پرش به محتوا
خانه » ثبت شرکت

ثبت شرکت

  • از

نوع دیگر شرکت‌های پرطرفدار در ایران، شرکت با مسئولیت محدود است که حداقل با دو شریک تشکیل می‌شود. آنچه از لحاظ قانونی اهمیت دارد، این است که در مورد سرمایه نقدی، حداقل ۳۵ درصد سرمایه‌ای که توسط موسسین به شرکت آورده شده است باید پرداخت شود. در رابطه با سرمایه غیرنقدی نیز، باید تمامی آن در هنگام ثبت تادیه و تقویم شود. تعداد اعضا هیئت مدیره میبایست در شرکت با مسئولیت محدود یک نفر به بالا و در شرکت سهامی خاص دو نفر به بالا باشد .

ویدئو آموزشی تعریف شرکت 1

تعریف شرکت قسمت 1 از زبان مهدی شعبانی کارشناس ارشد ثبت شرکت ونک

Posted: Tue, 27 Jul 2021 11:16:22 +0000 [source]

وجود هر یک از سمت های مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس در شرکت سهامی خاص اجباری می باشد. شرکت های عمرانی ، شهرداری که معمولا در مزایدات و مناقصات شرکت می کنند، شرکت سهامی خاص را انتخاب می کنند. اعتبار هیات مدیره شرکت سهامی خاص 2 سال خورشیدی و بازرسین 1 سال مالیاتی می باشد و پس از انقضاء باید تمدید و یا تعویض شوند (یعنی در کل حداقل 3 عضو و 2 بازرس برای ثبت شرکت سهامی خاص نیاز می باشد). تاسیس شرکت نسبی به معنی استفاده از امتیازهای دو نوع شرکت با مسئولیت محدود و تضامنی است.

مشاوره رایگان بدون انتظار

طبق ماده ninety four قانون تجارت، این موسسات با هدف انجام امور تجاری بین 2 نفر یا بیشتر ایجاد می شوند. ارائه اقرارنامه بازرسین در متن صورت جلسه مبتنی بر این که هیچ نسبت فامیلی با مدیران و مدیر عامل شرکت تا درجه سوم از طبقه اول و دوم ندارند و خود یا همسرانشان از مدیران شرکت به صورت موظفی حقوق دریافت نمی کنند. در صورت مشخص شدن عدم پیروی، مشمول بند 3 ماده 243 لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت خواهند بود. شما می‌توانید از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب موسسۀ ذهن خلاق از تمام ریز جزئیات و مدارک درخواستی و همینطور مراحل ثبت شرکت مطلع شوید تا در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کرده و بهترین نتیجه را بگیرید. در انتها مدارک باید با پست به ادارۀ ثبت تحویل داده شود تا بعد از بررسی و ارزیابی های لازم، کارشناسان اداره ثبت با پذیرش و یا رد مدارک ارسالی، نتیجه را به متقاضیان اعلام کنند.

  • بعد از انجام دادن این مراحل، شرکا می بایست فرم آماده اظهارنامهثبتشرکتهمچنین فرم صورتجلسه مجمع موسس و عادی و صورت جلسه هیات مدیره از ادارهثبت شرکتها دریافت کرده و بعد از تکمیل اطلاعات خواسته شده آن را به امضا برسانند .
  • برای مثال صرافی‌ها حتما باید در قالب شرکت تضامنی ثبت شوند و باید مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت کنند.
  • بعد از آن موضوع شرکت را با توجه به نوع فعالیت و مدت آن معین نمایید.مدت فعالیت می تواند محدود یا نامحدود باشد.در صورتی که محدود باشد حداکثر مدت فعالیت را به ماه مشخص نمایید.
  • تاریخچه ثبت شرکت به سال 1310 شمسی باز می گردد که به صورت رسمی وارد قوانین تجارتی ایران شد که در 12 ماده تنظیم و تصویب مجلس وقت ان زمان رسید.

در مقابل شرکتی که تمام سرمایه آن موقع تاسیس، منحصراً به وسیله موسسان تامین شود، شرکت سهامی خاص می باشد. شرکت های سهامی در هر حال شرکت بازرگانی محسوب می شوند حتی اگر موضوع عملیات آنها امور بازرگانی نباشد. تعداد شرکا در هیچ یک از شرکتهای سهامی نباید کمتر از سه نفر باشد. شرکت های سهامی دارای ارکانی اعم از هیئت مدیره سامانه ثبت شرکت و مدیرعامل، مجامع عمومی و فوق العاده و بازرسان می باشند. در شرکت های سهامی، مسئولیت شرکا یا سهامداران محدود به میزان سرمایه خواهد بود. شرکت نامه ها و اساسنامه ها، فرم های پیش فرضی دارند که فقط باید آن ها را پر کنید و در نهایت اگر تمایل داشتید می توانید قوانین مخصوص شرکت خودتان را نیز به آن اضافه کنید .

حداقل تعداد شرکا در شرکت‌های تجاری ۲ نفر است که در برخی شرکت‌ها، مانند سهامی خاص این حداقل بیشتر پیش‌بینی شده است. شرکت سهامی و غیر سهامی، شرکت هایی هستند که جهت امور تجاری بین یک یا چند نفر با مسئولیت محدودتر تشکیل می شود. در واقع ترکیبی از مجموعه شرکت های تضامینی و شرکت های با مسئولیت محدود می باشند. راهنمای ثبت شرکت به شما کمک می‌کند تا به صورت مرحله به مرحله با فرایند انجام کار در سامانه ثبت شرکت‌ها آشنا شوید. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها را به صورت دقیق شرح دهیم. گرچه به ثبت رساندن اینترنتی ثبت شرکت و کار راحتی است گفت هر فردی بر می‌آید اما بهتر است در مورد بحث شرکت انواع شرکت های برای تجارت خود به چه نوع شرکتی نیاز دارید و مسائلی از این قبیل حتماً باید با کارشناس مربوطه و یا وکیل شرکتها مشاوره لازم را دریافت کنید.

اگر قصد دارید که ثبت شرکت خود را به صورت آنلاین انجام دهید، باید به نکات توجه داشته باشید. در ابتدا شما باید یک فرم مخصوص را تکمیل کنید و این فرم را برای کارشناسان ما ارسال کرده، لازم به ذکر است که این فرم در سایت ما وجود دارد و شما به آسانی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. شرکتی است که برای انجام امور تجاری تحت نام مخصوصی بین 1 یا چند نفر شریک ضامن و 1 یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود. موسسه کاج یکی از آن شرکت هایی است که در زمینه ثبت انواع شرکت و مشاوره های مربوط به آن فعالیت می کند. ما در موسسه کاج نیروهای متخصص و ماهری داریم که می توانند مشاوره های تخصصی و دقیقی را به شما ارائه دهند. توجه داشته باشید که مشاوره های درست و صحیح قبل از راه اندازی یک کسب و کار اهمیت بالایی دارد و باید به آن توجهی ویژه داشته باشید. [newline]با ثبت شرکت های سهامی عام این امکان را افراد عام فراهم میکنید تا سهم شرکت را برای فروش گذاشته و مردم عام می توانند سهام شرکت سهامی عام شما را که در بانکها برای فروش گذاشته اید خریداری و با پرداخت هزینه ی مشخص شده به شرکت از سهم شما برخوردار شوند.

ثبت شرکت تعاونی تولید و مصرف

فقط برای ثبت تعاونی از شما کارت پایان یا معاف از خدمت خواسته می شود . شرکتها توسط گرید از نظر سطح کیفی خدمات بر اساس استانداردهایی مشخص رتبه بندی می شوند . یک شرکت پیمانکاری می تواند رتبه پنج تا یک را کسب کند که یک بالاترین و پنج پایینترین است ؛ اما شرکتهای مشاور صرفا رتبه سه تا یک را امکان اخذ دارند که 1 بیشینه و three کمینه هست . موسسه حقوقی سفیر صلح با 12 سال تجربه در امور ثبتی شرکت‌ها و برندها از پیشگامان این عرصه است. اعلامیه پذیره نویسی می‌بایست توسط موسسین در جراید آگهی شود و به این ترتیب موسسان به عموم برای تشکیل شرکت پیشنهاد می‌دهند.

آخرین برندهای ثبت شده توسط ثبت ماندگار

در صورت کامل بودن مدارک تقدیمی، کارشناس اداره‌ی ثبت شرکت‌ها اقدام به تهیه‌ی پیش‌نویس آگهی ثبت نموده و به متقاضیان ثبت یا یکی از شرکا یا وکیل رسمی شرکت تحویل می‌شود. از جمله کارهایی که پس از ثبت شرکت باید انجام دهید، معرفی شرکت خود به سازمان امور مالیاتی و دارایی (ترسناک ترین قسمتی که خیلی ها به آن فکر می کنند) و پلمپ دفاتر مالیاتی تان به طور سالانه می باشد. ثبت برند یک امتیاز معتبر است که گرفتن این مزایا از اداره کل مالکیت صنعتی امکان پذیر است،که تولید کنندگان و صاحبان مشاغل برای محصولات خودشان اسمی را انتخاب می کنند که بعد از شناخته شدن توسط بازار هدف (مشتریان ) ، شناخته و مطرح می شود. ما سعی می کنیم مجموعه ای باشیم که تمامی خدمات را آنلاین و در کمترین زمان بدون نیاز به حضور شما در اداره ثبت شرکتها یا سایر ادارات، با بهترین راه کارها به انجام برساند. آگهی روزنامه رسمی مشخصات مربوط به شرکت در آن ثبت شده و از ارزش حقوقی قابل توجهی برخوردار است. اما روزنامه کثیرالانتشار به هنگام ثبت شرکت و جهت اطلاع‌رسانی است.

چنین مجموعه‌هایی معمولاً زمانی تأسیس می‌شوند که فردی برای تجارت به سرمایه‌ای اولیه احتیاج دارد. سپس او سهامی منتشر می‌کند که دارندۀ آن سهام در واقع در تمام منافع آن تجارت شریک است و مسئولیتی را نیز در این زمینه تعهد می‌کند. ثبت شرکت مختلط سهامی به حداقل سه عضو نیاز دارد که یکی از آنها باید به عنوان مدیر شرکت معرفی شود.

راهنمای انتخاب اسم شرکت

در این مقاله قصد داریم اسم شرکت ، قوانین انتخاب نام شرکت ، روش استعلام نام شرکت و موارد مربوط […]

Posted: Mon, 23 Aug 2021 09:14:58 +0000 [source]

افراد برای یک سری از مشاغل نیاز به مهارت دارند، پروانه کسب مجوزی است برای شروع و ادامه فعالبت و کسب و کار شما که در محل و مکان مشخص به فرد یا افراد صنفی اهدا می شود، در واقع هر که با حقوق مصرف کنندگان مرتبط باشد نیاز به اخذ مجوزهای مخصوص از مراجعی دارد که قانون تعیین کرده است. برای تبدیل موسسات و شرکت های سهامی خاص به موسسات و شرکت های با مسئولیت محدود لازم است مجمع فوق العاده تشکیل گردد که می بایست اعضای مجمع فوق العاده شرکت مربوطه با تبدیل مورد نظر شرکت موافقت کنند . اما آیا لزومی دارد که این قوانین و نام شرکت همواره ثابت باشد یا امکان تغییر آن وجود دارد؟؟ جواب این سوال این است که هر تغییری که در شرکت صورت می گیرد بایستی به صورت کامل و جامع ثبت شود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت های مختلف یکسان نمی باشد و با توجه به نوع شرکت این عدد متفاوت است، برای سرمایه گذاری در شرکت سقفی وجود ندارد. شرکت های مدنی دارای شخصیت حقوقی نمی باشند چنانچه نیازی به ثبت این گونه شرکت ها در اداره ثبت شرکت ها نیست ، برخلاف شرکت های تجاری که باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت شوند تا رسمیت پیدا کنند . در ابتدای ثبت شرکت ، میزان سرمایه یک شرکت مشخص میگردد و به عبارت ساده تر سرمایه شخصیت حقوقی ، کاملا از دارایی های موسسین و اموال صاحبان آن جداست و در صورت بروز اتفاقات ناگواری چون ورشکستگی شرکت و یا مطالبات اشخاص دیگر ، شرکت است که می بایست پاسخگوی مدعیان بیرونی باشد و نه موسسین و مالکان آن.