاره کرد که هر کسی بتوانند با نگاه ساده آن را تمیز دهند در واقع علامت تجاری یک شرکت باید در میان علایم شرکت های مشابه، مشخص و متمایز باشد و توسط افراد عادی به سهولت تمیز داده شود. سپس اقدام به تکمیل اظهارنامه ثبت علامت تجاری خود نمایید و مدارکی همچون کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان، مجوز فعالیت، کارت بازرگانی (اگر قصد ثبت برند لاتین را دارید) و همچنین نمونه برند خود با اندازه ۶ × ۶ سانتیمتر را در سامانه فوق بارگذاری نمایید. در صورتی که شخصی نسبت به ثبت برند شما اعتراض نداشته باشد، بعد از گذشت 30 روز از چاپ روزنامه رسمی، اظهارنامه ثبت شده از طرف کارشناسان مورد تایید واقع می شود.

تفاوت علامت جغرافیایی و علامت جمعی:

بنابراین چنانچه متقاضی ثبت برند و ثبت علامت تجاری هستید توصیه می نماییم مقاله حاضر را بصورت کامل مطالعه نمایید. صاحبان علائم تجاری برای رسمیت بخشیدن قانونی به نام و نشان خود باید به این مرکز مراجعه کنند. نحوه کار به این ترتیب است که افراد باید اظهارنامه ثبت برند را تکمیل کنند و به همراه مدارک مورد نیاز به این اداره تحویل دهند. برای دریافت گواهی تمدید ثبت برند نیز باید همین مسیر را طی کرد. بنابراین، تکمیل اظهارنامه ثبت برند و علائم تجاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ماده 185 ـ مرجع ثبت مکلف است احکام نهایی صادره از دادگاه را در آن قسمت که مربوطبه ادارات تابعه است اجرا نماید. چنانچه در جریان اجرای حکم، ابهامی وجود داشته باشد، دادگاهی که حکم را صادرکرده است، رفع ابهام می‌نماید. تبصره ـ حکم نهایی عبارت از حکمی است که به واسطه طی مراحل قانونی و یا به واسطه انقضاء مدت اعتراض، تجدید نظر و فرجام، دعوایی که حکم در آن موضوع صادر شده از دعاوی مختومه محسوب شود.

تعریف علامت تجاری

به بیان دیگر، برندهای ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تنها برای محصولات تولید و عرضه شده در داخل ایران معتبر هستند. برای جلوگیری از ثبت علائم تجاری به صورت جداگانه در هر یک از سازمان‌های ملی یا منطقه ای، سازمان جهانی مالکیت معنوی WIPO سیستمی را جهت ثبت بین المللی علائم تجاری ایجاد کرده است. [newline]اداره این سیستم تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید که وظیفه اش ثبت بین المللی علائم است. همچنین باید لیست کالاها و خدمات مربوطه طبق طبقه بندی بین المللی علائم تجاری در فرم درخواستی لحاظ گردد.

پس باید نتیجه گرفت که لوگو های تصویری مرتبط با نام تجاری بسیار موثرترند . یکی از راههای مناسب جهت متمایز شدن از رقبا و دیده شدن در سطح بازار پر رقابت امروز، انتخاب نام متمایز و متفاوت از رقبای هم صنف می باشد. تبصره – مدت رفع نواقص برای اشخاصی که در خارج از ایران اقامت دارند، ۶۰ روز است. داروهای اختصاصی و اسپسیالتیه که برای موارد درمانی، دارویی، طبی و بیطاری همراه با نسخه پزشک استفاده می شود.

اگر برند دو بعدی و یا سه بعدی است می‌بایست که در چند زاویه تصاویر تهیه و ارائه گردد. موسسه سفیر صلح به منظور تکمیل تیم متخصص خود،از افراد با تجربه در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند دعوت به عمل می آورد. ۱)پرچم کشور و هر کشور دیگری که دولت آن را به عنوان علامت تجارتی منع کند. یکی از تفاسیر ساده از یک نام تجاری به کاربردن آن به عنوان ابزاری برای بیان در اختیار داشتن مالکیت قانونی یک محصول است. برای ثبت چند علامت تجاری باید به تعداد آنها اظهار نامه جداگانه داده شود. کلاس ۱ ثبت برند- مواد شیمیایی که در صنعت عکاسی، و همچنین در کشاورزی، باغبانی و جنگلداری ،رزین مصنوعی و پلاستیک های به عمل نیامده و کود و ترکیبات خاموش کردن آتش،تهیه بازپخت و لحیم، مواد شیمیایی برای نگهداری مواد غذایی و کنسروی و چسب هایی که در صنعت به کار می رود.

طبقه 3 – تركيبات سفيدكننده و ساير مواد مخصوص شستشوي لباس؛ مواد مخصوص تميز كردن، براق كردن، لكه‌گيري و سائيدن؛ صابون؛ عطريات، روغن‌هاي اسانس، مواد آرايشي؛ لوسيون‌هاي مو؛ گرد و خمير دندان. 2 – اسامی غیر معقول، غیر اسلامی و مخالف با موازین اخلاقی و شئونات اسلامی ثبت شرکت در تهران قابلیت ثبت ندارند. آموزش و پرورش ؛دوره های کارآموزی و تعلیمی؛ تفریح و سرگرمی، فعالیت های ورزشی و فرهنگی . بیمه؛ امور مالی، امور پولی، امور مربوط به معاملات املاک و مستغلات . انواع ابزار ولوازم دستی ( که با دست کارمی کنند) ؛ سرویس کارد و قاشق و چنگال ، سلاح کمری، تیغ.

ثبت یک برند فواید و آثار بسیاری از جمله حق استعمال انحصاری علامت تجاری را به همراه دارد که به موجب آن از عرضه ی کالاهای مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده ای مشابه علامت تجاری دیگر هستند جلوگیری می گردد. در این رابطه نکته ی حائز اهمیت آن است که حق استعمال انحصاری علامت تجاری فقط برای کسانی محسوب می شود که علامت خود را به ثبت برسانند. همان طور که می دانید ابتدا باید برای ثبت برند مورد نظر خود اقدام به ثبت نام در سایت اداره مالکیت، تشکیل پرونده و ثبت اظهارنامه برند در این وب سایت کنید تا بتوانید برند را به ثبت برسانید. پس از ارجاع پرونده بین 15 تا forty five روز کاری طول خواهد کشید تا وضعیت پرونده و یا درخواست شما مشخص شود و پاسخی به شما ابلاغ گردد. در نهایت باید اینگونه توضیح داد که اشتباهات رایج ثبت برند مواردی بود که در بالا توضیح داده شد اما به این جمع می توان موارد بسیار زیاد دیگری را نیز اضافه کرد. به همین دلیل تاکید می شود که از مشاوران حقوقی خبره برای ثبت برند و یا علامت تجاری خود استفاده کنید.