پرش به محتوا
خانه » ثبت شرکت سهامی خاص درموسسه ی ثبتی و حقوقی تکسفیر

ثبت شرکت سهامی خاص درموسسه ی ثبتی و حقوقی تکسفیر

  • از

به نظر شما چه نووع شرکتی باید ثبت کتم و هزینه اش چقد میشه…. من مدرک لیسانسم را هنوز نگرفته ام ولی داری سابقه طولانی کار (بالای ده سال) در این زمینه و انیمیشن در شرکتی هستم .در حال حاضر آخرین مدرک تحصیلی من دیپلم است. بنابراین كلیه وظایف و مسؤلیت‌های قانونی را شركت اصلی دارد و در صورت لزوم پاسخگو خواهد بود. ثبت شعبه يا ثبت شرکت نمايندگي شركت خارجي در ايران مشروط به عمل متقابل كشور متبوع شركت خارجي مي‌باشند، يعني اگر در كشور متبوع شركت خارجي شعب يا نمايندگيهاي شركت‌هاي ايراني به ثبت برسند آن شركتها نيز مي‌توانند نسبت به ثبت شعبه يا نمايندگي شركت خود در ايران اقدام نمايند. تعیین نام سه سیلابی که تماما ریشه فارسی داشته باشد و از اسامی خاص باشد.

ثبت شرکت سهامی

( مثال ) كلیه اوراق و اسناد بهادار و تعهد آور شركت از قبیل چك، سفته، بروات، قراردادها عقود اسلامی با امضاء مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره متفقا همراه با مهر شرکت معتبر می باشد و همچنین کلیه نامه های عادی و اداری با امضاء مدیرعامل همراه با مهر شركت معتبر می باشد. جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید ، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند . مدیر عامل فقط در صورتی می تواند هم مدیر باشد و هم رئیس که مجمع عمومی عادی با ۳/۴ آرا او را انتخاب نمایند. اگر در مجمع عمومی سوم تعداد به حد نصاب مذکور نرسید موسسین شرکت رای به عدم تشکیل شرکت سهامی می دهند(طبق ماده ۷۵ ل.ا.ق.ت). ولی در صورتی که در مجمع عمومی کلیه سهام داران حضور داشته باشند دیگر نیاز نیست که آگهی منتشر شود. مجامع عمومی به مجموع سهامداران شرکت و اشخاصی که شخصیت حقوقی شرکت به حساب می آیند گفته می شود.

چگونگی تاسیس و ثبت شرکت سهامی خاص

پس از درج اطلاعات خواسته شده در سامانه، باید منتظر بمانید تا کارشناس مربوطه اطلاعات شما را مورد ارزیابی قرار دهد و در صورتی که هیچ نقص و ایرادی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته باشد، بایستی بنا به درخواست اداره ثبت شرکت ها مدارک را به این اداره ارسال نمایید. مهمترین مورد بعد از ثبت شرکت سهامی خاص اخذ کپی برابر اصل تمامی اوراق تائید شده ثبتی می باشد چرا که این اوراق دگرباره صادر نخواهد شد مگر به صورت المثنی. در شرکت های سهامی انتقال سهام بانام می بایست در دفتر نقل و انتقال سهام ثبت گردد و انتقال دهنده و انتقال گیرنده باید دفتر سهام شرکت سهامی خاص را امضاء و تائید نمایند در غیر اینصورت نقل و انتقال سهام غیر قانونی و باطل می باشد. در حال حاضر و در سال 99 فقط با تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضا می توانید یک شرکت سهامی خاص ثبت کنید، نیاز به کارت پایان خدمت ندارید و نداشتن مدرک تحصیلی مانعی برای ثبت نیست. برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل باید three نفر سهامدار ( که عضو هیئت مدیره هستند یعنی یک نفر مدیر عامل، یک نفر رئیس هیئت مدیره و یک نفر عضو هیئت مدیره ) و دو نفر هم بازرس باشند. جهت نام شرکت، متقاضیان می بایست 5 نام را به ترتیب اولویت انتخاب نمایند.

به همین دلیل شرکت سهامی خاص می تواند موضوع غیر بازرگانی انتخاب نماید(طبق ماده ۲ ل.ا.ق.ت). میزان سرمایه شرکت در شرف تاسیس اعم از نقدی و غیر نقدی باید در اظهارنامه قید و هر مقدار سرمایه نقد و سرمایه غیر نقد وجود دارد به ضورت دقیق آورده شود. برای انتخاب نام شرکت باید 5 اسم که حداقل three سیلاب باشند و خاص هم باشند به ترتیب اولویت در لیست ثبت شود.

اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شرکت را انتخاب می نمایند. ورقه تعهد سهم در دو نسخه تنظیم و با قید تاریخ به امضای پذیره نویس یا قائم مقام قانونی وی خواهد رسید. نه تنها برای سرمایه های کلان مناسب است بلکه برای فعالیتهای مهم مانند شرکتهای سرمایه گذاری شرکتهای بورسی نیز مناسب است. شرکت هایی هستند که می توانند از طریق فروش فناوری (خدمات) به درآمد و سود برسند.

خدمات ثبتی تکسفیر

تعیین آغاز و پایان سال مالی شرکت و موعد تنظیم ترازنامه و حساب سود و زیان و تسلیم آن به بازرسان و به مجمع عمومی سالانه. سال مالی شرکت جهت ارائه اظهارنامه مالیاتی بسیار دارای اهمیت می باشد و همچنین دفاتر پلمپ شرکت بنا به سال ثبت شرکت در تهران مالی صادر می گردد. اقرارنامه مبنی بر اینکه شرکت مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی نیست و هیچگونه ممنوعیت قانونی موضوع مواد 111 و 126 قانون تجارت برای افراد جهت عضویت در هیات مدیره و مدیر عاملی وجود ندارد.

  • خوب مباحث مالی در انجام هر کاری نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.
  • طبق قانون ثبت شرکت ها ، ثبت شرکت به تنهایی امکان پذیر نمی باشد .
  • هزینه ها تا حدودی نزدیک به ثبت شرکت های عادی (مسئولیت محدود) می باشد و از لحاظ زمانی نیز مانند دیگر ثبت شرکت ها می باشد.

( مثال ) كليه اوراق و اسناد بهادار و تعهد آور شركت از قبيل چك، سفته، بروات، قراردادها عقود اسلامي با امضاء مديرعامل و رئيس هيئت مديره متفقا همراه با مهر شرکت معتبر مي باشد و همچنين کليه نامه هاي عادی و اداری با امضاء مديرعامل همراه با مهر شركت معتبر مي باشد. قصد دارم یک کارگاه تولید مواد شوینده راه اندازی کنم چه نوع شرکتی به بنده پیشنهاد میدیم. من شرکت ساختمانی ثبت اینترنتی کردم و مدارک را برایشان ارسال کردم .

البته چنانچه این اشخاص باعث ضرر و زیان عمدی به شرکت شوند یا قصور در انجام وظایف آنها موجب ورشکستگی شود، در دادگاه مسئول خواهند بود. همانطور که می دانید راه اندازی هر کسب و کاری نیاز به سرمایه دارد . طی کردن تمام مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در ایران حدود ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد. اگر مراحل ثبت شرکت گام به گام طی شوند، می‌توان اطمینان داشت که تاسیس شرکت بدون اتلاف وقت و بدون تکرار این روند به انجام می‌رسد. پس از فرستادن مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص به اداره ثبت شرکت‌ها، باید منتظر تأیید آنها بود. کارشناسان این اداره تمام مدارک ارسالی را با دقت بررسی می‌نمایند و تمام اظهارنامه‌ها و ضمائم را مطالعه می‌کنند.

برند همان نام و نشان تجاری شرکت ها می باشد که بر روی کالا ها محصولات آرایشی و بهداشتی شما نقش می بندد ، سپس شما آن را به مردم و افراد جامعه و مشتریان معرفی خواهید کرد و اگر مشتری به کیفیت کالا ها و محصولات شما آگاه گردد به مشتری وفادار شما تبدیل خواهد گردید . برای تبدیل موسسات و شرکت های سهامی خاص به موسسات و شرکت های با مسئولیت محدود لازم است مجمع فوق العاده تشکیل گردد که می بایست اعضای مجمع فوق العاده شرکت مربوطه با تبدیل مورد نظر شرکت موافقت کنند . در این مطلب قرار است درباره ثبت شرکت سهامی خاص صحبت کرده و تمامی جزئیات، مدارک و مواردی که برای ثبت این شرکت نیاز دارید را بیان کنیم.

توصیه ما به شما عزیزان بهره گیری از خدمات ویژه موسسه ما برای انجام کلیه مراحل ثبت شرکت شما با کمترین هزینه است. 1-هزینه درخواست ثبت که باید به اداره ثبت شرکت ها بپردازید. 8- اعضا در ثبت شرکت سهامی خاص باید بالای 18 سال باشند و نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشند. شرکت های سهامی می بایست علاوه بر تنظیم اظهارنامه، نسبت به تهیه اوراق اساسنامه، صورت جلسه هیات موسس و مجمع عمومی نیز اقدام نمایند. حتما در نوشتن موضوع شرکت با یک متخصص حوزه ثبت شرکت ها مشورت کنید.

other