پرش به محتوا
خانه » ثبت شرکت فوری با هزینه کم ، شرایط مدارک و هزینه ثبت شرکت سال ۱۴۰۰

ثبت شرکت فوری با هزینه کم ، شرایط مدارک و هزینه ثبت شرکت سال ۱۴۰۰

  • از

شما می‌توانید ۵ نام شرکت را به ترتیب اولویت مورد نظر خود در فرم وارد کنید تا نهایتاً یکی از آن‌ها توسط اداره ثبت شرکت‌ها انتخاب می‌شود. اداره ثبت شرکت‌ها نام درخواستی شما را با بقیه شرکت‌های موجود بررسی می‌کند که نام مشابه شرکت دیگری را انتخاب نکرده باشید. باید توجه داشته باشید که ثبت‌نام شرکت باعث این نمی‌شود که شخص دیگری از نام محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید استفاده نکند.

  • در ایران 7 نوع شرکت در اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسند که هر کدام دارای محاسن و معایبی هستند .
  • اساس‌نامه شرکت رکن اصلی تمام شرکت‌های سهامی خاص، سهامی عام، مختلط سهامی و تعاونی است.
  • بعد از تایید پرونده، شما باید به محل اداره ثبت مراجعه و با امضا نهایی آگهی تاسیس شرکت را تحویل بگیرید.
  • برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل دو نفر می باشد یا به عبارتی تعداد شرکای مورد نیاز حداقل 2 نفر می باشد.

مثلا برای تاسیس بانک و بیمه اجازه مخصوص هیات وزیران لازم است و تظریفات مخصوصی پیش بینی شده است یا شرکتهایی که موضوع آن تاسیس کارخانه و استخراج معادن میباشد، برای شروع عملیات و بهره برداری محتاج به تحصیل پروانه میباشند. ولی به طور کلی غیر از مواردی که به موجب قوانین مخصوص استثنا شده اند تاسیس شرکت سهامی فعلا نیازی به اجازه ندارد. اما در طرح جدید قانون تجارت، هیات نظارت بر شرکتها پیش بینی شده و تاسیس هرگونه شرکتی منوط به اجازه شرکت مزبور است. انتخاب نوع شرکت برای ثبت تا حدود بسیار زیادی بستگی به تصمیم و انتخاب خود متقاضیان دارد و خود شما هستید که با توجه به شرایطی که دارید و همچنین با توجه علاقه مندی هایتان تعیین می نمایید کدامیک از شرکت ها را ثبت می کنید. مثلا شرکتهای با مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه شرکت را معلوم کنند. با ثبت شرکت در واقع هویت یک شخصیت حقوقی شکل می گیرد و همین موضوع موجب می گردد تا در صورت فعالیت شرکت در عرصه های مختلف، اعتماد مردم جذب شود و مشتریان بسیار زیادی به سراغ آن شرکت بیایند.

فرصت ها و مزایا در مناطق آزاد تجاری

شرکت مسئولیت محدود1- یکی از پرطرفدارترین نوع شرکت در ایران شرکت های با مسئولیت محدود می باشد. معمولا بیشترین درخواستی هم که در موسسه ما وجود دارد، همین نوع شرکت می باشد. در ابتدا ثبت شرکت در تهران و دیگر نقاط کشور برای قانونمند شدن روابط فیمابین دو یا چند شریک در . انجام امور تجاری و بازرگانی و … بود تا حقوق هر یک از شرکا مشخص و تعهدات هریک از آنها در قبال شرکت معلوم گردد .ولیکن با مشخص شدن مزایای بیشمار آن ، امروزه افراد حقیقی نیز که برای انجام امور خود نیازی به شریک ندارند ، با یکی از افراد امین نزدیک .

یک اینفوگرافیک کلی و ساده از مراحل ثبت شرکت

از سوی دیگر می بایست سایر شعب یا نمایندگی های شرکت ارزیابی شود. از سوی دیگر گواهی بانکی نیاز است که مربوط به یکی از بانک های منطقه معین بوده و به واسطه سرمایه نقدی ارزیابی می شود. بسیار مهم است که مجوز فعالیت در منطقه صادره توسط سازمان منطقه آزاد را داشته باشد. یکی از مهمترین تکالیف ثبت شرکت اشخاص حقوقی که باید همه ساله و قبل از پایان سال انجام بگیرد، پلمپ دفاتر قانونی است. پلمپ دفاتر به منظور ثبت و ضبط مراودات مالی و مراتب صدور و یا دریافت اسناد تجاری اعم از چک، سفته و برات و همچنین تعیین وضعیت درآمدها و هزینه های شرکت در طول سال مالی آن شرکت در نظر گرفته شده است.

برای ثبت شرکت باید در ابتدا یک آگهی در روزنامه رسمی به چاپ برسد. این آگهی به این دلیل است که شرکتی خاص نسبت به نام انتخاب شده شرکت شما اعتراضی نداشته باشد. ۲- حال وقتی شریک خود را انتخاب کردید باید موضوع فعالیت خود را نهایی کنید. زیرا با انتخاب موضوع فعالیت، شما باید به دنبال این باشید که فعالیتتان نیازمند به اخذ مجوز است یا خیر؟ که در صورت نیاز به مجوز باید از مرجع صلاحیت دار مجوز مربوطه را دریافت کنید در غیر اینصورت درخواست شما رد خواهد شد.