پرش به محتوا
خانه » ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها

ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها

  • از

بعد از تکمیل و کلیک بر روی پذیرش نهایی،باید، پرینت اظهارنامه را به همراه مدارکی که در بالا گفته شد، به اداره ثبت ارسال کرده تا اداره پست دفاتر پلمپ را به آدرسی که در سامانه قید نموده اید ارسال کند. مشخص کردن شناسه ملی و شماره تلفن ثابت و کد پستی برای اشخاص حقوقی ضروری است. باید توجه کنید که تمام پیامک‌های مربوط به مراحل انجام کار به شماره تلفن همراه وارد شده در این قسمت ارسال خواهد شد.

  • سازمانها و نهادهای دولتی که قصد میزبانی افراد خارجی را دارند می توانند از طریق لینک زیر اقدام به ثبت درخواست روادید نمایند.
  • برند شرکت در واقع اسم، نشان یا عبارتیست که در کالاها یا خدمات یک شرکت تحت آن نام به مصرف کنندگان عرضه می گردد.
  • در این دو صفحه اساسنامه شرکت اولیه که در حال حاضر تقاضای تاسیس شعبه یا نمایندگی دارد نوشته می شود که دو زبان فارسی و انگلیسی می باشد.
  • اگر شرکت مختلط از یک یا چند شریک ضامن و مسئولیت محدود تشکیل شده باشد ، مختلط غیر سهامی است و اگر ترکیبی از یک یا چند شریک ضامن و سهامی خاص باشد ، مختلط سهامی است .

این عدد با در نظر گرفتن حداقل اعضا یعنی دو نفر و حداقل سرمایه یعنی صد هزار تومان محاسبه شده است. با افزایش سرمایه اولیه شرکت و تعداد شرکا این مبلغ نیز اندکی بیشتر می‌شود. چنانچه پس از کامل کردن فرمها و ارسال آنها به اداره ی ثبت شرکت ها صورتجلسه شما ایراد یا نقص داشته باشد پیام رفع نقص برای شما ارسال می شود که باید اقدام به رفع آن کنید و مستندات رفع نقص را در پاکت و پوشه مخصوص رفع نقص قرار داده و به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنید. به موجب قوانین ایران من جمله قانون تجارت، برخی از تغییرات انجام گرفته در شخص حقوقی همچون تغییر اعضای هیات مدیره، تغییر بازرسان و تغییر اساس نامه یا سرمایه شرکت باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردیده و در روزنامه رسمی آگهی شود. علت این مساله آن است که این تغییرات در حقوق اشخاص ثالث موثر بوده و این حق قانونی اشخاص ثالث است تا با نشر آگهی از این تغییرات مطلع شوند. در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است.

مشاوره ثبتی

• مراکز تجاری یا عمومی را به ویژه در مورد مبداء جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آنها گمراه کند. هر کسی که طرح جدیدی را خلق کند یا توسط قرارداد استخدام به کارفرما متعلق باشد، می‌تواند متقاضی طرح صنعتی باشد. شخص حقیقی و شخص حقوقی می‌توانند درخواست ثبت طرح صنعتی را داشته باشند. جهت هر نوع تغییری باید صورتجلسه مربوط به همان تغییر را تهیه کرد.

پس از پایان این مراحل و پرداخت هزینه روزنامه رسمی،شرکت شما ثبت می شود. در مرحله تقاضانامه یا اظهارنامه نیز می توانید متن مورد نظر خود را تایپ نمایید یا از متن پیش فرض سایت استفاده نمایید. در مرحله بعدی اگر شرکت شما در ابتدا دارای شعبه باشد می بایست آن را معرفی نمایید و در غیر اینصورت گزینه نداشتن را انتخاب نمایید.

درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید. پس از آن با استفاده از کد ثبت شده شرکت می توانید یک آگهی نیز در روزنامه رسمی به چاپ برسانید. باید توجه داشته باشید که نام هایی که پیشنهاد می کنید از قبل نباید توسط شخص دیگری انتخاب شده باشد. در مرحله آخر برای آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی، هزینه آن را پرداخت نمایید.

ثبت شرکت در اصفهان

البته این موضوع برای شرکت های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل امکان پذیر است. همانگونه در انتخاب نام برای شخص حقیقی ثبت شرکت در تهران نام دختر را برای یک پسر انتخاب نمی کنیم. از جمله مهم ترین گام هایی که موسسین باید بردارند انتخاب نام مناسب است.

10-اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد. 10- اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد. همچنین «وضعیت توکیل امضا کننده» نشان می دهد که حق توکیل اعطا شده است یا خیر. ساعت شروع و خاتمه جلسه نیز در قسمت های مربوطه وارد می شود.

کامل نمودن اطلاعات سال مالی شرکت و اطلاعات روزنامه شرکت با انتخاب از فهرست روزنامه شرکت. جهت صادرات و واردات به کشور نیاز به اخذ کارت بازرگانی دارید. 8-اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

مراحل ثبت شرکت در شیراز سهامی خاص

همچنین شرایط افراد متقاضی در انتخاب یکی از انواع ثبت شرکت ها تاثیرگذار هستند. بنابراین باید دقت داشته باشید که روشی را انتخاب کنید که برای کسب و کار شما مناسب باشد. در این صفحه با توجه به نوع شرکت مدارکی را که متقاضی باید ارائه نماید به صورت خودکار نشـان داده می شود. در سمت راست فرم گزینه اي به نام تایید مدارك مورد نیاز ثبت شرکت وجود دارد که باید تیـک بخورد. در این قسمت برای وارد کردن متن اساسنامه شرکت یا موسسه، شما می توانید اطلاعـات را تایـپ کرده یا از کلیشه و متون موجود در سیستم استفاده کنید.

این تغییرات شامل تشکیل یا انحلال شرکت و یا جابه‌جایی سمت افراد در هیئت‌مدیره می‌شود. هر گونه تصمیم سهامداران یا شرکا برای کاهش سرمایه شرکت نیز باید به همین روال آگاهی‌رسانی شود. حق تمبر یکی از انواع مالیات است که هنگام ثبت شرکت و نیز افزایش سرمایه شرکت پرداخت آن الزامی است.

اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این فرم ها باید پر شود. همچنین باید سمت متقاضی نظر به اینکه اصیل یا وکیل است تعیین شود. همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره داشتیم انتخاب اسم شرکت یکی از مهم ترین گام هایی است که برای ثبت شرکت در قم و همچنین دیگر شهر ها باید به آن توجه داشته باشید. اگر تا پایان این قسمت با ما همراه باشید، به خوبی متوجه می شوید که برای انتخاب یک نام باید به چه فاکتورهایی توجه داشته باشید.