پرش به محتوا
خانه » ثبت لوگو و علامت تجاری

ثبت لوگو و علامت تجاری

  • از

یکی دیگر از گام هایی که در ثبت برند تجاری موثر است بسته بندی زیبا در محصولاتی است که آن را به مشتریان عرضه می کنید. شکل و شمایل زیبا همیشه تاثیر به سزایی در ذهن مشتریان به همراه خواهد داشت که شما را معتبر بدانند. پس همیشه سعی کنید که زیبا کار کنید و خود را به دیگران زیبا نشان دهید این مساله تاثیر بسیار مثبتی در ذهن مشتریان به همراه خواهد داشت. اگر برای شما هم سوال پیش آمده که چگونه برند خود را تمدید کنید ما پاسخ این سوال را هم می دانیم. برای این کار صاحب شرکت باید درخواست تمدید برند تجاری را در سامانه الکترونیکی به ثبت برساند. و سپس تقاضانامه را در دو نسخه توسط مالک برند ثبت‌ شده یا نماینده قانونی آن مهیا و سپس بعد از امضا به مرجع ثبت ارسال کند.

  • شما به این سامانه می‌توانید به راحتی اقدام به ثبت اینترنتی برند کنید و در طول کل این فعالیت نیاز به هیچگونه مراجعه حضوری و ارسال فیزیکی مدارک نخواهید داشت.
  • یکی از مواردی که در ثبت برند ممنوع می باشد، استفاده از نام مناطق جغرافیایی می باشد.
  • ثبت برند به صورت بین المللی به صورت ثبت در معاهدات بین المللی می باشد.
  • خوب در این قسمت به شما به زبان ساده نحوه ثبت برند را توضیح می دهیم.

و البته انتخاب کلاس های بیشتر نیز مقدور خواهد بود، منتها شما به ازای هر کلاس بیشتر مبلغی اضافی را نیز هنگام پر کردن فرم ثبت علامت تجاری در آلمان پرداخت خواهید کرد. بهتر است پیش از اقدام به ثبت برند یا علامت تجاری خود، لیستی از محصولات و خدمات خود تهیه کنید تا به مشکلی بر نخورید. توجه فرمایید که امکان تغییر کلاس فعالیت شرکت شما پس از ثبت وجود ندارد، پس می بایست تصمیم ها، مشاوره ها، و رایزنی ها را پیش از آن انجام داده باشید. جهت محافظت از علامت تجاری، پس از آنکه برند شما با توجه به ارائه مدارک لازم و اظهارنامه ثبت شد، دفاتر ملی و ناحیه‌ای از برند شما محافظت می‌کند. درواقع وظیفه اینگونه دفاتر آن است که اطلاعات داده شده مبنی بر ثبت و یا تمدید ان را نگهداری نماید.

ثبت علامت تجاری بدون کارت بازرگانی

در صورت نیاز به تکمیل و یا اصلاح مدارک، کارشناسان ما جهت مشاوره‌ی تخصصی با شما تماس می‌گیرند. تشابه زیاد دو برند و نام به طوری که تشخیص کالا و خدمات آن ها از هم ممکن نباشد. یک ویترین زیبا قطعاً در جذب مشتریان تاثیر بسزایی خواهد داشت. عموما خیلی از افراد نمی دانند که ثبت برند خیلی سخت نیست و فرآیند تکمیل مدارک آن هم به راحتی و با مشاوره رایگان، بسیار هم راحت است.

برند در واقع هویت شغلی شما را نشان می دهد که داشتن آن برای کسب و کارها اهمیت بسیار بالایی دارد. به راحتی می توان این موضوع را در دنیای امروز و با تکنولوژی های امروزی مثالی ساده زد. همانگونه که شما برای معرفی خود در دنیای مجازی و یا شناساندن خود به دوستانتان در شبکه های مجازی تلاش می کنید عکسی را برای پروفایل خود انتخاب نمایید که هم شما را به خوبی برای انها معرفی نمایند و هم شخصیت خود را در آن تعریف نمایید . توسط همین عکس بسیاری از افراد دیگر به سمت شما ترغیب و یا از سمت شما گریزان می شوند . پس عکس دنیای مجازی هر فرد علامتی است برای معرفی فرد و برند و علامت تجاری نیز نشانی است برای معرفی محصولات و خدمات فرد. با این تفاسیر از آنجایی که شرکت و یک کسب و کار تجاری با یک برند معرفی می ‌شود؛ در این صورت باید بسیار هوشمندانه انتخاب شود و در صورت لزوم باید چندین نام را برای برند خود به ثبت برساند.

افکارسنجی: پیش‌فروش خودرو

شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف در سراسر جهان با ثبت علامت تجاری سعی دارند تا تجارت خود را به شکلی متمایز و ممتاز مطرح کنند و از حقوق مالکیت فکری خود حفاظت کنند. یکی از مهم ترین نکات مراحل ثبت علامت در این زمینه عدم تایید اظهارنامه شما توسط اداره ثبت برند است که می بایست بعد از ۱۵ روز دیگر نسبت به ثبت اظهارنامه خود اقدام کنید. در صورتی که شخصی نسبت به ثبت برند شما اعتراض نداشته باشد، بعد از گذشت ۳۰ روز از چاپ روزنامه رسمی، اظهارنامه ثبت شده از طرف کارشناسان مورد تایید واقع می شود. پس از دریافت پیامک تایید لازم است به صورت حضوری به اداره مالکیت معنوی کشور مراجعه نمایید و اقدام به تشکیل پرونده کنید.

ما ثبت علامت یا برند یا نام تجاری شما را صد در صد تضمین می کنیم

هر شخص با داشتن جواز کسب و یا کارت بازرگانی شخصی (حقیقی)، امکان ثبت three برند و با داشتن جواز کسب و یا کارت بازرگانی شرکتی (حقوقی)، امکان ثبت 10 برند را خواهد داشت. خیر؛ هر شخص می تواند با داشتن کارت بازرگانی و یا جواز کسب، مجوز ثبت بیش از یک برند را اخذ نماید. اما اگر صاحب برندی نسبت به رد علامت تجاری خود اعتراضی داشته باشد، می بایست به دادگاه مراجعه کرده و شکایت خود به مقامات آن اعلام نماید. در صورتی که رای دادگاه به نفع مالک برند باشد، علامت تجاری او توسط مرجع ثبت، تایید خواهد شد.

و اگر نام تجاری شما عنوان مشابهی نداشته باشد در کمترین مدت زمان اقدام به ثبت آن خواهیم نمود. یعنی اگر لوگوی شما رنگ داشته باشد، آگهی آن حتما باید رنگی باشد. اظهار نامه در دفتر ثبت شرکت ثبت اظهار نامه ثبت شده و به مهر ساعتی همراه با روز و ماه و سال ممهور می گردد. برگ دوم اظهار نامه ضبط در سوابق شده و برگ سوم جهت بررسی در اختیار کارشناس معینه قرار می گیرد .

ثبت برند یا علامت تجاری حق مسلم پدید آورنده این برند می باشد و نباید هیچ شخص حقیقی و یا حقوقی دیگر به خود این اجازه را بدهد که از اینبرند برای خود و یا در راستای اهداف خود استفاده نماید . علامت تجاری همانگونه که از اسمش پیداست نوعی علامت است که به گونه 3های مختلف طراحی و کالاها خدمات ، محصولات و حتی گاهاً افراد با آنها شناخته می شوند . به عنوان مثال می توان علامت تجاری را با شناسنامه هر فرد در ایران و یا کارت شناسایی افراد در دیگر کشور ها بهتر توضیح داد . این شناسنامه و یا کارت شناسایی مدرک شناسایی و تفکیک افراد در کل کشور می باشد.

پس از تایید باید برای فرایند اداری تا صدور سند ثبت برند گام بردارید. آموزش گام به گام ثبت برند در گام آخر سند رسمی مالکیت به شما خواهد داد. شاید در حال حاضر شما در حال ارائه یک نوع محصول و یا خدمات باشید و نام برند خود را مرتبط با همان انتخاب کنید. اما در صورتی که در آینده بخواهید کسب و کار خودتان را توسعه دهید؛ قطعا دچار مشکل خواهید شد.

به خوبی به خاطر سپرده شود،‌ نباید گمراه کننده و القا کننده یک موقعیت جغرافیایی اشتباه باشد،‌ نباید در بردارنده یک صفت کلی برای آن دسته از محصولات باشد. برای مثال نمی‌توان برای یک خوراکی برندی با نام خوشمزه را انتخاب کرد و درنهایت نباید علامتی باشد که با شرع و قانون و عرف جامعه در تعارض باشد. بسیاری از اشخاص حقیقی یا حقوقی برای آن که بتوانند کسب و کار خود را رونق ببخشند به دنبال برندسازی در کشورهای دیگر هستند.

برای نمونه برای ثبت برند مغازه باید جواز کسب‌تان را ارائه نمایید. ثبت برند وابسته به هزینه‌های متغیری می‌باشد که می‌تواند هزینه ثبت را در بازه قیمتی پر نوسانی قرار دهد. در صورتیکه قبلا نامی قبلا در حوزه فعالیت شما ثبت شده بود، دیگر نمی‌توانید آن نام را ثبت کنید. اگر کالای شما در حوزه و طبقات مواد غذایی، آرایشی و یا داروها قرار دارد باید ثبت شود.