پرش به محتوا
خانه » ثبت شرکت با مسئولیت محدود,مدارک،مراحل و هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود,ثبت نارین

ثبت شرکت با مسئولیت محدود,مدارک،مراحل و هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود,ثبت نارین

  • از

۸- آخرین مرحله ثبت شرکت ، انتشار خلاصه ای از شرکتنامه در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار است که باید توسط متقاضی انجام شود. این کار حداکثر پس از یک ماه از تاریخ ثبت شرکت باید انجام پذیرد. کمترین هزینه را نسبت به موسسات ثبتی دیگر از شما اخذ می نماید ، لذا برای انجام امور خود با کارشناسان ما تماس بگیرید و به خاطر عدم پرداخت هزینه های جزئی خود را دچار مشکلات عدیده ای از قبیل تکمیل نبودن مراحل ثبت، رد صورتجلسه و بدهی مالیاتی و ابطال مجوزهای اخذ شده و … ننمایید. در این قسمت روی گزینه ی دریافت اساسنامه پیشنهادی کلیک نمایید.سپس ماده sixteen اساسنامه را تکمیل نمایید. می توانید مدیرعامل یا رئیس هیئت مدیره یا خود هیئت مدیره را به عنوان نماینده شرکت انتخاب کنید. سپس مسئول دفتر، تشکیل پرونده داده و در روی آن از لحاظ تکمیل امضاگواهی می نماید.

راه­های افزایش سرمایه در این نوع شرکت­ ها پیش بینی نشده، و به نظر میرسه افزایش سرمایه ازهر طریق، از جمله تبدیل سود تقسیم نشده و یا مطالبات حال شده و پرداخت نقدی و مازاد تجدید ارزیابی، امکان پذیر باشه. 2-اسم شرکا در نام شرکت نباید باشد.( شریکی که اسم او در اسم شرکت قید ثبت شرکت شده است، در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت) 95-قانون تجارت. بسیاری از افراد برای رونق کسب وکار خود و بهره‌مندی از مزایای آن به ثبت شرکت روی می آورند. از طرفی بیشتر این شرکت ها برای تولید و ایده پردازی محصولاتی جهت راحتی مردم بنا می شوند.

بازدید محتوا

(مواد ۹۶ و ۹۷ ق. ت) البته تسلیم باید به گونه‌ای باشد که شرکت بتواند هرگونه تصرفی در مال انجام دهد. در انتقال قهری سهم الشرکه، که به وسیله فوت یا از طریق وصیت صورت می‌گیرد؛ قانون هیچ شرایطی را در نظر نگرفته است. تقسیم منافع شرکت معمولا درشرکت‌نامه و یا اساسنامه خود شرکت مشخص می‌گردد. مدیران در تقسیم سود شرکت، باید دقت کافی را داشته باشند؛ چون تقسیم سود موهوم برای مدیران مسئولیت کیفری و مدنی را در پی خواهد داشت. اما اگر در اساسنامه شرکت به هر دلیلی نحوه و میزان تقسیم سود مقرره‌ای نباشد؛ تقسیم طبق قانون تجارت صورت می‌گیرد.

  • به بیان ساده تر شرکت مسئولیت محدود نوعی شرکت بازرگانی است که یکی از رایج ترین شرکت ها در ایران نام گرفته است.
  • بر اساس این تعریف، ثبت شرکت مسئولیت محدود برای انجام امور تجاری میان دو یا چند نفر تشکیل می شود.
  • میزان رای هر شریک در شرکت مسئولیت محدود در اساسنامه شرکت تعیین می‌شود اما در صورت عدم تعیین در اساسنامه شرکت، میزان رای هر شریک طبق قانون تجارت که در ماده 107مقرر نموده است به نسبت سهم هر شریک خواهد بود.
  • روز کاری زمان می‌برد، که این مدت تقریبی است و عوامل زیادی ممکن است باعث طولانی‌ با کوتاه‌تر شدن زمان ثبت شرکت شود.

در صورت استفاده از نام یکی از شرکا، آن شخص حکم شریک ضامن را در شرکت پیدا کرده و مسئول پرداخت کلیه بدهی های شرکت و تعهدات خواهد شد. واگذاری سهام در شرکت‌های با مسئولیت محدود با توافق سه‌چهارم شرکا، و پس از ثبت در دفترخانه اسناد رسمی انجام می‌شود اما سامانه ثبت شرکت این امر در شرکت‌های سهامی به شکل نقل و انتقال عادی سهام انجام می‌گیرد. اعضاء هیئت نظار از جهت اعمال اداری و نتایج حاصله از آن هیچ مسئولیتی ندارند، لیکن هر یک از آنها در انجام ما مأموریت خود برطبق قوانین مملکتی مسئول اعمال و تقصیرات خود می‌باشند.

راهنمای ثبت شرکت پیمانکاری در سال 1400

شرکت با مسئولیت محدود یکی از شرکت های تجاری – بازرگانی بوده که بین حداقل 2 یا چند نفر تشکیل می شود. در این نوع شرکت، شرکا فقط به میزان سرمایه خود دارای تعهد و مسئول بدهی های شرکت هستند. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به انجام مراحل و ارائه مدارک خاصی است که در این مطلب آنها را به طور کامل گردآوری کرده ایم. شرکت مسئولیت محدود، طبق ماده ۹۴ قانون تجارت شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجارتی تشکیل شده است و هر یک از شرکاء فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول تعهدات و قروض شرکت هستند بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد. سرمایه در شرکت مسئولیت محدود به سورت لفظی می باشد، بدان معنا که سرمایه در تعهد شرکا می باشد و نیازی به واریزی وجود ندارد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود،ای نوع شراکت بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری و بازرگانی به وجود می آید. و به این دلیل مسئولیت محدود نامیده می‌شود که برخلاف شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی‌ها و تعهدات شرکت، محدود به مبلغ سرمایه اولیه شرکت است . در این مطلب، مراحل و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت های با مسئولیت محدود را بیان کرده و به مزایا و معایب آن اشاره کردیم. حال اگر در زمینه امور ثبتی و یا مسائل پیرامون آن، به سوال و یا ابهامی برخوردید، بهتر است که با مشاوران و متخصصان آن در اپلیکیشن و یا وب‌سایت کارمنتو همراه شوید. انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شرکت های سهامی خاص، اجباری ولی در شرکت با مسئولیت محدود، اختیاری می باشد یعنی شرکت مسئولیت نیاز اجباری به بازرس ندارد و همانطور که در بالا گفته شد ۲نفر هیئت مدیره برای ثبت شرکت مسئولیت ممحدود کفایت می کند.

other