پرش به محتوا
خانه » ثبت شرکت سهامی خاص درموسسه ی ثبتی و حقوقی تکسفیر

ثبت شرکت سهامی خاص درموسسه ی ثبتی و حقوقی تکسفیر

  • از

حال با توجه به این که دانستیم هدف مشترک تمام شرکت های تجاری از تشکیل شرکت انجام فعالیت تجاری و کسب سود است شرکا باید در انتخاب عنوان و اسم شرکت برای انجام فعالیت تجاری مشترک دقت کنند زیرا این عنوان برای انان مسئولیت های مختلفی به همراه خواهد داشت . اما توصیه ما به شما عزیزانی که قصد ثبت شرکت سهامی خاص را دارید این است که حتما اساسنامه را تنظیم کنید. 3- تعداد سهامداران در شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر و سرمایه حداقل یکصد هزار تومان در حالی که در شرکت سهامی عام تعداد شرکا حداقل 5 نفر و سرمایه حداقل پانصد هزار تومان می باشد.

  • در شرکت سهامی خاص حداقل ۳۵% سرمایه باید نقداً در یکی از شعب بانکهای منطقه تودیع و گواهی مربوطه ارائه و ۶۵% در تعهد سهامداران باشد در صورتیکه در شرکت با مسئولیت محدود باید ابتدا کل سرمایه توسط شرکا پرداخت گردد.
  • شرکت باید بازرس داشته باشد که این افراد خارج از شرکا و مدیران شرکت هستند و با آنها نسبت فامیلی ندارند.
  • فارغ التحصیل رشته کشاورزی هستم و مکانی دارم که میخواهم شرکتی ثبت کنم که در زمینه کشاورزی (خدمات کشاورزی، فروشگاه و بسته بندی و ….) و هم در زمینه غیرکشاورزی ( کافی نت، تورگردشگری و زیارتی و …) فعالیت کنم.
  • شرکت که موسسین آنها قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین می کنند سهامی عام است.

یکی از مجوزهایی که باید برای ثبت شرکت سهامی دریافت کنید ، مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار است. [newline]از عمده ترین ویژگی هایی که شرکت های سهامی دارند و آنها را از سایر انواع شرکت برجسته می کند . موسسین شرکتهای سهامی عام می توانند بخشی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین کنند. وجود مالیات بر درآمد در شرکت های سهامی به دلیل اعمال قانون باید ابتدا ۱۰٪ از درآمد مشمول مالیات به عنوان مالیات شرکت محاسبه شود و به عنوان مالیات پرداختی در نظر گرفته شود. تعیین هیات مدیره در شرکت های سهامی از طریق صاحبان سهام انتخاب می شود.

حقوق دانان در این زمینه یک سری قوانین را به شکل ایده آل ارزیابی کرده اند. فرانسه و انگلیس و امریکا در لیست برترین کشورها در زمینه بررسی و تحلیل قوانین قرار ارند و توانسته اند درک درستی از اصول ثبت شرکت داشته باشند و در این راستا نظام حقوقی و شرایط مختلف بررسی شده است. برای عضویت در تعاونی ها می بایست تابعیت جمهوری اسلامی ایران داشته باشید. از نظر قانونی نباید ممنوعیتی برای شما در نظر گرفته شده باشد.

سخن آخر در زمینه روش ثبت شرکت سهامی خاص

بازرسین شرکت سهامی خاص می بایست هر سال مالی انتخاب شوند حال این انتخاب می تواند تمدید همان بازرسان و یا تغییر بازرسین شرکت باشد. به طور مثال شرکت هایی که برای انجام پروژه ای خاص تاسیس می گردند، عمدتاً به صورت محدود و مطابق زمانی که در اساسنامه تعیین شده است، به انجام فعالیت می پردازند اما عمده شرکت های بازرگانی به صورت نامحدود تاسیس می شوند. سپس گواهی نقل و انتقال را برای اداره ثبت شرکت ها به همراه باقی اوراق امضاء شده از جمله صورتجلسه نقل و انتقال ارسال می کنیم. اگر براساس اساسنامه شرکت سامانه ثبت شرکت سهامی خاص جهت نقل و انتقال سهام شرط خاصی مشخص شده باشد، سهامداران باید مطابق شرط تعیین شده در اساسنامه و در چهارچوب مقررات مشخص برای نقل و انتقال سهام شرکت سهامی خاص اقدام نمایند. سهام شرکت به صورت عدد طبیعی (از ۱ شروع می شود تا بی نهایت) می باشد و نمی توان سهم را اعشار و یا کوچکتر از ۱ در نظر گرفت. توجه داشته باشید که عدم سوء پیشینه و اشخاصی که دارای شغل دولتی هستند و همچنین اشخاصی که مدیریت عاملی شخصیت حقوقی دیگری را بر عهده دارند می تواند در تاسیس شرکت سهامی خاص مشکل ایجاد کند.

ثبت شرکت سهامی

قابل ذکر است که هزینه ثبت شرکت ها برای هر کدام از موارد بالا متفاوت است. امروزه ثبت یک شرکت یا مؤسسه، برای انجام هرگونه فعالیت و کار تجاری یک ضرورت است. به ثبت رساندن شرکت و یا مؤسسه، موجب رسمی شدن کسب‌و‌کار شما شده و به آن ارزش بیشتری می‌بخشد. افق نیکان تنها شرکت پژوهشی فعال و دارای مجوز از پارک علم و فناوری در زمینه خرید و ثبت اختراع است.

برای اطلاع از مراحل ثبت شرکت سهامی خاص بایستی توجه فرمایید که به نکات ثبتی آن اشراف کامل داشته باشید تا بتوانید با انتخاب درست تک تک مراحل ثبت شرکت را به درستی به پایان آورید. در ثبت شرکت سهامی خاص سهام شرکت متعلق به سهامداران و اعضای هیأت مدیره است که نام آنها در اساسنامه آمده است و افراد دیگر فقط با تنظیم صورت جلسه ورود به شرکت می توانند سهم دریافت نمایند. شرکت سهامی خاص، شرکتی است که بین سه نفر یا بیشتر که معمولا از دوستان و آشنایان یکدیگر می باشند تشکیل شده که سرمایه آن توسط موسسین آن تامین شده و در آن پذیره نویسی و مجمع عمومی موسس وجود ندارد.

گام مهم دادستانی تهران برای پیشگیری از وقوع جرم

نام‌گذاری شرکت مقررات روشنی دارد که مهم‌ترین آنها فارسی بودن واژه انتخابی و تکراری نبودن آن است. تشکیل مجمع عمومی موسسان سهامی خاص بهترین راه برای مشخص کردن اسم شرکت و سمت افراد و آماده کردن مدارک است. البته تشکیل مجمع عمومی موسس طبق ماده ۸۲ قانون الزامی نیست. این اوراق برای هر شرکت متقاوت می باشد و رویه ثابتی برای کلیه شرکت های سهامی خاص ندارد. با توجه به خواسته سهامداران و اعضاء شرکت کلیه اوراق قانونی شرکت سهامی خاص را موسسه ذهن ناب به صورت اختصاصی و جامع ثبت می کند.

در صورتی که اسم یکی از شرکا در اسم شرکت قید شده باشد، حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت. تنظیم مدارک نیاز به دقت بالایی دارد بنابراین هر نوع کمبود مدرک دردسرساز است. بله امکان کارمندان رسمی امکان ثبت شرکت رو دارن ولی همونطور که فرمودین اجازه مدیرعامل شدن رو ندارن، در مورد سوال دوم هم بله شما می تونید جز three نفر اصلی باشید.

ممکن است مراحل انتخاب نام شرکت کمی زمان ببرد چرا که اگر دقت کافی در زمان ثبت‌نام وجود نداشته باشد ممکن است نام‌های پیشنهادی شما رد صلاحیت شوند و متقاضی مجبور به انتخاب نام جدید و دیگری می‌باشد. شرکت‌های ثبت نشده بر اساس قانون امکان حضور در ثبت شرکت مجامع رسمی و مشارکت در مناقصه‌ها و مزایده‌ها را نخواهند داشت. این موضوع می تواند منافع مالی و اجتماعی آن ها را به خطر بیندازد. البته این نکته فراموش نشود که برخی شرکت ها بخاطر نوع موضوع فعالیت، نیاز دارند تا تحصیلات مرتبط وجود داشته باشد.

مقدار پولی که هر کدام از موسسان تعهد دارند که پرداخت کنند با اسم بانک و شماره حسابی که پول ها در آن حساب واریز شده باید حتما در اظهارنامه شرکت قید گردد. میزان مبلغ اسمی هر سهم و همینطور میزان تعهد سهامداران نسبت به سهام با نام و بی نام نیز باید به صورت جز به جز ذکر و مشخص گردد. 9- این که شرکت چطور انحلال پیدا می کند و شرایط آن نیز باید به طور کلی توضیح داده شود. ه) سهام شرکت، قابل معامله در بازار بورس نمی باشد و نقل و انتقال سهام شرکت، مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است. ضمناَ این شرکت نمی تواند مبادرت به صدور اوراق قرضه نماید. 9- آگهی دعوت سهامی خاص در روزنامه کثیر الانتشار شرکت چاپ و منشر شده باشد .

uncategorized